CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rikuren

"Semoga Dipersulitkan Urusan Bersalin" - Tak Teman Tak Boleh Beranak K

Kalau boleh memang nak sgt shuben teman{:cryrun{:cryrun

takperlah..ikut lah rezeki memasing...kdg2 ada yg boleh ada yg tak boleh kan...tp kalau iye pun tak payah lah sinis gitu dan sindir2 bagai..benda2  mcm tu pun boleh jadi gaduh sbb ayat2 mcm tu kan..tak elok lah.

Semua isteri pun kalau boleh nak husband teman, tapi Allah yang tentukan, yang penting ibu & baby selamat.

Kalau suami masuk teman tapi end up pengsan bila nampak darah, susah jugak kan?

Moga semua ibu2 forumer kuatkan semangat & Allah permudahkan urusan bersalin dengan selamat.

Aku nak suami sbb nurse & doc dlm LR perangai cm setan. Yg mana dpt nurse baik tu, mgkin x kisah sgt

nurul_akmar replied at 19-3-2021 02:41 PM
Kalau aku pon aku agree nk suami teman.. kalau dpt, amek je la peluang.. xkesah la org nk kata menga ...

I setuju. Sebenarnya yg rengsa nak laki teman ni mesti dpt suami yg xbest. Jenis balik rumah hadap phone, ank xnk tlg jaga. X ada empati. Bkn mntk laki dia teman pon. Laki sendiri jugak

Tak salah pun minta laki temankan masuk dlm LR. Bukan mengada ngada tapi mmg ada orang jenis manja mcm ni

Follow Us
Hazabnya mulut netizen, tak perlula sampai nak doa dipersulitkan.. Sakit gila kot
Betulla tu kalau laki tak masuk pun, kena beranak jugak.. Bukan boleh peram baby tu dalam perut je..
Tapi bila laki masuk boleh buli suruh urut belakang, bancuh milo, picit2 kaki, masa teran boleh tolong tolak belakang kita bagi senang muka sampai ke lutut
Lepas baby dah keluar senang laki terus follow nurse nak bagi azan ke iqamat ke
Bagi je la masukkkkkkk, bukan mendatangkan masalah besar punnnn..

Alhamdulillah setakat ni bersalin tiga3 anak, suami teman di LR. Dia tengok sendiri macam mana iol bertarung nyawa nak lahirkan anak3 dia secara normal tanpa epidural. Anak pertama, habis koyak rabak sbb iol tak reti push. Anak kedua iol hampir kancing gigi sebab terlalu sakit. Anak ke 3 iol terlampau takut sampai push sambil nangis sbb jarak anak ke 2 dan ke 3 sangat jauh... Suami saksi semua kesakitan tu. Tiga3 anak dia yg potong tali pusat dan azan sendiri. Syukur alhamdulillah. Semoga kami saling menghargai antara satu sama lain. InsyaAllah.

Aku memang nak sangat laki temankan time beranak. Tapi nak buat macam mana, time covid2 ni tak boleh. Harap2 bulan depan ni urusan bersalin aku dipermudahkanlah. Nervous ni first time nk bersalin.

Suami aku dl msk labour room pun umpama x de je.. Elok terkecut kat hujung bilik.. Lps tu aku kn tolak p emergency czear.. Leh dia ckp good luck.. Apoo ingat aku nk p ambik exam ke..

Jeles le tu suami tak teman....kehkeh....

whimsygirl replied at 20-3-2021 02:29 AM
Semua isteri pun kalau boleh nak husband teman, tapi Allah yang tentukan, yang penting ibu & baby se ...

Ni betul. Adik saya tak leh tgk darah. Wife bersalin dia tak leh teman. Jari dia luka pun nak pitam

renko replied at 19-3-2021 02:56 PM
aku xteman bini bersalin
so aku bewak la?
hahahaha

alaaaaaaaa chiols maaf iols x maksudkan mcm tu.. ampunn...

aiol merujuk kepada nurtixzen yg rengsa laki x teman masuk, lps tu duk meroyan bila prmpuan lain mengaduh susah hati husband x blh teman. mcm dengki n jeles bila wanita lain nakk sgt hubby teman tp dia plk hubby x nak teman (bukan sb x boleh teman di labour room mcm chuols......)

perlu ke netizen tu msg husband prempuan tu & doakan keburukan mcm tu....serius ah mn pergi belas ihsan manusia skrg...as a woman even i blum kawin & beranak tp one day if the day come of course I nk suami i teman kn ble nk beranak...support tu penting...biar die tau susah senang kite lahirkn ank die...bkn ms menyedap je nk sm2...btullh kate forumer diatas die dpt laki specis bewak agaknye tu yg rengsa sgt tu...jenis mmg xpernah dpt kasih syg..

Teruknya netizen tu..selalunya org jenis mcm ni husbandnya mesti tak nak teman or lyn x brp ok..sbb tu dia sakit hati sgt ke org lain....
Sbgai pembakar semangat je..tgh2 sakit contraction tu..ada husband pgg tgn..kita rs kurg skit sakit..n ada org boleh nak sembang2 nak bgtau sakitnya contraction tu,  nak tunggu sampai bukaan 10cm tu..instead of just ko sorg2 thn sakit beberapa jam tu... It is a relief sebenarnya ada teman disebelah...

Edited by faraway1 at 20-3-2021 08:51 PM
haziqah replied at 20-3-2021 07:59 PM
Ni betul. Adik saya tak leh tgk darah. Wife bersalin dia tak leh teman. Jari dia luka pun nak pita ...

My husband jangan kata darah, tengok jarum pun dia panik.

Tapi dia masuk juga masa bersalin hari tu, ialah bukan asyik beranak juga, 11 tahun juga lah tunggu baru merasa dapat anak.

So takkan nak miss potong tali pusat sekadar takut itu ini, plus me dah warning Dan tak peduli ketakutan dia tu..

My husband duduk tepi aje usap rambut, lap rambut, sebab tu gambar lepas beranak, rambut kemas aje tak serabai hahhaha.

Tak berani dia bergerak dari posisi dia tu..
Me rasa dia banyak pejam mata aje..

Itu ajelah sesatu anak kami, nak masuk 5 tahun dah 2 minggu lagi.

Dan my husband juga tukang ingatkan jangan angkat punggung, tu yang berjaya beranak tanpa jahitan bawah tu.

Acik kepam yang komen anak dah sampai 4 tu elok je laki tak teman, acah terpaling berdikari la tu nasib ko lah acik 4x bertarung nyawa kesian betul laki tak pernah teman bersalin

testly replied at 21-3-2021 09:47 AM
Teruknya netizen tu..selalunya org jenis mcm ni husbandnya mesti tak nak teman or lyn x brp ok..sbb  ...

Tu lah! Dia pulak yang sakit hati kat orang lain sebab dia tak dapat camtu ntah2 g check up tiap2 bulan pun tak pernah husband dia teman. Kesian ngandung sorang2 beranak sorang2

Ada rezeki boleh masuk grab ajelahhhh
Btw klu somi tu nak menggatal dia menggatal jugak sis. Sbb yang merasa sakit beranak bini bukan dia. Dulik apa dia.. Yang setia dengan tak tu atas sikap suami masing2la.. Berdoa shj.

Dah musim covid ni, kalau tahu pregnant kumpul la duit untuk beranak swasta. Suami boleh masuk teman.. simple as Abc