CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 22634|Reply: 192

'Mana Upin Ipin?' - Penonton Cilik

KUALA LUMPUR - Filem animasi tempatan, Upin Ipin Jeng Jeng Jeng yang dilakonkan oleh Puteri Balqis, Awie, Sara Ali, Gambit, Remy Ishak dan termasuklah Asyiela Putri (suara Upin & Ipin) baru saja ditayangkan semalam. Namun sudah ada yang mengadu bahawa filem itu gagal memahami apa kehendak penonton ciliknya.

Baca luahan dari Alia Hayati yang baru saja menonton filem Upin & Ipin: Jeng Jeng Jeng semalam.

Setelah dua tahun aku tak tengok wayang, hari ini aku jejak kembali ke panggung sebab anak aku, Mirza, tak pernah missed tengok Upin Ipin setiap hari di YouTube.

Nak tunggu bayang Upin Ipin, kena tunggu lebih kurang 20 minit baru nampak bayang Upin Ipin. Korang tahu tak betapa susahnya nak tenangkan anak aku bila dia tanya, mana Upin Ipin? Aku dengar ramai anak-anak yang petah bertanya,

Mana Upin Ipin?

Filem ini sangat tak best? Apa mereka ingat anak aku kenal ke Awie itu siapa? David Teoh itu siapa? Aqish itu siapa? Yang anak aku nak tengok sekarang, Upin Ipin sahaja.

Tak sampai satu jam, ramai mak bapak yang bawa anak mereka keluar sebab anak mengamuk tanya mana Upin Ipin.

Siapa punya idealah buat filem ini. Korang patut faham apa yang anak aku nak tengok. Korang tahu tak yang tengok Upin Ipin ini umur dua tahun? Jadi diorang nak Upin Ipin saja. Awatlah hang tunjuk artis-artis yang tak paedah tu.

Aku suggest, kalau korang ada anak baya aku, tak payah tengok sebab sangat-sangat berat untuk diorang faham. Aku takkan bagi bintang sebab filem ini tak buat anak aku happy. Filem s****h.  - Alia Hayati

Demikian luahan seorang ibu yang telah membawa anak perempuannya menonton filem Upin Ipin Jeng Jeng Jeng di pawagam baru-baru ini.

Luahannya itu juga telah dikongsi 2,074 perkongsian di Facebook dan 2,130 komen.

Di laman Facebook rasmi Upin & Ipin pula menunjukkan, respon dari penonton memberikan 10 bintang.

"Nak habaqlah, movie Upin Ipin ni cenggini (thumbsup). Siyes beb, hakak kata cite ni memang best dan tak bosan. Mak ayah dan anak-anak pun layan je cite Upin Ipin 'jengjengjeng' ni.

"Yang mana ada anak-anak itu, pergilah bawa cepat-cepat tengok movie #upinipinjengjengjeng ni. Hakak kasi 10 bintang," kata Siti Rahayu dalam screentshot yang dikongsi di Facebook Upin Ipin.

Apa pun, diharapkan pandangan dari ibu bapa ini diterima dengan hati terbuka untuk memperbaiki jalan cerita Upin & Ipin di masa akan datang.

Bagaimana dengan yang lain? Sudahkah anda menonton filem animasi Upin Ipin ini? Apa pandangan anda? - The Reporter

Gosip Nya: Seperti yang dijangka, filem2 KRU or ada campur tangan KRU ni mesti indah kabar dari rupa. Iols belum tengok lagi. xberani nak komen lebih. Uols yg da tengok apa pendapat uols?

Opah.. Kak rose... Semua xde ea..
Mmg xla g tgk..

Rasanya x payah la buat konsep separuh animasi.  Lagi elok kalau buat full macam Geng Pegembaraann Bermula. Anak aku pon kalau time iklan kluar kat TV dah menjerit nak upin/ipin. kalau aku bawak masuk wayang ni mau menjerit dia

Bakalan flop la cenggitu cenggini yach

baru plan nak pergi tgk, baca yg viral kat fb tu kensel lah, byr mahal kot tiket wayang

dh target bdk2 x payah la buat separuh animasi.. tgk boboiboy elok je box office...

Follow Us
terus tak jadi nak bawak anak aku tgk... bebudak nak tgk upin ipin... dah nama pon upin ipin ape ke sebok ade awie bagai

cancel la nak tengok

alahai..baru nk tgk....bdk2 mesti nak tgk upin ipin jer..

Dah tengok...

Separuh jalan anak aku ajak keluar makan piza. Bosannnnnn........

Patutla anak2 aku x heran iklan dia..x ajak pun g tgok wayang.

Kalau boboboy aritu, asal iklan je nyalak..suh bawa g tgok

filem kurfat dan penuh syirik .....ada ke pula Balqisodomi tu berkwn dgn  makhluk halus alam ghaib...

aku menentang filem ni.

Kitaorg dh borak dh husbnd n wife ms tgk promo ni...
Klu buat mcm cerita apa 2...yg micheal jordan blakon msk dlm cerita kartun 2...mst best...tp ye lh mst susah kn...
Kalau movie mcm ni...emmm...xtahu nk komen sbb xtgk lg...
Bdk2 nk tgk upin n ipin n kwn2...
Mcm aku nk tgk mail hihihi
Bknnya nk tgk awie ke aqish ke...

Minggu nie aku baru nk tgk upin ipin ngan ank2 aku cmne nie dahhh

sapa lagi dah tgk cite ni? bagi la review. betul ke tak feeling mcm layan kartun dia yg dkt tv tu?

Haahaa aku dah agak..nasib x tepemgaruh...

tggu masuk astro ja lahhh..tu pun lum tentu nak tgk..

saya nk nengok upin Ipin.. mail.. Tok dalang.. opahh.. dengo suara opah bestnyaaa.. atok atok sgt suara..

mmg x nak nengok pon cite baru ni.. kalo full anime mcm dulu teruja la gak

Nengok trailer dah tau.. hambar.
Tunggu Raya je lah tengok dalam tv.

Kensel tengok bila baca review semuanya negatif .

seb baik anak aku pn x teringin nk tgk .. tgk iklan kat tv pn sekali imbas je pastu smbng main ..