CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: chacon

Staff JPJ Kurang Ajar Ketika Proses Renew Roadtax Di JPJ Putrajaya.

edee_91 replied at 15-10-2016 03:44 PM
hahahaha apalah nasib kau ni. semedang jadi mangsa kurang ajar orang lain. kalau tak silap, kau pe ...

hahahahaha...
tajam ingatan kau..
yang berlaku dlm forum pun ko ingat...

caprut replied at 15-10-2016 04:45 PM
Itu tk kisah la, skrg ni kerani tk ley hormat ke? Taula da kjer lama. Hormat jela. Kire bgos la ko ...

yang aku perasan, kalau penjaga kaunter melayu, mesti adab ke laut. orang melayu memang tak ada adab. kalau keling pulak, mesti pemahaman ke laut. orang tanya lain dia jawab lain. bangsa cina pemakan babi jugak yang helok budi pekertinya bila kat kaunter.

Tolonglah hantar yg berdepan ngan kastemer ni pi kursus. Kursus bagaimana nak handle kastemer. Kalau nak mencuka. Sila kerja bersih tandas. Even makcik/kakak kerja bersih tandas cuci after orang lain benda busuk masih boleh tersenyum lagi. Education depa lagi rendah dari ko. Mil aku kerja nurse pun mesra alam 24 jam. Bukan kerja senang.

Kalau tak mahu diketengahkan. Then do your job properly.

alahai....sikit aje kot

saya ni...keje gov jgk, tp bila g skolah lain ada urusan anak...lagi2 kerani dia saya tak kenal...

layanan mcm hape je...bila tahu keje gov jugak...baru lah nak borak n muka manis

kekadang bercakap juga dalam hati...huhuhuh...aku macam ko jugak tapi aku bole je senyum..

takut sangat orang tanya macam2

edee_91 replied at 15-10-2016 11:03 PM
yang aku perasan, kalau penjaga kaunter melayu, mesti adab ke laut. orang melayu memang tak ada ad ...

Teringat zaman study dulu, beria2 cikgu ajar bangsa melayu TERKENAL dgn adab dan sopan santun bla bla...dulu2 mungkin la tapi melayu zaman sekrg ramai yg mulut lebih puaka dr puaka...tk payah pergi kaunter, kt forum ni ramai je guna ayat sumpah seranah takde rasa malu pun sbb dah jd habit kt mulut tu...

ayooo muka mcm mohon utk dihencap

Follow Us
edee_91 replied at 15-10-2016 11:03 PM
yang aku perasan, kalau penjaga kaunter melayu, mesti adab ke laut. orang melayu memang tak ada ad ...

tak jugak, staff kat bank rakyat kat jln tangsi okey je....bagi salam, senyum...harap2 kalau diorg baca ni, aku nk ucap tahniah kerana buat keje dgn ikhlas

-electrifying- replied at 14-10-2016 04:02 PM
tnjukkan contoh ngauman nya mkcik...

Aummmmmmmiawwwww     

Sikit sikit guna ayat gaji kau aku bayar. Macamkan bayar tax berjuta pula.

alolo comey nyaaaaaa

mai piyed la tu

-electrifying- replied at 17-10-2016 02:35 PM
alolo comey nyaaaaaa

I pernah hadap pmpuan jaga kaunter yg xde adab..tapi kat Imigresen Jln Duta. I pegi nak renew passport, tp passport lama x bawak sbb x sure letak kat mana,hilang ke apa. So, bila dah nak amik no tu, I pun tanya la acik kaunter tu, apa peosedur kalau passport lama xde? Boleh dijelingnya aku, sambil cakap "xde passport lama, xleh renew!" macam tu je. Bila aku tanya lagi, dia toleh ke kanan, xpandang2 aku dah as if aku x wujud depan muka dia.
Aku tau ada je prosedur kalau passport lama hilang...itupun susah sgt nak explain..dibiarkan je aku kat situ. Nasib baik la rumah x jauh mana, habis diterbalikkan 1 bilik nak cari passport lama tu, nasib jumpa jugak akhirnya.
Orang faham ko penat, semua orang penat...tp etika berurusan dgn pelanggan tu ikut lah. Kalau xleh jadi frontliner, x payah jadi. Nasiblah aku bukan kaki2 viral ni...

Edited by mommymonster82 at 18-10-2016 01:46 PM
putriTS replied at 18-10-2016 11:56 AM
I pernah hadap pmpuan jaga kaunter yg xde adab..tapi kat Imigresen Jln Duta. I pegi nak renew passpo ...

Hah..Me pon pnh kena ngan pompuan imigresen jln duta.. baru2 ni pegi xnampak dah pompuan tu...tapi mmg sesetengah org imigresen jalan duta tu kena gi kursus adab sopannla...
Eiii sombong gila..menjeling2 cakap..ko xnak keje xyah keje xde sapa paksa ko...geram sgt..hb masa tu pon bengang je..dia tenung je pompuan tu.. belagak giler... ko igt aku keje imigresen ke nak hafal prosedur korg semua...geram betul.. yg nampak sgt poyo bila ngan laki yg dtg sorg agak2 hesnem terus muka manis..cakap lembut..ngan org lain cakap mennengking2..fake sagt...dahla xcun

Masa tu bengkek je dah tulis nama dia igt nak report kat org atasan dia... nasib masa tu masuk jumpa pegawai dia baik sgt2...

Buat org nak kata dahla pangkat rendah adab pon rendah... bos dorg plak cakap baik n sopan..explain elok2 segala...

mommymonster82 replied at 18-10-2016 01:44 PM
Hah..Me pon pnh kena ngan pompuan imigresen jln duta.. baru2 ni pegi xnampak dah pompuan tu...ta ...

hahhaa...kebanyakkan mcm tu...
kalau tak silap yang duk kaunter ni.. tahap pendidikan spm jer...
tu pasal layanan pada pelanggan pun tahap spm la...dan dpt jawatan tu pun sebab guna kabel kot...

mommymonster82 replied at 18-10-2016 01:44 PM
Hah..Me pon pnh kena ngan pompuan imigresen jln duta.. baru2 ni pegi xnampak dah pompuan tu...ta ...

Kan...slalu officers elok je la orang..yg kat kaunter ni pulak over2. Pnah je dulu ayah aku carutkan je dorang ni kat officer dorang..dah la tunggu punya lama x panggil2 nombor, yg ulat2 tu bawak passport sebeban terus pas je kat ko, ko boleh buatkan..nak cakap makan rasuah, jatuh fitnah pulak. tapi dah depan mata. Mengamuk la orang tua tu...apsal orang tu smpi kemudian bawak pasport sebeban korang entertain?
terus x smpi beberapa saat dorang layan ayah aku.
Teruk jugak kekadang peel dorang ni. Orang kalau boleh xnak marah, xnak stress, biar semua aman...tapi etika kerja dorang tu buat orang sakit hati.

Apa pun, akak muka cuka bleh je tanya elok2, tadi encik kemana, berkulat saya panggil. Dan si pengadu plak, dah balas dengan kasar pun, tak sampai lagi tapi dah dapat nombor.

Jadi kedua mereka pun hidup aman damai, tanpa perlu memviral kan benda ini.

noell replied at 14-10-2016 05:39 PM
sis jpj takleh suka hati tekan amek no. kena pi kat kaunter pertanyaan habaq nak buat apa then dia ...

as i said maybe no tu org lain punya then buang kat lantai, or passed to him.

bukan JPJ jah, JPN ...segala J pun lebih kurang...bagusla di bahasakan...sedar diri sikit