CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: beruangcomel

saka memporak perandakan hidup aku bila aku didekati a.k.a bercinta dgn org sole

beruangcomel replied at 26-1-2017 01:46 PM
kisah saya ni dah "cool" balik setelah saya break off dgn pak ustaz tu... yg buat saya confuse tu. ...

isn't that because the Jins tak suka you rapat dengan orang yang akan bantu you lari dari saka2 dan jin2 tu?

it's so obvious. bukan sebab berkawan dengan Pak Ustaz tu yang hidup you jadi macam tu. it's because the SAKA and Jin takut pak ustaz akan bantu you.
its better you teruskan hubungan dengan Pak Ustaz.
and kalau boleh, pindah lah keluar dari rumah tu. dah tenat dah you ni.

Syazzy replied at 27-1-2017 10:06 AM
isn't that because the Jins tak suka you rapat dengan orang yang akan bantu you lari dari saka2 da ...

yup, i setuju dgn u... for sure jin /saka tu tak suka i rapat dgn pak ustaz tu... maybe jugak, pak ustaz tu rajin bangun malam, munajat dan byk doa utk i... thats why, sepanjang i kwn dgn dia, my backpain yg i suffered for almost 15 yrs, rasa lega sket..... then, bila i perang dingin dgn pak ustaz tu, my backpain, punyalah sakit.... sampai i terpaksa berdoa.. kalau kesakitan yg teramat sgt ni adalah pengganti kepada sakit nak mati sok,  i redha... redha sgt2.... sbb dah byk usaha dilakukan utk cure kan backpain... termasuk fisio, jumpa pakar, berubat alternatif... tapi, sakit tu remain mcm tu gak....
pak ustaz tu mmg ada ajak nikah... atas alasan, boleh rukyahkan i all the time... tapi, tak kena cara.... dia dah beristeri di indon sana... dan dia nak ajak nikah senyap2.... kalau dah expriatriate, mana boleh nak sesuka hati nikah senyap2... semua dokumen nak kena register... bab2 nikah ni, mmg i pk pjg... takmo terlalu ikut perasaan.... kami mmg selalu bertelagah bab2 nikah ni... sbb dia suka main short cut... sedangkan i prefer ikut prosidur.
since dia tak boleh terima cara i, cara mahkamah syariah malaysia, like it or not, breakoff aje lah.... tentang penderitaan i skrg, i serah bulat2 pada Allah... setiap kali i mengaji, i akan letak air tawar.. supaya air tu absorb ayat2 suci alquran.... dan air tu lah i minum....

tentang rumah pulak... i mmg dah decide nak jual... bukan sekadar mempunyai aura yg suram, tapi, dah tak sanggup di aniaya oleh Bdn Pengurusan , i bayar bil, diaorang kata tak byr... dah tunjuk statement m2u throughout the year.. mmg takde outstanding... tapi diaorang tetap kata ada outstanding.. (dah sah2 makan duit, kita pulak yg kena jadi kambing hitam utk cover account diaorg). tak cukup dgn tu, flow air kat rumah jadi slow sgt... sblm2 ni, air laju je... , bil air kena bayar maximum.. alasan , meter rumah i rosak... tak boleh nak ganti lah... kos tinggi lah... eiii.. mcm2 lagi lah... fed up btul i .. mentang2 kita dah takde "lelaki" yg nak hadap dan berurusan dgn diaorang, diaorg sesuka hati je membuli.
malas nak sewakan rumah tu... sbb , kalau sewakan, i will have to hadap lagi manusia2 keparat kat situ.... better leave & forget everything...

Edited by Dollyzzzz at 28-1-2017 09:52 PM

Salam tt.

Mcm sama lak citer kite ...tp sy ustaz tabligh. ..
Asalnya berubat sihir dan saka..mulanya dia x nak ubatkan sy sbb terlalu berat kes sy. Tp setelah istikharah 2 kali dia setuju ubatkan. Dan kesian juga tgk dia..byk kali nyaris hilang nyawa krn ubatkan sy. Dia buat dr jauh je. Dek krn terlalu kerap disihir..muka sy berubah struktur..Dan alhamdulillah dia berjaya pulihkan. Gigih org usaha nk burukkan muka sy rupanya. Bab yang  paling berat ...sbb melibatkan pergaduhan senyap antara sy..bapa..Dan ustaz....
Bapa sy org yg dihormati dikalangan masyarakat tapi dlm diam mengamalkan ilmu salah..moga Allah ampunkan saya dan bapa..Tiada niat buka pekung keluarga tp sy sedih sgt bila tahu semua ni..saka yg diturunkan pada sy dr sejak dlm kandungan..sy tidak bole lahir tanpa dililit kain kuning perut mak..Dan lepas lahir sy dijaga oleh org yg keluarga pilih sbb byk pantang larang.  Sy sering dimandikan dgn bunga 7 jenis..dan mcm2 brg kena ada masa sy mandi..siap pkai kain kuning dan rambut dililit bunga melur..bila mandi terasa berada di zaman silam je.Dah berpuluh ustaz sy jumpa tak mau tolong sy sbb berat sgt kes ni..melibatkan keturunan smpi ke sumatera sana. Sy telah diturunkan berbagai adat keturunan dr sejak lahir sbg persediaan awal tanda sy lah yg bakal menerima hak keluarga tp kuasa Allah lagi hebat...Hati sy tak pernah mahu terima no matter what
Terlalu sedih cerita sy ..Dan bapa....Kami masing2 tahu...tp kami tak pernah bersuara...sy tak mahu hidup dlm syirik...tu sbb sy tak nak terima...tp bila kita melawan bapa sendiri...ianya sesuatu yang terlalu menyedihkan. .semoga Allah buka hati bapa utk buang dan terima keputusan sy utk tidak meneruskan adat keturunan ini....lupa nk bgtau..tiap kali ustaz bertarung...tiap kali juga ada nyawa hilang...krn perjanjian ini melibatkan nyawa...

Dollyzzzz replied at 28-1-2017 09:46 PM
Salam tt.

Mcm sama lak citer kite ...tp sy ustaz tabligh. ..

Mohon klo tak keberatan u buka tred cite pasal u..mcm menarik.ape yg baik kita ambik ikut yg buruk kita jd kn pngajaran

beautifulliar replied at 30-1-2017 05:11 PM
Mohon klo tak keberatan u buka tred cite pasal u..mcm menarik.ape yg baik kita ambik ikut yg buruk ...

Sy tak pandai susun cerita...huhu..
Lagipun cerita sy terlalu panjang...mcm2 jadi...hidup sy penuh dengan dugaan yang pedih..paling pedih bila anak yang dikandung diambil oleh saka...
Saat sy menaip ni....sy sedang sakit sebenarnya..sy melalui semua ni sendirian skrg...semua orang dah takde dlm hidup sy...

Orang lain bila susah..ada masalah boleh mengadu dgn family...tapi sy...takde siapa melainkan Allah swt...parents sy dah terang2 menentang sy dlm hal ni....adik2 takut nk masuk campur. ..kwn2 tak faham...susah nk buktikan sesuatu yang tak nampak...sy tak tahy brp lama dpt bertahan...

Dollyzzzz replied at 30-1-2017 10:29 PM
Sy tak pandai susun cerita...huhu..
Lagipun cerita sy terlalu panjang...mcm2 jadi...hidup sy penu ...

saya sgt bersimpati dgn ujian yg terpaksa dihadapi oleh Dolly...
takpe, Dolly tak payah bukak benang baru... sambung kat sini pun ok...
Problem Dolly ni, lagi berat.... ayah dolly masih ada lagi ke?
sebenarnya saka yg diturunkan kpd dolly atas tujuan apa? biasanya orang ambik saka, utk jaga keturunan...
tapi kalau melibatkan perjanjian, mesti ada sebab-sebab kenapa harus ada perjanjian...
harap Dolly bersabar, dan kena bersungguh2 mendekatkan diri kpd Allah.... solat, tahajjud, munajat di tgh mlm, al quran jgn tinggal... , kalau rasa lemah nak lawan, cuba dgn cara berpuasa...
kdg2, kita kena kuat utk lawan... tak boleh harap 100% dari perawat/ustaz... kerana dikhuatiri akan memudaratkan mereka, sedangkan kita tetap mcm ni, tak sembuh2....

Follow Us
Episod Mimpi Seram Dtg lagi. Kali Ini Tiada Yg Membantu. Fikiran tak teringat kpd Allah dan kalimah2 AlQuran....

Hi semua... hari ni saya ada satu update, mengenai mimpi yg menimpa saya malam tadi.
Setelah sebulan berlalu (dari tarikh merawat diri sendiri)... tak tau lah kenapa malam tadi, tiba2 ada mimpi seram yg menyinggah. Tapi, sebelum diganggu mimpi seram tu.... 2 hari lepas, aku ada pergi "manjakan diri" di Spa yg terletak di Shah Alam....
spa yg mmg menjadi favourite spot aku.... walaupun fav spot, aku bukan selalu pun pegi... kalau pegi pun, jarak, 2-3 tahun sekali... hehehhee.... last aku pegi spa tu, penghujung tahun 2013.
Masa aku melangkah masuk spa tu, aku tiba2 tergamam... terkejut sgt2... sbab kat lobi spa tu, dah tak rupa lobi.... dah mcm rupa rumah tinggal... dah penuh dgn kerusi meja makan.... then, aku Tanya pekerja dia, kenapa jd mcm ni? Pekerja dia ckp, owner nak kecikkan spa... dan ruang spa yg ada kat bwh ni, di jadikan café. café?...  aku perati sekeliling.. café amende... takde org... gelap.. tertutup.... dapur , kaunter apa pun tak de.... yg masih aku Nampak, cuma kaunter spa yg usang..

then, pekerja tu cakap, spa kat atas. kami pun terus naik ke tingkat atas... dulu, aku penah buat treatment kat tkt atas... mmg gah laa.. bilik2 kat atas tu berserta interior designnya..... bila aku sampai atas... OMG.... cuma tinggal 2 bilik je.... dan bilik2 yg lain dah pecah.. jadi café tinggal.. tak berorang... nak tak nak.. dgn langkah berat, aku pun masuk laa... kalau ikutkan hati, nak je aku ballik... tapi malaslah nak buat perangai plak kat situ...

therapist tunjukkan bilik.. utk aku salin baju semua.  aku tak tahu kenapa, aku rasa seram pulak dok bilik tu.... spa yg suram.... dinding semua warna gelap.... just pasang lilin je.... kesimpulannya mmg menyeramkan.....

Lps dah abis aktiviti spa, aku balik umah.... sampai umah, seluruh badan aku sakit.... urutan tu.. mcm nak membunuh.... tapi aku tak tahu, kenapa aku boleh bertahan.. kalau member aku, dah lama menjerit sakit....
seriously mmg sakit seluruh sendi.... nak solat sakit, nak baring sakit... bukannya badan rasa sedap atau ringan.. tapi makin azab.... dan aku perasan kat dua2 kaki aku ada spot Lebam lps massage tu...

pas ni , taubat lahom .. aku takkan pegi ke situ lagi.... mmg horror sgt... dah tak mcm dulu... therapist pun tinggal 2 org je... waktu aku pegi tu, takde sorang pun customer selain aku.... lagi lah horror kan....

habis kisah spa, yg buat aku trauma hingga ke hari ini.... mungkin ada kaitan kot dgn mimpi aku... ye lah.. aku baru je "bersih" kan diri... tetiba gi masuk "house of horror"... ada kemungkinan jin2 yg bertahun betapa kat dlm tu, dah "menyinggah" semula kat aku....

Next.....
let proceed to Mimpi aku mlm tadi....

dlm mimpi aku dlm tadi... aku kononnya pegi ke satu surau... kat surau tu majority Jemaah wanita.... tetiba ada sorang lelaki masuk... gaya2 ustaz... pakai jubah putih , berkopiah bagai...
rupa2nya ustaz tu pengerusi majlis... dia masuk sebab nak announce yg ceramah kat surau tu akan disampaikan oleh seorang penceramah wanita.
Penceramah wanita tu pun memulakan ceramah. tapi si ustaz ni, tak kuar pun dari surau. Dia duduk kat situ.....

Masa penceramah tu tgh syok bagi ceramah.... ustaz tadi tu...... tiba2..... pegi kat group Jemaah wanita .. dia duduk tengah2 dan menggeliat.... tgh2 menggeliat tu... dia bersuara dan suara dia garau....., muka dia berubah jadi muka monster yg sgt huduh.... dlm pada tu.. tetiba kepala dia tercabut.... jatuh ke lantai.... aku yg menyaksikan peristiwa tu.. tergamam.... makhluk yg awalnya tadi ustaz, menerpa kat aku... dia Tarik tgn aku supaya dkt dgn dia.. dan dia cakap kat aku, "minum darah aku.... minum darah aku...."  dia dah sua kan leher tanpa kepala yg berdarah2 tu utk aku minum....  yakssss....

aku pun apa lagi... aku rentap tangan aku , dan berlari keluar dr surau... yg pelik nya, kat luar surau tenang je... mcm tak de apa2 berlaku... Jemaah lain semua dah bertempiaran lagi....
masa aku lari keluar, aku tgk, pagar surau tutup!! aku sempat toleh belakang.... makhluk tu, kepala dah bercantum, keluar dr surau mengejar aku.....
aku tak tahu dari mana dapat kekuatan, aku panjat pagar dan lompat.... tanpa berlengah, aku berlari sekuat hati tinggalkan surau tu..... aku toleh blkg lagi..... makhluk tu tak kejar pun..

Masa aku berlari tu, aku melintasi satu kawasan ladang getah... tapi still ada jln tar ...  dlm pada tu, aku terdengar suara berbisik kat aku, "hati2... kat sini ada babi hutan... jgn sampai kau kena gigit".  elok je habis suara tu mengingatkan aku.... tiba2......... ngappp..... tumit kaki aku kena gigit babi hutan.... aku panic... dari mana datangnya babi ni? tadi takde....
yg peliknya, babi hutan ni, saiz dia, kecik je... mcm kucing...cuma dia gemuk, bulat... aku terhencot2 dgn sebelah kaki sambil menjerit2 kesakitan . semakin aku cuba nak lepaskan kaki aku, semakin kuat gigitan dia.... sakit nya Allah je yg tahu..... aku sorang2.. takde sapa2 yg tolong...
anehnya... mimpi aku yg  ini saja..... aku tak dapat di selamatkan.... , aku tak ingat Allah, mulut & hati aku tak de langsung sebut nama Allah, atau ayat2 al quran....
aku tak dapat rasa yg waktu tu aku rupanya bermimpi dan aku tak berdaya memanggil roh aku balik ke jasad, supaya mimpi jadi separuh jalan.... aku memang tak boleh control pulak kali ni...
bila terjaga dari tidur pun... rilex je.. tak mcm sebelum2 ni... berdebar2 ketakutan...

Blh x kalo nk cerita.

Arwah nenek pndai mengubat org demam..tp die  sdri pn sakit yg xbrape nk pasti ckp sorg2 n pendengaran kurang jelas..tp ni dh 2 tahun arwah meninggal dunia..

Lps je arwah meninggal, cucu2 yg ddk skali dgn arwah dlu mula sakit2 smpai ade yg meninggal..logik x kalo 3 adik bradik xkawen dan mengalami sakit yg same smpai slh sorg meninggal..
Cucu yg lain pulak ada yg xdpt anak..ada yg rumah tangga kacau bilau..ada yg xdpt jodoh..Baru2 ni cucu yg rumah tangga kacau bilau tu jd makin agrresif..seolah2  ada yg bisikkn dekat ht suruh benci suami dan lawan suami..dlu solat penuh dan setiap hr mengaji..sekarang mcm payah pulak nk buat ibadah..selain tu penah mimpi saudara yg lain meninggal dunia tp arwah atuk ada time kematian tu..persoalannye apekah semua yg terjadi pada cucu cicit tu ada kaitan dgn saka nenek tu..mohon sesiap yg arif merungkai persoalan ini..

belonair replied at 10-2-2017 12:39 PM
Blh x kalo nk cerita.

Arwah nenek pndai mengubat org demam..tp die  sdri pn sakit yg xbrape nk pa ...

boleh je...

drp kisah belonair tu.... mmg ada ciri2 saka.... saka yg jenis menyusahkan keturunan... mcm kes saya....
tak cuba tanya ibu atau bapa saudara ke, tentang background nenek sblm2 ni?
saka ni mmg merbahaya.... dia kalau berdendam, dia akan "mkn dalam" ..contohnya merosakkan organ2 dlman bdn kita...
skali kita sakit, dia akan masuk dlm jasad kita, utk terukkan lagi sakit kita.. padahal penyakit tu, kalau ikut logik perubatan moden, sekejap je dah boleh sembuh. tapi disebabkan campurtangan saka/jin, sakit tu jadi melarat dan terus melarat sampailah tamat riwayat...
kena rajin pergi berubat dan dlm diri pun, kena ada pendinding... rajin2kan baca surah al baqarah.... kalau dpt hafal satu surah tu lagi bagus...

beruangcomel replied at 10-2-2017 12:59 PM
boleh je...

drp kisah belonair tu.... mmg ada ciri2 saka.... saka yg jenis menyusa ...

Tpkn mcmna kte nk confirmkn saka tu pnya keje sbb org zaman skng mmg xpercaye saka blh kacau bilaukn keturunan..tp mmg xlogik bila sume org sakit yg same n xdpt jodoh..sehingga skang blm ade pakcik makcik yg mewarisi kebolehan mengubat org demam tu..sy sdri pn mimpi baby dlm perut tunjukkan tgn sdgkn sy xpregnnt..sy mimpi air terjun..mimpi saudara meninggal..