CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3238|Reply: 15

Syiling@Medal : 7/9 Yasin @5/7/9 Basmallah Pandangan Islam

Post time 2-1-2021 11:21 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalammualaikum w.b.t.

Saya membawakan suatu tajuk, yang berlegar di dalam masyarakat suatu ketika dahulu untuk mendapatkan pandangan menurut Islam.

Jika kita buka sahaja internet, pelbagai-bagai ulasan dan pandangan mengenainya.

Ada yang berkata, ianya mengenai ajaran Sufi, yang dinukilkan maksudnya amalan di dalam syiling@medal berkenaan. Ada pula yang berkata, ianya perkara mistik yang diperolehi di Alam ghaib dan sebagainya.

Mohon pandangan menurut Islam untuk manfaat bersama.

Sekian, terima Kasih.

Edited by SenangMaju at 2-1-2021 11:30 PM

Mungkin untuk lebih jelas. Saya pernah lihat syiling@medal ini ditempat simpanan syiling-syiling yang saya simpan untuk urusan jual-beli suatu ketika dahulu, cumanya saya tak berapa ambil endah mengenainya, langsung hilang begitu sahaja. (Nampak macam mistik sikit lah hal ini). Itu secara ringkasnya hingga berlaku kisah, yang menyebabkan saya tahu sikit-sikit mengenainya menerusi ayah saya.

Makanya, boleh sesiapa bagi pandangan mengenainya? Atau pandangan perihal ini menurut Islam?

Edited by SenangMaju at 2-1-2021 11:47 PM

Kalau tanya saya rupa medal yang pernah saya lihat, gambar orang bongkok berjubah dan berserban, pegang tongkat juga macam baldi air. Belakang dia tertera yassin sebanyak 7 kali dalam tulisan arab. Yang itu aja yang ingat.

Nanti kalau ada kesempatan, saya try snap ambil gambar syiling@medal milik ayah saya. Pernah jugalah, ayah saya pernah tunjukkan syiling-syiling tu kepada wak indon yang jenis jual syiling-syiling jenis itu untuk mengetahui infonya. Kata wak indon tu, "Encik bagi ketiga-tiga syiling Encik kepada saya, Encik ambil kesemua syiling-syiling yang ada di atas meja saya".

Apapun, ada 2 aja yang tinggal bersama ayah saya. Yang satu tu, hilang begitu sahaja dan dijumpai oleh saya seperti yang saya maksudkan (saya sembang dengan ayah saya, comfirm itulah syiling miliknya yang hilang), langsung ghaib begitu sahaja.

Kes hilang syiling tu, sewaktu ayah saya bagi kepada kakak saya suatu ketika dahulu. Yang menyebabkan kakak saya serah syiling itu kepada ayah saya semula bila tiap-tiap kali nak ambil duit di purse dia untuk beli barang, pasti nampak syiling tu terlebih dahulu (yang hilang rupa lelaki berjubah, berserban itu) walaupun sudah letak ditempat lain hingga diri kakak saya menjadi takut.

Mohon pencerahan menurut pandangan agama. TQVM

Oh ya, sedikit penjelasan dari saya. Saya sebenarnya tak berapa kisah tentang syiling@medal ini. Cumanya, saya terpanggil nak tahu, pandangan-pandangan semasa menurut kaca mata Islam mengenainya. Tidak lebih dari itu.

Moga-moga bermanfaat.

Edited by SenangMaju at 3-1-2021 12:09 AM

Antara pandangan dan link

https://www.malaysiancoin.com/2013/01/duit-syiling-yasin-misteri-mitos-mistik.html?m=1

https://duitlamabaru.blogspot.com/2012/08/koleksi-syiling-yassin.html?m=1

https://duitlamabaru.blogspot.com/2013/08/gambar-syiling-yasin-yang-belum-saya-ada.html?m=1

http://depankanta.blogspot.com/2012/08/syiling-yasin-adalah-syiling-yasin.html?m=1

Itu sekadar pandangan mereka semata.

Edited by SenangMaju at 3-1-2021 12:19 AM

Yang ini pula, pandangan menurut kaedah bacaan 7 Mubin. Ada yang lain-lain, saya letih nak copy paste

https://bukitbesi.blogspot.com/2020/05/yasin-7-mubin-pulangkan-sihir.html?m=1

Jika ada yang pernah beramal, boleh kongsikan pengalaman dan pandangan anda disini. Saya tak mengamalkannya pasal, tak jelas susur-galurnya. (Sekalipun saya tahu sikit-sikit mengenainya)

Jika ada yang mahu bagi pandangan menurut Islam, dialu-alukan mengenainya.

Follow Us
Edited by SenangMaju at 3-1-2021 12:31 AM

Ada yang nak tahu pandangan perihal syiling Basmallah? Ini saya kutip berdasarkan pandangan mereka ketika browser.

https://www.google.com/amp/s/shafiqolbu.wordpress.com/2012/04/12/khasiat-bismillah-5/amp/

https://www.google.com/amp/s/shafiqolbu.wordpress.com/2012/04/16/khasiat-bismillah-7/amp/

https://www.google.com/amp/s/shafiqolbu.wordpress.com/2012/04/17/khasiat-bismillah-9/amp/

Semua berkenaan khasiat aje. Macam mana pula, pandangan Islam?

Ini pula pandangan peribadi saya ya.

Jika nak dinyatakan makna sebenar Basmallah, sampai saya meninggal dunia pun, tak habis saya nyatakan disini. Tak perlu 3,5,7..... Berjuta-juta sekalipun, tak terhitung pengertian Basmallah.

Makanya, saya berpandangan, menyempitkan pengertian Basmallah, lalu mencari kepentingan dunia semata-mata, itu bukanlah pandangan sebenar Islam.

Apakah ianya suatu kesesatan? Entahlah, nak kata menyesatkan, bukan kerja saya, ianya kerja Allah s.w.t.

Itu pandangan saya. Bagaimana pandangan semua?

Edited by mbhcsf at 3-1-2021 10:09 AM

TT - saya mendapat complaint dari seorang forumner yg juga ' peminat setia' board ini tentang Thread TT - katanya scam advertising , tapi setelasaya lihat dia tak lah sangat advertising  dan tak baik kan terlalu bersangka buruk , so pada  bukan lah thread TT ni scam atau advertising sangat saya , cuma TT nak pandangan org ramai.

okaylah  tapi kalau banyak sangat link tentang duit ini , takut timbul fitnah TT melakukan advertising  so..bagaimana kalau  saya cadangkan

TT tanya  pejabat mufti KL , masuk FB dan tanya soalan dalam ruangan message  atau masuk FB  Mufti wilayah atau  email terus kepada unit yang menguruskan permasalahan ini?

HUBUNGI KAMI

Pejabat Mufti Wilayah Persekutuan
Jabatan Perdana Menteri
Aras 5, Blok D, Kompleks Islam Putrajaya
No. 3, Jalan Tun Abdul Razak, Presint 3
62100 Putrajaya, Malaysia.
No. Tel : 03-8870 9000
No. Faks : 03-8870 9101 / 03-8870 9102
Emel : unitict[at]muftiwp[dot]gov[dot]my

Edited by SenangMaju at 3-1-2021 11:15 AM
mbhcsf replied at 3-1-2021 10:07 AM
TT - saya mendapat complaint dari seorang forumner yg juga ' peminat setia' board ini tentang Thread ...

Insya'allah,

Memang saya jangkakan apa yang dimaksudkan oleh mereka itu seperti yang dimaklumkan. Akan tetapi, dalam beberapa hal, kita sebenarnya dalam proses mempelajari dan mencari jawapan berupa pandangan-pandangan untuk sama-sama kita analisa lalu mendapatkan pandangan yang lebih tuntas menurut pandangan Islam mengenainya.

Perihal laman-laman web yang diberikan, seandainya ianya berupa iklan-iklan berupa mencari keuntungan menerusi syiling@medal oleh owner-owner web yang dimaksudkan, makanya, perhatikan sahaja pada apa yang saya maksudkan ketika mengutarakan permasaalahan menurut pandangan semata-mata. Tidak lebih dari itu yang sebenar-benarnya. Saya mohon maaf, jika tindakan saya menerusi memberikan senarai link bagi mendapatkan info-info pandangan, dicampur-baurkan oleh owner web yang terlibat, sehingga timbul kecurigaan dan salah-faham menurut tajuk yang dimaksudkan. Sedangkan saya sudah menyatakan tujuan link-link itu diberikan sekadar mendapatkan pandangan umum yang wujud diluar sana.

Apapun, saya ingin tekankan disini, seandainya hari ini, saya bertanya terus kepada para Ustaz-ustaz diluar sana (bukan di dalam forum ini), pasti majoriti mereka akan memberikan pandangan mereka yang mirip mengaibkan saya yang bertanya melainkan sebahagian kecil dari mereka, yang akan meminta saya merujuk terus kepada para ulama. Sedangkan, adab-adab yang ditunjukkan oleh baginda Rasullullah dan para sahabatnya, yang melibatkan sesuatu yang bersifat aib seseorang, kekadang memerlukan pihak yang ketiga untuk mendapatkan jawapannya.

Moga-moga, keterangan ini menjelaskan apa yang dimaksudkan.

Sebenarnya, peranan media massa banyak membantu negara dalam menangani permasaalahan masyarakat yang mungkin diabaikan oleh sesetengah pihak yang dipertanggungjawabkan untuk memikul amanah berkenaan untuk disampaikan.

Tajuk ini adalah TAJUK yang sudah lama berlaku dalam masyarakat. Dan sesetengahnya, saya sembunyikan menerusi pandangan masyarakat, untuk menjaga aib para Ustaz, Ustazah dan Ulama.

Cukuplah info-info yang saya nyatakan untuk dijadikan pandangan.

Wallahu'alam

TQ mod ustazah mbhcsf

Sukun2021 replied at 3-1-2021 12:30 PM
TQ mod ustazah mbhcsf

Hah? Apakah maksud dari post reply untuk saya berkenaan apa yang dinyatakan ini?

SenangMaju replied at 3-1-2021 10:48 AM
Insya'allah,

Memang saya jangkakan apa yang dimaksudkan oleh mereka itu seperti yang dimaklum ...

hoccay.that s fine.

mbhcsf replied at 3-1-2021 07:14 PM
hoccay.that s fine.

Jika ada fatwa, attach disini sekali ya.

mbhcsf replied at 3-1-2021 10:07 AM
TT - saya mendapat complaint dari seorang forumner yg juga ' peminat setia' board ini tentang Thread ...

TT ini maseh berjiwa keliru sesat dlm lendir pala nya
kerana maseh belum bertaubat dan maseh bodo sombong yg tiada ampunananNya
selagi tak cari guru, selagi itulah penin sesat lendir palanya sampai masuk kubur