CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Tetibe hati aku busuk sikit jeles aku dgr tesco nk langgan kuih abg ni. Duk beli rendang dan pulut td abg tu bgtau smlm ada manager tesco beli kuih2 dia dan terus offer untuk supply ke tesco daily.  Kuih buah melake,  cara dan lompang. Aku terus ucap tahniah tp dia jawab tahniah2 juge tapi bini dia mati nk buat hari2 sb anak2 perempuan yg kecil sekolah rendah terpakse tolong nanti buat katenye.

Edited by OsHiN_hOnEy at 25-5-2017 07:54 AM

deadly attack in Manchester
siege in Malawi
bombing in Jkt

the list is endless, again we have to deal with all these senseless deaths as the holy month is approaching.

Allahul-Musta'an

Dulu pakai subcon India bermasalah.  Ni subcon Melayu pun bermasalah juge instruction dlm bahase Melayu siap aku SMS wasap call pun masih X paham arahan.

Aku suruh subcon kerja hari Sabtu ni. Alasan dia pekerje indon +Melayu nye nk celebrate hari pertama puase. Nk cuti. Apebendeeee punye alasan :. Aku yg teruk kene bantai dlm meeting kamuorg ade paham: aku pakse mrk kerje ahad ni. : dia kate ok nanti dia bincang dgn pekerjenye untuk kerja ahad ni. Aku x peduli.  Dahle aku kene hadap 2 org dato ni tiap kali meeting mcm2 isu mrk tanye aku.

Teragak nk nyopping lah petang nanti.banyak benda dah takde nih.memandangkan puasa memang masak,baik sahur mahupun berbuka seharusnyalah pantry itu dipenuhkan

Org buat lama dh congo bar aku br teringin nk buat.moga menjadilah ptg ni..jap nk kena belur telor dulu dah habis.

Follow Us
lemau nya ... haihhhhhh

Mak oih nyopping sampai 500.tapi betullah nak penuh troli memang akan cecah angka tu. Dgn nilai duit skrg yg dua tiga barang pun dah cecah 100. Shiyottt sggh.

Tapi balik rumah laju2 aku kemas brg.taknak sesape nampak,terutama orang plg tua lagak ketua dlm umah ni.resit pun dah gumpal siap dan selamat bersemadi dlm tong sampah kat mall tadi nampak ke dia,abeh segenap barang dia quiry; perlu ke beli ni? Eh bukan ke stok lama masih bnyk? Yadayadayada. aku lak pesen suka beli dan kumpul shower gel. Kadang tahun bila punya stok tahu-tahu ada jah mendealah tuh eh duit aku,sukatilaaa kan

Alhamdulillah.  Allah masih beri nikmat utk kita beribadat kpdNya.  Hari Jumaat ni, mari kita bykkan berselawat.  Selawat yg terbaik ialah selawat spt semasa kita bertahyat akhir.   Selamat menyambut bulan Ramadhan.  Semoga semuanya selamat berpuasa.  

I love my job but I hate the people at my workplace

So much hypocrisy....

kdg2 aku rindukan kehidupan aku yg dulu, tapi bila fikir balik, ahh.. buat apa nak toleh belakang lagi, hadapkan aje hidup yg di depan ni..

Mendung jer arini. Best ni tido
Cuti,utilize kan lah

tak berapa faham..dah jadi satu trend baru ker? sebelum menyambut bulan puasa ada sessi melantak takut kempunan ..sana sini ramai orang konon last makan2.

dorang ikut ajaran apa yg puasa 30 hari terusan kebuluran? masalah masyarakat yg makmur sungguh dari sisi JJCM ni kot..tu sebab di anjurkan berpuasa, biar tau mcm mana orang2 yg dhaif tetiap hari fikiran nak cari sebutir nasi dan setogok air

muak tengok peel orang2 yg having the 7 deadly sins ni

tadi ada monthly meeting semua org update dlm slide tp i punya mls update dgn ckp2 je.syukur boss tak melenting.esok dah puasa.bestnya.masalah skrg ni encik bf super busy sbb lepas raya ada plant shutdown.nak tak nak kena la cr masa nak turun tempat dia.satu lg masalah ialah nak arrange iftar dgn client kat Kerteh.malasnya.sbb nnt dpt request bukan2 (dah lah nak kumpul duit nak beli ESOS) klu claim sure lambat.dilemma2.

aku tak faham dgn sesetengah ibu ni, anak sendiri nak pi toilet hang boleh suruh boyfriend bawa. Hang gila ka apa? Anak pompuan pulak tu, baru 2 tahun. Salute kat ibu-ibu yg ada anak lelaki even 2 ke 3 tahun still bawa anak masuk toilet pompuan semata-mata nak memastikan anak selamat. Bida, oh bida, tak silap aku Bida pernah buka thread berkenaan ni dulu

Semalam viral pasal kisah pekerja kedai mas curi brg kemas 50K dari kedai tu. Geleng pala, bukan kpd pencuri yg hanya sempat berbakti 3 ke 4 jam tu tapi kpd owner kedai yg sgt-sgt lalai. Hang dah tau business tu berisiko, hang patut interview and pastikan staff yg diambil tu benar-benar layak, IC tak ambik, alamat tak ambik, Indonesia pulak tu. Sah-sah pati tu berkeliaran kat pekan kulim cari peluang nak buat duit. nak save duit tak nak ambil rakyat sendiri dan bayar lebih, padan the muka..

Tgk org eksaited belaka nk sambut posa.
Biasa kt kg mesti ade org jual daging
Dan biasanya menu sahur ari first lauk daging goreng garing mkn nasi panAs2..
Itulah menu biasanya aruah mak aku buat dulu2.. mak aku jenis sahur mmg beria2 tp berbuka biasa mkn kuih muih je.
Nasi time sahur je ade. Kalo tak kuih muih, yg berat2 pun mcm mi goreng ke apa camtu. Pastu tukar2 juadah ngn jiran jd ade mcm2 jenis. Katalah jiran balas ngn sepinggan laksa ke apa nnt mak suap sikit sorang laksa tu huhuh.
Gitulah biasanya.Masa kecik bulan posa paling dinantikan.. sebulan sblm puasa aku dah start design baju aku n kawan2 geng beraya.Aku lukis la gambar aku ngn kenkawan pakai baju raya main agak2 la kaler dan corak hahahah.. pastu nnt suh adik g bg surat bergambar tu kt kawan aku tuh..Hakikatnya berangan je lebih ntah ade baju baru ke tidak, tidak korek jela dlm guni baju2 yg org sedekah.. hurmmmm selalunya mak pesan awal2 jgn berangan baju raya xtahu ade ke tidak..Apapun semua tu memori yg takkan penah terpadam..semuanya kekal dlm lipatan sejarah.. alfatihah utk mak dan abah.. ramadhan kali ini.... pastinya berbeza.

Padan-padanlah jadik setannya. Budget umo panjang sampai tahun depan sangat kah?

Aku nak simpan je tp x boleh rasenye kene luahkan juge. Mase otw blk td ade viva tande P bawak laju gile lane plg kanan. Aku pikir ni mesti jantan bawak.  Aku cume pikir eh lajunye dia sampai merc belakang dia pun dia x bg ruang untuk potong.  Sampai kat tol aku betul2 belakang viva tu. Ya Allah perempuan pakai tudung siap ada anak kecil duduk tengah2 antara dua seat tu. Nampak budak tu dari kereta aku.  Gile perempuan ni bawak laju ada anak dah le viva tu ringan .mau melayang kalau tersilap.
Lepas tu mase aku dah nk sampai rumah elok aku bawak dlm 90km tetibe ade amoi jln lenggang kangkung melintas masa aku tgh laju. Aku brek sekuat hati dia siap tahan gune tangannye.nk maki je tapi aku tahan. Mmg lagi sikit aku nk langgar orang.  Aku pule lupe nk tekan hon. Mamat 2 org naik motor masing2 pun x melintas tunggu aku lalu dan pandang amoi tu yg nk bunuh diri.  Adoiiiiiii:

Sebelum tido aku dah maafkan semua orang..semua semua semuaaaaa.

Eh ape kau ingat dgn kau saja memaafkan tanpa ada kemaafan balas dari pihak yang kau sakiti hati mereka dah terjamin kau masuk syurga?? Sebelah kaki pun belum tentu larh