CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cik.panda

Patukah i quit kerja

kwn aku pon lbh kurg mcm ko
keje belambak dia sorg je settle
leh kata hari2 ngadu kat aku
smpi nangis2
tp dia still jgk nk keje situ...dia x nk benti sbb mls dh nk cari keje lain
dia ada financial problem
x tau la smpi bila bole bertahan
aku takot dia meletop je nti

klu ko tya aku..
jwpn ada kat diri ko sendiri
pkir pro n kontra if benti keje
ko listkan
n then ko decide

Kalau financial keluarga takde masalah dan duit simpanan peribadi ada banyak dalam bank, berhenti jerlah kerja tu. Mana-mana jenis kerja pun memenatkan tapi kalau dah sampai ganggu diri sendiri, elok tarik dirilah. Waktu pasca PKP ni peluang kerja kurang, jadi akak boleh masa sekarang untuk berehat dulu. Ambik cuti puas-puas. Bila ekonomi dah naik balik, akak sambung cari kerja baru. Suami pun takde masalah nak menyara keluarga. Jadi akak ada privilege utk cari kerja yg berdasarkan passion atau ambik yg relax jer. Tak padan dengan penat lelah nak jadi kuli syarikat nanti.

Edited by Lagubestbest at 2-7-2020 12:43 AM

Haha bank memang macam tu la style kerja, lagi2 international, ingat diorang bukak bank kat sini sebab nak beri orang kerja ke? tak la, diorang amek pekerja sebab terpaksa amek pekerja, kalau statistik atas kertas kata boleh push pekerja, diorang memang akan suruh bos you push you (walaupun bos you baik ngan you tu hanya baik seorang bos dgn org bawah dia yang dia perlu gunakan), ada orang mmg jenis suka keje robot cmni, sebab diorang ada aim diorang dalam field banking, plus kat belakang ada bos/ mentor untuk tarik naik atas. Tapi bagi yang keje robot sorang2, benci bos, kawan2 pun takat kawan selevel je.. susah sikit nak letak passion kat mana. PS: Bank ni dia ada level2 pangkat yg u kne terima bila gaji u sekian2. Contohnya kalau u gaji sikit lagi nak taraf manager tapi u tanak jadi manager, u bakal kena pressure 360degree sebab diorang nak jugak u naik/ nak u quit walaupun diorang tak cakap. Dan bila you ingat u bakal dihargai? u silap. Bank hanya akan beri jam + tiket bercuti je bila u diraikan dalam hari persaraan. Trik dia, instead of u diperguna bank, you yang perguna bank amek seberapa banyak komisen (u register je kroni you, you buat kerja, you jadi officer yang pantau, you jugakla yang amek komisen)/ benefit yang you boleh capai sementara dok dalam tu, bos marah pun biar je, buat muka tebal, bos tu bukan owner bank pun pangkat je tinggi sikit nanti2 bersara jugak dia. Kalau you belum ada mentor, you boleh dekat2 dgn bos you, berkawan, lama2 slow talk pasal trik nak naik macam bos you. Kadang you nak bercuti tapi bank strict, you tanya ada tak slot yang dia boleh wakilkan you pergi outstation meeting bagi pihak dia. Nampak macam jilat kabel la, tapi bukan kabel, dia panggil mentor industri.

Berhenti.

Aku dlu kerja kat satu company (dekat 6 tahun), tapi sampai satu tahap, memang xleh terima dah segala tekanan yg melanda. Aku fikir kesihatan aku lagi penting. Bukan apa, takut mereng je lelama keje situ.

Bayangkan, malam2 takleh tidur, pkl 3-5 baru boleh tidur, kerap mimpi psl kerja, dah pagi, nak p kerja, takut pulak dok pk apa laaa yg bakal kena hari ni, bila nampak bos typing dlm grup, dup dap dup dap ketaq, pagi2 xdak mood nak pi kerja. Pagi Ahad dah murung, sbb esk nak keje.

Tapi masa tu aku tahan je, sbb ada komitmen kereta, lepas ja dah habis byr kete, aku tahan lagi, aku saving pulak utk habuan nganggur. Last2 aku blah jugak.

Lepas blah, aku pk, kenapa laaa dl aku takut sngt nak berenti, takut sgt x dpt kerja lain...

Alhamdullilah, pas benti dpt keje lagi better, lagi best...lagi rilek..sekarang aku senyum sinis je tgk memember yg still keje sana. Ahahaha.

macam my bro jugak cikpan. dia fund accountant bnk oversea. masuk keja pkl 11 am tapi santak ke pukul 6 pagi esoknya. cuti lak ikut oversea . da few time melalak depan i nak berenti keja.
i cakap solat dulu pastu try mintak tukar dept lain.
yelah bayangkan dia kena buat keja equivalent to 3 people sebab kurang staff.

so now dia da dpat tukar dept end of this month.
why not u do the same.

Quit

Emotional problem ni,once u have it,it will be with u for the rest of ur life if u dont do anything to overcome it.dont let this happen..no point if u p keje,u x happy,kdg x dpt boss baik pon,kalau surrounding u bgus,and menggembirakan mungkin x pe lagi.but if go to work tu give u the most unpleasant feeling.dont bother to keep going for it. Performance or course la merudum, stress dpt,nasib x baik hadap depression plak. They dont care about u pon.if u go i bet they will forget u.n replace u with someone new immidiately.

Love and heal urself first.sbb yg jadi mangsa family. And it is absolutely not fair to them.dorang x slah.company x kan effect ape,they still have their millions every single day.u plak yg wasted...

Be strong,love urself,heal urself,love ur family cuz they r ur backbone..its time for u to recover mentally and physically. The best of luck!

Follow Us
Hai korang
Thanks untuk nasihat bernas
Doakan i dapat kekuatan untuk tender notice by this week tau (bos tengah cuti so malas nak kacau)
I ingat lepas quit nak rehat seminggu dua sebelum start kerja baru tp kalau ada rezeki start awal amek je la kan
Insyaallah akan dapat kerja baru sebab kelig i ni belum quit office sekarang dah dapat offer letter kampeni lain, so dia nak tarik i sekali
Moga urusan kita semua dipermudah
I tak aim sangat dah gaji besar2 ni, buat penat badan je

cik.panda replied at 7-7-2020 02:46 PM
Hai korang
Thanks untuk nasihat bernas
Doakan i dapat kekuatan untuk tender notice by this wee ...

kaka doa urusan uols dipermudah

12
Return to list New