CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: buluhbetung

buntu?ape patut buat?

lepas baca byk kali baru faham citer cuols.

bayar sewa rumah A & byr sewa rumah B, mana lagi mahal?

cuols rancang bila rumah C siap nak cari penyewa dgn harapan dapat byr duit modal mak mertua cuols yg pinjamkan buat rumah C. cuols yakin ke akan ada penyewa rumah nanti? dibuat xde penyewa camne cuols nk byr duit mertua nanti?

so apa yg uols bole buat skrg byr sewa rumah B mcm biasa pastu cari duit lebih utk byr baki duit tanah rumah C. bagi abis dulu byr hutang parents cuols. nnt parents cuols x sempat nk rasa duit tu lagi cuols menyesal.

zuri154 replied at 5-7-2018 09:55 PM
lepas baca byk kali baru faham citer cuols.

bayar sewa rumah A & byr sewa rumah B, mana lagi maha ...

sorry cerita rumit n yes betul apa awak cakap tu.

sewa A lebih rm50 dari B

ikutkan boleh menyimpan untk bayr tanah C sebb satu hutang bayr motor da selesai.tp tula duit suami,ai tk thu ape plan dia.

ade penyewa memandangkan rumah skrg macam pisang goreng panas.

tq atas respon.cuma saya klu bolh nk cept settlekan duit tanah supaya org tua saya merasa duit dia.tp kena ambil masa.btw tq atas pandangn

penmerah replied at 5-7-2018 04:59 PM
Pada saya, dah duduk rumah sewa mertua takkan nak duduk free kot walau mertua yg offer?
Kalau saya. ...

Hang tanya HANAH......berapa ribu dia jolok mertua dia selama Dia merempat tumpang muka Tak malunya kat rumah mertuanya????

Edited by pawie at 6-7-2018 11:20 AM

sis dilema sekarangrumah A rumah sewa
rumah B. mak mentua suruh duduk sahaja...tapi sis tak sedap hati....so cadang nak sewa dgn mak mentua.
rumah C. tanah dah beli...dengan emaknya...tapi rumah tak buat lagi...
so dilema sekarang...macamana nak menguruskannya,

sebenarnya...sis tak perlu serabutkan memikirkanya....sebab tempat tinggal adalah tanggungjawab suami. so sis boleh serahkan balik rumah A kepada tuan rumah dan duduklah rumah B, org kata.... buat bodoh aje duduk dekat rumah itu...sebab itu tanggungjawab suami...pandai pandailah dia berurusan dengan emaknya. so sis dah ada cash kerana tak perlu bayar sewa

kalau suami ada modal dan mampu.....bolehlah dia bina rumah C,

kalau pasal rumah ini...sebagai wanita/isteri....saya lebih suka berhati hati dalam membuat keputusan...sebab kita tak tahu...sejauh mana/dan berapa lama dengan pasangan kita.....sebab pertama....ia merupakan tanggungjawab suami dan kedua...dia berhak menghalau kita....dan mengantikanya dengan yang lain.

kalau sis tanya saya.....saya akan keluar dari rumah A dan saya akan beli rumah B dengan harga dibawah pasaran dan membuat pinjam dengan harga pasaran, baki pinjaman tersebut saya akan buat rumah C, dengan niat untuk buat rumah sewa.....so saya dapat kedua dua rumah tersebut.....hehehe

pawie replied at 6-7-2018 11:14 AM
sis dilema sekarangrumah A rumah sewa
rumah B. mak mentua suruh duduk sahaja...tapi sis tak sedap h ...

rumah A saya da keluar dan skrg dudk di rumah B milk mertua

betul tggungjawab lebh pada suami.suami kate sabar,perlahan2.cuma saya tk sabr nak byr hutang tanah tu.dlu masa duduk di rumah A mertua yang offer nak modalkan rumah di tanah C.tapi bila da duduk rumah B,da dekt ngn mertua suami jadi kesian tengok mak dia sebab jadi bank pada anak2 lain(anak2 mertua suka meminjam duit dalam jumlah yang banyak)

sepupu saya muda2 masing2 ade tanah n buat rumah,ade yang kerja gomen so bleh buat loan,ade yang pinjam duit parents.pernah servey bebrapa bank tpi bayaran yang mmpu tu jumlah pinjam sedikit jadi suami tknak.dia cakap perlahan2 kumpul sendri.cuma saya je tak sabr,skurg dapt bg org tua saya half payment pun ok.

tq atas respon n cadangan

buluhbetung replied at 5-7-2018 04:17 PM
batal kan yg mana?pasal buat rumah tu ke?

orang tua saya tk bg beli rumah.dia surh buat rumah a ...

duit kwsp tak boleh keluar ke?

Follow Us
aurorae replied at 6-7-2018 12:37 PM
duit kwsp tak boleh keluar ke?

boleh keluar dan belum keluar lgi.

bila nak beli rumah tu murah suami kate jauh.beli sedrhana mahal suami cakap tk ckup deposit.

TT husband and wife gaji berapa? Under Kementerian Luar Bandar ada program perumahan rakyat  termiskin (PPRT). Ini untuk orang yang dah ada tanah tinggal nak buat rumah je u, u boleh try check requirement yunk. ada kat website or try call terus Kementerian tu.

tt blh x ganti nama org tua org tua tu sebut je  mertua ngan makpak sy...kang sng nak paham,,,
ini tidak org tua kehulu org tua kehilir...nangis aku nak mahamkan ayat

buluhbetung replied at 5-7-2018 05:09 PM
dari rumah A keluar ke rumah B sebb akhirnye tak sampi hati dgn mertua.tiap kali datg dia pasti se ...

soklan;
1) berapa bayar sewa ke mertua skrg setiap bulan?
2) berapa kena bayar duit tanah ke makpak tt tu?

jusmadu replied at 6-7-2018 04:03 PM
TT husband and wife gaji berapa? Under Kementerian Luar Bandar ada program perumahan rakyat  termis ...

Yup TT try google rumah mesra rakyat

jusmadu replied at 6-7-2018 04:03 PM
TT husband and wife gaji berapa? Under Kementerian Luar Bandar ada program perumahan rakyat  termis ...

tq . nanti saya check smula.sebb dlu da tengok kerajaan punye tapi isi rumah gaji tak layak da melebihi syarat.

lolen replied at 6-7-2018 05:04 PM
tt blh x ganti nama org tua org tua tu sebut je  mertua ngan makpak sy...kang sng nak paham,,,
ini  ...

ampunnn.nanti free saya edit

lolen replied at 6-7-2018 05:05 PM
soklan;
1) berapa bayar sewa ke mertua skrg setiap bulan?
2) berapa kena bayar duit tanah ke mak ...

sewa rm400
harga tanah 25k

kami suami isteri kerja swasta,nak buat loan dapt sikit tapi bayaran cept n tinggi tak mampu

buluhbetung replied at 6-7-2018 05:34 PM
tq . nanti saya check smula.sebb dlu da tengok kerajaan punye tapi isi rumah gaji tak layak da mel ...

Nama tanah still nama parents kan TT..lagi senang sebab they all dulukan warga emas biasanya..

Kesian tt.. rupa2nya susah ya.. bila melibatkan org tua masing2.. pengajaran utk aku nxtime
Taktau nk bg pandangan mcmana
Harap tt dpt jalan yg win2..

buluhbetung replied at 6-7-2018 05:37 PM
sewa rm400
harga tanah 25k

Saya rasa tt kena pospon beli tanah. Atau bayar kat makpak 100@200 sebulan@masuk tabung haji akaun ayah.

Tt kena buat agreement. Ada hitam putih yg menyatakan tt dah bayar berapa.. saksi adik beradik semua..

Tanah lot tu besar mana? Mgkin boleh bahagi dua dgn kakak@Abg yg mampu?
.....

Tt jugak kena bgtau famili @ adik beradik yg suami tt bayar 400 sewa pd mil. So tt tak kan dicop menumpang free.  org x jeles. Tt ckpla nk carik xtra income sb nak cover duit sewa rmh.

sekarang tanah dah bayar berapa? kalau hal tanah ke rumah memang kena ikut poket..

sewa rumah mertua memang kena bayar.walau dia kata tak payah atau dia sendiri insist tak nak ambil.tapi tiap bulan tetap bayar.

tapi siapa yang bayar? suami tt la...so tt xperlu pening2 sebab guna duit suami.tt jaga duit tt je.

untuk beli tanah, memang mampu ke beli tanah? sebab ini kalau saya la..beli tanah saya akan beli cash, nak buat rumah baru buat loan if x cukup duit buat rumah,

tt beli tanah pon tak da hitam putih.susah kalau meninggal.

kalau tt nak tolong mak ayah, bagi jela 100,200 tiap bulan..kalau boleh bagi lebih lg alhamdulillah...

pasal inlaw nak tolong bagi pinjam duit tu, baik tt lupa kan..baik pinjam dengan bank.pinjam dengan inlaw, bukan setakat masalah hutang, masalah family pon dapat sama nanti..pinjam dengan bank, masalah hutang je ada

12
Return to list New