CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

“Tiap Minggu Kacau,” - Menantu Sakit Hati, Ibu Mentua Asyik Ajak Beli Barang Sam

Edited by tagas at 26-12-2020 11:43 AM
VespaSilbe replied at 25-12-2020 04:40 PM
Hahaha
Kalau aku dah buat banyak kebaikan tapi disuruh cerai neraka ke tempat aku?
Tahap kesabar ...

sebaik nya ingat kebaikan yg di buat even

sekelumit

berbanding keburukan

takde manusia yg sempurna

Edited by tagas at 25-12-2020 11:06 PM
MenteriWanita replied at 25-12-2020 08:51 PM
Cakap guna otak, bukan emosi, kau sendiri ada masalah pun tak gigih nak gi pejabat agama. Ada masa ...

sure u r one amongs da rubbish toxic people

yg menyemak membudayakan

mengadu domba kat socmed kan

org yg mengadu domba kat socmed ni

mmg lembik tak guna idop baik mati

tagas replied at 25-12-2020 11:04 PM

yg menyemak membudayakan

Okey Loser

tagas replied at 25-12-2020 02:29 PM
akhir nya

tahniah acik

Sedih tau sbb sepanjang hidup dia asyik meratip pasal anak kesayangan yg taik dadah
Dia selalu kacau weols pun sbb anak kesayangan tuh laki bini bewak komodo dgn pakej anak dah skolah semua empat org, takde sapa nak sara
Dia suruh laki acik sebagai anak sulung dahulukan kehendak dia yg nak hidup anak kesayangan tuh terbela, sbb tu dia rengsek laki acik taknak sara adik bewak tuh
Ye lah laki haku ada anak bini sundrik, apehal nak kena bela anak bini org lain

Laki tu patut fikir

Acikgomen replied at 25-12-2020 11:35 PM
Sedih tau sbb sepanjang hidup dia asyik meratip pasal anak kesayangan yg taik dadah
Dia selalu ka ...

Yang laki aku pulak asyikla disuruh sponsor anak sedara dia merangkap cucu kesayangan mil aku
Padahal mak bapak kerja bank
Sampai ngan anak dia sendiri kedekut
Hati mak kena jaga... Syurga kan
Masalahnya rezeki dok sempit gitu jgk sebab kedekut ngan anak bini sendiri

Follow Us
gorjeous replied at 24-12-2020 05:56 PM
Payah bila mak mertua jenis tak paham..
Payah bila suami jenis tak paham...
Payah bila isteri jeni ...

Kan you..i dah merasa bila PIL control everything especially MIL. Meluat sgt2.. wajar x kalau berterus terang ckp kat husband yang we need our own space, and bukan all about them sahaja. Ke kurang sesuai a wife nak masuk campur dlm cara dia melayan parents dia?

MenteriWanita replied at 25-12-2020 03:40 PM
Pengadu ada sebut nama mak mertua dia ke kat page KRT tu, ada upload gambar mertua dia ke sampai 1 ...

I percaya siapa yang suka baca kisah orang kat KRT and komen mcm2 tu dia pun ada masalah rumahtangga and hantar posting masalah rumahtangga kat admin .

Org yang suka baca KRT sebenarnya nak menyedapkan hati sendiri bila baca kisah lain yg lg teruk dari mereka.

Orang yang suka baca KRT ni ibarat lalat yang suka menghurung bau busuk rumahtangga orang lain.

tagas replied at 25-12-2020 11:04 PM

yg menyemak membudayakan

I kalau ada kawan2 fb i suka komen or share psal KRT mmg i block tak kira la kawan rapat ke apa.

I baik2 tengah happy and bahagia dengan family bila baca kisah org jadi depressed pula.. Mana ada orang suka baca masalah orang kecuali kalau org tu pun ada masalah and nak sedapkan hati sendiri.

VespaSilbe replied at 26-12-2020 01:12 AM
Yang laki aku pulak asyikla disuruh sponsor anak sedara dia merangkap cucu kesayangan mil aku
Pad ...

Dulu laki acik gitu la jugak. Semua benda mak mak mak mak. Yg bini ni mentang2 keja, ko tanggung la segala taik2 dlm rumahtangga sendiri. Mil acik siap nangis tau kalo laki acik belanja acik. Bagi dia, duit anak dia hanya akan berkat kalo belanja dia. Dan acik ni menantu yg dengki sbb guna duit somi sedangkan acik ade duit gaji  seniri.
Sampai satu hari bila Allah uji laki acik dgn malapetaka, kerjaya hancur, nama busuk, hutang keliling pinggang, polis pun cari, rumahtangga sket lagi nak ranap, baru dia tau nilai kasih sayang kuarge dia tuh tahap mana. Makbapak diam tak ckp ape, tak cari jalan nak bantu dia, adik2 semua lari, jgn kata nak jumpa, jawab call dia pun tak sudi. Jgn kata hari2 biasa tak jawab call sbb bizi, hari raya pun deyols tak hingin nak tanya kabar.
Haku ni je la yg dia ada utk gantung harap terus kan kehidupan. Kalo acik pun buat tatau masa tu, mmg dah mati kering agaknye, takpun gila
Ini jam baru dia tehegeh2 mintak mahap mintak hampun yada yada yada
Ada le dlm 10thn hidup dia dlm lubang jamban gitu. Itupun around few yrs before dia OK balik, mak dia datang nangis2 mintak dia tlg sara anak kesayangan bewak tuh skali
Sebenaqnya bukan nak soh laki acik sara bewak tuh, soh acik lettewwww sbb laki acik tu pun haku yg bagi makan pakai ekekekekekek
Acik mmg whoareyus kan je semua pemintaan mil acik
Ko dah tak suka aku, motip ko dtg nak soh aku tanggung hidup bewak tu pulak. Ape tak cukup ke aku tgh behempas pulas bertahun2 ni haaaa nak settle kan masalah laki aku anak sulung ko neh
Now laki acik dah OK, semua benda Allah makin mudahkan urusan weols, rezeki alhamdulillah, duit gaji acik pun kami tak perlu usik utk urusan seharian, anak2 makan minum pakai skolah teratur, daaaaahhh tetiba adik2 dia yg lari taknak jumpa tu semua sket2 abang abang abang. Mil tuh jgn ckp la khennnnz
Kulu kilir dia mengembang idong citer anak sulung bisnes kencang pompang2
Sambil selit2 bini anak sulung yg mengada dan kedekut suka ambik kesempatan ke atas kesenangan anak dia kahkahkahkahkah
Kwn2 laki acik pulak tibahhhhhh ja ramai nau dtg kat acik ngaku bff penah susah sesama
Hati acik skang ni mmg dah kematu. Dkt mil haku yg baru meninggal tu ke, dkt adik2 laki haku ke, dkt kwn2 deyols semua tu ke, dkt laki haku sendiri pun haku tak berapa heran dah
Ko nak miang menggatal cari keburukan haku, dipersilakan encikkkk
Acik layan baik bila org baik kat aku, ko buat tahik belakang, ko jgn ingat aku nak ulang simpati mcm memula masalah ko dulu
Bewak tu lepas mil acik mati, heshe dtg dok dgn weols sebulan konon nak cari keja. Lepas tu buat hal, acik halau je kuar dari rumah weols, aku dah takde belas ihsan mampos la ko jadi gelandangan pun aku dah tak peduli. Apehal ko pengotor pemalas sampai anak aku pun taknak masuk dlm bilik dia sendiri yg ko tumpang tuh
Dahhhh pi dok bawah jambatan sana tunggu ngo hantar nasik
OK sekian edisi krt acik yg kupendam sebuah duka katanye

tu sebab kita kena berharta sikit. walau kerja gomen mkn gaji.. simpan skit harta. jd aku rela hidup single jaga emak. supaya mak tkde la nk harapkn adik lelaki aku tu.
keluarga besan mak aku tu tk berani nk mengata-ngata mak aku.
adik ipar aku siap ckp kalo adik aku buat hal, dia angkut anak2 dia dtg pindah rumah aku.. apa ke halnya??
sebab dh biasa lemau.. nk menenggek harta mak long dgn nenek. tp tkde plak nk tolong jaga nenek  ni masa masih hidup.

Edited by tagas at 26-12-2020 11:11 AM
MenteriWanita replied at 25-12-2020 11:31 PM
Okey Loser

lose in win

Daftpunk_shine replied at 24-12-2020 12:17 PM
Balik je sorang angkut anak2. Laki tu tinggal jela sana. Pandai la mak dia bela anak jantan dia tu.

Ni win.. kita pun ada family jugak.. ada mak ayah adik beradik yang tunggu kita. Asyik kena mengalah dng ayat kena ikut cakap suami.. cantik muka depa... iols klu lelama makan.. mau aku lari je balik.. whoareyous kan.. hamek ko.

Edited by tagas at 26-12-2020 12:05 PM
Acikgomen replied at 25-12-2020 11:35 PM
Dia selalu ka ...

nasib akak sebijik sama mcm kisah mak sy dulu

tp kini sumer dah takde

yg hanya tinggal kenangan

moga menjadi pedoman kpd yg masih hidup

yg berbaki tak lama lg jg

al fatihah kpd mereka semua

Edited by tagas at 26-12-2020 01:43 PM
vee_zara replied at 26-12-2020 09:13 AM
I percaya siapa yang suka baca kisah orang kat KRT and komen mcm2 tu dia pun ada masalah rumahtang ...

sume org ade masalah yg mungkin lebih kurang sama

perjalanan hidup sbg manusia

Acikgomen replied at 26-12-2020 09:41 AM
Dulu laki acik gitu la jugak. Semua benda mak mak mak mak. Yg bini ni mentang2 keja, ko tanggung l ...

done read

fuhh tragis sungguh kisah acik

Edited by tagas at 26-12-2020 12:14 PM

duit tak bleh bwk mati

takde duit rase nak mati

so pd laki yg tak berduit

tu fikir2 kan lah
bkn nak sedap aje

betapa besar nya tanggungjwb
bila kawen

bkn mudah nak puas kan hati

semua pihak

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

vee_zara replied at 26-12-2020 09:13 AM
I percaya siapa yang suka baca kisah orang kat KRT and komen mcm2 tu dia pun ada masalah rumahtang ...

Kepercayaan kau tak mewakili 30 juta rakyat Malaysia, jadi itu kau punya hal,

Kau su'udzon pada orang yang membaca page KRT sebagai org yang bermasalah & dalam masa yang sama mereka juga pengadu dalam rumah tangga tanpa bukti jelas seolah kau ada buat poll atau buat kajian secara profesional tentang page tu, itu pun kau punya pasal,

Kau fikir orang yang baca kisah orang lain dlm page KRT dan mereka sebenarnya nak menyedapkan hati sendiri bila baca kisah lain yang lagi teruk dari mereka, itu pemikiran kau, itu kau punya pasal,

Kau rasa orang yg suka baca KRT ibarat lalat yg suka mengharung bau busuk rumah org lain, itu pun kau punya pasal,

Pendapat kau tak mewakili pendapat 30 juta rakyat Malaysia. Tak mewakili pendapat aku mahupun mewakili pendapat forumer yang lain, kau mewakili diri kau. Jadi simpan jer pendapat kau. Aku tak kesah, forumer lain tak kesah, kau je yang kesah. Kesian.

selamat mencarik jodoh n berdrama

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

tagas replied at 26-12-2020 11:08 AM
lose in win

Okey once again loser