CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arwenn

Peeling

kalau tak de scars and pigmentation problem...cuma dry and dull skin..boleh ke buat neostrata peel ni?

tak sure la pulak.... kalau dull cam boleh gak sebab nak me"muda"kan kulit...
tapi kalau kulit terlalu dry... cam taktaula... nanti sensitif sgt plak....

neways nih.... copy dari website

"These in-office NeoStrata glycolic acid peels, in conjunction with a home care regimen of NeoStrata

Mz_Tera,

Thanks for your reply. I ada email dr Emma some questions and she replied pagi ni. Dia cakap peeling ni memang bole improve dull skin because it is deep cleansing, i.e. removes the layer of dead skin cells.

I must say i am very very interested, insyaAllah one of these days i will go to see her. Cuma hujung2 tahun ni tersgt la packed nya schedule kerja saya. Kalau ada rezeki, sampai la saya ke sana and i will relay my experience kat sini.

coco nak tau la, boleh ke kalau kita buat peeling ni kat clinic tapi lepas tu kita continue pakai skincare yg biasa kita pakai?

pengalaman saya buat peeling pulak.. saya pakai product obagi... i don't know apa yang dia sapu kat muka tuh.. someting like vitamin A or E.. tak ingat dah..

masa dia nak sapu peeling tuh kat muka.. ya Allah.. azabnya.. pedih gilerrrr... sampai terangkat2 kaki saya menahan sakit.. pedihhhhh... itu baru first layer... peeling tu semua sekali 7 layer + 1 layer dia bagi free... tapi sampai 7 layer.. saya kata dahla tuh. .saya tanak yang free tuh.. cukupla 7 layer.. itupun rasanya sampai nak terkencing dah.. sakit punya pasal.. dalam hati dapat agak.. mesti muka saya merah macam udang kena bakar tuh..

bila dah siap, dia kasi tgk cermin.. aikkkkk... takder merah pun.. cuma nak muka tu extra tegang.. sebab dah sapu peeling.. 2-3 jam after that, dah tak rasa sakit.. cuma muka rasa panas... doc. yang buat tu cakap pengelupasan ambik masa dalam seminggu.. tak sakit, tapi agak hodoh.. (bukan muka hodoh, tapi kulit2 yang mengelupas sekali dgn peeling layer tu.. tak boleh tarik dgn tgn, kena biar dia jatuh sendiri.. or kalau tak tahan gunting jer..).. so, saya macam org berpantangla.. makan pun control.. padahal doc. tu takder pulak suruh menten sampai camtuh.. :lol excited nak cantik.. siap balik kampung tu cuti seminggu.. sementara nak tunggu kulit tu peel.. tak sakit pun.. tapi sebab mengelupas byk.. tu yang tak sanggup nak keje..

a week after.. amazing.. muka macam kulit telur.. licinnnn.. dan extra cerah.. kalai before this kuning langsat.. after peeling tuh rasanya dah pinkish gituh.. mmg banggaa.. segala parut jerawat semua habis.. dah takde yang tinggal..

itula sekali saya buat peeling.. lepas tu muka dah okey.. saya dah tak penah buat peeling or pegi buat facial.. hubby tak bagi.. dia kata muka dah elok dah.. cuci jer kat umah.. karang tak pasal2 jadik macam dulu..

Coco,

According to this Dr, kita bole pakai skin care yg kita dah biasa pakai lepas buat peeling kat klinik. And dia cakap kalau kita nak dpt the best result, of course la dinasihatkan pakai product dia...i think semua product promoters will say this. Another thing she said was...kene rajin...routine clean, toner and moisturise tu MESTI. Itu lebih penting dari brand apa yg kita guna.

Follow Us
Originally posted by white pearl at 13-12-2004 12:03 PM:
pengalaman saya buat peeling pulak.. saya pakai product obagi... i don't know apa yang dia sapu kat muka tuh.. someting like vitamin A or E.. tak ingat dah..

masa dia nak sapu peeling tuh kat m ...

menarik la pearl...

agak2 kat jb ni ada ke clinic yg buat peeling ni?  coco tak pernah tau la...

[ Last edited by coco_irdanish on 13-12-2004 at 01:06 PM ]

Originally posted by Annalisse at 13-12-2004 12:09 PM:
Coco,

According to this Dr, kita bole pakai skin care yg kita dah biasa pakai lepas buat peeling kat klinik. And dia cakap kalau kita nak dpt the best result, of course la dinasihatkan pakai pro ...

tq... kalau macam tu ok la... try buat peeling n pakai product sedia ada dulu... kalau tak sesuai baru la pakai product clinic...

nak cari clinic pulak... :hmm:

coco.. JB saya tak tau.. saya buat kat seremban... itupun bukan kat klinik, tapi kat saloon.. tapi saloon tu mmg ada doc. panel dia yg awasi masa proses peeling.. takderla risau sgt.. bayar mahal sikit.. tapi mmg puas hati...

although sekarang muka saya takderla seglow masa mula2 buat peeling 3 years back, tapi at least, parut2 jerawat tu mmg dah clear dah.. kalau tak bersolek pun mmg tak nampak.. ada juga hajat nak buat peeling lagi.. tapi tgkla dulu.. sekarang ni pun dah senang kalau nak buat sendiri.. pegi jer kat guardian or watsons.. byk peeling product kat sana..

tapi mmg berkesan.. sebab peeling ni menanggalkan kulit2 mati dan noda2 yang tak diingini di atas permukaan muka..

Liz nak share jugak. Sepanjang pengalaman liz buat peeling (actually taknak pun peeling ni sbb takut tgk muka tu).. Liz pakai BML paling teruk peeling nya dan paling bagus product liz pernah guna. Muka jadik bersih dan hilang semua jerawat scar dan spots.

liz, coco pernah pakai BML tapi tak berkesan.  muka jadi sensitive sgt2... masa proses peeling tu punyalah sakit muka ni dan amik masa sampai sebulan,  tu pun lepas tu masih ada menggelupas di beberapa tempat yg tak hilang2.. lama jugak coco pakai sebab nak cantik punya pasal tapi takde kesan apa2 pun... masa few month pakai tu mmg merah jea muka.. pastu dah takde apa2... jerawat ada n scars pun tak hilang.... sedih.. tak sesuai la ngan coco...

BML ada dua jenis, which one u pakai.?

erk... ada dua jenis ke?  coco pakai yg BML la.. yg becky tu... yg kejelitaan adalah hak milik setiap insan....

ha yg tu la liz pakai. Alhamdullilah okay... 90% jrwt ilang. Tapi time nak sembuh 1 bulan tu suffer la.. Mengelupas mcm org sakit kulit. Selamba jer, pastu cantik aahh..

neostrata peel.... is .....surface peel   (glycolic acid peel)
Obagi blue peel ...is .....medium  peel  .. (TCA peel)

sebab kedalaman peel tuh... wif neostrata you can go back to work lepas peel and no one would notice..... TCA peel takes 1 week...

and tuh pasal obagi rase lagi sakit kot (ade tulis sampai terangkat kaki tuh).... coz when i did neostrata peel tuh... rase gak pedih sket.... but bearable... siap boleh borak

macam best jek neo strata tuh...
maybe nak try juga..
me ada mild freckles even baru 22 tahun..

Tak lama lagi www.Beyondpretty.net akan memasukkan BioMedic Peeling yg biasanya dibuat oleh doctor di USA iaitu BioMedic Micropeel Plus 20 dan BioMedic Micropeel Plus 30 .. but this time you can do it at home .. cuma kena buat ngan berhati2 atau nak minta tolong doctor buatkan pun boleh :ting:

[ Last edited by msd_brit on 15-12-2004 at 12:27 AM ]

Originally posted by msd_brit at 15-12-2004 12:25 AM:
Tak lama lagi www.Beyondpretty.net akan memasukkan BioMedic Peeling yg biasanya dibuat oleh doctor di USA iaitu BioMedic Micropeel Plus 20 dan BioMedic Micropeel Plus 30 .. but this time ...

wah menarik menarik... nih gaya sama nak neostrata kan? AHA peel?
agak

Originally posted by afieza at 29/10/2004 11:02:
hi..

Buat sesaper yg suka peeling ...cubalah produk sri mawar / Sri cahya.....produk ni tak sakit kan muka....tau-tau dah mengelupas...halus jer...seminggu peeling...pastu dlm seminggu jer dah r ...

my cousine pkai sri mawar.. tgk kulit die pn da licinn.. da xde jerawat..

Originally posted by msd_brit at 15-12-2004 12:25 AM:
Tak lama lagi www.Beyondpretty.net akan memasukkan BioMedic Peeling yg biasanya dibuat oleh doctor di USA iaitu BioMedic Micropeel Plus 20 dan BioMedic Micropeel Plus 30 .. but this time ...

mahal tak mutia?  kalau doctor biasa2 je tu boleh buatkan ke?  atau mutia pun boleh buatkan? :hmm: