CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
kdg dlm hati ni, aku tertanya tanya..masih ada ke peluang utk aku merasai nikmatnya mencium tangan seorang suami selesai solat berjemaah bersama sama.. nikmat yg tak pernah aku rasa selama ni..

Kenapa dah nak pose keje mkn byk tapi aku mkn malas ni

dah kenapa la kawan sekolah aku ni dok mengeja aku jadi aq.line celcom jadi laen saykom.astaga.umur baya2 kita ni ejala betul sikit.dah ada cucu dah ko tu.

Terbaca berita pasal org2 yg mmpu byr astro tp tk mmpu byr sewa rumah.  Mmg pun ada org mcm ni.  Org melayu islam.
Bila ngo warga kilang dtg, nama dia pun nk masuk list minta beras etc.  Tgk rumah dia, bukan saja astro, astro beyond lg.  Sabar je la.  
Aku introduced lagu Senandung Rindu kt anak yg baru jauh di mata.  Dia kata... adoyai.  Hari ni dia boleh balik sbb kuliah will start nx mth.

Perlu ke berebut-rebut beli bekalan makanan utk bulan puasa ni?
Bulan puasa makanan habis ka?
Bulan puasa kedai tutup ka?
Bulan puasa pasar ikan, ayam semua tu tutup ka?
Beli melambak, simpan dlm gerobok lepas tu pi bazar ramadan beli pulak lauk pauk, kuih-kuih hangkut balik.... dah dah la tu...buat mcm biasalah, beli ala kadar, tak perlu ikut nafsu, dah berkerumun kat pasar tu mmg alamat harga brg naik ler...

Edited by MamaMima711 at 23-5-2017 08:34 PM

tlg la dgr lagu ni..sedih wooo
dgr lagu smbil tgk lirik dn baca sjarah lagu ni...

Follow Us
sampai kehari nie mual je macam kita ni tak ada hak nak beri pendapat...ibarat aku yang komen kau yang panas????

lepas tu siap nak mengungkit benda yang lama berlaku..org lain semua dah move on..yg empunya diri pun dah move on..agaknye dalam kepala dia semua dah set up kad memori tiap seorang...

Habis duit aku beli kebaye pule . Mase try nk beli tu ngam pule dgn body buruk aku ni terus terpesone syok sendiri + dipuji (cerca) org di situ.  Lepas tu ke kedai tudung, tudung pule sgt kene dgn muke aku yg X lawa ni. Apesal mahal sgt harge tudung. Cukup aku beli 2helai tudung. Tapi mmg kene dgn bentuk muke aku yg buruk ni

tinggal berapa hari lagi jer ni, tengok orang shopping barangan dapur mcm dah nak WW3 ..berebuttttt takut sahur tak cukup makan..bila puasa hanya utk lapar dahaga camtu kot?

tahun ni try lagi utk kurang kan pergi param,as always suka jalan2 kat param, each of us is allow to spend only rm5 each ..missing my family too much..rindu nak bersahur dgn mama

lately ni byk dpt news tentang orang kehilangan orang2 tersayang, makes me sit down and think on how fragile is this thing call LIFE that we all have, entah besok ada lagi tak kesempatan

kak Noor2 love you..harap semuanya baik2 sahaja .muahhh

ampunnn momod sasha... tak perasannnnn

Padan muke manak Puas hati aku
Jahat kejap sebelum ramadhan

belum beli baju raya lagi, tapi anak dara cilik kata nak blue colour, no pink please Mama..AMBOI2

is it me or baju2 raya skrg semakin modern and susah sgt nak cari baju kurung or kebarung ? skrg ni material much better but tuuu larr mcm too modern pulak! ada jer jln raya pun pakai blouse and kain panjang jer katanya better this way pergi opis pun can be used, maybe sebab kat tempat shin ni di dominasi oleh pasar kemboja, much cheaper of course but its unlike kurung sew by our very own

shin prefer traditional wear for raya ..rindu taman lama sikap ukhwah tu kuat..saling berbalas juadah..kat sini taman campuran so tak meriah sgt mcm yg dulu2 tu kami jiran2 dah mcm adik beradik..lagipun kat sini most are working mom so selalunya beli kat param jer, weekend dorang berbuka dgn inlaws etc

Saat aku buntu, aku hanya mampu berdoa dan mengalirkan airmata.. rasa lega sikit..  skrg ni hanya meneruskan kehidupan dan berserah kepadaNya..

ALIHKAN SEGALA BENTUK PERKONGSIAN
Kesedihan/Kemarahan/Kebencian di Media Sosial
KEPADA PENGADUAN KEPADA ALLAH
Lebihkan Berkongsi Dengan Pencipta
BUKAN DENGAN MANUSIA
Kerana Hanya DIA yang mampu
Memberi jawapan dan Penyelesaian Mutlak kepada semuanya

Beberapa hari lagi menuju Ramadhan

Salam Ukhwahfillah

dekat nak puasa/raya ni diuji sekali lagi.entahlah nak salah kan sapa.takkan nak salahkan takdir.bersangka baik je lah.mungkin ada rezeki lebih baik selepas ni.

Tengah berfikir nak ke tak mesej dengan girl yang kawan dengan suami. sebab takut karang dia buatnya busuk hati bagitau suami tak pasal je bergaduh perang. lagi merana.. nampak mesej memang tak ke arah cinta2 tapi kalau dah hari2 mesti akan sangkut.. ada forumer cakap mesej ada cakap tak..keliru.

aku cuba layan yutubevidio drama melayu cinderelelala ada patah ada sapa nama pompuan fa..apetah
tak sampi 15 minit aku kena simpton akut penafasan tersekat2 dan kurang oksijen. terus nak tido..cepat2 aku cari vidio lain..paling aku suka citer pasal amazon ke atau the old bali pulau people..haa tu dia cerah bijik mata aku

mcm2 anak aku satni call..mcm selalu kalau ada apa2 kt sekolah dialah yg jadi mangsa..brpakli aku dh pesan jgn biarkan org suka2 arah..ujung2 aku tolong jugak beli langsir ..kain lapik meja la apa..tapi skrg aku mintak dia ckp kt cikgu yg incaj bagi duit dulu baru suh murid pegi beli barang..apa dia ingat beli ngan air liur?? kete aku kesana sapa nk bayo minyak ulang alik. amboi2..mentang aku rajin bagi muka. anak aku ni pon satu..tak reti ke cakap NO..boleh ke ckp NO bila cikgu mintak tolong? hahaha..takpe..zaman skrg no money no talk ok..

oo nak posa ya..selamat menyambut bulan Ramadhan al Mubarak--gembira hati ku tak terkira..walo tersirat kegusaran bagaimana nanti keadaanya. dua tempat aku nak jaga..moga dipermudahkan. cili aku dh blend ..bawang halia dh sedia..ikan bilis dah belah..nanti tinggal nak tumis buat sambal segera..sambal segera tu time posa tinggal tumis je tambah sos tiram ke apa..potong bawang..jadila masak merah/masak tiga rasa..tumis utk kari ke apa smua bole. sempoi je..posa thun taknak over2. byk benda nk buat nti.

Kakak2 aku hari2 pesan soh laki aku puasa jgn nak memonteng plak. Hangin je haku padahal depa mana tau laki aku punya gigih belajar posa 2 minggu dah. Ambik breakfast seawal jam 5.00 pagi lepas tu balik keja jam 6.00 ptg baru makan. Aku lagi tau la apa aku perlu buat utk didik laki aku sendiri (skrg ni tepat jam 6.00 ptg, laki aku siap bawa keropok makan depan tv sebab dah lapar ).

Ada org ingat kita pompuan maka kita x boleh didik org lelaki menjadi lebih baik. Padahal laki sendiri tau apa dia patut buat bila dia dah sanggup relahati mengucap dua kalimah syahadah, sanggup kene potong lagi

Apapun....selamat menyambut ramadhan utk semua.

Tetibe hati aku busuk sikit jeles aku dgr tesco nk langgan kuih abg ni. Duk beli rendang dan pulut td abg tu bgtau smlm ada manager tesco beli kuih2 dia dan terus offer untuk supply ke tesco daily.  Kuih buah melake,  cara dan lompang. Aku terus ucap tahniah tp dia jawab tahniah2 juge tapi bini dia mati nk buat hari2 sb anak2 perempuan yg kecil sekolah rendah terpakse tolong nanti buat katenye.

Edited by OsHiN_hOnEy at 25-5-2017 07:54 AM

deadly attack in Manchester
siege in Malawi
bombing in Jkt

the list is endless, again we have to deal with all these senseless deaths as the holy month is approaching.

Allahul-Musta'an