CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

Acikgomen replied at 10-7-2019 10:57 AM
Babinye nasihat chuols

im just being onest ibaratnya little devil di kalangan perjumpaan para angel

rikashi replied at 10-7-2019 07:05 PM
Byk boleh follow ni. Terima kasih

Sama2 bro. Kita share simple things in life tapi berkesan utk hidup tenang. Dlm hidup, yg penting kena recharge. Everytime lelah. Recharge. Ikut masing2 cara nak recharge. Gi jalan mall ke, nyanyi ke. To me, sujud yg lama sikit is the best recharge. Masa last sujud masa smayang. the 5 minutes that makes the difference.

Buritan replied at 10-7-2019 07:32 PM
Dik jgn ingat kerja yg adikk nak sgt tuu sesuai sgt dgn dik.. Allah tahu ape yg terbaik utk adik s ...

tak mungkin semudah itu jadi kufur kalau duit byk, rasanya masa aku susah skrg ni rasa makin kecewa dan jauh dari tuhan

ajinomotonosuga replied at 10-7-2019 06:53 PM
Masalah mental lagi tepat

Ko pun tau oang mesia ramai mental

TT ni mungkin at the lowest point. Rasa mcm serba x kena n segala mnde x berpihak pdnya. I pon for almost 20years being praying for sumthin. Sampai skang x dpt2. On the other side, i bersyukur dikurniakan kesihatan yg baik. Sumthing yg kita x boleh beli dgn wang ringgit. Dikurniakan kasih syg dr family, anak2 buah, sedara n kwn2. Parent n org2 yg i syg pun sihat walafiat. Ya Allah... Mmg i sgt2 bsyukur. Boleh bgn pg jln sdiri, mandi sendiri, uruskan diri sdiri... Nikmat tu yg x ternilai bg i. Takut sgt Allah tarik nikmat tu. Allah menciptakan manusia dgn ketidaksempurnaan utk kita rasa saling memerlukan. Tekanan ada di mana2. Kecik atau besar adalah bgantung kpd kita yg menanganinya. Allah mmg mnjadikan kita dgn dugaan n masalah. Kalau hidup ni xde masalah, bermakna kita bukan berada di dlm dunia tp kita berada disyurga.

AbukRokok replied at 10-7-2019 07:57 PM
im just being onest ibaratnya little devil di kalangan perjumpaan para angel

Hahaaaa... Yelahhh... Baru rare sikit n colorful.

Semnahyang ngaji doa buat biasa2 je. Sbb ai lihat x semua berdoa akan memdapat apa yg nak. Dan ai lihat org semayang hari2 juga menganiayai org lain spt bos2 hanya mau dia sorang2 masuk surga sedangkan pekerja2 disuruh sibuk bekerja tak sempat solat tak sempat rehat. Org keliling anda org melayu kah, org yg Kaya kah. Org bongkak kah.

Follow Us
Edited by ninja boy at 10-7-2019 10:20 PM

Kalau hang kerja swasta hang pindah kerja la, pindah Rumah, tukar persekitran baru, kawan2 baru. Jauhi toksik. Kawan dgn bangsa lain. Kawan dgn pokok haiwan sbb mereka x sombong. Miau

Akhirnya..semua yang kita takut itu cuma bayang bayang aje

Tenguk dalam ayer
Nampak bayang bayang
Campak satu batu
Bayang pun hilangggggg

Ai ske lagu abang Ram tu..i bedah lagu tu yu

Get some humor in life..ikhlas one..bukan raja lawak type ok?

Either u control life OR life will control u..gd luck

Buritan replied at 10-7-2019 07:26 PM
Aku pun pernah mengalaminyaaa.. dan sehingga kini sesekali dia dtg menerjah..betul mmg ia sgt meny ...

Redha...easier said than done...dari pengalaman sendiri, lps redha...alhamdulillah dpt lebih dari yg hilang...

midori888 replied at 11-7-2019 07:18 AM
Redha...easier said than done...dari pengalaman sendiri, lps redha...alhamdulillah dpt lebih dar ...

Kann.. semua org leh ckp redha redha redha cam berak cirit je.. tp sbnrnyaa redha tuu sgt sgt susah.. tp bila once dah redha baru ok.. u pun ade pglmn redha i pun ade.. yg menempuhinya saje yg tau dan fhm.ape itu redha

RED 666 replied at 10-7-2019 08:29 PM
tak mungkin semudah itu jadi kufur kalau duit byk, rasanya masa aku susah skrg ni rasa makin kecew ...

Kita belum diuji dik.. kita boleh ckp tidak.. hanye yg diuji sahaja yg akan tahu dan fhm.. mcm ape yg adik sdg alami skrg saya hanye fhm mgkin 5% shj.. yg menempuhinya adalah adik..

I suggest u cari lagu jangan menyerah by dimasiv. It really works for me whenever im feeling down.

RED 666 replied at 10-7-2019 03:51 PM
tapi adilkah kepada aku juga padahal sebelum ini aku mmg rajin mengerjakan suruhannya dan sentiasa ...

doa x semesti antara kita ngn allah..
kalau allah kabulkan pon, tak semesti dari doa kau..

cth smlm..aku belikan cleaner ofis aku something..dia nk claim balik duit tu.
aku ckp tak yah..
tup2 dia ckp..dia doakan aku murah rezeki..bla..bla...
aku mcm nk nangis rasanya..walhal bnda murah pon aku belikan. tp dia beria doa yg camtu..
so..aku pon doakan dia blk...

cuba ko berbuat baik ngn org..
plg terdekat ibu bapa..
insyallah..mana tau diorg doakan something yg hebat tuk ko.

Askum, terima kasih kepada semua yang bagi pandangan kat sini, masalah ni mmg tak tau nak luah kat siapa dan nasib baiklah ada forum ni jadi adalah tempat nak luah semua sambil dapatkan cara untuk menyelesaikannya. barulah lega sebab dah luah semua sbb kalau simpan je boleh sakit jiwa dibuatnya. mulai skrg saya akan cuba redha dan belajar menerima apa yg ada sambil terus berdoa demi kesejahteraan dan ketenangan diri. semoga topik ini dapat dijadikan panduan kepada sesiapa yang mengalami masalah seperti saya.

bila aku baca semua, aku rasa masalah ko yg utama adalah duit. betul tak?

klu blm rezeki ko nak dpt kerja lain yg offer gaji lbh tinggi, ko ada cuba tak cari part time utk cari duit lebih buat sementara waktu ni? kdg kita ni nampak apa masalahnya, nampak jln selesaikan masalah tu, tapi kita tak cuba pun selesaikan masalah yg kita hadapi tu. sebaliknya kita dok fikir kita ada masalah, knp org lain takde masalah sampai ke sdh.

aku cdgkan ko cuba buat solat taubat. buat byk2 kali sampai ko rasa tenang, rasa lapang dada. tiap kali lps solat taubat tu ko doa. doa sungguh2. mengadu pd DIA semua masalah ko. ko rasa tuhan tak dengar doa ko? tuhan bukan dikalangan kita2 yg boleh tunjuk diri, menyahut, bersuara bila kita panggil. tapi DIA sentiasa ada disisi kita walaupun kita selalu lupakan DIA.

rezeki tuhan ni byk. bkn hanya duit hidup mewah je. badan sihat, tu rezeki jg. cukup mkn minum, pun rezeki. ketenangan hati, tak ramai dpt rezeki ni. so jgn bandingkan rezeki ko dgn org lain. tuhan tu adil. klu semua dpt sama, tak ada la cabaran supaya kita ingat pd DIA.

semoga ko sentiasa tabah hadapi hidup. kita semua pun ada masalah dan diuji tuhan. tak caya ko tgk je dlm forum ni.  brp ramai yg bermasalah, brp ramai yg jiwa tak tenang, brp ramai plk yg gila memaki sana sini tp tu la yg jadikan dunia forum lbh warna warni.

Rate

1

uhuStic replied at 11-7-2019 12:25 PM
bila aku baca semua, aku rasa masalah ko yg utama adalah duit. betul tak?

klu blm rezeki ko nak  ...

betul tu, mmg masalah utama ialah duit

RED 666 replied at 9-7-2019 10:13 PM
kalau banding dgn org jahat yg hidup senang, mereka lebih beruntung sbb boleh cuci dosa dengan dui ...

pernah terbaca kat fb kot, Tuhan bg nikmat kat org2 yg kite rasa "tak layak/tak baik/jahat" sbb tuhan tak "sudi" nak dengar suara dia mintak tolong/merayu..

tapi tuhan uji kite sbb rindu nak dengar suara kite berdoa.. sabar ye tt.. setiap ujian tu buat kite lg kuat..

RED 666 replied at 11-7-2019 11:34 AM
Askum, terima kasih kepada semua yang bagi pandangan kat sini, masalah ni mmg tak tau nak luah kat s ...

Aminnn.. akak doakan yg terbaik utkmu dikk

Buritan replied at 11-7-2019 02:15 PM
Aminnn.. akak doakan yg terbaik utkmu dikk

terima kasih dan amin juga

RED 666 replied at 10-7-2019 08:29 PM
tak mungkin semudah itu jadi kufur kalau duit byk, rasanya masa aku susah skrg ni rasa makin kecew ...

Awak ni kan... betul2 menyebalkan..Sudah banyak kata2 nasihat/perangsang dn motivasi disampaikan ttpi awak tetap dgn keluhan, kekecewaan dn tak sudah2 menyesali ketidakadilan Allah terhadap diri awak. Apakah nanti itu akan memusnahkan akidah dn iman Allah swt.

Telah banyak kata2 nasihat, perangsang dn motivasi diberikan oeh teman2 forumer di sini.  Samada awak boleh menerimanya atau tidak, tergantung kpd akal budi awak sendiri. Nak teruskan hidup awak dgn irama kekecewaan "sampai Abg Jamil mampus" pun, tak ade yg boleh menolong lagi melainkan diri awak sendiri.

Untuk kesekian kalinya, saya ingin titipkan zikir2 doa untuk awak sbg tanda solidaritas saya terkait masalah yg sedang awak hadapi:
1) La haulawala quwwata illa billa hil 'alih hilazeem
  maksudhnya: Tidak ada daya-upaya kecuali pertolongan drp Allah jua (baca sebanyak terdaya)

2)  "Robbana atina fidduniya hasanah, wa fil akhirati hasanah, wa qina 'aza bannar". (3x, banyak lagi baik).

3) "Laila hal illa anta, subhanaka inni kuntu minoz zolimin".
Ayat2 zikir doa tu semua pendek2.  Tak susah dn tak memenatkan untuk dibaca.  Pse....bacalah.  Tak semestinya lepas solat. Kalau di kala fikirkan tengah berkecamuk, perasaan tengah down, atau sambil berbaring santai, bacalah zikir2 trs, InsyaAllah awak akan kembali tenang dan mudah2an Allah akan membuka jalan untuk awak mencari arah tuju hidup awak dunia-akhirat.  Yg terpenting, SOLAT:  Solatlah awak sebelum awak disolatkan.