CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4967|Reply: 25

Makanan Masam Dan Berlendir, Sheila Mambo Kecewa Dengan Peniaga Bazar Ramadan

Pelakon senior, Sheila Mambo meluahkan rasa kecewa dengan sikap sambil lewa sesetengah pengusaha bazar Ramadan yang tidak menitik beratkan mengenai aspek kualiti makanan jualan mereka.

Jelas Sheila, ramai pelanggan dikhabarkan telah rasa tertipu kerana makanan yang mereka jual ada kalanya mudah rosak atau basi.

Foto: IG

“Saya mendapat berbagai reaksi setelah saya up hal ini di story. Ramai yang tertipu semasa di bazar Ramadan. Ingat kan saya seorang.

“Masak awal sangat, kita nak makan lepas terawih, ada yang kuah masam, telur rebus berlendir. Kejadian berlaku pada saya, anak saya Ecah kan autism.

“Makanan kuah dah masam, saya cakap tak payah makan nanti perut sakit, dia terus ‘kejung’ nak makan juga, (kesian) saya basuh meehoon tu, saya masukan sup saya masak untuk sahur,” tulisnya.

Rasa kecewa tersebut disuarakan oleh pelakon filem Mami Jarum itu menerusi entri terkini di laman Instagram miliknya.

Dalam pada itu, Sheila turut berharap agar para peniaga bazar Ramadan dapat memperbaiki mutu jualan dan bersikap jujur dalam urusan jual beli.

“Kesian sangat tengok dah la jujur berpuasa, saya complain pada peniaga yang saya oder online, dia nk pulangkan duit balik. Saya cakap takpe, saya ambil makanan yang sama esoknya.

“Buah melaka beli kat bazar kelapa basi. Kawan saya beli ayam nak makan masa sahur dah kejung. Ada yang cakap beli teh piorrr balik masa berbuka dah masam. Aduhai, fikirkan lah, ada kah rezeki kita cari jadi barakoh?

“Jujur lah dalam berniaga. Kalau tak habis sedekahlah pada makluk lain. InshAllah Allah akan bagi yang lain nanti. Kesian pelanggan,” katanya lagi.

Entri berkenaan turut menarik perhatian ramai pihak termasuklah chef terkemuka tanah air, Chef Adu.

Menurut Chef Adu, kebanyakkan kes yang berlaku ketika ini bukan disebabkan para peniaga yang ingin menipu tetapi lebih kepada kurangnya ilmu dalam bidang kulinari.

Jelasnya lagi, para peniaga dilihat tidak mahu mengeluarkan modal bagi menambah baik ilmu kulinari dan masakan mereka seterusnya hanya memikirkan untung semata-mata.

Chef Adu

“Biasanya, bukan peniaga-peniada menipu dlm kes basi dsb. Ramai yang pakai redah berniaga mengejar keuntungan tanpa ilmu kulinari. Sebenarnya ilmu itu modal utama yang paling Penting dalam bidang kulinari ( dah semua bidang lain juga ).

“Ramai yang kedekut bermodal untuk ilmu! Tak faham refrigeration, temperature/suhu dan (hot holding) berapa lama makanan boleh berapa lama dalam suhu bilik sebelum basi dan sebagainya.

“Sebab itu saya memang tak makan nasi campur waktu mlm atau beli apa pun du bazar Ramadan yang tidak dimasak Kat situ. Wallahualam!,” jelasnya lagi.

Meninjau di ruangan komen, rata-rata netizen turut senada selain turut berharap agar para peniaga dapat menitik beratkan mengenai kualiti jualan mereka selepas ini. -CARI

Sumber: Media Hiburan

Rate

1

Smlm baru laki iols belikan karipap oksigen.  -__-

aku start remadan smp la ni.. tak pegi pun beli bazar.. aku mcm prefer masak sendiri kat rumah.

padahal smp rumah ngam2 time bebuka.. maklum la tmpt kerja jauh ye.. balik2 gegas aku masak

cepat2 mandi solat...

tapi kena la prepare barang masak tu awal.. gittewww,.. aku bangga dgn diri aku..tiber

Bazar ramadan kan tempat org tak tahu masak meniaga makanan....

Afifi82 replied at 22-4-2021 01:54 PM
Smlm baru laki iols belikan karipap oksigen.  -__-

Dah tahun 2021 pun masih ada lg yg jual karipap oksigen. Bbrp tahun dulu, aku penah beli murtabak transparent...

bab makanan ni mmg sensitif. sbb tu iols selesa beli dgn peniage yg mmg konsisten niage makanan je. bkn muke baru muncul time bln puase. peniage yg i kenal, kalau tak abes die bagi je kt sape2 yg ade. janji tak simpan.

Follow Us
Aku pun hari 1st puasa beli sambal nyok, beli pukul 4 petang pastu simpan la dalam peti.. Masa nak berbuka tengok2 dah berbau masam.. Hahahaha.. Pastu sekarang ni beli dari peniaga yang selalu beli ja.. Yang memang tahu masak sedap..

iols masak pakai air fryer je...
tak pegi bazar pun sejak taun lepas...
takpela terjamin kebersihan jugak masak sendiri nii

alhamdulillah, tahun ni tak kena lagi

tahun lepas kena food poisoning tiga hari

makanan tak sedap je kena tahun ni

Tahun ni mmg x pernah pergi lagi bazar. Masak sendiri je and refer resepi dkt fb. I plg suka satu resepi ni.. ayam masak cili api tomyam.

Ayam i goreng pakai air fryer, sambil tu buat sambal dia. Bila sambal dah garing, masukkan ayam dlm kuali. Senang kerja ku. Senang n sedap

kakakgarang replied at 22-4-2021 02:06 PM
aku start remadan smp la ni.. tak pegi pun beli bazar.. aku mcm prefer masak sendiri kat rumah.

p ...

Air bungkus plastik macam ala2 mamak tapau tu pun sekarang standard rm5. Grr.

So far,apa y ai beli kt bazar, Alhamdulillah,sedap belaka..kedai y xpernah ai pegi plak tu..smlm beli nasi minyak lauk ayam masak merah+daging rendang+acar timun rm12..daging 2ketul sederhana besar,ayam seketul..nasi byk siap ada kismis lg dlm tu which is rare skrg nasi minyak nak ltk kismis..berbaloi sgt2 ai beli...beras basmati pulak tu..ahhaaa..{:smile

Mmg tahun ni harga agak mahal esp kuih muih... tp aku ok je sbb aku yg pilih utk g bazar... seronok bg aku jln2 tgk mcm2 mknan

Edited by rosmahisham at 22-4-2021 09:49 PM

Baru jejak sehari ke bazar ramadhan,itu pon beli tapai pulut tetiba terliur nk mkn..bugkus dgn daun getah..en suami marah beli,takot mlm2 mkn binik dia sakit perut pulak hi hi.beli mertabak punya ramai org beratuq..tp mmg sdp lah..lauk2 dh x beli sbb bdk2 x nk mkn nasi.aku msk je spagetti, mihun sup,bakso je..bersahur telur dadar..byk sambal instant kat rmh dgn serunding daging,sambal hitam,sambal ikn bilis..cereal pon aku dh penuh kn stok gobok.en suami mmg jenis x mkn sahur..minum air je..senangkn hidup aku hi hi

suka2 replied at 22-4-2021 02:09 PM
Dah tahun 2021 pun masih ada lg yg jual karipap oksigen. Bbrp tahun dulu, aku penah beli murtabak  ...

kesian kita,kan? Tu belum ceta kuih muih rasa tutttttttttttttttttt lagi..

Setakat ni belum pergi bazar lagi. Sebab ada budak kat rumah, malas nak bersesak. At least kalau makan kat shopping mall masih boleh nak avoid crowd. Teringin jugak nak beli kuih2, especially tepung pelita.
Aku pon xsuka dengan orang yg xsedar diri, masak x sedap tapi meniaga makanan. Customer beli dengan duit hasil penat lelah berkerja, bukan jatuh dari pokok.

Sblm ni ade la 3,4 kali p bazar.. Skrg nk dah jumpa 1 port adik jual kuih muih.. Tp kn p awal la kul 6 dah licin. Mcm2 kuih muih sedap2.. Karipap dia penuh inti.. Sudahnye dah 3 ari kul 5 je p merempit bl kuih muih..yg penting x yah beratur panjang bl kuih.. Hehehe

kakakgarang replied at 22-4-2021 02:06 PM

p ...

ye betul sangat uols.. mak pun never nak ke param makan apa yg ada aje haha

September14 replied at 22-4-2021 08:46 PM
Mmg tahun ni harga agak mahal esp kuih muih... tp aku ok je sbb aku yg pilih utk g bazar... seronok  ...

iols aritu beli kuih 5 biji RM3
dah sampai rumah baru tingat harga kuih dah naik ke

semalam konon nak le ziarah param melawati
sekali pkl 4 pun dah start beratur
kirim salam ajelah baik iols balik rumah masak

bottombikini replied at 23-4-2021 08:40 AM
iols aritu beli kuih 5 biji RM3
dah sampai rumah baru tingat harga kuih dah naik ke

Sop baru pakai no giliran lak.. tp tempat iol beratur panjang tp cepat, lpstu masuk dalam org x ramai so senang beli juadah.

12Next
Return to list New