CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: widad11

kesahnyeee

copy_paste replied at 26-9-2019 11:02 PM
berjalan keluar g makan kat rumah org pulak ke?

ehh takdelar gi makan rumah orang

dia rajin try makan restoran yang viral kekdahnye, siap ada gorup lagi share tempat makan best-best

penmerah replied at 20-9-2019 04:00 PM
Sian KO del dpt Laki gitu
Gadoh dah, terus terang dah,
KO pun dah penah demam, tak DPT layan fami ...

skrg ni aku da wat gitu...mcm dorang dtg mlm senin, aku nak kena siapkan bju skola ank pakai untuk smggu...byg la 3 anak/...bju keje aku lg..boleh nyemak dtg tiap mggu, waktu yg sme...aku dgr salam pukul 745pm, aku da stresss..dtg nak mkn la tu...kot aku xhidang pape, mmg aku pon nk mkn mlm, anak2 aku nk mkn...

tp sbb aku stress bebeno, aku wat bod, aku iron baju segunung tu...laki aku la masak..eh tau plak...aku xmkn skali..dorang makan, agaknye trase dgn aku,pas makan dorang blah, aku keluar je, pinggan, belambak dalam sinki...meja makan xberkemas..mmg bongok la dorng ni

Akak simpati dgn widad. Xde keperluan, x perlu la balik minggu tu. Dah 3 minggu  berturut2 berkumpul kan..
Kena berbincang heart to heart ni time suami tgh cool. Mungkin dia akan lebih waras dan memikirkan tt & anak2.

Apa kata suruh diorg potluck bawa makanan dan minuman sendiri. Suruh laki u beli pinggan mangkuk kertas. Ataupun suruh laki u beli dishwasher besar. Lepas makan suruh your In laws kemaskan sekali before diorg balik. Cakap je u penat or luahkan hati kat FB mcm Chep Wan buat kalau diorg tak reti bahasa.

mayakaren replied at 7-6-2021 11:41 PM
Apa kata suruh diorg potluck bawa makanan dan minuman sendiri. Suruh laki u beli pinggan mangkuk ker ...

Hi..kalau meka dtg bawa potluck aku takut nak makan..baru2 ni byk terjadi kat fmli dorang..n selamba badak p jumpa bomoh sane sini,pdhal yang salah ayah dia...huhu..baru aku tau thp kebomohan depa mcm mana... Masa pkpd aman hidup aku .  hub aku laki bini baik...dah habis pkpd, mmg terus terjah dtg umah woi..tiap minggu..n mil fil dah duduk rumah akk ipa aku..lagi kerap dorang datang....aku baru gaduh dengn laki aku.  Gaduh smpai mintak cerai..sebab aku tak than..aku nak privacy..
Muka aku memang taik bila fmly dia dtg. Aku tak masak. Duk je dalam bilik. Tapi memang macam neraka even umah sendiri. Aku tak de mood nak deko umah. Pokok kat luar aku biar mati.
Laki aku tetap salahkan aku,cakap aku jahat. Time aku confess 2019  kt sini sebenarnya laki aku curang dah. Ni dah start balik. Punca curang mmg sbb aku wat bodo dgn laki aku. Sbb ape??? Ni berulang balik. Tp kalau dia curang kali ni,ritu dah talak taqlik...aku redho je.. Aku benci dengan dorang..aku dah oenat sangat2

laki kalau curang, aku rasa, takyah la ko bersabar lagi.dah le tiap2 minggu takde privacy.
proceed aje berpisah. sedekah aje la laki  ko kat ppuan tu....
kot2 keluarga dia yang rekemenkan ppuan tu kat belakang kat laki ko. mana tau kan...misti punya..tu pasal la tiap2 hari..
sebab secara normalnya mana ppuan boleh tahan ...
pastu ko buat mogok, time tu keluarga pun hasutla pasal ko...pastu rekemenkan ppuan..
haa gitu.
kalau aku, aku dh pikir gitu aje.

lelaki kalau tak kaya  + curang = mmg patut sedekah  kat ppuan yang nak..AMBIK LE

Follow Us
Simpati kat tt
Dlm tiap mingu family laki dtg ada plak masa laki memcurang..dia pi dating weekdays ke?
Mcm kan kalau kawin baru ada sanggup family laki dtg utk makan...
sedekah jelah laki tu

kalau uols penat xyaha balik
lain la kalau drg xdtg mmg jeni lama xjumpa
ini da dtg bertandang pastu nam suruh balik lagi
atau cuba u try, kalau u balik kg, drg still dtg umah jugak ke

pasal keje lain tu, pedulikan..ingat sng ke nak cari keje skg?

Setuju dengan Hana
Kalau laki curang + tak Kaya + pakej membibikkan Bini + pakej family in laws menyemak jiwa raga
Conclusion = sedekah aje kat perempuan lain / Kasi pulang kat his family
Ambik la balik
Tak kuasa nak tertekan lama2
Nanti sakit jantung + covid Pula + pakej cepat Tua sbb asik tertekan

Kalau i tak payah tunggu suami curang, dah kalau family dia menyemakkan hidup i, suami pulak bukan kaya raya nak bayar gaji bibik pun tak mampooo,  dah lama i angkat kaki bye bye bye....