CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arasham

[Tempatan] Al-Fatihah untuk mu .. Nur Aisyah Aleya. Update : Dua batang gigi, kesan darah

Suchi replied at 7-3-2019 07:14 AM
Mak budak tu siap kata tak rasa misi tu terlibat sbb misi tu pun cam takut ngan jantan tu.
Pikir  ...

pelik btul kan..x terfikir apa2 ker... ok jerk laki bwk kwn prempuan duk sekali
baik nya nurse tu..
ke dah kena mandrem...

dua_chzy replied at 6-3-2019 09:54 PM
Doktor pun ramai yang bodo seperti doktor antivax jemputan Al Hijrah tu.

Itulah sebenarnya. Bila bab perasan manusia jadi bodoh. Wpun di abuse memacam cara

banyak bentul unsur kebodohan dalam kes ni.

bodoh 1: menyundal sampai duduk serumah dengan bini yang halal. bini pon elok je subahat dengan laki yang berzina. biarkan pulak budak2 membesar dalam sarang zina. kejadah

bodoh 2: nampak anak kena dera depan mata tapi tinggalkan anak kat orang yang dera.

bodoh 3: konon mati kena swan pastu campak mayat dalam hutan. anak asuhan mak aku pon pernah kena sawan ye. cepat2 mak aku call bantuan kecemasan, call parents pastu panggil jiran sebelah sekali (at least apa2 hal ada lah saksi). dalam kes ni duduk kuaters hospital. jalan kaki pon boleh sampai ER. either bangang abadi atau mmg sengaja nak hapus bukti.

bodoh 4: lari dengan harapan xde siapa yang tahu apa dorang buat. lain kali bunuh sekali mak budak tu, baru la xde saksi. paham ke idok?

reeny replied at 6-3-2019 05:11 PM
pasangan giler nie ada anak lain. kan dlm satu artikel tu ckp dorang siap buat pertukaran sekolah  ...

Yup sbb ada kawan mengajar anak suspect. Saja tanya cmna budak tu sbb iol lebih kisahkan kanak - kanak yang dpt parents cmni. Mesti trauma di ejek. Jawapan kawan i, budak tu dh pindah sekolah dh

Sedih aku baca kes ni. Malangnya nasib anak kecik yg tak bersalah...dah la comel pulak tuh. Aduhhhh, sebak aku bila kat berita cakap hanya jumpa tengkorak dgn rambut je.

eizzlin replied at 6-3-2019 11:53 PM
Yang ni citer mana plak ni sis...rasa hari baca berita...ketinggalannya i

Yang ini:
3 Beradik Nekad Lari Dari Rumah Kerana Tak Tahan Dipukul Ibu - Isu Semasa - Semasa - Forum - CARI Infonet >

Follow Us

kekadang aku nak padankan muka je kat mak si aleya ni.
aku syak dia memang taknak budak tu sebab tu asal boleh je tinggal anak dia merata dekat orang yang tak berapa kenal.
kalau orang sayang anak memang dia takkan tinggal anak dia dekat orang lain. kalau nak tinggal kat nenek di kampung pun pesan berkali2 jangan susahkan nenek bla bla bla.
apatah pula nak tinggal dekat orang yang tak kenal.
senang buat anak gini la.
dia rasa anak dia ada susah dia nak jaga, kena keluar duit lebih.

Mak aleya ni selamba je..tengok gambar cam takde la sedih mana pun. Ke dia sebenarnya tak sedih sangat? Kalau mak orang lain, nak bercakap pun lembik je.. redha kot? Tapi cepat sangat la redhanya.

Aku setuju kalau mak aleya ni kena charge jugak.. alasan atas mengabaikan anak. Kau ingat anak kau tu anak pokok pisang ke? Kucing aku pun, aku tak simply suruh orang lain jaga.. anak sendiri lagi la mustahil. Sejenis mak yang gatal..asal berboyfriend kekdahnya..

Edited by NAT_11 at 7-3-2019 11:01 AM

Korang tak baik taw, tuduh missi tu jahat.
Pompuan yang didera, memang perangainya macam missi tu.
Dia kena pilih dipukul atau menerima.
Korang ingat tak kisah doktor kat spital Alorstar or Perlih  5-6 tahun dulu, yang laki dia bunuhbudak pompuan yang duduk serumah dgn mereka, kekonon ajar agamar....???
Tapi, bila malam taram..........
Bininya doktor ada anak seorang. Lakinya, agen insuran, dah berumur dalam 40han gitu
Budak pompuan bingai yang dibunuh tu, dalam usia 21 tahun, tak lulus spm.
Tak tahu apa jadi dgn kes ni, senyap je.
Missi ni lebih kurang samalah - didera mental dan fizikal sampai tak mampu berfikir waras.
Kawan aku yang waras dan cinta laki dia 2000000% (sebab asik cerita kebaikan laki
kat kami semua masa di U dulu), terus mintak cerai tak tahan bila laki asik bawak betina,
tidor kat rumah mereka. Banyak perkahwinan macam ni, cuma korang je yg tak tahu.
For the missi yang didera tu, lebih baik biarkan je laki dia bawak betina daripada di dera.
As for mak budak tu, aku pun tak pasti kenapa dia sebingai itu.
Dia biarkan anak dia duduk dengan pasangan tu sebab nak selesai masalah ada orang
jaga anak, bolehlah dia kerja cari makan, kut.
Bila hidup dah terhimpit  macam mak budak tu, hati jadi kering.
Kita yang hidup senang, jangan mudah menuduh orang.
Kita tak tahu kesushana orang.
Tunggu je polis buat penyiasatan.

Annehamid replied at 7-3-2019 09:39 AM
Itulah sebenarnya. Bila bab perasan manusia jadi bodoh. Wpun di abuse memacam cara

Bak kata ummah efbi pekat sangat bodohnya takde campur air langsung huhuhu

mmg cannot brain la kes ni..just harap post mortem nnti dibuat ngan teliti..sbb nmpk byk keraguan dari suspek.jgn jadi cam kes arwah CEO cradle fund tu..smpi 2x post mortem baru dpt tahu punca sebenar kematian..semoga yang bersalah akan mendapat hukuman setimpalnya..

adik misi masih tunggu laki
pendera & manupulative
ni lah namanya trauma bonded

apa pun mmg tak dapat aku hadam lgsg kes ni
semua mcm takde hati perut

Agak2 apa outcome post moterm tu yer? Bukan apa.. yg tinggal pon tengkorak & rambut budak tu je.. setakat boleh sahkan mayat siapa melalui DNA.. other than agak2 apa lagi boleh dapat dari 2 tu?

raxief replied at 6-3-2019 04:38 PM
last year, masa aku gi langkawi, aku berbual dgn locals, diorg cerita ada kes polis pompuan kena b ...

Pembohong lah, merapu. Kes paling besar last year bini mat saleh tikam laki dia sampai mati. Kes mabok. tu pun hantar kes balik A.Setar

chempaka.ayu replied at 7-3-2019 11:55 AM
Agak2 apa outcome post moterm tu yer? Bukan apa.. yg tinggal pon tengkorak & rambut budak tu je.. se ...

anak2 lakibini tu leh jd saksi...budak xkn bbohong..kan ade dia bg tau mak yindon y aleya sudah mati...

sakit jiwa aku masuk sini .  Dari mak ,bini & laki bewak gabok tu bingai .

kesian kt anak2 lakibini nih...camane masa dpn diaorg nnti bila tau mak ayah pmbunuh..

erm.....
Tuhan Maha pengetahui...

silap2 klu adik ni masih hidup...lg seksa hidup die...ada mak mcm tu..xde hati perasaan..nampak anak kene dera depan mata pn leh biar gitu je

Edited by chempaka.ayu at 7-3-2019 04:18 AM

Tu cuma pengakuan anak sbg saksi.. not sure what else they all nampak apa yg dh berlaku dalam rumah tu.. lagi satu pengakuan budak bawah umur boleh diterima ke dkt court?

Meols speku budak tu mangsa pedo.. sebab tu jantan hanatun tu pi buang mayat dia.. tapi since tengkorak & rambut je yg dijumpai, tak pasti boleh dibuktikan atau tak hat mangsa pedo tu..

Ada tak sape2 yg tahu pasal kes macam ni?

Kak-Leen replied at 7-3-2019 01:42 AM
Sama mcm kes pengamal perubatan batin yg mati di Kluang awal tahun baru ni masa merawat isteri aba ...

Ooo...ye ke?
Eh k leen lewatnya tido