CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Beli Mana? Saya Nak Jual Juga" - Aishah Bengang Orang Nak Ciplak Idea

Walaupun iols rengsa tengok kak ecah merempan mcm ni, tapi iols team kak ecah. Hormat la org tu sebagai peniaga.Org kita kalau dgn peniaga melayu kecil2an, suka tanya2 pasal benda yg dijualkan tu dgn harapan nk jual balik. Tp takde pulak memasing nak menanya dekat company besar conglomerate. Tau pun benda tu tak sepatutnya ditanya!

senang je main mintak gitu

Ni isu hormat business orang lah. Sama lah macam aku jual kambing perap haritu saja saja dah member aku jadi supplier. Orang beli kata sedap lepastu tanya mana ambik stok. Memanglah soalan tu tak salah tapi macam bodoh jugak lah kau tanya orang jual mana dia dapat stok

Tiada manusia yang berjaya dalam semua yang dilakukannya dan kewujudan kita ini sebenarnya mesti menempuh kegagalan. Yang penting ialah kita tidak menjadi lemah semasa kegagalan itu terjadi dan kekalkan usaha hingga ke akhir hayat

izat123 replied at 18-7-2020 10:34 PM
Ni isu hormat business orang lah. Sama lah macam aku jual kambing perap haritu saja saja dah member  ...

kalau beli direct dgn pengeluar , pengeluar kena jual harga runcit. Sebab kalau jual harga dealer , nnt jenuh la hg nak melayan org beli sikit2... byk buang masa ... kalau fokus kat production lagi la byk produktivity.... dealer/retailer boleh je bagi diskaun kat end customer . Tapi pengeluar JANGAN sekali2 bagi diskaun ....

better jual RCP (recommended retail price) tanpa diskaun sesen pon, walopon dia beli byk , kecuali dia nak jadik supplier kat area lain pulak. kalau tk nk “sign up” sbg supplier (retailer) nnt sbg pengeluar u yg rugi

ni pengalaman sy sbg pernah jadik dealer & berkawan baik dgn pengeluar