CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Wanita Kedah Kongsi Rasa Bahagia Dapat Balik Kampung Suami

becir replied at 14-7-2021 03:54 AM
Urm, some people butthurt sgt ni kenapa..sampai tahap personal attack dah rasanya?

Anyway kalau F ...

I pun respect lah dia sanggup ikut husband. Ikut husband bawa ke pasar, ke wedding dll di sana. Kadang2 kat malaysia sendiri pun ramai yg pilih2 tempat nak pergi. Even my own family members , tak minat balik kampong, tak minat pergi kebun, tak minat pergi ke tempat2 yg tak 'happening'. Semalam tengok u tube husband dia bawa makan buffet di sebuah hotel ke resort.
Agaknya parents in western countries yg anak2 kawin dgn malaysians pun risau , mcm malaysia ni backward juga

ghalibboy replied at 15-7-2021 05:08 PM
I pun respect lah dia sanggup ikut husband. Ikut husband bawa ke pasar, ke wedding dll di sana. Ka ...

Ramai je acik2 Yang susah nak accept condition family laki..Yang Fila ni kalau Ada Yang kurang kat belah laki takkan nak tunjuk dlm ig kan..camtula namanya dah kawen, APA Yang tak Kenan kat Mata Tu pandai2 la pujuk diri sendiri..lol

becir replied at 15-7-2021 06:03 PM
Ramai je acik2 Yang susah nak accept condition family laki..Yang Fila ni kalau Ada Yang kurang kat ...

Itu lah namanya pengorbanan ..sesama malaysians pun ada yg tak serasi...ada my jiran...tak benarkan anak lelakinya kawin dgn orang kelantan. Ramai ex colleagues dulu kata jgn kawin dgn org nogori sembilan.  Jika dah berjodoh, pandai2 lah bawa diri, give n take.
Sejak pkp ni memang i suka tengok u tubers yg kawin dgn org luar spr lightkm, the luebkes, in foreign parts , mama zua , danusofia dll...bukan apa suka tengok tempat2 org and diversity of cultures dll...sambil2 buat kerja rumah , tengok u tube... hilang boring terperap di rumah.

becir replied at 15-7-2021 06:03 PM
Ramai je acik2 Yang susah nak accept condition family laki..Yang Fila ni kalau Ada Yang kurang kat ...

laki sheols mmg keluarga biz..bukan orang susah kais pagi makan  pagi..iols rasa ok je tu...dia kat sana..cuma tu la kita nampak pemandangan , negara tu mcm x best..nerizen pun bias..asal kwin mat salleh, kulit cerah, negara maju je yang best kee..

md_nana replied at 11-7-2021 04:52 PM
wei I pon mcm ni. rumah mertua tepi jln besar ok lagi. sekali dia bawak pergi rumah atok dia, toba ...

Iye..i pon bkn org bandar keyell pon tapi kalau da terlalu pedalaman smpai letrik air takde jalan berbonggol sampai berejam sakit badan mmg i tak tahan la..huhu

Aku tertengok gak.. ok le contentnya sempoi je.. tgk dia masak apatah ada org ajar fevret meal laki dia, mcm yg korg ckp aaa.. ketat sungguh pakaian, tapi aku kagum perut dia flat betul..

Follow Us
berejam2 ye balik kg mertua die, letih nyer...haku pernah sekali g kg bantal Kat jerantut sinun, tu pun penat x leh ckp sbb jauh + x biasa pg...cmne la org yg balik kg hat pendalaman nie kan! haku mmg salute la org da kahwin n berhijrah ikut husband...haku yg org selangor lepas kahwin follow husband ikut negeri Sembilan pun muncung teruk biler la nak balik kg selangor haaaa walhal haku duk bando semban je...wakakakak...hati haku taman gais

hidet replied at 16-7-2021 04:48 PM
laki sheols mmg keluarga biz..bukan orang susah kais pagi makan  pagi..iols rasa ok je tu...dia ka ...

arwah ayah mertua fila pun ada sekolah kan
skrg tgh usaha utk naik taraf infrastructure
so family husband fila ni jenis memajukan diri

Iolss baru tengok ig dgn utube dia sbb masuk thread ni.. I ada tengok ig live dia save org tanya lepas ni mesti rindu makanan Malaysia, cepat je dia jawab tak rindu pon lg org tanya panas tak kat sana dia jawab mostly cuaca sama mcm malaysia panasnya cuma ada 4 musim & malam sejuk. Makanan sedap lagi2 kambing bakar dorg. Respect lah dia boleh biasa kan diri dgn cara hidup org guinea. Kalau iolss idokler nak mastautin kat sana. Tp muka dia mcm takde perasaan eh, susah nak tahu dia sebenarnya suka ke, marah ke or sedih . Iolss doakan dorg kekal hingga syurga.

Kalau ada rezeki after covid teringin nak ke sana nak ambil dorg as a tour guide.

Bestnya dapat pergi negara yang jarang malaysian sampai....

African panggil orang malaysian ni kulit olive, ok cam minah ni putih sangat..

Seronok tgk dia okay je berhijrah ke Guinea and take everything in a stride

Gigih jgk aku pi tengok. Cuma nak cakap, body dia elok ya. Bukan dia ni berisi jgk ka dedulu, masa viral. Cuma jadi tak berapa lawa, sbb suka pakai ketat sgt2. Kalau dress up macam scha al yahya, loose2, if ketat pun yg tak ketat sangat, mesti lawo. Aku suka bosy kurus2 kering tinggi mcm ni.

palerainbow replied at 11-7-2021 12:57 PM
I tengok video part dia beli salad. Orang jual tu pegang makanan tak pakai glove. Kembang tekak i. ...

Best juga sebenarnya sebab me pernah duduk port au Prince Haïti sekejap..

Biasa bertahun duduk kat Canada so Haïti tu kalau kat Malaysia, orang cam what the heck.

Tapi reality Haïti atau port au Prince me pergi tu cantik gila..

Walaupun kesan lepas gempa bumi tu masih ada, serius cam berada di Malaysia zaman 60 an camtu, pokok mangga pokok kelapa cam kampung aje..

Pengalaman tu..

namichan replied at 13-7-2021 12:26 AM
Semoga berbahagia ke anak cucu lah hendaknya.. fila tu comel cuma rupa2 nak jdi utube tu belum lg sb ...

Kannn i pun rasa fila ni berat sgt mulut. I rasa mcm xsmpai gitu apa bnda dia nak cerita. Tp yg bagus nya dia mcm terima je apa kt sana. Redho je. Wlpun byk duit still environment mcm xbest sgt. Rumah pun biasa2 je

mamajawie replied at 11-7-2021 10:22 AM
Oh, bru tau..bgus la bukan tersangkut dengan awang itam scammer..rezeki cikki utagha ni..tapi baju ...

Jalan taib.. HahahahajhhKomen mamajawie ni menghiburkan..

hungryhenry replied at 13-7-2021 11:56 PM
Guinea ramai muslim. Dulu2 aku penah ngedate dgn jejaka guinea expat keje it kat sini. Helok manis l ...

Dah selamat jadi suami ke sis hung?

eurica replied at 20-7-2021 12:52 PM
Kannn i pun rasa fila ni berat sgt mulut. I rasa mcm xsmpai gitu apa bnda dia nak cerita. Tp yg ba ...

Ye sis. I tgk latest vlog dianyg morning greetings tu mcm oh wow kena pegi rumah jiran2 ye semata nak mendoakan deme. Then ada satu part tu, husband fila tu tanya nak buat renovation pape tak kat rumah tu. Fila dgn lajunya jawab no. Nak kena tukar cat ke tanya si husband lagi. Pun dijawab no. Tiles pun tak perlu tukar. Sebab dia kata ni kan husband dia dah buat penat lelah dia gitu lah. Takpe tak perlu ubah apa-apa. Bagus betul.

Iols dok tgk rumah pink bandung camtu sakit dah kepala. Agaknya tak sampai sehari dah ajak husband pegi kedai cat nak tukar kaler lain

Oo..lakinya bisnesman

little_sis replied at 17-7-2021 03:54 PM
Aku tertengok gak.. ok le contentnya sempoi je.. tgk dia masak apatah ada org ajar fevret meal laki  ...

Tula..dia cakap dia minum air bergula sebulan sekali dua je..

TerataiMelur02 replied at 20-7-2021 07:12 PM
Dah selamat jadi suami ke sis hung?

Kalau selamat jadi laki aku dah tentu aku bukak channel yutiub promo interacial couple nak lawan si fila ni .
Idoklee takde jodoh katanyer.
Tapi aku beruntungla sbb sepanjang berkawan tu abam guinea tu sgt baik melayan aku dan hormat org. Berjenis dan tak berkira, sesen pun aku tak penah keluar blanja. Expat keje bagus kat sini. Wah kemain aku memuji abam guinea ittew