CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

[2019] EJEN ALI THE MOVIE : MISI NEO (28 NOVEMBER 2019)

Apsal ada yg kata boring ek citer ni?
Aku tgk best jer..padahal aku x tgk pun agen Ali the series..
Niat asal nak temankan my kids je but end up I really enjoyed it..my kids pun blh je faham citer ni..
Pada aku storyline better than Frozen 2..padat..lps tgk Frozen 2 rasa mcm ada ketidakpuashatian sbb jln cerita mcm simple sgt..

Overall bangga Msia mampu hasilkan filem animasi setanding filem luar...looking fwd to the next installment..

nak g tgk ptg ni..positive review everywhere...

Best....sebb mmg follow Siri die dekat TV season 1 n season 2....jadi bole faham LG detail filem die....mula2 cerita ni keluar TV..mmg xfollow pun...tp tertengok satu episode die mmg menarik....cerita, org dewasa pun bole layan...satu2 nya carton Di Malaysia yg mempunyai jalan cerita yg menarik....membuat Kan kite nak tgk lagi2.....utk cerita ejen Ali ni die best sbb jalan cerita die best Dr upin upon n boboiboy........nak LG best layan dlu yg Siri kt TV........best

tengok semalam dengan zero pengetahuan tentang Ejen Ali. gamble je pergi tengok sebab rasa curious tgk igstory orang kata best la, nangis la, tak tengok series pon boleh faham.

Upin Ipin aku tengok dan enjoy tapi ada part rasa menguap sket mungkin storyline ada part yang dragging sket. Tapi suka lagu Keris Sakti tu!

Berbalik pada Ejen Ali, memang keluar dengan rasa puas hati dan rasa nak tengok series pulak . Pagi ni acik gigih leee tengok 5 episod. Esok2 kang sambung.

Storyline best. Plot twist best. Soundtrack IS MAJOR LOVE. Aku memang particular dengan soundtrack, maka memang rasa OST Ejen Ali ON POINT! Please release cepat sket lagu Mamak Maju tu!

Emosi cerita pun best. Meleleh laaaa air mata! Tahniah!

Sekian, review dari penonton berusia 30an yang tak pernah tengok series.

Rate

1

tak sabar nak bawa anak anak pergi tengok..

Ok ni review aku as a supporter for Malaysian Animation

Ejen ali setara dengan Upin Ipin Siamang Tunggal cuma klu aku kene pilih aku akan pilih Ejen Ali sebab action dia best.

Seperti komen aku pada Boboiboy,  Ejen Ali pada aku tak boleh nak kata sempurna tapi pemilihan voice character sangat baik..

Walau action pack tapi emosi banyak dalam movie ni.. selain animasi yang superb serta jalan cerita yang balance.. maksud aku elemen kanak2 dan elemen dewasa di gabung secara seimbang..

Cuma extra point sikit aku bagi pada upin ipin siamang tunggal sebab score music dan soundtrack yang best berbanding Ejen Ali...

All in all aku bangga dengan filem2 animasai Malaysia sekarang ini

Rate

1

Follow Us
buragazz replied at 2-12-2019 12:52 PM
Ok ni review aku as a supporter for Malaysian Animation

Ejen ali setara dengan Upin Ipin Siamang  ...

thanks for review. esok aku nak pegi tgk. cuma nak kepastian, citer ni mcm upin ipin jugak ker, nyanyi2 kat tengah2 citer?
sbb aku pantang betul la ada nyanyi2 kat tengah2 jln citer...menguap betul buang masa.

Lagu Mamak Maju

jadi movie baru org kenal Ejen Ali

Serius best sgt Ejen Ali, bagi aku lebih best dari frozen II...skang ni mmg tgk wyg ceta katun je la
lagu2 pun best, mcm lagu mamak maju dan bukalah matamu
bangga gila dgn animasi malaysia..harapnya akan lebih byk animasi dr msia..
tp of course la stakat ni plg best boboiboy the movie 2

Edited by anisania at 3-12-2019 03:31 PM

ejen ALI i bagi 10/10. ost kita jaga kita memang non stop dengar hahaha.

upin ipin, boboiboy and ejen ali takleh nak compare with each other. masing masing ada strong point. tapi untuk orang dewasa yang tak layan kartun, memang rekemen tgk ejen ali. takyah tgk series dia pun dah boleh grasp plot cerita. cuma dia lagi best bila ko dah tgk series (penangan anak ramai dan diri sendiri peminat kartun/anime) sebab ko boleh relate beberapa watak dalam movie. tapi no big issue kat situ pun. upin ipin and boboiboy ada scene yg meleret..tapi ejen Ali dari awal smpi akhir memang penuh aksi. pergh syiok....

tahun 2019 ni memang i proud gile dgn animasi malaysia.

Rate

1

meow_tompok replied at 2-12-2019 04:22 PM
thanks for review. esok aku nak pegi tgk. cuma nak kepastian, citer ni mcm upin ipin jugak ker, ny ...

Ada sekali je montaj kat tgh tak silap.. lain tu action dan tak sama mello nya macam Upin Ipin

buragazz replied at 3-12-2019 04:08 PM
Ada sekali je montaj kat tgh tak silap.. lain tu action dan tak sama mello nya macam Upin Ipin

ok tq for reply... semangat ni nak tgk

"Nasi Goreng Kampung Telur Mata...Taknak telur." -Bila tgk balik baru perasan ini secret code rupanya.

Ejen Ali terbaik. seronok utk budak2, seronok utk org dewasa. dari series pun dah nampak mmg hebat production ni, dari segi animation, story line, futuristik dan dialog. iols pun x dan tengok full series tp masih boleh faham jalan cerita dalam movie. cerita x meleret full of action. detailing sgt wow..ada lagu kt tgh2 cerita, tapi sangat on point dan x meleret smpai perlu 3 minit. nk compare upin upin dan boboiboy yg kita rasa ada byk scene yg dipanjang2 kan n agak meleret. tp Ejen Ali the movie semua padat, xde meleret. main emosi yg cukup. lagu2 pun best. iols tumpang bangga dgn wau production. mmg highly recommended.

nk membawang sikit pasal aisyah aziz buat live show lagu bukalah matamu tu..sangat2 x sesuai n spoil sgt. anak2 iols yg nk layan video lagu tu pun iols x bg sbb pakaian sgt x sesuai n tibe nk menari2 bagai. production pls la jaga sikit bab ni. n iols request buat video klip utk ost ni elok2 sikit. budak2 x sabar nk stream berjuta kali (mcm lagu FT Fire n Water tu).

RM13million in 1 week..

jom support Ejen Ali uols...

Edited by midori_katana at 7-12-2019 03:08 PM

hebat sangat kartun ni... akak teman anak2 jer... walaupun tak pernah tgk siri kartun ni di tv tapi akak faham jer ceritanya..

grafiknya cantik dan sangat teliti. cerita yang penuh unsur pengajaran.. tak tau lah apasal ada yg kata tak faham dato othman tu baik ke jahat... ofkosla dia pemimpin jahat yg tak guna .hahha

lagu2 dia ok ja... tapi akak paling terhibur dgn lagu mamak maju servis laju...hahha... lawak

cerita ni macam sesuai utk budak2 sekolah rendah sampai la yg dah berusia... tapi anak perempuan akak umor 5 tahun nampak enjoy juga masa tonton filem ni... dia tak nampak bosan..masa frozen 2 hari tu dia ada gak bergerak sana sini sbb bosan terutama masa dialog hati ke hati yang panjang2.

akhir kata akak nak tegurla mak ayah yg bawak anak ke pawagam... jangan la eksited sangat sampai buat ulasan dan ulang balik dialog masa tgh menonton tu... kita bukan menonton tv kat rumah so hormatlah org lain yg nak fokus yer... lagipun anak2 nanti belajar dari kita juga..

satu lagi dah habis wyang tu, tolonglah kemas sampah sendiri yer. jangan la biarkan popcorn berselerak kat bawah kerusi, botol air dan bekas makanan semua dibiar kat kerusi... alahai tak susah pun kalau kemas sendiri...

Bakalan ada sambungan lg.. Samada siri tv or filem..

Semalam adik iols ajak tengok Ejen Ali. Iols masa tu macam 50-50 sebab iols tak suka action anime. Even Upin-ipin & Boboiboy pun iols tak tengok lagi. Pastu slot tayangan pulak 12.00am, haih malas betul rasa. Tapi sebab kesian kat Adik, iols pun pergi je la, siap beli nescafe lagi sebab takut ngantuk. Iols pergi tanpa apa2 expectation pun.

Tapi suprisingly, babak opening je dah buat I terpaku. Action, dialog, ost dll semua on point. Padat sangat plot dia. Tak tau nak cakap apa. Memang best sangat2. Cukup rasa. Plot twist dia memang betul2 kena la. Puas hati sangat2! Sepanjang menonton tak rasa pun masa berlalu dan iols tak ngantuk pun. Hehe. Good job team Ejen Ali!

Dan hari ni, iols terus beli Boboiboy kat Astro First sebagai tanda sokongan kepada industri animasi negara! Iols doakan semoga mereka dapat menghasilkan animasi yang lebih hebat di masa hadapan!