CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

[Cinta] Sekiranya anda tahu dia suami orang...

Ipan, bila nak buka thread pasal antertu ni?

kaogi replied at 15-6-2021 12:18 PM
Ipan, bila nak buka thread pasal antertu ni?

antertu bukan merupakan istilah rasmi dewan bahasa dan pustaka (DBP)

andartu diiktiraf oleh DBP sebagai bahasa rasmi, sila rujuk di bawah:

https://prpm.dbp.gov.my/cari1?keyword=andartu

ifanonline replied at 15-6-2021 03:10 PM
antertu bukan merupakan istilah rasmi dewan bahasa dan pustaka (DBP)

andartu diiktiraf oleh DBP ...

so, kalau lelaki bujang umur >30 tahun, kita nak panggil apa?

KiJang?
LeBu

Ku mencintaimu
Lebih dari apa pun
Meskipun tiada satu orang pun yang tahu
Ku mencintaimu sedalam-dalam hatiku
Meskipun engkau hanya kekasih gelap ku

Siap sedia la layan lagu ini kalau dah terjebak

kaogi replied at 15-6-2021 04:25 PM
so, kalau lelaki bujang umur >30 tahun, kita nak panggil apa?

KiJang?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

misc replied at 16-6-2021 06:45 PM

Hihihi

Bujang tua… tak komersil sgt nama.

Follow Us
kaogi replied at 16-6-2021 06:50 PM
Hihihi

Bujang tua… tak komersil sgt nama.

Hihihi
Kesian kan.

bujang tua ni bleh digunakan utk lelaki dan andartu...

opis kaka ada 1 antertu  dan 3 andartu.  tapi dalam pengetahuan kaka so far tade pulek antara mrk berskandel dengan sesapeh. ya..jodoh ditangan tohan katanya. sejenis yang menghargai hidup..pegik bercoti n clubbing sesama their circle of friends.

sementara sorang atok haji yang lagi 2 tahun nak bersara wajib tu pulak bersusun paku skendelnya.. dari acik cleaner, intern, sampai la ke kerani pentadbiran, walopun sentiasa berkopiah dan menjadi pembaca doa di majlis jamuan pejabat ya. dan seorang lagi suami PJJ juga aktif berskendal dgn isteri orang di jabatan lain. di jabatan sebelah, single mom muda beranak 2 kantoi tertangkap di kuarters berduaan dgn suami orang pukul 3 pagi yang merupakan penyelia beliau sundrik - diturunkan pangkat n ditukarkan jabatan lain tp katanya maseh berhubungan.

skendel dgn suami/isteri org mungkin menjadik pilehan karna tade tekanan komitmen samada masa/wang ringgek/tenaga...kot?

angkat kaki...lari jauh2...

Test water je
Laut dalam jgn diduga..eh

I pernah terkena ngn somi org..mula kenal mmg xtau dia laki org..bila kenal lama2 boleh rasa dia somi org..dh tahu mmg cabut..siap tukar no phone ..

Hati2 jgn tjebak ngn laki org..laki org lain romantik lain mcm skit..perasan dia mcm laki org bila kluar g tmpt2 yg jauh..n angkt tepon jauh2..bila dpt instict tu masa nk blik pas jumpe dia trus ckp "kim saalam kt wife"..mmg nmpk sgt muke tkejut dia..pastu mls nk layan dh..nasib mcm kwn2 je lum cintan cintun lg..

Tukar no phone sbb asyik dok pujuk2 merayu..klu xkuat mmg tak tahan godaan..trus pindh rumah n dok ngn parent jup..klu x naya dok dtg cari lak

Boleh pulak ckp kt i "tak dapat jadi istri jd adeq pun xpe"....dia ckp mule2 nk kwn je lelama dh tsuke..bengong tul..

semoga dijauhkan..

Kat apps dating ramai je laki orang yg nak test market.. Aku akan tanye status dorg sblom lebih2 tp psl dah awal2 declare suami org kita layan biase jela mcm kawan2..

Biasela ade time dorg gedik2 tp aku tak layan pun. Pastu borak yg general je.. takde nak cite hal personal life dia. Kdg dorg ni nak kawan borak je tp aku mmg tak kan amek laki orang nak2 yg anak kecik2 lg..

Tau payahnye sorg isteri nak handle anak, umah dgn suami. Msg pun time office hour je dan tak pernah call. Weekend jgn kacau.. kalau ade benda nak tanye yg kita rase dia boleh jawab.. tunggu je isnin.. Yg penting jgn ada hati.. layan mcm kawan2 je

bambimbom replied at 22-6-2021 12:13 AM
Kat apps dating ramai je laki orang yg nak test market.. Aku akan tanye status dorg sblom lebih2 tp  ...

Dari layan besa besa la nanti dikhuatiri jadi terlebih besa, get very comfortable, ujung ujung jadi serasi....to me personally, tak salah pun...tapi bagi spesis macam normabaharu yg berpegang pada prinsip matlamat tak menghalalkan cara, across the board...this is very wrong....

Purina replied at 21-6-2021 12:08 AM
I pernah terkena ngn somi org..mula kenal mmg xtau dia laki org..bila kenal lama2 boleh rasa dia som ...

You janda atau andartu?

stingerclubbing replied at 22-6-2021 10:41 AM
Dari layan besa besa la nanti dikhuatiri jadi terlebih besa, get very comfortable, ujung ujung jad ...

Betul yg sis ckp tu tp aku bukan jenis msg hari2.. kalau yg hari2 pastu tiap2 masa nak update mmg bahaya.
Kate kwn kan treat mcm kawan je.. 2 minggu sekali nak msg pun belum tentu..
Dia lebih pada kawan borak dan kdg2 nak tau pendapat something dr mata org lelaki.
Kwn aku ni tak taste pun.. aku takde hati pun kat dia
Cuma dia kawan yg kite kenal dr apps dating yg dah kawin.

Edited by stingerclubbing at 22-6-2021 01:12 PM
bambimbom replied at 22-6-2021 01:02 PM
Betul yg sis ckp tu tp aku bukan jenis msg hari2.. kalau yg hari2 pastu tiap2 masa nak update mmg  ...

Org tua tua kata yg tak taste iteww yg sering tak sekata iteww yg tak mustahil akan jadi pasangan hidup kita kelak...im sure kau baca melihat gimana org yg pada mulanya memang takda perasaan apa apa langsung pada seseorang itewww call pun very hardly just like wat you saud...tapi ended up in bed as husband and wife...

Persoalannya disini ialah adakah kita jwrakkan hubungan kita hanya kerna kita tahu dia bukan taste kita atau kita hanya niatkan dia sebagai kawan sahaja sedangkan hati kita iteww evolves setiap waktu...?

Point aku very simple...rasanya cara kita berkenal suai selagi kita tahu batas batas agama iteww akan tetap sama approachnya damada kita nak anggap dia sebagai kawan atau kekasih
..betul kheunz? So kalaupun akhirnua kita berkenan padanya walaupun ia sudah menjadi milik orang ...dalam urutan agama iteww sendiri tidak salah....asalkan kita melalui lunas lunas perundangan agama iteww terlebih dahulu.....niat bukan uyk menjahanamkan rumahtangga org tapi utk provide value add

stingerclubbing replied at 22-6-2021 01:10 PM
Org tua tua kata yg tak taste iteww yg sering tak sekata iteww yg tak mustahil akan jadi pasanga ...

Point aku very simple...rasanya cara kita berkenal suai selagi kita tahu batas batas agama iteww akan tetap sama approachnya damada kita nak anggap dia sebagai kawan atau kekasih
..betul kheunz?

aku sokong ayat ko ni sis.. so berbalik pada topik ni, Sekiranya anda tahu dia suami orang...

kalau aku dah suka dia utk jd husband maybe aku akan elak msg dgn dia...
tp kalau aku selesa berkawan dgn dia, kite jd kawan jela..

bambimbom replied at 22-6-2021 01:26 PM
Point aku very simple...rasanya cara kita berkenal suai selagi kita tahu batas batas agama iteww a ...

Kau memang jenis tak rela kongsi belalai kewww sis? Waemah macam mana sekalipun kau suka dia utk jadikan husband kau?