CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 4809|Reply: 47

Petanda pelik-pelik

Post time 14-12-2019 07:15 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi korang. Korang pernah tak experience “petanda” pelik pelik sebelum terjadi sesuatu perkara? Tak kisahlah perkara yang terjadi tu baik ke buruk. Macam aku, kedip kedip bahagian mata. Kalau kedip bahagian bawah mata, mesti tak lama lagi aku akan menangis. Kalau kedip bahagian atas mata, alamatnya akan berjumpa orang yang

Jadi setiap kali kalau mata bawah ni berkedip, mesti hati ni risau terfikir nak nangis sebab apalah tu. Padahal nanti tak lama lagi aku nangis sebab tengok video sedih dekat fb. So far memang tak pernah silap lah petanda mata aku ni.

Kata orang tak baik percaya benda-benda macam ni, tapi apakan daya, aku ni melayu

Korang ada tak petanda pelik yang korang experience?

Kalau kedip-kedip mata kiri ,kerap dan non stop berminggu maksudnya ada benda yang buruk akan berlaku pada diri kita / orang terdekat. Ini selalu yang aku perasan dan dah banyak kali berlaku. Bukan nak percaya benda macam ni, tapi bila dah kene dekat diri sendiri makanya kita akan tau

Entah la. I nak percaya pasal mata ni tak jugak. Sebab bulan lepas mata kiri I berkelip2. Nak buat kerja harian pun tak selesa. Makan masa 2 minggu lebih jugak la. Dalam 2 hari pertama masa jadi tu, fikir jugak.. Apa la nasib buruk nak menimpa. Tapi masuk hari ketiga then berlarutan sampai 2 minggu lebih, takde benda buruk pun jadi. Bulan ni mata kanan I pulak bergerak. Baru je habis dalam minggu lepas. Still takde apa pun jadi. So, I anggap mata I tak cukup rehat jela.

Edited by udangku at 14-12-2019 08:53 PM
Miss.H replied at 14-12-2019 08:18 PM
Kalau kedip-kedip mata kiri ,kerap dan non stop berminggu maksudnya ada benda yang buruk akan berlak ...

Oh kiranya ada beza lah untuk mata kanan and kiri? Macam I kanan kiri takda beza, yang membezakan kalau kedip atas dan bawah mata

Kenabertaubat replied at 14-12-2019 08:29 PM
Entah la. I nak percaya pasal mata ni tak jugak. Sebab bulan lepas mata kiri I berkelip2. Nak buat k ...

Kan. Sometimes buat I stress sebab fikir apa yang nak berlaku. Tapi ada terbaca jugak kalau kita kurang nutrition, kita boleh kena “eye twitching”.

Ermmm mende pelik? I think i got one lah...

Aku pelik btui la..tiap kali aku lapaq aku makan..teruih kenyang...pesai ekkk? Pelik kan?

Follow Us
Aku.. Gatai tapak tangan kanan saja.. Esk lusa duit gaji pun masuk. Hahahahaha

sarah82 replied at 14-12-2019 09:53 PM
Aku.. Gatai tapak tangan kanan saja.. Esk lusa duit gaji pun masuk. Hahahahaha

Samaaaaa! Kalau tapak tangan kiri yang gatal tak lama tu mesti kena keluar duit untuk sesuatu.

udangku replied at 14-12-2019 10:13 PM
Samaaaaa! Kalau tapak tangan kiri yang gatal tak lama tu mesti kena keluar duit untuk sesuatu.

So far x pernah gatai tapak tangan kiri. Hahahaha.

Urm..sy xde petanda kelip2 mata ke ape tp salunya kalau ada benda nak jadi,terus dia keluar mcm wayang gambar gitu..cth hari tu,sy tgh leka tgk citer pstu tibe2 dtg bayangn my mom n adik eksiden..mmg terkejut gk ler bila dpt bayangn gitu..tiba2 plak tu..

And later on,mmg dpt call drpd adik sorg lg ckp my mom eksiden and benda tu betul2 berlaku sama mcm dlm bayangn sy! And some more incidents laa..sbb tu kdg2 kalau sy duk leka ke ape,tibe2 dpt bayangn gitu,rasa takut jgk sbb bila jadi pun xtaw..tp pasti jadi exactly mcm apa dlm bayangn tu..

salmon-suki replied at 14-12-2019 10:51 PM
Urm..sy xde petanda kelip2 mata ke ape tp salunya kalau ada benda nak jadi,terus dia keluar mcm waya ...

Lebih kurang macam i. Tapi dekat i bukan setakat keluar wayang dalam mind, sekali terasa pada tubuh.

Contohnya apa yang terjadi pada seseorang yang sedang sakit pada tubuh tertentu, i akan terasa sakit tu dulu.

Dan kalau sesuatu kejadian tak diingini atau tak elok untuk i teruskan, perut i akan terasa senak yang amat. Maka i perlu batalkan niat tersebut. Dan macam-macam lagi.

Bila nak tidur malam i akan nampak cahaya pelik menyala muncul di dinding walau gelap. Tapi malas nak fikir. Layankan

salmon-suki replied at 14-12-2019 10:51 PM
Urm..sy xde petanda kelip2 mata ke ape tp salunya kalau ada benda nak jadi,terus dia keluar mcm waya ...

Waaa tak sangka macam ni pun ada I doakan semoga keluarga dan orang orang tersayang you sentiasa dilindungi Allah swt.

Gingerly replied at 14-12-2019 11:06 PM
Lebih kurang macam i. Tapi dekat i bukan setakat keluar wayang dalam mind, sekali terasa pada tubu ...

I pernah dengar orang-orang tua cakap kalau nampak cahaya terbang tu maksudnya tuju-tuju wallahualam.

sarah82 replied at 14-12-2019 10:48 PM
So far x pernah gatai tapak tangan kiri. Hahahaha.

Untunglah you

udangku replied at 14-12-2019 11:17 PM
Untunglah you

Hahahahahhaa... Kata late aunty yg i pernah jaga.. Dia kata.. Ni tangan org kaya.... Bila late aunty tgk tapak tangan i.. Hahaha.. Choii...

Adaaaa... Yg ni mmg sgt2 aku x sangka huhu! Tp ni aku anggap kebetulan je la.. Alkisahnya birasku (isteri kpd abg ipar - belah somi la ni) bgtau yg dia laki bini mimpi gigi diorg tercabut. Tercabut ke patah ke lebih kurang mcm tu la. Dia ckp biasanya akan ada berita yg x baik. So dia pesan kot ada ahli keluarga yg tgh sakit tu, tgk2 kan la. Aku pun relax je sbb belah family aku masa tu alhamdulillah xde yg sakit. Belah mntua yes ada. Kebetulan mntua baru kuar spital, sakit buah pinggang yg kritikal la. Tp kuasa Allah, x lama je lps tu tiba2 ayahku jatuh sakit, mngejut je. 4 mlm warded, kmudian Allah jemput ayahku
Apa pun aku & adik beradik bersyukur sbb selama kt wad tu, kami dpt berbakti kali terakhir utknya. Semoga ayh tenang di sana

Iolss selalu dpt mimpi atau selalu kalau hati rasa tak sedap mmg akan ada something. Pernah ex bf dtg ckp nak baik balik then dia ajak jumpa tp malam sebelum jumpa esok harinya iolss mimpi dia nak bg kad kahwin. So the next day iolss terus call ex bf cakap hubungan sampai sini je tak nak teruskan. Next month tu dia bertunang.

Lepastu beberapa hari sebelum raya tahun ni iolss mimpi org pecah kereta iolss curi barang2 dlm kereta.. Raya kedua mmg betul habis semua barang dlm kereta kena curi. Tp alhamdulillah dia tak bawak lari kereta

Baru ni hari khamis sebelum subuh iolss mimpi perkara yg tak pernah2 iolss mimpi & tak mungkin kita semua dpt bayangkan pon hidup tanpa mereka. 1st time iolss mimpi mcm tu. Iolss takut nak cerita dekat org sbb taknak mimpi tu jd kenyataan. Tp pagi sebelum nak pergi kerja iolss ada ckp kat mak iolss yg iolss mimpi pelik, then my mom ckp mimpi jumanji ke (my mom ckp cmtu sbb rabu malam kita tengok jumanji ) terus iolss batal niat tak cerita.

Dekat ofis pagi2 dah nak cerita dgn kelig iolss tp rasa mcm serba salah. Tp perkara tu merunsingkan iolss. Petang iolss cerita jugak mimpi tu kat my kelig. My kelig tu chinese. Bila dia dgr pon dia terus ckp jgn bg tahu sesiapa pasal mimpi iolss.

Dlm mimpi tu iolss dpt panggilan, lepas dpt tahu iolss menangis teruk sgt sampai rasa nak pedih hati & tak mampu nak teruskan hidup. Dlm mimpu tu iolss sampai ckp yaAllah aku harap ni semua mimpi, bangunkan aku yaAllah. Sampai mcm tu sekali iolss merayu. Harap mimpi iolss yg ni takkan jd kenyataan. Memangbtak sanggup nak terima ujian yg berat ni. Iolss tak kuat

Lentera replied at 15-12-2019 12:11 AM
Adaaaa... Yg ni mmg sgt2 aku x sangka huhu! Tp ni aku anggap kebetulan je la.. Alkisahnya birasku (i ...

Pernah dengar juga pasal mimpi gigi tercabut. Risau hati bila dapat mimpi macam tu, bila cerita dekat orang, selalu diorang nasihat jangan ikutkan sangat tapi tengok-tengok mesti terjadi.

Anyways al-fatihah to your late father. Sedih pulak dengar

Beribear replied at 15-12-2019 12:12 AM
Iolss selalu dpt mimpi atau selalu kalau hati rasa tak sedap mmg akan ada something. Pernah ex bf dt ...

Bila baca pun boleh terbayang. Banyakkan berdoa pada Allah. Semoga Allah jauhkanlah benda-benda buruk ni dari kita dan orang-orang yang kita sayang.

Tapi yang mimpi pasal ex-bf tu interesting betul ye

I biasa google 'denyutan/kedutan' tiap kali muscle spasm. Most of the time betul
Sama juga dengan mimpi, mesti google. Most of the time, accurate. I ingat banyak takbir mimpi
There was one time, I mimpi gigi tercabut. After few months my father passed away. If you ask me, yes. Google is a must