CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7628|Reply: 56

MERTUA SURUH PINDAH BERDEKATAN

saya tak tahu kalau cerita ini tidak sesuai untk board ini.kalau salah tolong pindahkan.

sebelum saya nak cerita lebh lanjut,segala kisah saya hidup dulu harap jangan kaitkn dengn sekarang,sebab saya sndri bile baca post dlu rasa macam tak percaya sendri yang post dan kadang2 lupa yng benda tu pernh trjadi dalam hidup saya.orang kate yang lalu biar la berlalu.

saya ade dua orang anak iaitu sepasang.Masalah besarnye sekarang bila mertua saya suruh dudk sekali dekat mereka.
biasa la orang cakap kalau dekat ni bau busuk,jauh tu wangi.tapi saya cuba positif tapi susah sebab mertua saya dua2 cerewet orangny.jadi orang kate sebelum pindah dekat elok la kite fikir dahulu.

suami saya anak bongsu,jadi mereka suruh duduk sekali.faktor utama duduk sekali tu sebab mertua kadang sakit tkde sape yng boleh di harapkan sebb anak yang lain jauh.jarak rumh kami skrg dengn mertua lebih kurang 20minit kalau tak jem.

oh lupa nk bgthu duduk sekali tu bukn serumah tapi tepi rumah diorg kire rumah bercantum.suami pun tknk duduk dekat sebab dia pun macam da dapt agak masalh yg akan datang.kadang kesian jugak sebab kadang saya pun cuba letak diri saya dalam keadaan mertua bile tua nanti.tapi itula sebab mertua cerewet saya takut kemudian hari saya pulak tk mesra dengn mertua lagi.

mertua cakap duduk je rumah dia bgi tu bayr sikit je duit tiap buln yang lebih tu duit boleh simpan mana thu nnti boleh buat rumah.sebab saya tknak duduk sana antaranya kami anak berank rajin keluar contoh makan,pergi jalan2,pergi bercuti,buat makan2.mertua tak berp suke aktiviti kami sebb dia kate menghabiskan duit elok simpan.tpi itu kan cara kite untk meluangkan masa bersm keluarga.

saya takut conth da duk dekt tiba mertua mntak duit masa tu kiteorg tkde,nnti da tntu dia akan cakap asik berjalan je tapi duit tk reti simpan nanti da tntu la mertua akn cite kat semua anak n menntu dia pergai kiteorg.

lagi satu jenis kami anak berank keluar tk suke ade orang ikut.mertua ade sorg anak angkt.kalau da duduk dekt mestila dia akan surh bawa anak angkt dia tu sekali kan.contoh macam pergi bercuti saya sndri tak pernh beritahu orang tua saya(orang tua saya jaga anak lelaki saya)yang kami pergi bercuti,kami akan berithu selepas balik bercuti sebb saya tk suke orang ikut kami(sebb mak tiri suke kias nk ikut jalan sekli).

saya cuba positif sebb bg saya yng tk kaya ni klau tk dapt sumbang duit untk org tua kite kena la kite berbudi n berjasa pada mereka,lg2 suami anak lelaki diorang,besar pahala jaga kedua org tua,tpi sebb memikirkan mertua yang cerewet kami jadi berbelah bhgi.saya nak tanya ape pendapt n padangn yng perlu n patut saya lakukan?patut duduk dekat mertua tak?kalau tak ape yang perlu saya bg alasan?sebelum ni kami bg alasan anak tkde org anta sekolh jauh.

maaf kalau cerita panjang n tk berp faham.boleh tanya saya untk detail

lagi satu saya nak tanya ade tak yang dlu berfikiran negatif  terhadap mertua tapi lepas dudk dekat smuanye lebih baik dari sebelum yang di fikirkan

macam orang cakap ni la keistimewaan bila dudk dekt ngn mertua.

asben tt pun x brape nak duk dekat kan sb dia pun dh nampak bunga2 prob yg bakal ade kan?

chinta89 replied at 16-8-2016 03:46 PM
asben tt pun x brape nak duk dekat kan sb dia pun dh nampak bunga2 prob yg bakal ade kan?

ye betul.sebb dia thu pergai orang tua dia macam mana.tapi saya serba salah sebb mertua selalu cerita dengn orang nk suruh kami dudk dekt dengan dia.saya cuba positif supaya suami dapt berbakti pd orang tua dia.

bak kata biras saya ,kalau saya balik lambat kerja rumah masih gelap comfirm nanti mertua tolong bukak lampu rumh n kemas rumah saya sekli(cek semua dalam almari)

apa patut saya buat ye?

takyah la dik, biar duduk jauh sket takpe...
aku dah pernah merasa pahit manisnya...(byk pahit kot)
asal nk balik kampung je...zullllll
asal nk gi beli brg je.... zullllll
asal nk jalan2 je.....zulllllll
asal weekend je.....zullllll
nk pitam aku dibuatnye
bukan nk bekira dgn mertua, tapi agak2la, semua nk control...dah takde life rasanya..
mujurla dpt beli rumah yg jauh dari mertua

Hi TT .... banyak nya contoh yg TT bagi ...

Dok dekat dengan mertua ni ade pro & cons .. TT & husband kene bincang habis2 ... listkan pro & cons & segala macam kemungkinan yg bakal timbul ..

Juga kene timbang jugak keadaan kesihatan parents tu ... kita ni anak .. jangan sampai kita menyesal sebab x sempat nak jaga parents betul2 ...

Lama mana sangat masa yang tinggal untuk kita berjasa pd parents kita ?? ... lately ni, saya selalu terfikir soalan ni .. Sometime, kita perlu korbankan sementara kebebasan & kehendak kita .. untuk keluarga kita ...

Apa2 pon .. bincang la habis2 ye ..

Follow Us
zulka replied at 16-8-2016 03:59 PM
aku dah pernah merasa pahit manisnya...(byk pahit kot) ...

OMG berapa lama dapt bertahan dudk sekali tu?

apa yang zul cakap ni smua yang saya fikir jugak,ipar2 saya pun suke takutkn saya macam ni..

macam contoh saya rajin pergi kenduri,saya takut time dia ajak keluar teman beli brang kami tkde,da tntu ayat dia asal cuti je jalan tk boleh duduk rumah

Loh_83 replied at 16-8-2016 04:05 PM
Hi TT .... banyak nya contoh yg TT bagi ...

Dok dekat dengan mertua ni ade pro & cons .. TT  ...

hai hehe.tu baru sikit je

terima kash ats pndangn n betul kena fikir faktor kesihatan diorg jugak,lagi bapa mertua rajin sesak nafas.kite sebgai anak la kena berjasa dgn mereka sebb kite dlu pun mereka jaga

saya pernh tanya suami macam mana nk dudk situ tak?saya tanya ape alasan nk bg.suami suruh cakap anak sekolh jauh takde orang ambil,barang banyak rumh mertua nak bg agak kecil sikit(mertua cakap simpn duit sikit2 nanti pelan2 besarkan rumah).lepas tu suami suruh rumah nak bg kami duduk tu bg sewa kat orang lain dlu.

saya pun dalam dilema,tq atas nasihat

Ikut he kata suami tu... Klu die pun xnk duduk dkt umah parent die ape blh buat... Xdr la berantakan di kemudian hari... Blh bermasam muka anak n emak n adik bradik...

buluhbetung replied at 16-8-2016 04:06 PM
OMG berapa lama dapt bertahan dudk sekali tu?

apa yang zul cakap ni smua yang saya fikir j ...

betahan la juga 3 taun..
apa2pun kena tengok keadaan dorang, aku bukan nk menghasut..

kalau betul ko niat ikhlas nk berbakti dgn mertua sementara mereka masih ada; byk perkara yg ko kena beralah.

So bila beralah tu, skit byk akan buat ko mungkin tak gembira atau tertekan. ko sanggup tak? Bole tahan tak? nnt kang takut ko pendam lama2 meletup.

jangan la duk serumah..... masalah besar nanti...

pergi jenguk je tiap tiap minggu, tanya khabar

jangan duk skali.... tolonglah

Standard jwpn kt bod fd: tggu org tua nazak terbaring tak bleh bangub baru la hgpa balik jenguk. Selain dr tu xpayah la jaga org tua hgpa yg byk songeh tu

twkutnya dok dekat2 mertua. inikan ak umah sebelah jer..

aku rs mmg btl sgt dekat bau tahik jauh bau wangi.

apsal semenjak tiga menjak ni bnyk 'masalah org tua' dalam forum ni??

zulka replied at 16-8-2016 03:59 PM
aku dah pernah merasa pahit manisnya...(byk pahit kot) ...

Nonsense....mommymonster FD kita rumah Mertua 15 tapak jerk Dari rumahnya...ok jerk.....katanya????....Dia kata lerrrr.....

terma2nkondisi2 replied at 16-8-2016 11:29 PM
apsal semenjak tiga menjak ni bnyk 'masalah org tua' dalam forum ni??

sebab hang aja Yang masih Tak sedar sedar diri bila rumah dah kata pergi, kubur dah kata mari........Kan,Kan,Kan???

ihtisyam1 replied at 16-8-2016 09:08 PM
jangan la duk serumah..... masalah besar nanti...

pergi jenguk je tiap tiap minggu, tanya khabar
...

Jangan la dok serumah???? Masalah Besar nanti? Harlowwwwwwwwwwwwww

@Hana.......hang kasi tarbiyah sikit kat ikhtizam kita Nee....

pd aku jarak rmh sekarang yg 20minit tu dh ok...
dh ble balik jenguk selalu pn...rmh abg aku ngn mak aku pn 30min.
tp selalu jgk abg aku balik...lau dia keja luar je mst dia sggh rmh mak aku...
mak aku xder pn tetap dia sggh.dh jd port untuk berehat lau keja luar...
kalau laki ko pn xnak, ko ikut jer la ckp laki ko..
lau tny aku, aku xnak dok sblh rmh walupn rmh mak @ mak mertua..
nnt buruk baik perangai korg laki bini, diorg ble tau..
n betul jgk la mcm abg zulka bgtau tu..hehehehe..
phm2 jelah org tua ni, kenduri kecik2 pn nnt diajaknya ko...
ni aku rs sbb walaupn aku dok jauh berjam2 dr kg,
mertua aku dok kol berkali2 jgk dok tny laki aku balik ke tak kenduri masuk rmh sedara dia...
padahal kitorg ni kat kl, diorg kat utr nuu...
ko bygkan kalau dok sebelah rmh..hehehehe
letih oii nk drive balik semata2 mkn kenduri...
then esok balik kl balik...

Alahai 20 minit tu pon dah kire dekat sangat2... Xde masalah kalau nk jaga mentua kalau dorg x sehat.. Klu mentua jenis sempoi x kesah x pe.. Tt..kau iyekan ajelah kata husband tu..x yah pindah sebab dah sedia dekat.. Makin pening kepala korang laki bini nanti.. Jarak 20 minit tu hari2 nak singgah pon boleh nak menjengok mil if x sehat.. Bincang la elok2 dgn mil..