CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: arinn

[Falsafah] JENIS KAWAN

Persahabatan ni bagi aku amat aneh. Aku ni dari kecik ada sorang kawan baik yang mmg tahap macam kembar. Kesana sini bersama. Kemudian pindah sekolah menengah atas, dapat sorang lagi sahabat baik. Pon macam kembar. Sentiasa bersama ke mana-mana.

Tapi bila kami dah besar ni, rasa janggal nak berbual sama. Taktau kenapa. Tapi jauh disudut hati, aku doakan kebaikan buat kawan-kawan baik aku. Walaupun dh tak rapat macam dulu.

Kemudian pelik nya, bila dah dewasa ni kita jadi rapat pulak dengan orang yg dulu zaman sekolah kita tak pernah pon bertegur sapa. Bukan main bersembang macam-macam topik kalau dekat DM tu.

Sekarang dah kahwin, suami lah jadi kawan baik kita. Tu lah sahabat yang tau luar dalam buruk baik kita. Hhahaha

berkawan tapi tak semua kawan kita boleh share semua . kadang kita boleh perasan orang tu genuinely happy ke tak, dah byk kali iols perasan sorang kawan iols ni tanya iols soalan pasal hidup iols pastu dia fokus sembang dgn orang lain. (more like dengki and tak kisah) kesian juga tapi apa dia buat tu mmg rude sebenarnya

also kadang tu kawan raapt tak semestinya nak update 24/7. berkepit dan war war dalam social media "this is my best friend". little thing macam support bisnes kawan, keeping up to date from time to time means more than just another posting clouting for likes