CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ipes2

AND OFF FROM THE TRAIN, A WONDER

Tinot7 replied at 13-6-2020 07:50 AM
For people who don't have religion, depa hanya hamba kpd duniawi. Diorg nak seronok2 je. Tu yg nak ...

Buruk sangat perangai itu, elakkan lelaki sebegitu. Saya ada bekas jiran di malaysia yang sangat cantik yang jika awak pandang awak akan terpekun kenapa dia tidak jadi model. Tetapi alhamdulillah saya mampu berurusan dengan honest demgan dia. Look but no touch, kan.
Hujan lebat! Summer rain.. ada some smell  of the rain ini yang masuk ke bilik studu saya nih

ipes2 replied at 5-6-2020 02:48 PM
iya. sebab yang original ada diRPkan, di board lain dan also di closed . jadi saya copy paste ...

Alahai sedehnye... Dah upah, semoga tacang tu menggembirakan ipes. Dah padam ye yg lama, entah apa saya pernah komen dalam tu, habis dah tacang saya menyusut

ipes2 replied at 16-6-2020 04:11 AM
Ya, sungguh tu. Banyak benar mereka yang ilmu agama hanyalah setakat Form 5; selepas tidak lagi. W ...

Ramai yg blaja semata2 utk lulus peperiksaan. Berbeza dgn yg belajar utk timba ilmu pengetahuan.

ipes2 replied at 16-6-2020 04:14 AM
Saya masih aktif tulis surat, kerana saya kumpul setem.

Takut emosi menguasai action kita. Say ...

Masa kecil, saya juga kumpul setem. Tetapi bila dah besar ni, mengumpul setem sudah hilang serinya.

Melancholy? You wanted to be sad?
Iols takkan pilih utk menjadi sedih.

Emosi menguasai tindakan? Bagaimana? What's the worst case scenario? People have emotions. The worst would be, you meet up again. Itu sahaja, bukan?

Jangan balas yg jahat dgn jahat? Iols tak sekuat itu. Iols hanyalah manusia biasa.
Org jahat takkan jadi supporter. Dah mmg jahat...

ipes2 replied at 16-6-2020 04:18 AM
Buruk sangat perangai itu, elakkan lelaki sebegitu. Saya ada bekas jiran di malaysia yang sangat c ...

Summer rain berbau lain drp yg lain ke?
Iols suka hari hujan. Sejuk, tenang dan best, lagi2 utk tidur. Hahaha...

Masa iols blaja dolu2, iols dah biasa tgk org2 kacak dan cantik. Dr Ipes dok Ireland, kan? Mesti ramai yg kacak2 dan cantik2 menjadi pelajar perubatan.. tapi bila makin tua menjangkau 40an, depa nampak tua.

Dolu2 iols dengar khabar angin, pemohon2 housemen kat a certain hospital di ireland utara kena jalani interviu keje.. pastu depa cuma pilih yg kacak2 dan cantik2 je pi sana.. haha.. merepek je.. tapi iols akui, irish mmg ramai yg kacak dan cantik.
Kat mesia, tak ramai kacak atopon cantik.

Dr Ipes bkn peminat drama korea, kan? Drama korea ramai yg kacak dan cantik.. tapi bila pi lawat sana, tak nampak mereka.. adamak kawan siap kata, pi sana nampak rata2 semua muka hamchinpeng (sejenis makanan apam cina). Hahaha...

ipes2 replied at 9-6-2020 04:34 AM
ya lady, kampung life ada allure nya sendiri
qualities yang berbeza, metropolis dan village lives ...

betul betul... i nak balik kg pun takde masa.. betul org kata bila ada tak hargai pun.. esok kampung halaman hilang baru nak balik jenguk

Follow Us
ipes2 replied at 9-6-2020 04:47 AM
saya rasa tidak, lady. semacam saya kata, that japanese girl yang saya rasa, sedikit rugi dalam tr ...

let just put it as a sweet memory to u and her entah dia pun dah beranak pinak dan gemuk. hahhaha

ipes2 replied at 12-6-2020 03:43 AM
sebahagian nya. cuma saya kurang reti menilai beberapa sudut seseorang. meliar seorang kawan tengo ...

when am home i reply you.. now busy siapkan paper.. so kepala pun biul.. now all i need is a good massage.. a very good one... and a little twinkle twinkle lol

Catpaw replied at 16-6-2020 05:57 AM
Alahai sedehnye... Dah upah, semoga tacang tu menggembirakan ipes. Dah padam ye yg lama, entah apa ...

oloh kesian; tak apa, kumpul tacang cara lain. kuiz banyok kan?
tidak pun, buka lah thread pasal boyfriend awak

Tinot7 replied at 16-6-2020 07:19 AM
Ramai yg blaja semata2 utk lulus peperiksaan. Berbeza dgn yg belajar utk timba ilmu pengetahuan.

ya, tetapi kini sudah ramai orang berubah dan mula sedar; kita lihat di malaysia dan di negara2 luar (mungkin more so di negara luar, kan?). tak apa, islam sedang bangkit. Allah dah janji pun.

Tinot7 replied at 16-6-2020 07:24 AM
Masa kecil, saya juga kumpul setem. Tetapi bila dah besar ni, mengumpul setem sudah hilang serinya ...

Tidak la ingin merasa kejauhan or melancholic, but i am happy to know that saya biarkan dia menjadi orang yang lalu lalang in my life.
Bukan kah lebih sweet begitu? Ada sweet memory, itu saja kesan yang tinggal. OK lah gitu Tinot. Friendship pun kadang2 a commitment tau.

Tinot7 replied at 16-6-2020 07:24 AM
Masa kecil, saya juga kumpul setem. Tetapi bila dah besar ni, mengumpul setem sudah hilang serinya ...

saya masih mengumpul dan bertukar setem sehingga kini tau

Tinot7 replied at 16-6-2020 07:32 AM
Summer rain berbau lain drp yg lain ke?
Iols suka hari hujan. Sejuk, tenang dan best, lagi2 utk t ...

iya, summer rain selalu bau petrichor, so semalam saya keluar jalan2 dengan payung. NOW ni pun hujan lebat lagi, saya akan keluar lagi. saya tahu pasal petrichor kerana saya ada jawab some questions dalam thread titled Hidung

doctors kacak2? ha ha entahlah. saya gemuk pendek gigi berterabur hidung kemek, dan telah lama tahu kedudukan saya di scale physical. jadi group docs kacak itu adalah subset dari group docs. saya tidak di dalam subset ini.

dalam interviews first impression is very important. tidakkah Tinot membentuk first impression when you meet someone? is it not the first thing that comes to mind is the first seen? we are very visual in our judgement unfortunately tetapi saya pasti yang awak dengar itu hanay rumors sahaja.

no saya bukan peminat K-Pop. Hamchinpeng kah? haha. nanti saya google.

confessorlady replied at 17-6-2020 12:13 AM
betul betul... i nak balik kg pun takde masa.. betul org kata bila ada tak hargai pun.. esok kampu ...

manusia; bila ada tak jaga, bila tiada rasa kehilangan.
depan rumah saya di kampung is so so nice saya sangat rindu.
yes saya astounded dengan big cities.. fabulous.
tetapi saya longing for a place saya belajar berjalan

confessorlady replied at 17-6-2020 12:14 AM
let just put it as a sweet memory to u and her entah dia pun dah beranak pinak dan gemuk. hahhaha

ha ha gemuk eh? saya pernah, selepas berperang dengan perasaan, menjadi kalah lalu menelefon ex sekolah menengah.. tender memory kan, sebab remaja kan? dia tengah busy angkut anak yang merata, katanya: jap M** ek, N* nak angkat anak
so sweet

confessorlady replied at 17-6-2020 12:18 AM
when am home i reply you.. now busy siapkan paper.. so kepala pun biul.. now all i need is a good  ...

go ahead lady and complete your task. forum is where we come in to relax, reminiscence, gaduh2 bila nak hilang kan stress office / career / workplace. am pretty sure you got that good massage
and that twinkle twinkle

ipes2 replied at 17-6-2020 01:50 AM
ya, tetapi kini sudah ramai orang berubah dan mula sedar; kita lihat di malaysia dan di negara2 lu ...

We see how things go. Iols tak rasa ramai yg dah berubah dan sedar keperluan utk timba ilmu dlm bidang agama. Yg iols nampak kat mesia, ramai yg samada acah2 berilmu atopon terus jauh dari landasan agama.

ipes2 replied at 17-6-2020 02:06 AM
Tidak la ingin merasa kejauhan or melancholic, but i am happy to know that saya biarkan dia menjad ...

Dr Ipes, your definition of friendship and sweet memory are totally different from my definitions. Bg iols, kawan tak perlu komitmen. Sweet memory tak perlu rasa melancholy.

ipes2 replied at 17-6-2020 02:07 AM
saya masih mengumpul dan bertukar setem sehingga kini tau

Wwwwooooaaahhh..... kagum...

ipes2 replied at 17-6-2020 02:14 AM
iya, summer rain selalu bau petrichor, so semalam saya keluar jalan2 dengan payung. NOW ni pun huj ...

Bau petrichor mcm mana? Iols pasti iols pernah bau hujan ni tapi tak tau itu bau petrichor.

Ada group docs kacak? Ni mcm mean girls ke apa? This phrase reminds me of an online read. Iols tak tau penulis online itu keje apa tapi iols speku dia keje sbg misi kat spital. Dia tulis love story psl sorang misi spital yg dikelilingi doktor2 kacak. Mcm tu la fantasi dia. Iols baca sbb rasa geli hati.
Bila iols sedih psl keje, i will turn to romance novels, if not sleeping my troubles away. Kalau dpt massage pun best. Iols slalu pi reflexology dekat2 dengan tmpt keje sblm movement control order.

Iols bkn jenis visual. Guys usually are visual creatures. Perempuan lain. Tak semestinya tgk luaran semata.