CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Apa Corak Dasar Bakal Diperkenalkan Anwar Ibrahim?

Ntah lah.. Aku semenjak Langkah Kajang dah tak berapa excited Nuar ni jadi PM. Tapi kalau dah mmg dia nanti jadi PM, terimalah seadanya. Sungguh, rata2 member aku yg UMNO semua dapat menerima kemenangan PH cuma dia risau pengganti Mahathir nanti.........

scorpionkiki replied at 14-5-2018 05:56 PM
Secara jujurnya pak Rais...saya sikitpun tak ternanti sbb bila tengok gelagat rafizi dan teringat la ...

gelagat rapiji sama dgn gelagat bang non masa muda2 dulu...gopoh...gelojoh.

Tun 2 tahun. Nuar 3 tahun. Lepas tu pilihanraya - pakat2 undi parti lain kalau dia tak kenang jasa.

Harap harap umur kita semua panjang dan dpt tgk peristiwa itu.

Anwar tak macam Tun. Tun low profile relax je. Anwar masa jadi TPM,  siang malam suratkhabar TV3 dok sebut nama Anwar. Kalau dlm berita, berita Nuar keluar dulu baru berita Tun. Tu belum kisah cerita team wawasan Anwar menjatuhkan Ghafar baba sebab nak rebut jawatan Timbalan Presiden. Gelojoh, gopoh kuat nafsu Anwar ni. Aku risau jugak. Cuma kalau betul dia yg bakal jadi nanti, nak buat camana, harap2 dia dah betul2 berubahlah. Belajarlah dari pengalaman dalam Jel dan belajarlah ilmu kepimpinan dari Tun.

Apa2pun PM Malaysia mestilah:
1. Org yang tak gila glamour
2. Mendahulukan negara berbanding kepentingan diri
3. Tak dikuasai dan dipengaruhi kuasa asing - Anwar katanya disupport oleh US atau Saudi
4. Tak takut tegakkan kebenaran walau di depan para sultan

Ni ciri2 yg aku extract dari sifat Tun sebenarnya.

Anwar ada ciri2 ni semua? Belum apa2 Rafiji dah bising pasal jawatan, arahan Anwar ke?

Longhairlady replied at 14-5-2018 07:05 PM
Kesian jg dgn Anwar wpun tak minat dia. Lambat sikit keluar pun tak apa, biar Tun M buat kerja dgn a ...

Anwar ni bapa bahasa baku dan dia lah yg menukarkan istilah kementerian pelajaran kpd kementerian pendidikan.. lps dia dipecat, bahasa baku pun dimansuhkan oleh kerajaan..

dia banyak memperkenalkan kosakata baru pada waktu itu...

Edited by Dunhill. at 15-5-2018 10:47 AM
highcastle replied at 15-5-2018 09:45 AM
Ntah lah.. Aku semenjak Langkah Kajang dah tak berapa excited Nuar ni jadi PM. Tapi kalau dah mmg di ...

Dalam PH tidak ada yang senior lagi bro, andai ditakdirkan nyawa TDM tak panjang, siapa lagi pemimpin kanan yang mampu mengisi? LKS atau Mat Sabu?? semua pemimpin lain masih muda ... tapi jika ditakdirkan Anwar menjadi PM, saya sokong Mat Sabu menjadi TPM sbb dia ni boleh jadi mcm Tun Ghafar Baba, tidak melawan tokey dan demi memastikan perpaduan dlm parti pemerintah... jika semuanya nak jadi dominan susah juga nanti... yang mana yg masih muda tu bersabar lah.. ambil lah iktibar dari kisah Anwar dan belajar bersabar spt arwah Tun Razak yg sabar menjadi TPM selama 11 tahun

Arwah Tun Ghaffar dan Tun Hussein Onn, TDM dan KuLi

Follow Us
Aliaskotonggo replied at 15-5-2018 10:22 AM
Anwar tak macam Tun. Tun low profile relax je. Anwar masa jadi TPM,  siang malam suratkhabar TV3 dok ...

Bang Non ni mmg nampak perjuangan krn diri sendiri...itu yg i risau.Video dia projek dgn prostitute cina tu masih segar dlm ingatan...really pollute my mind..

harap2 tun ada susun org2 dia sebagai backup kalau apa2 berlaku. pm yg sukakan populariti tkutnya jadi mcm najib

Dunhill. replied at 15-5-2018 10:42 AM
Dalam PH tidak ada yang senior lagi bro, andai ditakdirkan nyawa TDM tak panjang, siapa lagi pemim ...

aku selalu terfikir kenapa mat sabu yg jadi presiden amanah. puak2 profesional blh ikut dia. mesti dia ada keistimewaan. xsabar nk tgk bang mat buat kerja

lazim replied at 15-5-2018 10:49 AM
aku selalu terfikir kenapa mat sabu yg jadi presiden amanah. puak2 profesional blh ikut dia. mesti ...

Berry pun fikir sama tentang bang mat... wondering mcmana dia boleh jadi presiden. Dan pasal DSai personally walaupun berry suka tp berry taknak juga dia jadi Pm. Myb...azmin is the best next Pm or rafizi can be groomed.

cmf_Strawberry replied at 15-5-2018 11:45 AM
Berry pun fikir sama tentang bang mat... wondering mcmana dia boleh jadi presiden. Dan pasal DSai  ...

tapi kalau bang non xnaik memang habis la tun. imej heols akan dicalarkan

Edited by Dunhill. at 15-5-2018 11:58 AM
scorpionkiki replied at 15-5-2018 10:43 AM
Bang Non ni mmg nampak perjuangan krn diri sendiri...itu yg i risau.Video dia projek dgn prostitut ...

dalam politik memang kotor, apa aja dilakukan utk menjatuhkan lawan.. pada aku wan jijah adalah pompuan yang paling penyabar dgn dugaan semua ni..

bayangkan anwar sanggup meliwat drebar dia sendiri.. tu dia azizan.. cannot brain aku...

Nuar kan x boleh berpolitik 5 tahun, patut duduk diam2 kat rumah kejar cucu.

Ini politik sana sini sama saja. Rebut jawatan rebut kuasa. Hujung2 kita sebenarnya mau apa. Apa kejayaan kita apa hasil kita, adakah kehidupan kita semakin baik

politik memang jijik..semua cara digunakan utk menjatuhkan lawan walaupun benar ataun tidak itu wallahualam

lupakah anda pada kisah Azmin 'Aiskrim' Ali??

Innrukia replied at 14-5-2018 11:07 PM
Tak pnh tertunggu pun Anwar & moga tak jd PM. Tamak & penting diri. 20 thn berlalu tp semua pusing u ...

Aku pun sama.
Nak tengok, sanggup ke dia tunggu dua tahun untuk Tun pass the baton.
Kalau dia  buat perangai lama tikam belakang, sorrylah PRU15, aku
takkan pangkah PKR lagi.
Pru14 aku pangkah PKR sebab calon HARAPAN kat JB, PKR.
Aku bukan pangkah PKR tapi HARAPAN.
Take note ye - semua orang pangkah HARAPAN, bukan PKR.
So Anwar kena jaga perangai.
Satu dunia memerhati.
Jangan nak buat langkah Kajang or Lan gkahPuterajaya or Langkah tujuh.....

Akak suka bung nuar...kerana beliau banyak ide baru dan memartabatkan bahasa melayu ...org sastera kan....sebab tu beliau patut dikenal bapa reformis negara

NAT_11 replied at 15-5-2018 12:05 PM
Aku pun sama.
Nak tengok, sanggup ke dia tunggu dua tahun untuk Tun pass the baton.
Kalau dia  b ...

Samalah..., saya pangkah PKR kat tmpt saya sbb PH. Calonnya pun saya tak kenal..., dtg dr ceruk mana pun tak tahu. Masa memangkah dlm kepala ingat PH n Tun M je. Tp puashatilah.., smpi ng yg rmi forumers tak suka, yg kubu kuat UMNO ni tersungkur... Hahaha....

Mmg tak suka Anwar dr dulu lg. Tp jika ditakdirkan dia jd PM juga selepas Tun M, terpaksa redha jelah. Hope he is a changed man. Hrp dia bersabar at least for 2 years n jgn gelojoh. Tgklah bila dia keluar nanti mcmana. Kita perhatikan je gelagat dia n the gang. Kalau masih buat perangai mcm dulu, next PRU kita tumbangkan PKR sebagaimana kita tumbangkan BN. Tunjukkan kuasa rakyat...

mungkin malaysia  ''liberal''??