CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: udangku

Petanda pelik-pelik

udangku replied at 15-12-2019 12:31 AM
Pernah dengar juga pasal mimpi gigi tercabut. Risau hati bila dapat mimpi macam tu, bila cerita de ...

Mimpi yang benar adalah 1 bahagian daripada 40 bahagian kenabian
1/40

Beribear replied at 15-12-2019 12:12 AM
Iolss selalu dpt mimpi atau selalu kalau hati rasa tak sedap mmg akan ada something. Pernah ex bf dt ...

Pernah gak dejavu
Fesyen tudung lilit macam sekarang ni I pernah dapat bayangan masa budak2 dulu. Dalam 8 tahun lepas I was one of few Malay girls yang start pakai hijab belit
Ada juga lagu yang rasa pernah dengar zaman budak2 dulu baru hit sekarang

KIM.K replied at 15-12-2019 04:32 AM
I biasa google 'denyutan/kedutan' tiap kali muscle spasm. Most of the time betul
Sama juga dengan m ...

Google is everyone’s best friend kan

Eh tapi boleh I tahu apa maksud takbir mimpi? Sorrylah kalau soalan I tak bijak

udangku replied at 15-12-2019 04:40 AM
Google is everyone’s best friend kan

Eh tapi boleh I tahu apa maksud takbir mimpi? Sorrylah ...

makna mimpi ni banyaknya orang indon yang senaraikan..maklumlah primbon

Takbir mimpi tu maksud dia 'makna nimpi' juga titi

udangku replied at 15-12-2019 12:31 AM
Pernah dengar juga pasal mimpi gigi tercabut. Risau hati bila dapat mimpi macam tu, bila cerita de ...

Tq.. Tu la, mmg tak sangka. Skrg ni lak bawah mata kiri aku gerak2 dr mlm td
Xtau la nk risau ke nak wat dek ke. Yg penting, rasa rimas sikit sbb non stop geraknya. Dh mcm ada monster kt bwh mata ni

salmon-suki replied at 14-12-2019 10:51 PM
Urm..sy xde petanda kelip2 mata ke ape tp salunya kalau ada benda nak jadi,terus dia keluar mcm waya ...

Dpt vision mcm cter that so raven tu ke?
Scary nya..
Byk kali dh ke?
I kalau dulu2 slalu kalau rasa xsedap ati tbe2 or mimpi2 je..skrg xda dh..

Follow Us
Dapat petanda melalui mimpi kejadian yg akan berlaku

udangku replied at 15-12-2019 12:35 AM
Bila baca pun boleh terbayang. Banyakkan berdoa pada Allah. Semoga Allah jauhkanlah benda-benda bu ...

Haha pasal ex bf tu dari start putus mmg Allah dah bg petanda. Buat solat istikharah sambil nangis2. Ingat dpt mimpi ke apa, sekali Allah tunjuk bukti bergambar terus. Tu terus bye2. Then dia mintak nak get back balik tu yg dpt mimpi dia bg kad kawin hahaha

Erm 3 hari lepas meols mimpi dgr suara bacaan al quran. Bilik meols tu mmg kedap bunyi kalu azan atau org mengaji mmg tak dengar. Puas google taksiran mimpi tu.  Harap benda yg baik2 je la jadi dlm idop meols.

Rasa otot kaki gerak sendiri, mimpi gigi patah. Tak lama lepas tu saudara terdekat meninggal.

Baru-baru ni, sejak malam I rasa anxious sgt. Taktau kenapa, sampai tak lalu nak makan, takde mood nak buat apa. Rupanya esok hari ada sesuatu berita tak berapa baik nak diterima.

kaoru44 replied at 15-12-2019 10:20 AM
Dpt vision mcm cter that so raven tu ke?
Scary nya..
Byk kali dh ke?

So raven tu y lawak2 tu ek?lupe dah caner..

Tp mmg dia keluar semua lah exact place,weather,suasana incident tu..sama mcm latest vision tu,psl kecurangan my boipren..

Mmg kuar sebijik and sy mmg acted sebijik mcm y dlm vision tu..dr kecik lg jadi benda gitu tp sy igtkn pre-mimpi ke ape..hehe

salmon-suki replied at 15-12-2019 01:00 PM
So raven tu y lawak2 tu ek?lupe dah caner..

Tp mmg dia keluar semua lah exact place,weather,sua ...

Yg klakar tu..haha..
Tp time dia dpt vision tu..kluar bygn mcm tygn video seminit dpn dia..
Dlm tu dia psikik kn..

kaoru44 replied at 15-12-2019 01:23 PM
Yg klakar tu..haha..
Tp time dia dpt vision tu..kluar bygn mcm tygn video seminit dpn dia..
Dl ...

Sy pn dah lpe sbb xikut sgt..cuma igt pmpuan tu bsr2 kan..hihi

i selalu kalau mimpi ikan tambah2 yang besar2,selalu berita baik2 mcm rezeki tak di sangka akan masuk..kalau mimpi air masuk rumah petanda dlm rumah akan sakit/demam.. petanda yg pelik2 xpenah selain mimpi je.

Dulu aku ada simpan satu kepercayaan bertahun2, kalau aku ternampak tahi kucing ka, anjing ka, bakalan terjadi benda tak baik kat aku, yer benda tu memang berlaku, sampai aku terbaca satu ayat ni berbunyi, SEGALA KETETAPAN BURUK ATAU BAIK TELAH ALLAH SWT TENTUKAN, ORANG YANG PERCAYA SESUATU PEKARA TERKAIT DENGAN NASIB BURUK DAN BAIK TERMASUK GOLONGAN FASIK, murung aku lepas tu,

Sejak tu aku set pala bana aku, kalau ternampak tahi, aku cakap dalam hati semuanya Allah SWT dah tentukan, tahi yang aku ternampak tu tak ada langsung kena mengena kalau apa2 benda buruk terjadi kat aku, memang betul lepas tu tak ada jadi apa2 benda buruk kat aku, aku bebas dan lepas dari kepercayaan lama aku,

Dalam pada aku tengah training betulkan balik pala bana aku ni, aku terjumpa video pasal cara pemikiran manusia, dia kata "what you think you become", jadi tanpa aku sedar aku dah masuk dalam circle tu, minda bawah sedar aku dah tanam kemas2 kepercayaan tahi tu, bila aku slow2 let go kepercayaan tu, minda bawah sedar aku buang habis benda tu,

Sejak tu aku berani bela kucing, tiap2 pagi teman dia berak, hari2 aku pandang tahi kucing aku sebab nak check tahap kesihatan dia, siap belek2 lagi tahi tu, demi Allah SWT aku rasa bebas sangat, jauh dari kepercayaan lama yang pada aku atas silap aku sendiri, percaya tahi dari Tuhan aku sendiri,

Tentang mata TT yang berkelip2 tu memang aku tak berani nak komen, sebab aku pun ada kawan yang pernah jua tanya benda yang sama masa zaman study dulu, dia macam terbawa kata2 orang2 tua zaman dulu, mata berkelip tanda itu ini, tangan gatal nak dapat duit katanya, kira mana2 anggota badan gatal atau bergetar bawa pertanda gamaknya pada dia,

Paling famous kepercayaan zaman study dulu yang aku pernah dengar, kalau couple jangan belikan pasangan kita baju atau kasut, sebab nanti break kata nya, persis pasangan bakalan berganti macam baju atau pasangan walk away macam kasut, sekian cerita aku.

Aku da 3-4 hari ni asyik berdesing telinga kanan aku ni..last2 smalam kete aku kne langgar dengan paria..hanjjjeengg sgat

Aku penah kena dejavu..time tu lagi seminggu nk dpat result upsr..aku mimpi aku tengah lalu kat koridor skola sebelah dewan tetiba ade few cikgu2 ckap tahniah kat aku siap pluk2 bgai..aku pun diam je la xciter pun dgan parents aku psal mimpi tu..last2 mggu depannya lagi sehari upsr diumumkan masa aku lalu kat koridor sebelah dewan skola tetiba benda yg sama aku mimpi tu jadi betul2..rupa2nya petanda aku dapat 5A..hehe

KIM.K replied at 15-12-2019 06:27 AM
makna mimpi ni banyaknya orang indon yang senaraikan..maklumlah primbon

Takbir mimpi tu  ...

Ohhh takbir tu kira macam tafsir jugaklah ye. Amboi I mengada tak faham melayu acah acah vivy pulak

Lentera replied at 15-12-2019 10:00 AM
Tq.. Tu la, mmg tak sangka. Skrg ni lak bawah mata kiri aku gerak2 dr mlm td
Xtau la nk ris ...

I kan pernah satu tahap paksa diri untuk nangis hahaha psycho pun ada.