CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

PTD - Pegawai Tadbir Diplomatik -

Close [Copy link]
eehh...aku pon dah merasa dah hidden benefit tuh..meh le sesapa yg dah merasa tu share reramai..heh heh heh

apa dia hidden benefits tu? kena buat book review ke?
don_naza Post at 31-3-2010 11:07

hahaha..hanye org yg "dok dalam" jek mengetahui akan kenikmatan hidden benefits ittewww

jadi semakin unggul ke? hahaha!

...atau semakin tunggul kayu yang digilap dan dijadikan hiasan...

saya pun dapat dok exam untuk ke sekian kalinya....harap2 rezeki berpihak pada saya kali ini..amin..

1945# seroja_pagi

aminn..aku aminkan utk ko

Follow Us
salam semua.

hamba nak tumpang tanyalah kan, biasanya kelulusan untuk jadi PTD ni dlm bidang mana? I mean, kalau degree in law macam mana chance untuk dapat? maaf bertanya, hamba budak baru belajar

eh u..kalo ade byk hidden benefit yg u idam-idamkan sgt..apply la cpt..leh same2 kite "merase" hidden benefit tuh..

sharing is caring kan...tak gin don_naza??
Ms_Commet Post at 29-3-2010 11:26

dah join pon... hahahahaha...

salam semua.

hamba nak tumpang tanyalah kan, biasanya kelulusan untuk jadi PTD ni dlm bidang mana? I mean, kalau degree in law macam mana chance untuk dapat? maaf bertanya, hamba budak baru belajar ...
are_keem Post at 3-4-2010 08:09 PM

kalau degree in law, dari jadik PTD baikla ko mintak Leftenan Maritim..lagi besar gaji daripada PTD.. campur COLA etc RM3000..x caya cuba check laman SPA..otherwise ko  practice je..lagi banyak masyukk..degree in law kalau xde kepujian pun bole mintak LM tu..PTD kena ada kepujian..tapi gaji rendah drpd LM..aku dah tengok dah kat SPA web..checkla...)

Tumpang tany, skrg semua pengambilan PTD adalah kontrak kan, so benefit x same macam PTD yg dah permenant? How about bonus and loan benfit dapat ke x? And kalo dah kontrak bape lame baru diserap jadi permenant?

Tumpang tany, skrg semua pengambilan PTD adalah kontrak kan, so benefit x same macam PTD yg dah permenant? How about bonus and loan benfit dapat ke x? And kalo dah kontrak bape lame baru diserap jadi  ...
aku_ker Post at 11-4-2010 19:48

bonus gomen skrang, kalau dia bagi, semua dapat termasuk yg kontrak,contract of service dapat, contract for service xdapat (ke aku tertukar eh?)

rezeki Allah bukan setakat skim perkhidmatan,gaji,elaun,gred jawatan sahaja...lebih luas dari tu, gaji JUSA C 14k pun, kalau rezekli tak berkat hidup tak senang jugak

baik kerja kerani N17 tapi gaji berkat, Insyallah hidup senang dunia akhirat...Ada kerani yg isteri tak kerja, anak mcm kereta api, boleh jugak hidup dgn baik dan anak2 semua masuk universiti....ada yg jawatan Ketua Pengarah, tapi anak semua tak menjadi....

jadi tak payah la nak dengki dgn org lain...

anyway..aku pun bukanta PTD...

cam aku keje swasta dah 9 tahun gaji pun masih rm2500..tapi..bila tang bonus tu alhamdulillahlah..sekali dapat, jejak 6-7 bulan..tu jelah kelebihannya..kalau gomen bonus 1 bulan jek kan?

1951# interferens
Thanks for the info, camne ngan loan gomen bole dapat jugak ke?

1951# interferens
Thanks for the info, camne ngan loan gomen bole dapat jugak ke?
aku_ker Post at 12-4-2010 23:57

rasanya tak boleh....even yg tetap tapi belum confirm pun xboleh (loan kereta boleh la kot, rumah xboleh).

Tapi kalau loan koperasi tu rasanya boleh...

cam aku keje swasta dah 9 tahun gaji pun masih rm2500..tapi..bila tang bonus tu alhamdulillahlah..sekali dapat, jejak 6-7 bulan..tu jelah kelebihannya..kalau gomen bonus 1 bulan jek kan?
seroja_pagi Post at 12-4-2010 10:30

ingatkan aku sorang jer yg keje swasta tempoh serbis lamer tapi gaji ciput nih...

ingatkan aku sorang jer yg keje swasta tempoh serbis lamer tapi gaji ciput nih...
halil_ksbharta Post at 13-4-2010 02:53 PM

sekapal la kita...

standard la, semua akan defend skim masing2 adalah yg terbaik. tapi kita kena ingat, rezeki tu datan ...
don_naza Post at 13-3-2010 23:07

I agree with u..mana2 skim sama saja. Bukan skim yang menentukan cemerlang atau tidak seseorg itu, tapi hasil kerja dan dedikasinya. I'm PTD too...ditempatkan di kalangan skim DG lagi yang dikatakan amat memusuhi skim M but Alhamdullillah, so far so good and some of them are my best friend now..yang penting mcm mana cara u bawa diri..Hampir lima tahun aku berkhidmat as PTD officer, aku rasa tanggungjawab aku makin bertambah sepertimana naiknya pangkat aku..naik pangkat bermakna tanggungjawab lebih, pening kepala pun lebih..bukan bermakna mesti sombong dengan skim2 yang lain yang lambat naik pangkat. Semuanya berkaitan rezeki yang telah ditentukan Allah..Allah kasi rezeki lebih bukan bermakna kita lebih hebat dari org lain.

salam...

ada soklan nak tanya, harap2 yg bkenaan bole tlg jawab.  soklan sy:

mcm skrg sy gred 41  tetap (servis dah 6 tahun) di badan berkanun, tp looking fwd nak apply ptd.  ada tbaca di satu forum, kes mcm sy mmg automatik spa reject.  btol ke?

Reply 1959# truestartommy

ada senior pon ckp mcm tu gak...katakn kalo gred 41 kat bdn bkanun bila apply spa 41 pon dia akan rejek...melainkan kalo kt gred 17 then apply 27 ke 41 dia akan pertimbangkn....tp tak tau la sejauh mana kebenarannya...mybe otai2 kat sini bole jwb...