CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: dj_design89

petua rambut panjang

KILL_NANCY replied at 8-4-2018 09:45 PM
sis nancy punya rambut atas bahu sikit je beb. sis rasa arghhh susahnya nak uruskan saban hari ...

Ohh lebih kurang rambut bob style r ni? Huhuhu. Saya pun duk fikir2 kalau pakai minyak kelapa, tonik super 8, dgn syampu himalaya ni x jadi, igt cam nk potong smpai bawah bahu skit tp x sanggup

dj_design89 replied at 10-4-2018 11:44 AM
Ohh lebih kurang rambut bob style r ni? Huhuhu. Saya pun duk fikir2 kalau pakai minyak kelapa, ton ...

eh tak laaaaaaaaa.bukan dreadlock ke rasta ke.panjang biasa je.alter sikit la sis.jangan panjang2 sangat.susah nak urus.kan

Edited by dj_design89 at 11-4-2018 12:06 AM
KILL_NANCY replied at 10-4-2018 04:52 PM
eh tak laaaaaaaaa.bukan dreadlock ke rasta ke.panjang biasa je.alter sikit la sis.jangan panjang2  ...

eh maksud saya bob hairstyle ni bukan mcm rambut bob marley bukan hahaha XD. bob hairstyle ni maksudnya stail rambut mcm kt bawah ni haa hehehe

tapi saya rasa mcm berat gila nk potong sebab dh start simpan 5 tahun jgk ni. lagipun sebab bagi saya, x susah nk uruskan pun huhuhu. lagipun saya sanggul je rambut saya ni most of the time so xde laa rasa rimas ke ape. huhu

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dj_design89 replied at 11-4-2018 12:03 AM
eh maksud saya bob hairstyle ni bukan mcm rambut bob marley bukan hahaha XD. bob hairstyle ni ma ...

ohh saya tak tahu sangat pesen rambut perempuan ni..sorry

rambut sy banyak jugak gugur wpun dah pakai serum rambut and campurkan shampoo dengan garam.
merata atas lantai dalam rumah..jenuh nak kutip.

potong 2 tahun lepas tp punyalah lambat nak panjang or macam tak panjang2x jer

baru-baru ni ada terjumpa kat facebook, tips untuk kurangkan rambut gugur.
dia gunakan minyak Franch Oil - Coconut Herbal Oil. Minyak ni minyak pre-washed. Jadi sebelum cuci rambut, letak dalam 20-30 minit pastu cuci sebersihnya.

Saya dah try dan alhamdulillah memang OK. Tapi saya pakai Franch Oil yang Almond Herbal Oil tu. Sebab masa tu kat Mydin, dah takde stok Coconut Oil.

Rambut memang lembut dan kurang gugur.

Follow Us
I suka sangat sangat dengan rambut I skg. ikal mayang, panjang, lebat, hitam, shiny2 gittewwwww tapi gugur pulakkkk I memang jaga rambut I, tak pernah color, tak blow hari2 and tak pakai conditioner, just shampoo je selang sehari or 2 hari sekali. pergi salon pun 6 bulan sekali just trim sikit2 je. I suka rmbt I paras dada je tapi gugurrrrrrr. husband pun dah geleng kepala tgk rambut bersepah2.

daisy_dukes replied at 16-4-2018 02:51 PM
baru-baru ni ada terjumpa kat facebook, tips untuk kurangkan rambut gugur.
dia gunakan minyak Fran ...

tak kuat ke baunya sis even dah cuci?

izzah_mia replied at 17-4-2018 11:11 AM
tak kuat ke baunya sis even dah cuci?

Tak sis.. Even masa letak Kat rambut pun, bau dia pleasant je

I pakai mcm2 minyak sis.sapu kt scalp.tp esok paginya i cuci bersih2. So far so good. Antara minyak yg i guna, vco, olive, almond, castor oil. N i wax kan rambut seminggu sekali dgn wax beli kt Watson.
Pastu seminggu sekali i ltk gak leave on conditioner. Beli kt Guardian or Watson too

Rambut i mcm tu. kohkohkoh. Tp muka i kertu.heheheh.now i potong.rinduuuuu rambut lama.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

izzah_mia replied at 11-4-2018 10:48 AM
rambut sy banyak jugak gugur wpun dah pakai serum rambut and campurkan shampoo dengan garam.
merata ...

Rambut dah merajuk taknak tumbuh lagi tu yang tak panjang2 tu huhuhu
Tapi saya ada jugak dgr psl tips campur garam dalam syampu tu tapi x berani try lagi huhu. tapi tulah. ada jugak yang jadi, ada yg tak. hmmm pening nk explore mcm2 tips nk bg kurang gugur ni hahaha

Nonones replied at 17-4-2018 11:03 AM
I suka sangat sangat dengan rambut I skg. ikal mayang, panjang, lebat, hitam, shiny2 gittewwwww tapi ...

Hmm paras dada je pun dh kira panjang eh? hahaha jkjk
Tapi tulah, saya ni pelik sebenarnya camne kadang2 tgk kt youtube orang rambut sampai paras punggung, paras paha tapi kurang gugur, tebal gila plak tu rambut diorang. pastu bila diorang demo keguguran rambut diorang lepas cuci, just brape helai je yg gugur. jealous tul haihhhh. kita ni nk bagi smpai paras pinggang je tapi banyak gila gugur hahahaha

dj_design89 replied at 22-4-2018 08:19 PM
Hmm paras dada je pun dh kira panjang eh? hahaha jkjk
Tapi tulah, saya ni pelik sebenarny ...

Paras dada pun kira panjang jugak lah I pernah pakai shampoo bawang yang gambor jackie chan tu, tapi bau di ya ampunnnnnnn busuk tapi menjadi rambut kurang gugur tapiii bila stop je pakai, lagi banyak rambut gugur

dj_design89 replied at 22-4-2018 08:14 PM
Rambut dah merajuk taknak tumbuh lagi tu yang tak panjang2 tu huhuhu
Tapi saya ada jug ...

ni pun plan nak potong rambut lagi..tak tahan tengok gugurkali ni nak potong pendek.nasib ari tu tak botakkan kepala biar rambut tumbuh baru
kalau botak..mau tak tumbuh2x

ada beza kan rambut rapuh dengan rambut gugur(dari akar) ..so rasanya masalah tt rambut rapuh...

Elle_mujigae replied at 30-4-2018 05:32 PM
ada beza kan rambut rapuh dengan rambut gugur(dari akar) ..so rasanya masalah tt rambut rapuh...

Rasanya macam dua-dua je...sebab ada yg gugur dari akar. ada yg nmpk bila gugur tu pendek je. macam putus kot. tapi bila tengok kt kulit kepala, penuh je, lebat je rambut hmmm...
tu yang sekaraang ni tgh try guna syampu himalaya. berdasarkan pembacaan kt internet banyak yg puji kata himalaya ni bagus. huhu