CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[TERKINI] Edisi Gambar & Video - BERSIH 3.0 : 2012

Close [Copy link]

AGAK2 KO PENGUNDI2 YG LAHIR TAHUM 1800'AN DAN AWAL TAUN 1900'AN TU DI KIRE PENGUNDI ANTU KER  ...
kittycomel Post at 29-4-2012 07:04

pengundi yang lahir 1800an / awal tahun 1900 tu keluar mengundi ke... agak agak la kan.. kalau dia lahir tahun 1800 an.. dan yang datang mengundi tu umur 40 an, apa tugas ejen PKR/PAS/DAP dekat polling station

waja tu mmg tebalik
tapi kat tb 3 lapor itu keganasan yg di lakukan oleh pendemo

tapi b ...
perembes Post at 29-4-2012 02:04
ko cakap kat pakcik n makcik ko kat kampong tu......kalau ada org yang terperosok kat bawah, buat apa dok terlompat2 cam beruk kat atas keter tu.....pastu korang takdak akai ke tengok kat bawah keter tu ada orang ke tak......sanggup pi terbalikkan keter tu buat apa, geng kan ramai,pakat2 tengok le......dah tak der kerja sangat ke...opsss memang tak de kerja pon,...kalau tak...tak pergi le berdemo.....ye dok....

P/s: lepas ni simpati mencurah2 kat abe2 polis....wat penat jer....

Jangan salahkan pakcik2 dan makcik2 anda di kampung dengan laporan2 di utuseks,meloya, berita hairan.....simpati datang mencurah2 kat pm dan abe2 polis....

seko2 mcm babi.

ada agama tanak ikut. pegi ikut telunjuk keling bodoh tu.

bodoh punya melayu. sial.

ko cakap kat pakcik n makcik ko kat kampong tu......kalau ada org yang terperosok kat bawah, buat ap ...
myseba2u Post at 29-4-2012 07:19

aku dah bg komen sinis kat fb..... tak kira la klau sedara2 aku yg join ecik ati ke ape...
ade provocator musti salahkan umno... itu org umno punya ejen.... banggang nak mampus.... satu lg bersih patut berjuang dgn 10 tuntutan tuh..... jd tak perlu ade cerdik pandai dok laung nama parti.....mmg kelaut sungguh....klau ade yg mati sah dikata syahid.... taknak pkir ke yg mati tu provocator.....

Follow Us
ternyata tidak ada orang yang terperosok bawah keter polis.....nak tipu pon agak2 lah woi....

seko2 mcm babi.

ada agama tanak ikut. pegi ikut telunjuk keling bodoh tu.

bodoh punya melayu. ...
thessailly Post at 29-4-2012 07:22

PM Pun Islam katanya...tapi undang2 ISLAM Tak nak buat..malah dimain2kan lagi..
bini pun tak lepas tutup aurat, lagi mau citer pasal agama2?????
bodoh punya pencacai

ternyata tidak ada orang yang terperosok bawah keter polis.....nak tipu pon agak2 lah woi....
myseba2u Post at 29-4-2012 07:26

sapa kata ade 18 org dok bwh kereta tuh.... nanti sbut provocator.... koje umno.... anwar bromen pn koje umno.... tulah otak plitaik.... meratib umno kehulu kehilir....

Akhirnya kerajaan dah tumbang

Post Last Edit by kittycomel at 29-4-2012 07:31
pengundi yang lahir 1800an / awal tahun 1900 tu keluar mengundi ke... agak agak la kan.. k ...
Magika Post at 29-4-2012 07:19

bkn skrg petugas x di benarkan ke? ade sikit perubahan syarat2 yg spr bg dulu2 tp tetibe skrg dah x di bnrkn? list nama beratus2 share kt satu alamat yg sama tu camner pulak?

aku rase benda2 camni yg asek berulang n berlaku setiap PRU mybbkn org x puas hati.

aku nmpk apa yg org ramai mahukan ialah keadilan hak mereka mengundi tidak di perkosa/putar belit. Tu x masuk lg ribuan blue ic yg tetibe di beri pada pendatang. just yesterday kawan aku kerje bank jumpa indon ngan blue ic malaysia. dia nk buka akaun bank.org tu baru dok kt m'sia 5 tahun jer. indon tu ckp dia dah warga n mmg boleh mengundi.

so camner tu kan? adekah kite nk biarkn benda2 camni berlaku? mintak elok2 kt spr buat bodoh jer. apetah lg SPR pun rata2 mmg org BN...So camner tu?

kat fb sahabat kite sorang nih.... die post gambo hj hadi tgh berucap time bersih.... smbl tulis bakal pm kita sdg berucap..... rasa nak pitam.... pun ade

Reply 1988# peachRose

habis tu kalau pm tak ikut ko pun boleh tak ikut skali laa????
bodoh punya babi

aku dah bg komen sinis kat fb..... tak kira la klau sedara2 aku yg join ecik ati ke ape...
ade pr ...
dino Post at 29-4-2012 07:25
hai dino.....hehehe.......alhamdulillah.....pakcik, makcik,sedare mare, penduduk2 flat pprt kita kat kampung tak terjejas dek bersih tu....aku sendiri pon baru tau pas bukak internet jeww.....orang2 flat kat situ cari rezeki sara keluarga cam biasa.....

Reply  peachRose

bodoh puny ...
thessailly Post at 29-4-2012 07:31

Dapat babi sekor ke peserta semua tu

Reply  peachRose

bodoh puny ...
thessailly Post at 29-4-2012 07:31

yg aku duk pungpang2 kat sini tu kalo bukan bangkang apekenamanyer?
ko yg duk cium bontot PM lembek tu...

PM Pun Islam katanya...tapi undang2 ISLAM Tak nak buat..malah dimain2kan lagi..
bini pun tak le ...
peachRose Post at 29-4-2012 07:26

bini lombu bibir merah tu pon rambut terdedah. anak2 soSIAL x hengat. Lombu bibir merah kesah ? pengikut lombu bibir merah punye dungu pi ckp lombu bibir merah tu ISLAMIK. Ni la akibatnya bile lombu2 umngok ni mkn rumput bercampur taik lombu bibir merah. semua lombu2 tu main hangguk jer. Dpt rumput kering BR1M pun lombu2 tu makin hangguk hangguk. mooooosyukurrrrrr kata lombu2 tu ramai2.

hai dino.....hehehe.......alhamdulillah.....pakcik, makcik,sedare mare, penduduk2 flat pprt kita kat ...
myseba2u Post at 29-4-2012 07:32

sdara aku tu berkg kat kl..... maklumlah pemimpin pas....pakcik aku ni oke je.... tp anak2 die kehulu kehilir politaik.... sayu hr  hmpr s10 posting ka walll... slama ni aku tak baca sgt... tp time bersih aku baca gak.... tambah2 ade sedara marah2 kat team bersih yg menyusahkan die nak kluar.... sapa kata keje org tak terbantut..... appy la nak wat kat stadium sedari awal.... backup plan.... tp biasa la....... sengaja nak berdolak dalih....
jujurnya aku stuju ngan tuntutan bersih tuh.... cuma akhirnya kelaut..... sbb tuntutan tu topeng je....

Masing2 ada pendirian dan ada hujah. Dalam ni duk memekak buat hape? Cari dosa free? Make a general statement.., fine. Tembak sana sini tak payahlah. Opinions must be respected. Bukan senang nak ubah pendirian seseorang di zaman IT ni.... Semua dah pandai belaka...

Drama apa pulak kali ni