CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: udangku

Petanda pelik-pelik

makita replied at 15-12-2019 11:13 AM
Erm 3 hari lepas meols mimpi dgr suara bacaan al quran. Bilik meols tu mmg kedap bunyi kalu azan ata ...

Jumpa tak tafsirannya? Google cakap apa ye Makita? (I hope its okay to call you by that name by the way)

violetungu replied at 15-12-2019 04:02 PM
i selalu kalau mimpi ikan tambah2 yang besar2,selalu berita baik2 mcm rezeki tak di sangka akan masu ...

Eh menariknya mimpi you. Setahu I orang kata kalau mimpi air ni rezeki. Tapi its the other way round for you. Apa-apa pun kita berserah, tawakal dan percaya semua datang dari Allah kan

MenteriWanita replied at 15-12-2019 04:05 PM
Dulu aku ada simpan satu kepercayaan bertahun2, kalau aku ternampak tahi kucing ka, anjing ka, bakal ...

My mom selalu cakap macam tu tau! Kalau bagi handkerchief atau perfume dekat boyfriend time couple nanti jodoh tak panjang Yang si anak (I lah tu hehe) percaya lah sungguh sungguh, tak bagi apa apa pun. Tapi boyfriend I masa tu selalu je belikan kasut or baju. Alhamdulillah kahwin jugak kitorang

I like your advice. Starting from today I kena tukar mindset. I tak boleh dah kaitkan kedip-kedip mata dengan kesedihan. Nauzubillah kalau tergolong dalam golongan fasik ni Allah

chicozinn replied at 15-12-2019 05:12 PM
Aku da 3-4 hari ni asyik berdesing telinga kanan aku ni..last2 smalam kete aku kne langgar dengan pa ...

Hahaha alaaa kelakarlah sorry tergelak

udangku replied at 15-12-2019 07:33 PM
Jumpa tak tafsirannya? Google cakap apa ye Makita? (I hope its okay to call you by that name by th ...

Hi Udangku, ish nama chuols mcm nak sama dgn nama betul meols.
Ok meols da tgok. Jumpa 2 ulasan
Ulasan pertama kata alamat yg elok la. Segala usaha dan cita2 meols akan tercapai.
Ulasan kedua kata, meols mcm seorang yg kuat pengaruh dan akan mati (maaaak! Takut) dengan cara yg baik2. Pape pon meols doa kita2 semua mendpat lindungan Allah dari perkara2 buruk. Aammiin

udangku replied at 15-12-2019 07:42 PM
My mom selalu cakap macam tu tau! Kalau bagi handkerchief atau perfume dekat boyfriend time couple ...

Benda2 ni dah jadi kebiasaan asbab orang tua dulu2 yang ajar, saya kalau anak sedara cakap tangan dia gatal, saya suruh dia basuh tangan, cakap tangan dia tak bersih, saya tak nak bawa budaya orang lama2 pada generasi muda2,

Apa yang pernah jadi kat saya pasal kepercayaan tahi tu pada saya memang bahaya dah, serupa tilik nasib, bajet kita tau apa yang jadi, dimata kasar nampak biasa, tapi dalam diam dia main akidah.

Follow Us
udangku replied at 15-12-2019 07:44 PM
Hahaha alaaa kelakarlah sorry tergelak

Hamboihh TT sakan gelak..seb bek la xkemek keta aku n xcalar cuma kat bumper kiri tu klip ternaik skit but still kena langgar lak..yg langgar aku tu bukan bawak keta bisher2 tapi bmw lak tu..lagi la bertambah hanjenggg..da la time tu btul2 depan dewan tmpat sedara laki aku kawen baru la sampai belum msuk dewan lagi tu da kne langgar..end up marah sgt sampai terlupa bagi duit salam keruk..nasib la jadah bukan pengantin jemput aku pun tapi jemput mertua aku but still aku jadi drebar deyollss..yihhhhh sgat

Hmmm...

[AceHand SPECTaceLAR]

Antara tanda pelik pernah aku alami ialah mata kuar api... Lima minit lepas tu tetengok Maggi dah masak dan sedia untok dimakang... Oh!

Jizzz... Klong! Klong!