CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
penat sangat tau...
stress level makin tinggi

#aku cuti2 malaysia aje last week.
Hotel Equatorial Melaka best.
sampai hotel dah kul 4pm. terus order. in room dining. nasi goreng aje.
First time order room service via TV. jakun betul.
aku syak anak2 aku lapar sebab kitaorg makan pagi aje. pastu gi zoo melaka. misti la penat.
pastu laki aku jenis tak reti sgt nak JJCM ni. baik order. kenyangkan perut sementara nak tunggu malam.

TV hotel best mcm ala2 atas flight MAS. ada selection movie kalau nak tengok. Cara ini, baru best. sebab kita boleh tengok dari mula hingga akhir. pastu boleh sambung bila balik hotel.
anak2 aku suka la sebab tengok filem kartun (wp ulangan). aku pun suka gak sebab boleh tengok kartun Hotel Transylvania. sbb aku tengok separuh aje aritu kat astro.
mcm malas aje nak kuar bila dah check in hotel ini.
Next time kalau gi melaka nak duduk hotel ini lagi la sebab tv dia best.hahaha. pastu makan pun sedap gak (tapi, mahal sket la). Next time nak try peranakan dish pulak kat hotel ini.
Bufffet breakfast fuhh best. wide selection. dhal sedap makan dgn indian pancake. pulut kukus pun sedap (bahagian dim sum) bila ada selection indian & chinese food, aku dah tak pandang dah malay food sbb dah boring sgt dah.

ada jugak cari makan luar tapi, tak sedap. advertisement aje lebih.
gi Asam Pedas Hajjah Mona tu, rupanya kedai start kul 5pm. ciss. buang masa aje. next time, makan kat hotel aje.

#anak aku mmg kena puasa (tgh latih laa ni) so, kena la masak utk sahur.
aku masak pada malam tu, pastu reheat time sahur. baru la ok & kena dgn aku.
sayur2 potong2 kecik2, masuk bila time reheat tu.
lauk sardin aku target bila masuk week 2 atau 3.
lauk utk berbuka masih beli.
aku plan nak masak sup kambing next week. kelas ko..tak penah2 nak masak kambing, tetiba ada semangat nak masak sup kambing sempena ramadhan.
takpe. takpe. nanti aku baca2 & tanya orang mcm mana nak basuh kambing bersih2.
ala. sket aje nak guna. takat utk sahur & 1x makan aje.

anyway, aku ada stok kering dah if aku malassssss sgt nak masak sahur.
dah beli daging dendeng (frozen), serunding, ikan terubuk masin. sardin. telur. speghetti. kelas tak?

aku tgk sana sini org post gambar lauk
teringin di hati nak coba2 memasak
nasik arab tu dah lama betul mcm teringin nak buat
tapi kalo ckp ngan tok laki.... op kos takde sambutan
kalo ajak beli ayam, beras, bawang.... op kos dia bo layan

tapi aku rasa... aku ni hangat2 taik ayam ajer...
bukan boleh caya keteringinan memasak ni
nak tengok dapur pun boring.... ada hati nak lelama kat dapur

tgh pikir2 kat mana ada buffet ramadhan memurah kat kajang/bangi/kl
errrrrr bawah RM50 ade ker?
bangi golf tu tak sedap. hype ajer yg lebih

tak best nya layout baru

Teringin nak mkn rendang ayam..

Dua hari berbuka dan bersahur umah mentua yang serba serbinya orang yang masakkan,masuk hari ketiga baru balik rumah terasa extrabanganzasnya malas aku nak bersinsing lengan baju semata nak masak! Sesungguhnya aku amat memahami luahan kaum isteri yang seangkatan dalam ni...

to whom it may concerned,Umah aku kecik toet jerrrrr...stendek umah rakyat marhaian gred belum.jusa

Follow Us
Risau raya nanti. Mesti nenek nak suap si kecik ni macam2..ughhh..tegur kang terasa plak org tua.

dah hari ke empat puasa.tak pernah memasak lagi untuk berbuka.sahur pun panaskan lauk berbuka then goreng yg simple2 je.abg puasa penuh hari pertama ngn semalam.hari kedua pukul 4 dah tak tahan.hihi.kakak pulak memang tak puasa.semalam berbuka puasa sambil baring,sebab si bongsu ni time 5 minit lagi nak berbuka tu la dia nak mengempeng.huhu.dah la kena berbaring.nasib la plastik kuih apam balik dekat je.boleh gak mak  ko ni makan untuk berbuka.

cuti raya tahun ni macam singkat je.terpaksa sebab ada meeting.aku ingatkan meeting semalam tu last.rupanya ada lagi.huhu.dah la penat kena beraya banyak tempat.raya pertama kampung laki.esoknya g kampung kak ipar sebab nak melawat kubur arwah pak mertua.raya ketiga baru  balik kampung aku.pengsan macam ni.

tak suka btul dgn manusia yg kalo nk keluar simpang tak menyabo...tp dh bg masuk bawak mcm siput

#Dah 2-3hari anak sulung aku tak tdo lepas dia makan sahur.
anak aku suka la. dia main lego sorang2. main game sorang tanpa ada adik kacau.
aku lak yang bantai tido. aku suh la anak aku kejutkan aku.
setiap kali anak aku kejut, aku cakap, nanti la. lambat lagi.
hari ini, anak aku cakap, "mama ni, nak bangun kul brp ni?"

#Start minggu ni, aku beli lauk berbuka kat satu restoren ni.
Area ini, gerai2,tak boleh meniaga time ramadhan sebab MBSA jaga betul2.
Hari2 biasa, bukan ramadhan boleh.
Dari hari isnin hingga semlm, aku asyik kena rm23-22.50  matilanak..
gerai yang aku selalu beli tu, dia tutup 2 hari pastu semlm baru start meniaga kat are lain (bukan area strategik-area susah parking & sesak kalau patah balik jalan ke rumah)
Lauk sayur - rm6 hokeyy (rasa ceduk sket dah ni).. ayam seketul- rm4.50.. ikan rm7, telur itik masak lemak-rm3
kalau sebulan gini, bankrap lah.
aku cakap kat anak aku semlm, aku beli laksa & ayam aje besok. Lauk sayur tanak beli (sebab anak aku tak makan pun-membazir aje rm6) anak aku cakap, sayur dia tak sedap. aku pun tak makan sebab bukan jenis sayur yang aku suka. mmg aku beli jenis sayur anak aku suka- ada fishball, kobis, brokoli, cauliflower. entah anak aku tu. tak paham. tak kan le aku masak lagi sedap kot?  
cukupla 3hari beli telur itik masak lemak.
lepas ni, telur ayam aje la.

#semlm aku jumpa ada lady ni kat restoren tu. This lady, terer masak sebab dia mmg meniaga katering yang ambik order 20-30rg makan. aku order daging dendeng & acar ikan masin dari dia la.
pastu dia buat biskut raya lagi. aku order kuih tart aje dari dia.
Aku tanya, eh, terer masak pun beli ke?
dia jawab, tak sempat. nak ambik anak lagi.
padahal aku jumpa dia tu dlm kul 5pm++ kat restoren tu.
kalau ikut estimation time mcm orang2 fb tulis, patut orang terer masak boleh aje masak.
kalau orang2 kat fb, start masak kul 6, 630pm siap. atau sampai umah 630pm pastu kul 7pm siap masak.
orang2 keliling aku, yang aku jumpa in person- realiti semuanya beli bila balik keje unless kawan aku yang takde anak, la mmg balik masak.
Aku sampai area perumahan aku before kul 5pm. best ooo..

Hari ini, aku plan nak gi bazaar ramadhan -yang jauh sket dari umah. (location yang sesak)
Tanak dah gi beli restoren tu wp restoren tu dekat dgn rumah pastu location startegik (tak sesak) . Ada restoren lagi satu, onde2 3biji, rm1 hokey. pastu sebijik kuih seri muka 60sen. choi..mentang2 la derang duduk dlm location stategik pastu takde saingan dari gerai2, mahal betul harga makanan & kuih muih..choiii..

aku nak tengok kalau aku gi bazar pastu ambik anak, berapa aku sampai umah. aku agak2 kul 6pm baru sampai. estimate 1 hour la.pastu tgk kepenatan ke tak.
kalau penat, kena tukar plan lain la next week.

dah msk hr ke empat berpuasa
hr pertama puasa buka kat kg dgn ayah serta abg & adik2 lelaki
hr kedua msk mee hailam dgn jemput2 pisang, nuggets dan air panas sejuk
semlm plk msk sup ayam dilwnkan dgn noodle kering yg ala2 maggie,, tgk anak2 mkn cam best aje, cuma tambah dgn jemput2 pisang sbb ada baki adunan dan lengkung laici serta air2
hr ni msh berkira2 nk wat apa may be pasta ajelah senang dan ringkas then buat lempeng tepung dan mskkan sambal ikan bilis sikit, cukuplah kami 4 beranak

sahur mmg sesimple aje sbb diaorg bukan beriya nk mkn lagi2 si abg, nk suh sahur smp kena bergaduh dgn si kakak dulu, naperlah dia x sesenang si adik yg lajus aje menyuap

#arini, gerai yang aku selalu beli tu, buat whataspp group.
aritu dia dah collect phone number orang2 yang selalu beli kat gerai dia. arini baru buat Group.
terus la aku order lauk. nanti aku singgah/parking illegal, ambik & bayar. haa.

gi bazaar tetap pergi sebab nak cari laksa & murtabak.
maybe nak cari kuih yang jarang2 jumpa mcm kuih abuk2 ke. tapi, kalau jumpa gerai kelantan pastu jual kuih muih kelantan, lagi bagus. takyah gi memana gerai. murtabak pun takyah. settle.

Bakpee la udoh kebeno tulisan layout baru porum nih???

Aku nak tulisan lamaa laaa!

no choice hari ni kena beli lauk pauk tp tak mau pi bazaar, pi kedai makan port lunch time. TQ kak sudi meniaga lauk yg sedap-sedap tu bulan puasa.

kembang tekak tgk kat CI peniaga param jual ikan berulat
risau jugak nih
tapi dah 2 hari ni aku beli makanan dari akak yg aku dah biasa
so harapnya takde masalah ulat bagai nih

kalao ikut resmi aku dan tok laki... kitorg favor mamak lagi
kompom itulah cara masakannya... itulah juga rasa nya... tak tukar

kalau waktu sahur... buat masa ni tok laki pi beli kat mamak sorang2 sbb aku sedap tido lagi
pastu bawak balik rumah.... kejut aku soh makan roti canai
lepas makan... aku basuh tangan... sambung tido balik
heaven wehhhhh.... tak perlu potong bawang... bahkan tak perlu tekan punat stove sekalipun

maka... nikmat yang mana perlu didustakan?

Baru abis baca buku After You...terselak kat amazon nampak mcm best. Seriously tak blh move on...

setakat semalam masa gagah lagi x menjengah param...tgk la berapa lama aku boleh tahan..

eerrkk...sentap hingga ke lubang jubur ek dgn status aku tu...sorry la counter aku dh closed...ko g je la next counter ok..

esok sabtu baru hegeh2 nak cari baju raya budak2 ni
nak cari kat mana pun aku xde idea lagik
yg aku nak dgr cuma berbuka kat luar
sbb mlm ni aku nak rehat
seminggu santak dah aku masak tuk berbuka n sahur siap kuih muih lagi
so hujung minggu mohon rest

Malas aku nak layan fonen kertu penjilat vvip tu..utk harin i nanti nk masak nasi ayam penyet,bubur chacha

br kenal 2 bulan kot...

mlm ni daate ke 3...tp rasanya hubungan ni cepatttt sgt....
dalam dua bulan tu...tiap2 hr wajib berwechat....

siap dah jd bf bagai...xtahan siap plan pasal kawen..huhuh

sebut psl kawen...rasa menggigil gak...

org kata..kalau hubungan tu cptnye maknanya die adalah jodoh kita...erm  nthla....

tp die mmg baik sgt...terlalu baik...erm...