CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

Jakel kena serang dengan Netizen di media sosial.

MissVixen replied at 3-5-2020 03:54 AM
Kain dekat jakel ni sebiji macam kain di kedai kain paki/mamak indon. Tapi di indon 3-4x ganda lebih ...

Bukan asal nama Paki je memang suka berniaga ke? Hihi Diorang kaya kat Malaysia pun siapa yg beli. Lepastu keturunan Pakk kenapa mcm anti dgn Melayu ek. Tak puas hati sikit maki maki Melayu. Dia bukan maki individu, dia pukul rata satu bangsa terus. Dasar pendatang

ais_kosong replied at 3-5-2020 05:02 AM
Aku xsuka jakel sebab suka paksa beli. Kita nak tengok dulu.
Prefer nagoya lagi.

Aku pun tak suka Jakel. Ditambah satu insuden, ada satu staff Jakel Ipoh mcm patah patah menyerupai pompuan gitu. Aku nak lalu dgn husband aku depan kedai nak pergi Old Town sebelah tu, diorg duduk penuh penuh depan kedai. So husband aku jalan depan, aku jalan belakang dia. Husband aku jalan laju laju.

Elok husband aku sampai depan pompuan jadian tu, dia pergi terjun dari dlm kedai ke depan muka husband aku. Apa aku tak terlanggar husband aku sbb dia berhenti mengejut terkujat pompuan jadian tu melompat depan dia.

Sumpah masa tu aku rasa dia rude sangat buat mcm tu. Mengusik tak agak agak. Tapi aku senyum sinis je lah kat pompuan jadian tu, malas nak gaduh. Lepas dia terperasan husband aku ni pimpin tangan bini baru dia buat buat mcm "opps sorry, tak sengaja" gaya mcm Sajjad. Pastu kawan2 pompuan dia semua mcm bisik2 lah marah kat dia buat mcm tu kat org. Dari kitorang nak masuk lepastu terus tak jadi.

Pastu husband aku ada beli sepasang baju melayu Jakel time bujang dulu. Husband aku pakai sumpah tak lawa baju tu. Aku nak ckp tak sampai hati, tp memang tak lawa. Lawa lg kain pasang murah2 tu buat baju melayu. Lol

prettyuglybabe replied at 3-5-2020 06:29 AM
memang la kena kipas..
kontrak supply uniform gomen kot..
mau tak jilat habis..

Uniform apa sis? Baru tahuuu

Last beli lain kt jakel msa 2016. Sehelai sbb adik nk kwen. Kain tu mcm sepasang rm600. Tapi kali beli 4 pasang, sepasang jadi rm250. Tengok kualiti mmg ok. Design rare. Tgok eh ada kakak ni pon berkenan. Pakat2 la beli sesama dapat la harga rm250. Then pegi jahit, cina yg jahit tu kata kain mmg cantik design pon cantik.
Sblom tu ada gak beli kain ie msa 2008 kt jakel. Kualiti dia biasa2 je utk kain sepasang rm100.
Masa zaman meols belajar dulu, rajin la jalan2 cari kain kt jalan tar. Samada beli kain yg siap potong kt lorong2 tu semeter rm10 atau nak manal sket beli kt hanson( tak taw wujud ke tak lg). Suka design kt situ. Then kalu ada duit lebeih sket beli la kt gulatis..msa tu semeter rm50 dah mmmg cantik sgt.
Kat jakel ni mcm jenis pasar borong je meols tgok. Ramai je penjual online borong kain2 kt jakarta or bandung. Skrg meols order online je. Byk lace cantik2 or batik premoum best2.

b_n_c replied at 3-5-2020 03:27 PM
ariani apa kes? xtau pulak

Ariani kepunyaan bini jakel

AnggunSophea replied at 4-5-2020 02:12 AM
Aku pun tak suka Jakel. Ditambah satu insuden, ada satu staff Jakel Ipoh mcm patah patah menyerupa ...

Aku pengalaman Jakel Kl. Nak cari kain murah ja pun dengan corak aku nak
(konon nak belajar menjahit). Aku just pusing kot ada yang aku nak. Bila xda,
pekerja boleh ikut dan paksa aku suruh tengok yang lain nak juga suruh beli.
menyampah kot.

Tak baik la ppuan jadian buat mcm tu kat korang. Tak beragak langsung..

Follow Us
Ayah i beli kain beratus ringgit satu meter ada manik kat jakel.. tp corak buruk gila.. hahaha..
xsesuai betul harga..

2-3 tahun lps, Aku penah gi jakel time puasa, masa nak beli baju raya la kan. Aku smp awal kot before 10am pasal nak beli time org tak ramai kan. Sekali ntah apa punya perangai sbiji cam Fareeda, dia biarkan aje org ramai2 tunggu kt luar. Sedangkan kedai lain deret dia dah beroperasi. Dalam 11lbh kot baru buka. Tujuan dia nak nampak cam ramai la org beratur tunggu kedai dia buka, sedangkan dia buka lambat dr waktu operasi biasa. Kesian aku tgk atuk nenek yg terpaksa dok kt tepi jalan sementara tunggu kedai buka. Elok kedai buka, pandai plak kaum kerabat dia amik video nak simpan bukti atau jadikan bahan utk slot kt buletin utama la kot. tnjuk cam ramai orang la. Lepas dr itu, mmg time raya aku tak gi dah. Ni lagi la dah tak terasa nak beli kain sgt.

Rogue98 replied at 3-5-2020 09:36 PM
Apa yg di tulis tulah isi hati sebenar. Nampak mcm mmg dia ada dendam jugak dgn orang Melayu. Aku pe ...

dah knp nak menyampah dgn melayu..melayu jugak yg memenuhkan jakel sebelum ni..
melayu mmg bodoh la kalu pasni berpusu2 balik masuk jakel..

btw utk si muzafar ni..melayu pon skrg jijik ngan kau ..ko igt ko je bleh menyampah dgn melayu ..gi mati la bangsa DKK keturunan pendatang ni

Adik bradik dorang ni sekolah pun tak berapa pandai. Memang cakap kasar, PR out. Layak meniaga di Jalan Haji segamat saja. Tapi org segamat tak berapa membeli situ pun. Studentsuitm segamat jelah dulu meriahkan deyolls beli tudung bawal.

Aku penah kena dgn staff jakel..
Aku xtau la tmpt lain,tmpt yg aku g ni..staff dia dok ikut la.bontot aku ngn mak aku kesini-kesana-kesini-kesana..
Bile dia.stat promote itu ini,mak aku kata..kami Usha dlu..
Know wat dia sound mak aku..makcik hi degil la..
Time tu..mak aku terus hangin..aku degil ke ko degillll...terus blah promoter tu..dari saat tu..jakel..hang bole g mam***...xhadap NK masuk..

pearl.silver replied at 3-5-2020 11:17 AM
Ni lah SOP yg dia kata org melayu xpandai baca tu..

Damage done beb...
Jabatan netizen is Hati cpt.sentap..
Once say consider broke..hihi..
Taun ni..ko balut la badan ko.dgn Kain sndiri...haha

cecukup la
org melayu ni pun ada had sabarnya
mcm2 kena hina musim pkp ni

hina bangsa melayu
hina penjawat awam yg mostly melayu
hina rakyat b40
dgn kes pdantang yg mkn berleluasa

jadi,bye bye jela geng jenis kuat main sentimen kaum ni.
selamat diboikot.xde masalah pun nak boikot ni.byk lg pilihan kedai lain.

memg kalau diboikot maybe dorg x bankrap tp mesti keuntungan x mcm dulu dah.okla tu,atleast bole beringat.dah kaya raya hidup jgn nak pandang rendah org lain yg slama ni ada part jgk dlm kekayaan kau itu

naina replied at 3-5-2020 11:54 PM
nama2 atas ni semua kroni dapat tender kerajaan bagi. naza tender kereta rasmi kan?, jakel baju as ...

Sb tu la menggelupur sgt derang ni skrg..sb gomen dah la br..xtau lg adakah kj skrg sama dgn kj yg dulu zmn BN..adakah yidin skrg sama yidin yg dulu..nk mintak dana da x ckup duit..gomen kne dulu kan rakyat this time ard..tu yg menggelupur sgt dgn org ada gaji n org dpt bantuan..seolah2 kita la yg amik dana derang tu..

Companies yg bisnes dgn dana sdiri or loan bank wat lek wat pis ja x terkesan pon..kalau jatuh sengkek pon pasrah je..sb mmg x senang mana pon sblm ni..

irvene replied at 3-5-2020 08:43 PM
naza kenapa wey? aku terlepas keteapi

naza sama mcm mydin soh potong gaji kakitangan awam

Kurex replied at 3-5-2020 04:46 AM
Btw iols taknak kutuk sebab yg baju melayu biru tu helok kan sis @Themilo

sedapnya walaupun mulut puaka.. tbh, rumah meols sekangkang kera  je dari jakel ni, boleh jalan kaki pun.. tapi kosser la kan nak beli baju pakisssss..

phoenix_panik replied at 4-5-2020 07:43 AM
cecukup la
org melayu ni pun ada had sabarnya
mcm2 kena hina musim pkp ni

Kan.. dah la tahun ni ramai je tak nak beli baru raya. Brapa kerat yang terniat nak cari kain tu pun trus tak jadi rasanya. Merasa la korang dr boleh la dpt gak income musim raya ni, kita tgok la lepas ni mcm mana incomenya.

Knowlee replied at 3-5-2020 02:04 PM
Itulah namanya sombong. Allah bagi kekayaan harta sikit, dah sombong mcm tu... Nauzubillah...

Baca dekat komen2 netizen yg hantam dia smlm pun ade yg ckp benda sama. Maki2 staff. Carut segala. Hmm xsedar diri betul. X bersyukur. Kalau org xkeje, dia la kuli dialah bos.

Sazida replied at 4-5-2020 08:59 AM
Baca dekat komen2 netizen yg hantam dia smlm pun ade yg ckp benda sama. Maki2 staff. Carut segala. ...

Diorg ni dtg tempat org tapi berlagak mengalahkan kita. Tambah lagi bila dah kaya, menghina kita pulak. Gov kita banyak bagi tender kat depa, kemain menghina org. Mati jadi tanah jugak. Puihhhh

prettyuglybabe replied at 3-5-2020 02:29 PM
memang la kena kipas..
kontrak supply uniform gomen kot..
mau tak jilat habis..

jilat habess???wow....