CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kasut_bata

Pandangan jujur korang pasal orang yang belum kahwin

noor2 replied at 5-6-2021 03:13 PM
Orang bodo je yg suka persoalkan knp x kawin...knp x beranak lagi...knp x kerja ...bab kawin ni ..ba ...

Tq kaka sbb understanding pada rakan2 senasib spt i..

Kat dunia ni ada org cam kaka, ada jugak org yang the other way round.. I harap Allah jadikan org2 yg x prejudis cam kaka sebagai sahabat dalam life i

kasut_bata replied at 5-6-2021 08:52 PM
Tq kaka sbb understanding pada rakan2 senasib spt i..

Kat dunia ni ada org cam kaka, ada jugak  ...

Dulu ada sekor forumer..dah arwah pun..duk tulis signature profile orang x laku konon dia laku.. padahal dia kawin kali kedua pun kena cerai....tapi bila jumpa dia realiti pun fizikal dan rupa dia pun kita kesianlah tengok...yela duk mengata orang diri sendiri x de pula dia nak cermin... last2 tuhan tarik nyawa dia awal yela selagi hidup kut selagi tu menambah dosa...

Hampon...

soal jodoh rezeki semua ketentuan Allah..
hanya Dia yang tahu apa yang terbaik untuk hambaNya..

carly ok aje dgn yg org yg belum kawin... kakak ipar , adik ipar bujang... dh 30 & 40++ tp bahagia aje... ke sana ke sini.. bebas.. dan x kedekut dgn adik beradik... dah la pandai masak etc... cuma tu lah jodoh belum sampai... kalau sampai jodohnya nanti untung pasangan... sbb depa ni kira dh berharta walaupun bujang...

noor2 replied at 6-6-2021 10:06 AM
Dulu ada sekor forumer..dah arwah pun..duk tulis signature profile orang x laku konon dia laku.. p ...

sapa noor sapa?

Aku nak tanya korang yg dah berkawin, apa sebenarnya dalam pandangan dan nasihat jujur korang pada org yg mcm aku ni..

nasihat takde tapi kalau mak ko bagi tau tu, rasanya betul la tu..
pandangan yang jujur  ialah.. kalau ko nak kawen, dah lama ko berusaha sblum umur 40thn. skrg dah 40thn, aku rasa, kalau mencari pun susah dah nak cari bujang unless ko kawen bujang muda. kalau bujang tua, ada tapi maybe dia pun tanak kawen. sama la tu. hahahahahaa.
kalau duda ada anak, kena pikir betul2. adakah dia cari bibik free atau isteri? kena pikir & buat keputusan betul2.
Kalau Atuk tua, pun kena pikir betul2 gak. adakah ko kawen utk jaga orang sakit? kena pikir & buat keputusan betul2.

Bagi aku, kalau jadi bibik, takyahla. hidup single lagi syok wp sunyi. jadi bibik penat ok. aku sendiri pun upah part time cleaner. pastu aku jenis tak caring nak jaga anak orang. jaga anak sendiri pun penat. dlm process ajar anak sulung buat keje umah sket2 yang senang2. dia pun dah 11thn dah. Anak kandung mmg la sedap boleh marah kalau dia malas2. budak2 biasala ada hari dia malas. ada hari dia rajin.

kalau anak orang, boleh ko marah? silap2 ayah dia marah ko balik - jangan tegur anak dia. pastu ko pun kecik hati. padahal ko marah kenapa tak basuh pinggan sekeping aje? dah berbalah laki bini sbb pinggan sekeping. anak tiri malas hasut bapak dia mak tiri kejam (padahal kes pinggan sekeping je). ko pulak as mak tiri tak paham kenapa pinggan sekeping pun boleh malas? dulu2 kecik2 ko basuh berbelas2 pinggan hidup aje sampai skrg. skali mak kandung dia pulak call ex husben dia sampai nanges2, kenapa dera anak dia? kalau tanak dera bagi balik anak dia kat dia. pastu sekali lagi ko kena marah dgn husben ko sbb nak putuskan hubungan anak dia. Tu la. susah kawen dgn duda. unless ko sanggup jadi bibik & penyabar 24jam sehingga akhir hayat.

kalau kawen utk jaga orang sakit - atuk tua pun takyahla. kalau ko baik baik &sudi jaga, anak2 dia pulak pikir..adakah nenek tiri ni nak rampas harta? hahahahahaha.. padahal orang tu harta seciput aje.  sekali atuk tua tu meninggal, anak2 dia pun halau ko. The End.

ok. aku byk sgt tengok drama ni. gitu le orang dah kawen. orang dah kawen pun kekadang sunyi gak byk tgk drama. hahahahaha

sunyi tu tetap ada wp dah kawen ok..

ok. aku post merepek. baca boleh tapi jangan ambik pot sgt eh?

Follow Us
Hana replied at 7-6-2021 11:23 AM
sapa noor sapa?

Hehe .. PM jela hana....

sebagai seorang yang pernah berkahwin (perkahwinan bertahan tak sampai setahun) dan alhamdulillah dikurniakan seorang anak (sekarang berusia 7 tahun), aku sebenarnya serik berkahwin. penat tau nak nangis dan hidup berprasangka dengan suami. penat sangat2. so jangan igt kebahagiaan hidup tu cuma bila berkahwin.

mcm aku, lepas cerai tu aku xpernah kawin dah. malahan rasa nak bercouple tu pon dah mati serta merta dengan penceraian aku dengan anak yg baby lg masa tu.

jangan peduli mulut orang. yang penting kita. kalau kita bahagia, peduli apa orang nak cakap apa. asal hidup jangan menyusahkan orang cukup

Bujang tua bukan masalah sesiapa lagi, ia masalah negara jua, terlalu ramai bujang tua, bukan salah mereka

selaku orang yang tak kahwin lagi, iols nak komen. hehehehe

tt jangan sedih2 ok.. apa jua pandangan orang tu persetankan. ambik yang positif, yang negatif tu abaikan.

i sendiri tak kisah pon orng nk cakap apa. cuma kadang2 geram bila orang kata kita ni memilih. well, nasib setiap orang tak sama. mereka mungkin bertuah sebab senang je jumpa lelaki yang bagus untuk dibuat laki. masalahnya spesies kita ni, yang datang semuanya below par.
dahtu kita pon ada kehendak dan expectation kita sendiri. so kesimpulannya, yakinlah perancangan allah itu yang terbaik.

bab waktu tua tuu...
tt kena letakkan hidup ni pada allah. bergantunglah kepada allah. minta allah permudahkan semuanya. kalau allah dah tetapkan tt tak jumpa jodoh didunia ni, yakinlah allah tetap akan jaga tt. ada suami, anak 10 orang atau bini 4 orang sekalipun, bukan jaminan mereka akan jaga kita. sebab mereka cuma manusia. mereka tak sempurna. jadi cukuplah berharap kepada allah.

tapi kalau tt sunyi, tt ambiklah anak angkat. jaga mereka baik2. kalau ada anak buah, buat baiklah dgn mereka. kalau ada sedara yg susah, tt mungkin boleh support anak dorang belajar. buat macam anak sendiri. sekurang-kurangnya tt ada mereka bila tt dah tua nanti

Edited by hazfy at 9-6-2021 11:18 AM

Jodoh itu adalah rahsia Allah
Jgn pernah berhenti berdoa
Hidup kita ni adakala
Rezeki kerja,duit cepat dpt
Tapi rezeki jodoh pulak lambat
Bila rezeki jodoh cepat
Kerja dan duit pula susah
Allah tu maha mengetahui
Yakin lah setiap kita berdoa moga ditemukan jodoh yang dpt menemani kita hingga ke hari tu.dismping itu mungkin sikap kita perlu diubah dan bukakan ruang hati kita untuk berkenalan tak salah mmulakan langkah pertama

I nak cerita kisah betul2 kwn ofis i msuk 44 baru dia kahwin last year dan alhmdulilah skrg ni tengah mengandung.see... jodoh lambat tapi rezeki anak cepat saja Allah beri.

Moga tt juga i doa moga satu hari ditemukan jodoh yang baik2 dan boleh cuba doa kat bwah ni selalu sebab kwn i pun amalkan ni untuk ditemukan jodoh dan doa ni jugak bagus untuk amalan kita agar kita tidak hidup sendiri dihari tua

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

zztop63 replied at 4-6-2021 12:42 PM
aku risau je..lepas umur lebih 60.. akan rasa hidup sunyi teramat..masa tu datang rasa nyesal sebab  ...

Pikir camni je la.. org yg kawin pun belum tentu at 60, pasangan dia ada lagi kt dunia ni.. anak2 pun dah ada life sendiri.. yg eloknya kita xyah fikir benda yg belum jadi.. enjoy life as it is..

Sentiasa berbuat baik.. berbaik sangka.. x perlu banding2 life kita dgn org.. yg dah kawin ada bahagia & masalah nya.. yang bujang ada bahagia & masalahnya.. itulah perencah hidup kita sbg manusia.. yang penting at the end of the day, sampai masanya kita sorang2 gak kat dalam kubur..

Ada plak yg jahat mulut ckp nanti mati takde anak2 yg doakan.. sebab tu la kawin ke x kawin terus la berbuat baik & beramal jariah.. sedekah & kebaikan2 yg kita buat insyaallah boleh membantu..

pandangan org ni tak penting but boleh diambil kira TT especially mak, maybe dia risaukan u..ada logiknya juga so TT kenalah usaha jugak...and minta mak berdoa sungguh sungguh. Insyallah.

Meantime jgn bersedih tentang hal ni ..u buat apa yg perlu utk diri u kekal positive and happy and doa ...at the same time jaga mak elok elok. We never know TT so dont think too much

Edited by Hana at 9-6-2021 04:49 PM

masa i muda2 dulu2..makcik aku ni ada sorang anak sedara yang hensem. orangnya putih2. tapi tinggi cam orang asia la. (rendah kot/biasa). awek keliling pinggang (makcik aku ckp). Yang aku perasan, time RAYA aje, bawak gf yang berlainan sehingga ada 1 GF ni..maintain. aku dgn bzbody tu, tanya makcik aku. bila nak kawen tu? (dgn muka tak malu kan? tanya hal orang. hal diri sendiri pun takde bf lagi.hahahaha) makcik aku ckp itu janda anak 2orang. mak dia tak berkenaan.
ooooooooooooooooooooooooo
aku pulak..fullamark..lawanya ppuan tu. kalau makcik aku tak ckp, aku tak tahu tau. sbb perempuan tu lawa cam ala2 artis. dressing ala2 gitu la. (kalau lawa betul sure jadi artis kan)

so.bila adik aku no.3 kawen..aku jumpa lagi abang tu tau. sbb keluarga aku kira rapat gak la keluarga kakak makcik aku ni. pastu aku pun rapat dulu2. sbb muda2 mmg ikut keluarga pakcik aku jln2 umah sedara mara (kena ditarik okk.)
aku panggil abang la. hehehehe. dia ckp lemah lembut aje. aku tengok..walleywei..dah rupa cam atuk tua. muda2 dulu hesem kot. nasib masih putih. aku tanya lagi makcik aku..abang dah kawen ke lum? makcik aku ckp blum. aku cam ha?? whyy..
bzbody kan? hahahaha. sbb dia kategory hensem pastu tak kawen.mmg la curiosity 100% wey.
lain la muka melayu jawa, gelap, rendah, gemuk mmg la takyah tanya kenapa tak kawen.

kesimpulan aku kan.. dia high taste tapi tak kena dgn mata mak dia. tu tak kawen2.
sbb dia duduk skali dgn mak dia. so, maybe susah sket la bab tu. susah oo nak jumpa ppuan lawa nak duduk skali dgn mak mertua.

rugi abang tu tak kawen (err as todate tak tahu la dah kawen ke blum) sebab dia hensem putih. anak perempuan dia sure lawa (anak perempuan biasa kuat ikut genetik bapak). Dia tu 1st generasi cucu pertama. Kiranya bakal wife dia kena high criteria sket. contoh, sorang bapak sedara dia yang paling tua & paling kaya ckp, ooo isteri abang kena orang kelantan. masa ni derang kumpul borak2 tgh makan time kenduri.aku tgh makan tu rasa nak tersembur makan "ko yang nak kawen ke abang yang nak kawen?"
ai ada jugak wp kenduri kawen belah derang sbb i as always bzbody (ikut makcik le..terpaksa la..andartua kan time tu, byk masa sgt2. ini citer dulu2 )

Edited by Normabaru at 9-6-2021 07:24 PM

Try bykkn sedekah n solat hajat non stop 40hari berturut2

comel_comey replied at 8-6-2021 04:38 PM
selaku orang yang tak kahwin lagi, iols nak komen. hehehehe

tt jangan sedih2 ok.. apa jua pandang ...

Sungguh laa... Org salu kata yg x kawen ni sbb terlalu memilih kan.. TERLALU memilih tu pada aku ialah kalau yg datang kat ko tu macam2 jenis calon, calon best, calon xbest, tapi ko xleh decide sbb mmg jenis fussy sgt lama2 ko x dapat apa.

The truth is, most of yg x kawen ni, kita boleh kata 'unfortunate'. Aku x sampai nak hati nak tulis contoh2 jenis calon yg dtg tu, kang kata aku bajet sgt. Org2 yang dah kahwin pun husband diorg bukan la perfect sgt, tapi elok banyak berbanding dgn jenis laki yg approach kumpulan unfortunate ni.  

sweetpea911 replied at 9-6-2021 11:26 AM
Pikir camni je la.. org yg kawin pun belum tentu at 60, pasangan dia ada lagi kt dunia ni.. anak2  ...

Aku suka nasihat ni.. Allah sebaik2 peneman.. Mati nanti yg ikut aku amalan dan sedekah.. YaAllah, bagila aku pengakhiran yang baik, dunia dan akhirat..

hazfy replied at 9-6-2021 11:17 AM
Jodoh itu adalah rahsia Allah
Jgn pernah berhenti berdoa
Hidup kita ni adakala

Betul tu.. Hikmahnya Allah kasi ujian2 ni supaya kita boleh tolong each other.. Yg ada duit tp xde laki dan anak ni boleh bantu yg ada anak tp ada masalah duit.. InsyaAllah nnt aku amalkan doa tu

zztop63 replied at 4-6-2021 01:42 PM
aku risau je..lepas umur lebih 60.. akan rasa hidup sunyi teramat..masa tu datang rasa nyesal sebab  ...

nenek kawan I open minded giler.. siap cakap kat cucu yg belum kawin kalau dah umo 40 tak pyhlah kawin. enjoy hidup, kerja ada duit rumah ada kereta ada.umo 40 ni tak larat dah nak masak2 dan jaga laki yg dah mula sakit2

i ni rasa perasaan parents mana2 pun mmg nk tgk kebahagiaan anak2 dan berteman dgn teman yg baik supaya jika mereka tiada nanti anak mereka takkan terasa keseorangan n ada someone to support them socially emotionally mentally. pandangan wanita yg dah berkahwin kepada wanita yg belum berkahwin walau dah berusia adalah subjektif. tp pd i, i slalu admire how independent they are in life, nampak easy going, x kacau org dan x dinafikan i ada rasa empati dari segi ketiadaan pasangan hidup tu because i cant imagine my life right now without mine. bukan look down or simpati but empathy.  kepada TT just try to enjoy ur life. ada hikmah semuanya berlaku, trust Allah. His plan is the best of plan.