CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rabbit.girl

#56 Sedih....Takde Tempat Mengadu

rabbit.girl replied at 8-7-2021 08:31 PM
hahah.. memang saya too much pemalu. sampai sekarang pon kalau jiran atau sapa2 yang datang rumah  ...

hmmm dah agak dah
punca segala pemasalahan ko ni malu tak bertempat
ko kena ubah tang malu tu InsyaAllah ko boleh berjaya punya
saya dulu pun pemalu jugak tp skrg ni tak malu dah maksud saya malu yg bertempat

cara saya dulu banyak berhadapan dgn org ramai mcm buat presentation
pastu banyakkan bergaul dgn org ramai
mula2 je malu lama2 nnt hilang perasaan tu
ko kena yakin bila berhadapan dgn org tenung mata jgn tunduk
bila komunikasi cakap dgn jelas jgn mcm ada emas seketul dlm mulut

kadang2 ko akan jumpa manusia yg perangai mcm sial
bolayan je masih ramai lg org yg baik2
perbaiki appearance jgn nampak kepam nnt dgn sendiri keyakinan tu datang
jgn suka berkurung dlm bilik bila ada org datang keluar je walaupun kita tak pandai nak sembang2
ni boleh latih utk hilangkan perasaan malu tak bertempat tu

Rate

1

Edited by kaedahnya at 8-7-2021 11:42 PM
rabbit.girl replied at 8-7-2021 08:28 PM
jujur lah saya cakap. bukan tak boleh adapt ke apa. masa tu memang miskin sangat. ke uni bawak tel ...

harap awak masuk uni tu balik. 2 tahun rasanya still boleh lagi. lagipun situasi sekarang kebanyakan kelas online kan so a few probs dah hilang kat situ.
bab kerja mall tu, deep down saya rasa awak pun aware, awak bukan akan kerja situ forever kan, so not a big deal pun if kononnya tak pandai kerja ke apa ke. at least dalam resume nampak ada effort nak kerja.
tapi yang masuk semula uni tu saya harap sangat awak buat. takut menyesal kalau tak buat.
pastu betulla cakap forumer lain tu. kena tough sikit.
kalau banyak sangat doubt buat je dulu, menjadi ke tak tu belakang cerita, tapi kalau niat betul insyaallah akan dipermudahkan & berjaya.
achieve goal tu one at a time.
ok good luck.

Rate

1

pastu bab nak ada kawan tu tak paham sangat.
ke nak ramai kenalan?
boleh start dengan being friendly, greet everyone, offer makanan ke apa ke.

kaedahnya replied at 8-7-2021 11:36 PM
harap awak masuk uni tu balik. 2 tahun rasanya still boleh lagi. lagipun situasi sekarang kebany ...

Tulaaa sekarang pon dah rasa menyesal kuar uni. Nampaknya saya memang kena hubungi pihak uni.
harap urusan saya dipermudahkan.

Edited by rabbit.girl at 9-7-2021 01:04 AM
kaedahnya replied at 8-7-2021 11:46 PM
pastu bab nak ada kawan tu tak paham sangat.
ke nak ramai kenalan?
boleh start dengan being friend ...

Hihiihi. Kawan rapat ada pon dulu ,masa jaman sekola .Masa uni pon takde kawan yang betul2 rapat. Maknanya selalu terpinggir. Ye silap sendiri Tak pandai nak "blend" dengan diorang.

Sekarang lagi la takde kawan. Asyik terperuk Kat rumah je. Tapi syukur ada siblings sebagai "kawan".

Edited by duri_durians at 9-7-2021 01:13 AM

10 tahun dari sekarang kau akan menyesal sbb pemalu sangat, berat mulut dan takde kawan.
semua interaksi bermula dari senyuman dan rasa hormat. lepaskan diri, lepaskan ego dan pemalu yg melampau tu. ingat, semua hal yg berlebih-lebihan adalah penyakit.

pastu kau ni kaya sangat ke nak kluar masuk uni suka hati kalau kaya takpe bila2 pun boleh masuk. yg penting tahu minat kau, atau paling kurang tahu apa kerja yg kau boleh buat. pilih la jurusan yg menepati kehendak.

lagi satu kuatkan tekad, bina jatidiri. cari la tujuan hidup dgn cara mengenal diri. bila dalaman kuat datang la cabaran macam mana tak mungkin kau senang2 mengalah. sekarang ni boleh kata semangat macam sayur, terlebih sensitif, byk layan perasaan. belajar hadap. good luck dan ingat Allah selalu.

Rate

1

Follow Us
Me cakap kat anak, bagus malu, tapi bila terlampau malu sampai miss banyak benda dalam kehidupan, yang rugi dia juga..

Masa anak tak mau main air kat Waterpark sebab dia sesorang..

So rugilah you miss banyak hanya sebab malu, sebab kawan.

Me kerja nak masuk 3 tahun dah... Jarang bercakap, kerja balik, even boss jenis kata hello dulu sebab memang jenis tak bercakap..

Rehat pun sesorang aje tak bercakap, ada me kisah penting me dapat bayar keta baru ku itu hahahha

Rate

1

rabbit.girl replied at 9-7-2021 01:02 AM
Hihiihi. Kawan rapat ada pon dulu ,masa jaman sekola .Masa uni pon takde kawan yang betul2 rapat ...

dah tak sampai sebulan dekat uni orang pun tak sempat la nak kenal awak.

Masuk U balik
Apply sem depan
Masa muda tmpt belajar adalah tempat kehidupan
Tengok skrg apa jadi,kawan tak reti,keje sekejap2 resign

Rate

1

Edited by adila39 at 9-7-2021 11:10 AM

Sory TT kalau saya kakak awak saya sepak awak panggg!!! sebab pada saya TT ni mencari masalah sendiri...ikutkan sangat hati dan cepat sangat merungut dan jangan malu malu.

Gini je la...nak hidup susah dah melarat boleh continue dgn perangai lembek gini atau nak pastikan hidup lebih baik change your mind. Simple as that.

Kita kena push diri kita utk diri kita sendiri bukan sebab kawan atau sesapa.  Tak penting pun ada ramai kawan atau tidak jika you sendiri tak sayangkan diri sendiri...kena ada konfiden ok?

Kenapa lari dari U?? that is the most stupid thing yang u buat...so kalau you nak berubah dan menjadikan hidup you lebih baik ambil semua kata kata yang direct ni sebagai cabaran and berubah ....no one can change anything for you but you. ok??

Ramai yang nak masuk U tak dapat tau, ramai yang nak itu ini tak mampu ada yang terpaksa bekerja keras untuk sesuap nasi...so you issues to me something yang sgt x patut u risaukan..so go fighting!

tt buat apa2 dalam hidup pun, jangan fikir pasa orang lain..
kalau u rasa tak salah, buat je..
asalkan tak langgar hukum agama dan undang2..

u bising pun orang kutuk, u senyap pun orang kutuk,
u rajin pun org kutuk u malas pun org kutuk..

just live your life for you (and your loved ones)..
selagi mana benda tu betul, just hadap je..
u kerja slow pun, as long as u try utk improve day by day, then its a good thing..
kawan2 yg cakap blkg u tu mcm bagus je, kalau niat baik dia boleh tegur u depan2 and ajar u utk improvise..

whatever it is, i quite geram ye part u berhenti uni sebulan lepas masuk.
apa je sempat buat sebulan tu.. jgn lembik sgt tt..
layan perasaan takpe, tp guna akal fikiran.. fikir utk long term..
jgn menyesal masa depan..

Rate

1

terima kasih ye semua atas komen/nasihat masing2. saya hargai sangat2. saya akui saya bermasalah, lembik , cengeng , etc. insyaallah akan saya baiki pelahan2 silap/kelemahan diri.

lepastu jangan lupa update kat sini progress. gituh aku request nak menyibuk hahahha.

kau mengingatkan aku pada diri aku, sis.

Sambung belajar semula sekarang semua class online, jadik tak kisah la takda kawan pun kan..
Aku pun xda kawan sgt, mmg introvert..lagi suka sorang3, g mana2 pun sorang je iols lg suka

kaedahnya replied at 9-7-2021 12:50 PM
lepastu jangan lupa update kat sini progress. gituh aku request nak menyibuk hahahha.

hahaahaa. baik sis.

namr replied at 9-7-2021 01:56 PM
Sambung belajar semula sekarang semua class online, jadik tak kisah la takda kawan pun kan..
Aku pu ...

ya sis. sy pun lebih suka sendiri dalam kebanyakan benda yang saya buat. tapi at certain situation sy rasa tak mampu untuk nak terus sendiri.

mcm kat uni dulu, memang perlu kena ada kawan sbb komitmen kat uni memerlukan utk " berkawan".

hai sis..perangai sis ni macam iols zaman muda mudi..banyak bende terlepas sebab 'malu' tak bertempat tu..rasa nak kembali kan masa je nak ubah ape yg patot tapi iols ade la a few close friend yg retain dari zaman sekolah dan U..

percaya la nanti mesti akan menyesal sebab x ubah diri jadi lebeh friendly..sebab iols jadi friendly bila da kerja..berbanding dulu x friendly langsung..orang pun takot nak tegur..mase zaman study dulu iols jenis senyap..rapat dgn kawan yg betol2 sekepala je..

bila kita senyap je..orang sekeliling kita pon macam nampak x nampak je kita..being there..mmg rasa terpinggir sangat..

tt boleh je cuba buang perangai malu tak bertempat tu..insyaallah boleh..sebab iols dulu mmg sebijik macam tt..

Rate

1

Mcm akak bukan pemalu tapi introvert..huha2..pastu masuk blik dlm gua..hibernate dlm 3 4 hari. Adepun frenli and frens utk sesuatu keje dan menyantuni sesama insan. Hbis situ je..i dont care if they dont like me. I do cos i want to do itu je. Bitch please..bak kta omputeh

Edited by edayildiz at 11-7-2021 01:29 AM

bagus lah tt u try nk berubah.
btw umo berapa?
tt i pun xreti nk nsht org sgt sbb i pun problema..

tt u try la tgur org dlu..kena jd peramah..i pun xperamah sgt..tp i ok jer nk tgur org dlu..