CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: danieladam

Akim dah bercerai? A&TM tinggal 5 orang..

"I'm nobody now! Saya cuma nak pertahankan maruah” - Zimi dedah punca keluar Akim & The Majistret

KOMPOSER Zimi mendedahkan tiada persefahaman dan ideologi berbeza menjadi punca dia mengambil keputusan untuk meninggalkan kumpulan Akim & The Majistret (ATM) sejak tiga minggu lalu.

Zimi atau nama sebenarnya Zarimi Zahari, 35, berkata, dia enggan meletakkan sebarang kesalahan pada mana-mana pihak sebaliknya keputusan itu dibuat demi mempertahankan maruah dirinya.

"Dalam situasi ni saya tak mampu nak buat apa-apa. Saya cuma pertahankan apa yang saya rasa betul dan saya pertahankan maruah saya.

"Lagipun penarikan diri dari kumpulan itu tidak akan memberi apa-apa kesan kepada saya atau ATM. Saya orang biasa sahaja yang ada ilmu dan ATM kuat kerana kami bersama. Saya tak mahu melawan atau kalahkan siapa-siapa.

"Apa yang mereka perlu tahu saya bertahan selama ini, dengan sesiapa saya berdebat hanya untuk mempertahankan ATM. Tiada apa yang lebih dari ini. Tapi sampai satu tahap, saya perlu buat keputusan dan dalam hal ini saya tak mahu menunding jari kepada sesiapa kerana tak ada gunanya pun," katanya kepada mStar.

Akim & The Majistret turut dianggotai oleh Hafiz, Fairuz, Wan dan Ajiji.

Zimi tidak lagi bersama Akim & The Majistret sejak tiga minggu lalu.

Selain itu, Zimi berkata, penarikan diri daripada kumpulan itu tidak bermakna dia akan meninggalkan industri muzik yang sudah sebati dalam dirinya.

Malah Zimi menganggap perkara yang berlaku sebagai hikmah untuk melaksanakan projek tertangguh yang sudah dirancangnya sejak beberapa tahun lalu.

"Sebenarnya saya sudah lama ada perancangan ini iaitu untuk lahirkan ZIIN dan berkerjasama dengan talent saya sendiri iaitu Tree Hill dan beberapa lagi artis lain.

"Saya anggap keputusan dan kejadian ini berlaku adalah untuk mengukuhkan rancangan saya sebelum ini.

"Apa yang berlaku takkan pernah patahkan semangat saya untuk berkarya. 18 tahun dalam industri, saya tak pernah buat benda lain kerana ini adalah minat saya," katanya.

Dalam pada itu, Zimi juga berharap kumpulan itu tidak akan terkubur meskipun tanpa dirinya.

"Untuk ATM, saya doakan mereka berjaya dan teruskan dengan perjuangan dengan idea awal penubuhan kumpulan ini. Saya harapkan mereka tak stop ATM kerana ia usaha dan penat lelah kami untuk sampai ke tahap ini.

"Jadi sayang kalau mereka tak ambil serius dan fikir benda-benda yang tidak baik yang hanya akan memudaratkan platform mereka sendiri.

"Saya sudah tiada kuasa lagi untuk bercakap dalam ATM... I'm nobody now!," ujarnya.

Zimi sebelum ini mengesahkan secara rasmi keluar daripada kumpulan itu sejak tiga minggu lalu.

Kredit : MStar

Edited by Kurex at 18-9-2019 12:46 AM
danieladam replied at 17-9-2019 11:32 PM
Skali lalu iols tengok Akim ni mcm sejenis kuat seks gitu..muka gatai yg sentiasa inginkan sex.
...

Gambar yg ni ke yg nampak gatal & sentiasa inginkan sex tu? Semenjak dia kawen dgn si pompuan tu, terus dah tak suka akim.. Pompuan tu pulak jenis tak terurus diri sendiri, sampai akim pun tak terurus sekali.. Semoga kurex dapat bersihkan akim dari atas ke bawah..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kurex replied at 18-9-2019 12:18 AM
Gambar yg ni ke yg nampak gatal & sentoasa inginkan sex tu? Semenjak dia kawen dgn si pompuan tu,  ...

HAHAHAHHAHA.naya la kurex oi yg ni kena sagat dgn beruz dawai top to toe yach!

Gambar yg ni ke yg nampak gatal & sentiasa inginkan sex tu? Semenjak dia kawen dgn si pompuan tu ...

Hahaha..pandai chuols carik gambar. Sila la bersihkan Akim tu yach!

Dalam video klip rampas... Iols selalu terganggu dengan bonjolan kat seluar akim... Walaupun iols tahu itu hanya style seluar jeans tu sajorkk

Gambar yg ni ke yg nampak gatal & sentiasa inginkan sex tu? Semenjak dia kawen dgn si pompuan tu ...

Oh my . Gmbr lame dia mase kat af ????? Kepam nye banding mase dah nak menang .

Follow Us
Tajuk mengundangggg

Stacy kurus betul skrg sejak lepas beranak.
Lebih kurus drpd masa bujang, sbb baby fat kat muka pun dah xde kan.
Sama cam lisa surihani skrg lebih kurus dan muka lebih kurus berbanding masa anak dara.
Mesti rajin g gym la nih.

akim n TM bnyk tiru band International.. MUSE.. try korang search kt utube n dgr lagu2 kumpulan MUSE tu..

Sazida replied at 18-9-2019 12:06 AM
Hahahahaha sggup pulak kau bukak tgk. Aku nmpk je stacy berkain batik bersila masak kt laman acah2 ...

Ye...nak jugak tengok dia masak apa kan...tup2 dengan rmbut ijau dia...dgn slang2 dia..sorry to say..ahaha. x menyelerakan

Sazida replied at 18-9-2019 12:06 AM
Hahahahaha sggup pulak kau bukak tgk. Aku nmpk je stacy berkain batik bersila masak kt laman acah2 ...

Sila jangan jahat. Sedap ja resipi sheols masak menu Johor macam asam pedas dan laksa tuh. Sebab bahan2 kakak ipar sheols yang sediakan.

sok_suci replied at 18-9-2019 07:11 AM
Ye...nak jugak tengok dia masak apa kan...tup2 dengan rmbut ijau dia...dgn slang2 dia..sorry to sa ...

Rambut hijau pon tiap kali masak mulot tak lekang sebot bismillah. Ngko mampo?

Jap g zimi tubuh kumpulan baru la tu.. iols rasa zimi still boelh je hidup sbb heols antara org kuat ATM gak. Heols pon byk buat lagu2.

dua_chzy replied at 18-9-2019 07:24 AM
Sila jangan jahat. Sedap ja resipi sheols masak menu Johor macam asam pedas dan laksa tuh. Sebab ...

pandai stacy buat duit just tunjuk msk.. sedap atau tak blkg kira..  dgn bahasa pekat stacy kelako haha

dua_chzy replied at 18-9-2019 07:25 AM
Rambut hijau pon tiap kali masak mulot tak lekang sebot bismillah. Ngko mampo?

jgn judge org dgn rambut hijau jah haha

hoihh tt..

tajuk mengundang propa sgt.. nyampah..kemain aku doa yg baik2 smoga xcerai..

skali lain yang cerai rupanya..

Choyyyy. Aku pn ingat cerai lakibinik.

stacy pun terkejut kalau baca tajuk ni

choiii TT
smlm bc psl lufya cerai tetiba lak psl akim nih, kussemangat upenya cerai band.. apoooo

stacy tu nampak busuk senantiasa
akim ensemmmmm