CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Rumah Borak Warga FD yang penuh dengan warna warni kehidupan, cukup-cukuplah gad

Close [Copy link]
rospinki replied at 18-10-2018 10:03 AM
biar jah anak hang nk pi mana..selagi dia  tau jaga diri sudahla..lagi bagus kalu dpt kawen arab y ...

pasal ayat hang ni lah aku kena carut dengan anak aku..

'mom, you are such materialistic, I am looking for a good man who can look after me, guide me not super rich spoiled brat'
anak aku pasal berani tu mmg aku tabiklah, pastu dia super confident walaupun harommmm..

...ok aku kena dah sejibik

rospinki replied at 18-10-2018 10:06 AM
aku ada idea yg baik punya hadiah apa nk bagi kat toklaki hang..tapi takut bling2 marahselamat a ...

apa pasai? one night stay kat resort ka? No lah... nothing special, kita dah terbiasa duduk pulau kerja gini...
nak beli benda-benda cumi cumi dah ler.. aku tak kaya, duit cukup-cukup jah

rospinki replied at 18-10-2018 10:15 AM
sedapnya kangkung tu bling..igtkan hang masak..sedap2 menu hang..aku hrini bekal ikan bawal masak  ...

Semalam aku buat Grouper fillet pan grill, mash potato, cauliflower and lemon sos with sweet basil. Tak dan nak ambik gambar, dua-dua org attack..zasss habihh. Anak aku tak da dia pi dancing class nak perform utk Annual Dinner, aku terpaksa simpan sikit utk dia walaupun dia dah makan kat luar, ialah mak-mak ni selalu teringat kat anak kenn?

myakayina replied at 18-10-2018 12:50 PM
wah rancak nau kaka @cmf_blingblings dan kaka @rospinki ..borak sakan..

kaka bling..try lah  ...

ayam ada dlm freezer, mungkin boleh try kot..35 tangkai cili kering....huhhh membara

cmf_blingblings replied at 18-10-2018 03:30 PM
ayam ada dlm freezer, mungkin boleh try kot..35 tangkai cili kering....huhhh membara

boleh kurangkan klu tak nak terlalu pedas..   mya klu buat asam pedas suka kuah pekat sikit tapi taklah terlalu pekat dan tak terlalu cair.. teringat asam pedas arwah nenek mya..klu dpt mkn mmg tak toleh kiri kanan dah.. mmg cukup rasa resepi dia..mkn dgn ikan goreng atau telur masin..

myakayina replied at 18-10-2018 03:36 PM
boleh kurangkan klu tak nak terlalu pedas..   mya klu buat asam pedas suka kuah pekat sik ...

selalu buat ikut resipi Chef Florence, torbaik nyonya tu punya resipi

Follow Us
myakayina replied at 18-10-2018 12:50 PM
wah rancak nau kaka @cmf_blingblings dan kaka @rospinki ..borak sakan..

kaka bling..try lah  ...

haha..biasalah miya..kadang layan sembang ala macik2 sini

cmf_blingblings replied at 18-10-2018 03:23 PM
pasal ayat hang ni lah aku kena carut dengan anak aku..

'mom, you are such materialistic, I am  ...

syukur anak hang macam tu..alhamdulillah nanti dia taulah pilihan dia..kita sebagai mak sentiasakan mendoakan yg terbaik je utk diorg.
anak hang mesti lawa kan anak kacukan omputeh lak..aku imajin prektis dancing ala princess kt jamuan diraja gitu..wawww...dengan gaun kembang dia..harap2 jumpa pince kat sana nanti bling..im so happy for you

cmf_blingblings replied at 18-10-2018 03:28 PM
Semalam aku buat Grouper fillet pan grill, mash potato, cauliflower and lemon sos with sweet basil ...

hebat menu dinner hampa..ala chef oliver..sedap tu..tekak omputeh camtula..aku ngan anak tekak sempoi ..senang tekak melayu semalam masak 1 lauk je ikan 3 rasa..pastu buat cendawan goreng..makan malam diorg makan cendawan tu je..yelah bling..sentiasa igt tuk anak..ni aku ckp betul2..makan amik ala kadar ..sebab aku trgt kat anak2 lain yg takde ngan aku..bila dia balik cuti je aku masak semua yg diorg nak..baru adil.

rospinki replied at 19-10-2018 08:58 AM
syukur anak hang macam tu..alhamdulillah nanti dia taulah pilihan dia..kita sebagai mak sentiasaka ...

hahahah anak aku muka Melayu, Myanmar, Thailand, Indon...Sabahan..tak dak kena mengena dgn pak, sbb tu org suruh beranak ramai supaya ada yg menyerupai paknya...tapi emmphh, Allah bg sorang ja. Tak daklah menari mcm princess, menari ala-ala kpop + latin + hip hop...balik malam-malam ngadu penat

rospinki replied at 19-10-2018 09:06 AM
hebat menu dinner hampa..ala chef oliver..sedap tu..tekak omputeh camtula..aku ngan anak tekak sem ...

Semalam laki pesan suruh singgah beli ikan kucing sbb dah habis, aku pi hentam beli 2 kilo sbb temenung tu berkilat, cantik sgt, pastu beli 2 ketoi tenggiri. So balik tu aku buat lemak cili api tenggiri, ayam goreng kunyit kacang panjang garing, sambal belacan dan ulam pudina utk laki aku dan aku makan ulam bendi yg muda -muda tu, huiiihhh lazat tak terkata

Bukan sentiasa masak westernpun aku masak kari, masak rendang selalu..husband aku suka ja.

cmf_blingblings replied at 19-10-2018 04:38 PM
Semalam laki pesan suruh singgah beli ikan kucing sbb dah habis, aku pi hentam beli 2 kilo sbb tem ...

Assalamualaikum bling..selamat hari senin

krikk krikk krikk...amannya fd skrg..hihi..kenapa eh..ada org meninggal kah?

betuahnya kucin hangpa..ikan pun fresh..semua bertuah la..nikmatilah hidup ni semasa masih ada..jgn lupa pada yg tiada.

aku semalam clear fridge..tiap sabtu asik ke pasar pagi beli lauk basah ujung2 tak abis masak..so aku semalam clearkan balance ikan dijadikan ikan masin..pastu seafood ketam udang sotong sikit2 smua aku cmpk dalam tom yum goong..termasuk ayam belen sop ayam sebelum tu aku cmpk..buh byk2 pes tom yum..buh santan..jadila tom yum goong..lgi cili2 yg aku beli semua dah nk macam layu layuan..aku kutip smua buat sambal goreh..yg style indon tu..pastu goreng ayam garing ketuk sikit buh sambal goreh kt atas..clear kan sayur smua aku masak. takde pembaziran dah..

aku takut membazir..sedih igt ramai lagi org tak makan dek bencana alam dan peperangan.

jangan membazir dan hidupla secara ala kadar.

rospinki replied at 22-10-2018 11:30 AM
Assalamualaikum bling..selamat hari senin

Rumah aku bila mak dah tak ada mmg tak belilah ikan masin, aku suka gulai ikan talang..
La ni musim sotong wei, jap  gi nak pi ushar sotong gemuk gedabak, bakaq cicah ayaq asam perghhhh

cmf_blingblings replied at 23-10-2018 05:12 PM
Rumah aku bila mak dah tak ada mmg tak belilah ikan masin, aku suka gulai ikan talang..
La ni m ...

bak mai sini sikit sotong..aku pun penggila sotong..asal pegi pasar mesti beli sikit. sedap ooo kalau bakar..cicah ayak asam..nyumm2
ikan masin yg aku buat takdan nk jemur..asik hujan. nti nk try goreng dah boleh dah kot.

hanya doa kita titipkan utk ibunda kita yg telah tiada

aku risau benanrnya..my 2nd doter nk spm..dia buat ilek2 kepala dia je..aku pulak yg stress tengok dia santai..dia ckp dah nk dekat takyah kalut..aku tengok jauh ke dekat dia ilek jek..aduiii..ckp lebih2 kang dia pulak stress..haiii tahla..dia tu nmpk slow dari dulu..tup2 sama je mcm kakak dia..aku selalu tertipu dgn anak no 2 ni..masa upsr / pt3 dia camtu jugak..hrp kali ni dia lebih bersedia

rospinki replied at 24-10-2018 03:47 PM
bak mai sini sikit sotong..aku pun penggila sotong..asal pegi pasar mesti beli sikit. sedap ooo ka ...

Aku tak beli kelmarin pasai hujan lebat sesangat kelmarin, lencun aku..hari ni pun kelam

cmf_blingblings replied at 24-10-2018 03:51 PM
Aku tak beli kelmarin pasai hujan lebat sesangat kelmarin, lencun aku..hari ni pun kelam

ooo takpe la..aku saja je..takanla hang nk htr sini

musim hujan la ni..hati2 bling

rospinki replied at 24-10-2018 03:54 PM
ooo takpe la..aku saja je..takanla hang nk htr sini

musim hujan la ni..hati2 bling

hari ni tgh pikiaq pikiaq lagi apa nak masak malam ni, anak aku sibuk dah nak ayam butter dia..leceh ler

cmf_blingblings replied at 24-10-2018 03:58 PM
hari ni tgh pikiaq pikiaq lagi apa nak masak malam ni, anak aku sibuk dah nak ayam butter dia..lec ...

ok la tu..aku suka je kalau ada pre-request gitu..tkyh pening2. masak je satu lauk. aku makan je apa2 yg ada.

lama tk msak ciken batasedap tuuuu

rospinki replied at 24-10-2018 04:06 PM
ok la tu..aku suka je kalau ada pre-request gitu..tkyh pening2. masak je satu lauk. aku makan je a ...

hari ni anniversary, laki aku cakap tak ada dinner, dia kasi aku oven baru dan cake....
emmmm tak aci pulak gitu