CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Hati ini sebu, sedih. Aku ni penyedih orangnya. Kiri kanan atas bawah depan belakang menangisi nasib orang orang yang kusayang.
Kiranya kupunya sayap, ingin kuterbang berjumpa insan-insan tersayang.
Kiranya kupunya wang, ingin kuagihkan sana sini.
Namun, aku adalah aku. Yang merangkak rangkak di bumi Tuhan atas daya dan mampuku...

lamanya tak makan serawa durian dgn pulut

nyumss masak pekat2..perghh nak cari durian nak cari durian

btw apa lar yg korang gaduh kan tu, sumpah I can't read the head nor tail..adui! but sounds so serious, take care dearies

rindu kat satu gerai in kg baharu tu..kedai kat korner..bubur jagung yg paling sedap pernah shin makan! i love desserts, i rather save some space for desserts rather than eating a huge main course

shin selalu teringin nak JJCM dgn Hana, because selalu baca post Hana kalau tang mkn mmg airliur meleleh

Menurut artikel Gerontology Series Oxford Journals, bg frail community, a nonkin caregiver/a neighbor is preferable walaupun kins dia ada duduk serumah.  Sabarrr je la.  

Adegan seorg ibu dan anaknya selepas ibunya menerima panggilan telefon dari Ms Connelly.

Anak:   Ibu, I feel sorry for you.  Yg hari tu mcm tak jln je.  
Ibu:  Tu la... kena sabar je la nmpknya.  Korang kalau ayah ibu dah tua, jgn buat mcm tu tau.  

Keduanya pun lantas mengeluh.  

Herghhh..bizinya arini! Baru dan nak jengah porum. Eh dah masuk hari baru rupanya

Follow Us
penat betul harini...dari celi mata sampai nk tutup mata

kalau dapat tangan bionic kan best

ni semua sebab pecah amanah lah ni kami staf yang terasa kesannya. Lainkali pilih lah CEO yang boleh memikul tugas yang besar  dengan rasa tanggung jawab dan amanah. Ni habis dimasukkan kroni2 dia pegang jawatan tinggi dan gaji yang besar. Macam lah company ni company turun temurun ayah kau.

Sekarang mendapatlah pakai gelang besi tapi kami yang terima kesannya.hopefully CEO yang baru ni 100% lagi ok

suddenly aku rindu sgt kat arwah atok..seorang penulis (pangkat  pacik sedara) seorang tokoh penulis skrg jadi prof. madya kt UKM menulis biography atok aku..walaupun arwah seorang tokoh yg disegani tapi dia tetap atok aku yg rapat ngan aku masa kecik..aku lah yg dia rajin tunggu waktu pagi2 masa nk pegi sekolah dia tunggu depan workshop sykt bas miliknya..pastu ptg balik sekolah aku jugak yg dia harap tolong kira duit siling tambang bas..walau dia seorg YB kat kpg masih keje jadi konduktor bas rumah pun umah kayu je..kadang  aku tukang picit jerawat belakang cabut uban atok....atok seorg yg tk byk berckp..dia buat hal dia sendri..tapi byk jugak pihak yg memusuhi dia sebab dia seorg pembela nasib org kampung dimana tanah mereka sering menjadi intipan pihak tertentu..akhirnya atok tersisih sebab tidak mau menerima sejumlah habuan utk membelot amanah dia.

namun..arwah atok kini dikenang..atas jasa dan ketegasan beliau..jauh sekali dibandingkan dengan mereka yg ada skrg..hbis tanah digadai rakyat menjadi kuli ditanah sendiri..sombong dan bongkak dengan hasil titik peluh org yg tidak berdaya..aku memerhati mereka2 itu dari jauh betapa rakusnya mereka dengan kekayaan.

you know..atok buat sykt bas tu bukan tuk kaya..tapi untuk memudahkan penduduk kpg berulang alik ke pekan..akhirnya kawan baik dia srdri yg sgt dia percaya menjaga kewangan membelot atok..seriously aku sgt terkesan dgn smua ini. dan ramai yg gah kaya dan mercerca kami even tanah yg mereka duduk adalah ehsan dari atok aku dan mereka yg pernah atok aku bantu satu ketika dulu..jenis manusia tak sedar diri.

panjang pulak ceritera atok aku pagi..i miss him so much..

ada promo kt caring
beli 2 box free 1 box (10000mg + stem cell)

wawww..dah cakap kt budak tu mintak tolong reserve ...lunch nnti aku sapu

Kebenaran tu pahit tapi ada pulak yg nk wat2 tak nampak, nak timbus tutup rapi buat2 taktau..

Masalahnya mende tu babitkn hukum dosa dan pahala..
Babitkn byk perkara..

Silap aribulan aku plak yg kena heart attack, darah tinggi bagai sbb stress yakmat memendam rasa.

Manusia dengan tanah tak akan lari dari berperangai keji. Kenal bertahun dengan baik pun tak akan menjamin kita akan dikecualikan dari perilaku keji mereka.
Tak dapat dengan sendiri, mulalah gunakan anak pula. Ha kan dah setepek kena si anak tu.

Siakap senohong gelama ikan duri.
Bercakap bohong lama-lama mencuri.
Orang beradab, kita berbudi-bahasa.

Baik-baik sangat, ada makna..
Masih lagi nak bersangka baik?
Minta maaf ya dan tumpang lalu.. :

Beedebar debar jantung aku...fuhhh sipi sipi ja

letih gila duk berulang alik uruskan benda yg pending tak abis2
letih tahap nak mengamuk
tahap nak makan orang

gigih tau kak aku buat rombongan Cikgu Ina ke Langkawi, ghembiang anak-anak, menantu dan cucu semata -mata nak sambut birthday suami dan anak bongsu, ehekkkk terpaksalah dia celebrate birthday aku sekali secara tak senaja.

Restaurant aku dah tempah, tolong Melayu aku pilih yg halal concept, senang sikit nak handle dgn haji hajah ni kan. Pressie messiepun dah siap beli...kekpun dah hantar pi restaurant. Done..

tah apa-apa sakan nak sambut birthday

Rindunya kat arwah ayah aku.. 11 hari berlalu tanpa beliau.. sungguh aku rindu..

kenapa lah aku di bizi kan sangat dengan hal-hal di dunia ini....
sedangkan ku tahu ini semua hanya permainan yang melalaikan saja...