CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
penatnya jadi perempuan.eh silap jadi bini orang. hari cuti kena buat keje2 rumah. bersihkan rumah.
pastu kena ganti puasa pulak.
time tak puasa bulan puasa, rasa best.
time kena ganti puasa time bulan tak puasa, tak best.
kat ofis, alasan ofis sejuk. mata ngantuk. kena minum nescafe.

bila nak berbuka nie..

Edited by aku.semut.merah at 11-5-2017 09:30 AM

Hari ni kira genap seminggu aku dah jadi isteri org. Skrg aku masih menikmati keindahan Perth bersama suami. 8hb haritu kami berdua fly dari Sydney dan kedua makpak dgn kakak sulung serta anak2 sedara dia mai airport hantaq kami berdua. Aku bertuah sbb dpt keluarga mertua yg super baik. Dari apa yg aku dpt tahu mengenai keluarga Itali ni mereka mmg sgt rapat among each other. Pak mak mertua aku mmg sangat baik dan xde sedikitpun mcm bias atau anggap aku mcm org luar. Gelak tawa, kata nasihat dan peluk cium dah mcm kami sangat lama kenal.

Berpuluh tahun aku mengenali lelaki melayu dan keluarga melayu. Aku x pernah menikmati kasih sayang yg aku nikmati spt hari ni. Aku syukur sbb aku menjadi asbab kebahagiaan dia dan begitu juga sebaliknya aku bahagia dgn dia serta diberi sepenuh perhatian dan sokongan dari keluarga dia dan keluarga aku sendiri.

Lagi 3 minggu lepas pra honeymoon ni aku kene masuk 4 days workshop utk sesi pembelajaran aku. Suami pula masa tu ada meeting dan conference di Queensland. 2 malam lepas, dia tiba2 bgtau dia risau aku tak balik kat dia selepas workshop aku nanti. Pagi semalam pula masa aku nak keluar shopping brg2 pompuan sbb dia plak ada keja nak kene selesai dgn company dia kat WA Branch ni. Dia tanya aku sekali lagi adakah aku akan balik hotel kami bila aku dah selesai shopping? Aku jadi pelik awat mamat ni? Malam tadi, aku cuba tanya kenapa tanya aku soalan mcm tu berturut2? Aku bgtau aku xkan tinggalkan dia sbb dah ada ikatan sah dan xde sbb utk aku tinggalkan dia dan keluarga dia yg sgt baik bagi aku. Dia bgtau dia risau sbb aku selalu bgtau aku takut utk kecewa dan dikecewakan lagi spt selalu aku bgtau kat dia sblm kami nikah. Dia bgtau dia risau kalau dia x cukup baik utk aku dan aku akan pergi tanpa pesab mcm apa aku pernah buat kat mamat lahanat Subang Jaya dulu
Suami aku punya tahap takut sampai mcm tu sekali. Adoi

Sebelum muka aku dipadankan,elok jualah aku memadankan muka urang lain dulu. Kurangla sikit malu aku kan. Bijak tak aku?

kesian..sundal bolong merayau2 roh tak tenang

Kipas buruk tua lagi wayar sudah banyak yang putus mana tempat layak dihumban?? Ada tak membawa sebarang faedah, hanya memburukkan pemandangan. Berkriuk kriuk bunyi,memekak saja

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
You are right,steve

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Subuh td baru kat Al Hujurat.  Byk larangan yg Allah sebut dlm tu.  Ada juga hadis sahih yg menyebut 2 golongan yg Allah tidak akan ampunkn dosanya pd mlm Nisfu Sya'ban.  Harap2 aku tidak termasuk dlm satu golongan itu... sbb yesterday afternoon, I said NO to Ms Connelly's request.   

Nipis tapi kritis
Jangan tebal tapi bebal

Amboiiii ayat, kemain ko kan. Mentang2 buku dia byk permintaan, sesedap maggie jer meluah

Malam ini 'makan' besar,in shaa allah

tak ada apa nak luahpun...
saja nak baca sorang-sorang punya luahan

dulu masa remaja/bujang..
selalu rasa mak salah.. mak kuno.. tak ngam pendapat..
bila dh bergelar isteri..
baru tersedar "mom always right!"
mak itu "lebih makan garam"
mak itu tahu segalanya..
apa yang mak larang mmg betul..

usia MAK semakin meningkat..
kudrat semakin sedikit namun MAK tetap kuat demi anak2..

bahagiakan lah MAK selagi hayat di dunia..

semoga diampunkan segala dosa dan haramkanlah MAK dari Api Neraka.

Seindah sedamai pantai melambai gemalai
Begitulah hati merindu kasih yang padu
Bagaikan pepasir basah disimbah lautan
Begitulah perjuangan ini
Biar basah dengan iman dan ukhuwah

Lama tak layan lagu ni.
Menggamit jaman sekolah menengah yg penuh memori suka banyak dari duka

Perth sejuk. Aku xde mood nak keluar dari blanket

manusia ni cepat betul menilai orang dari luaran, yg buruk tu sah2 org cop buruk , yg cantik org puja suka, sedangkan apa yg jadi sebaliknya..  biar rupa buruk tapi hati dan peribadi lebih baik dari yg sebelumnya, siapa kita utk judge org.. dalam dunia ni klu takde kasih sayang mmg hancur..

baguslah ko dapat capai apa yg ko nak tu, mmg tu impian ko, tapi jgn ingat ko boleh hina aku sesuka hati.. ingat lah juga ko pun ada salah..dan ko kena ingat Allah tu sekejap je boleh tarik apa yg ko ada skrg ni, jgn takbur.. bila buat satu kesalahan, terus hilang semua kebaikan..terus cop buruk.. lumrah manusia..

Orang yg suke meroyan kt socmed ni kita kena jauhkan diri huhu jgn rapat sgt mcm nk tido sebantal sat gi gadoh baru tauuuu dia punya top top meletop

Takut aihh.. biasanya org cmni kita jgn baik sgt dan jgn bermusuh ngn dia..
Kena pastikan kita ok2 je ngn dia.. kawan2 biasa je
AKu takut sgt tgk org ngamuk2 royan kt socmed wAlopun dia bkn ngamuk pasai aku tp buat aku hati2 lah kena jg kelaku, jgn cari pasai ngn dia..Perit oiii di aibkn semua org duk caci kita..Netizen plak phm2 la pikiran depa cemana kan.. disebabkn nampak selulit kat badan org pun depa blh rasa benci dan unfollow

haritu kan masa que nk draw duit kt atm..ada sorg tu berejam dok kt mesin kita kat belakng tunggu makin panjang..pastu aku bebel ..apa lah lama sgt..org kt belakang ni pun nk draw jugak (mesin sebelah penuh dgn puak2 asing.bau toksah ckpla dalam kantor pengeluaran) tetiba uncle depan aku pun nyampok aahla parking luar nanti susah org mau jalan sudah blok..maka india yg draw byk kad (aku rasa dia geng along..simpan kad org yg pinjam dan draw duit peminjam) perasan kitorg ngumpat dia..dia pun mintak maaf bagi laluan kat uncle tu dulu..pastu dia bagi aku..nampak genster pun takut sama uncle..uncle cina tu pon draw duit cepat2..aku perati je..pas dia collect duit dia nak blah aku panggil, uncle! itu duit lu tak angkat ma? kelam kabut uncle tu aiyaa lu ahh aku saja je troll cina tu..pastu turn aku..smbil aku ckp satu transaction cuma 2 minit proses diperlukan bukan 20 minit sambil mata aku jeling kt india tu tadi.

Bukan aku yg boleh cakap pasal berkat tak berkat ni.. tp in a logic wayyyy.. klau dh start kerja pkul 8am..masuk office pkul 845am mana berkat dia? habis kerja pukul 5pm.. tp pkul 4 pm kau dah ciao mana berkat dia? betullah bos takde.. bos tak nampak.. tp put respect on others. respect ni bukan sesama manusia je. tapi pada surroundings kau..pada amanah kau.. pada tanggungjawab kau.. bagi ayat tajam se das dua muka tebal gak. nk buat mcm manaaa.. hmm

Baru-baru ni ig anak che ta si ecah kene hack.okla dia anak selebereti,org glemer. Ni akaun x glemer mcm aku punya pn nak hack jugak apa kah kisahnya?ig aku tu wujud semata utk aku cuci mata tengok keletah anak2 artis yg comei dan kiyut.satu hiburan utk aku. Takde makna aku nak share life aku dalam socmed ni,baik ig,fb, mahupun twiter. Twitter tu lak aku create semata nak cek laporan trefik plus time nak berderat ke mana-mana

Fb aku laaagilaaaa tak berganjak.no update,apatah lagi live fb. Kalau ada pun status semua aku setting only me. So buat susah-susah jer nak hack,bukan ada mende pun

Pelik-pelik manusia zaman dajal ni. Pelik aku