CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6323|Reply: 54

"Semoga Dipersulitkan Urusan Bersalin" - Tak Teman Tak Boleh Beranak K

Sejak pandemik COVID-19 melanda, para isteri terpaksa pasrah bersalin sendirian tanpa ditemani suami kerana perlu mematuhi prosedur operasi standard (SOP).

Ketika pengumuman bantuan kerajaan baru-baru ini, terselit komen seorang pengguna Facebook yang berharap kerajaan membenarkan suami turut berada di bilik bersalin.

Kredit foto: Facebook

Namun, komen tersebut diselar beberapa netizen lain yang menurut mereka telah bersalin berkali-kali tanpa suami di sisi.

Asha Zakaria menerusi Facebooknya menjelaskan bahawa kehadiran suami juga penting untuk memberi sokongan moral pada isteri.

Asha turut mendedahkan salah seorang netizen itu telah menghantar mesej kepada suaminya mendoakan agar urusan bersalinnya kelak dipersulitkan. Fuh!

Kredit foto: Facebook Asha Zakaria

Rata-rata netizen turut terkilan dengan komen wanita berkenaan dan memberi sokongan pada Asha.

Kredit foto: Facebook Asha Zakaria

Pelbagai reaksi dapat dilihat sama ada yang memberikan sokongan dan tidak kurang hebatnya juga yang memberi kecaman.

Media sosial bukan ruang untuk bertelagah. Raikanlah perbezaan pendapat. - CARI

Rate

2

jenis terpengaruh dengan drama la ni nak suami ada pegang-pegang tangan usap-usap kepala push push..
realiti tengah sakit macam kau heran sapa ada keliling apa dorang cakap..
tau nak cepat bagi baby keluar habis sakit jah..
nasib tak baik masuk op sedar-sedar anak dah keluar

Realitinya kalau dah rasa nk meneran tu x dulik dah suami dh ada belum..pengalaman sis laaa haha

Pada pendapat iols, bagi jelah teman. Biar suami tengok sendiri macam mana proses tu. Baru insof, bila nak pasang skandals atau ada niat nak bebini baru. Bukan mudah berumah tangga. Banyak tanggungjawab bersama nak dipikul.

bagi aku kalo dia dah follow SOP ok je suami teman
sbb:
dia sorg je
mmg bini sendiri
teman dlm tu bukan sampai 8jam
bini bertarung nyawa

Kalau suami ade n bole teman amek je la peluang tu,

Follow Us
Aku beranak semua laki x teman.. aku soh tgu kat luar.. mengada nak teman bagai... kalau boleh nak cepat2 push dan balik

Ko x kisah laki x teman, itu ko punya psl. Agaknya spnjg kawin jenis laki bewak x romantik x jaga perasaan bini makaaaa binik pun x kezzah laki ade ke tak. Pengalaman aku bersalin yesssss mmg suami aku ada di sisi. Bkn soal masa sakit teran tu kita heran ke tak heran ngn org sekeliling. But suami ada di sisi, dia tgk kesakitan kita n lbh mhargai kita nt. Lagipun sbg penaik semangat utk kita spnjg berjam2 dlm lr. Aku sendiri x berdaya xde semangat bila husband keluar pegi solat kjp je pun.

But benda ni ataa org la.. Ko x kisah laki ade ke tak, tu ko punya psl so knpa nk kecam org lain yg perlukan suami penyanyang di sisi? Ke jeles sb laki taguna ko tuh x mcm laki org lain? {:nose

Alah..masa buat nak teamwork..nak beranak kena la teamwork jugak..

masing2 ada preference ... biarla dia... kesian kat dia org bash dia camtu... mental org tak sama ... raikan perbezaan ... semoga kita semua ada ihsan sesama manusia..

Kalau aku pon aku agree nk suami teman.. kalau dpt, amek je la peluang.. xkesah la org nk kata mengada2, manja ke.. aku sgt terkesan dgn satu komen forumer.. xigt kat mana.. kat forum cari ke atau kat komen2 ig.. dia cakap dia lebih rela dpt lelaki cringe,  yg nk bermanja2 n folo isteri 24jam dari lelaki yg selamba abaikan isteri dia dgn alasan biar dia berdikari n xnk manjakan. biar la bini aku checkup sendiri.. biar dia berdikari.. biarlah dia p cucuk anak sendiri, bini kena ajar sket berdikari.. biarlah dia drive time sarat mengandung.. jgn mengada2 sgt.. berdikari la sikit.. (ni ayat aku tambah2 sket)

Selepas itu, aku tidak lagi kesah or rimas kalau laki aku nk folo aku kemana2.. aku lebih rela situasi begini dari situasi “biar. Nnt xreti berdikari or manja”.. yela.. nk dpt yg serba-serbi perfect mmg x la..

Aku rasa pompuan2 lain dia hepi je kalau laki diorg dpt teman time dorg deliver.. bagi sokongan.. yg dorg tension bila laki dorg ada tp x membantu. Semua dorg kena buat sendiri. So lebih baik xde dari ada.. tp kalau laki dorg sgt membantu, konfem dorg sgt2 bersyukur..

dah mula dah...geng bersalin laki teman vs bersalin sorang2..

perempuan2.. apa aje yang tak digaduhkan ni..

chinta89 replied at 19-3-2021 12:19 PM
Ko x kisah laki x teman, itu ko punya psl. Agaknya spnjg kawin jenis laki bewak x romantik x jaga pe ...

aku xteman bini bersalin
so aku bewak la?
hahahaha

Lecehla nnti nyusahkan doc ngn nurse klu laki terpengsan termuntah...

jaman dolu2 takder sorg laki pon teman masa bersalin elok jer, tp jaman sekarang, macam2...over manja

Better hubby ada laa...

Bagi je la suami teman. Ajal maut hanya allah tahu. Ni berdasarkan pengalaman aku sendiri la. Emotional support tu penting

Suka hati dorang lah jika nak suami dorang teman..

Bukannya minta suami korang yang teman..

Me hari tu jangan kata teman, 3 hari terus berkampung sesama kat hospital tanpa husband balik rumah..

Ambil private room so husband ada katil sendiri juga.

apa mslh nye nk laki teman? kalau iolls nk suruh laki tgk sendiri haaa cane aku teran anak kau,, kau bt hal,, aku libas nanti.. haaa gitewwww.

Thank you somi sebab empat2 anak somi masuk lr