CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Aib di Mekah : Lelaki Tinggal Di Jeddah Jwb Balik Status Kontroversi Saiful Nang

Decaffeinated replied at 27-9-2015 06:34 PM
Hamka is right ofkos. 99% aku setuju kalau dia kata apa yang kita jumpa adalah apa yang kita cari. ...

bani saud tu sekutu dajal   

Walaupun tau kat sana ada rumah pelacuran,takyah la hebahkan.
Daripada nak pi buat ibadat tukar niat nak cekcur pulak.

Tahun 2011 kot, Saudi ambush organisasi pelacuran di Mekah, lepas tu takde dah di media. Yang ada sekarang peminta derma tahap paksa orang suh derma & pickpocket tahap melampau. Org sibuk ibadah dalam masjid, diorang sibuk mencuri keliling luar masjid. Ape nak jadi ah manusia2 saudi nih.

sam_survivor replied at 27-9-2015 04:17 PM
Peniaga2 yg menipu pun ada juga kat sana

Waktu membeli n kalo diorang cuba menipu, ada yang tanak beri balik duit bagai masa tukar barang, pakai trik ni, cakap HARAM, HARAM, HARAM. Diorang takut bebenor ngan perkataan tu, walaupun tiap2 hari cuba menipu.

SN aku sokong kau. kipidup.

Lagubestbest replied at 28-9-2015 07:40 AM
Waktu membeli n kalo diorang cuba menipu, ada yang tanak beri balik duit bagai masa tukar barang,  ...

Diorg kata produk tu drp negara arabla apala walhal import from China.. tak ke itu tipu?

Follow Us
pttla mcm2 bencana jd kat sana...
berpunca drp manusia gak

amansihat replied at 27-9-2015 11:33 PM
sebab tu haji yg pak arab jalankan ni more on commercial value.ada peluang bisnes.masjid dibesarkan. ...

selain monorel, mrt segala tuh..tlg buat RnR proper sket especially toilet dari madinah-mekah dan mekah-madinah..

mbhcsf replied at 28-9-2015 12:27 AM
Of course kena ada bukti kalau tak tarafnya hanya dakwaan sbb ia bukan beserta bukti, true. Kat si ...

sedari isu ini viral kat FB, saya dh agak akan ramai org bash islam n arab kt forum CARI.dorg ni x baca betol2 ke ulasan tuh...
saya x rasa pon ulasan tu bersifat in denial terhadap apa yg berlaku di tanah haram...tapi lebih kpd saiful nang yg menuduh tanpa bukti yg kukuh dan dipos plak masa tgh org g haji n mcm2 masalah musim haji thn ni.

Duta lover replied at 27-9-2015 03:30 PM
Seolah2 ada mesyuarat surau di kampung tenuk indah
Yg agenda nya menyentuh tentang gejala sosial da ...

dalam kes saiful nang ni , dia diumpamakan orang kampung lain pergi sebarkan berlaku maksiat yang dia tak pasti berlaku ke tak dalam kampung tu, cuma berdasarkan cakap-cakap orang ke kampung-kampung lain, bukan kepada ajk surau kampung tersebut...

Decaffeinated replied at 27-9-2015 10:54 PM
tapi dalam Mekah semua muslim kan. So we can leave the kafir out of this topic lah.... kejadah apa ...

macam mana ko tau dalam mekah semua muslim?kalau semua muslim pun, apakah tuhan tu confirm semua muslim suci dari dosa?
sikap typical.. dia mock orang boleh..
tak perlu masuk issue orang tu orang ni..
tapi bila orang mock dia kena cari kat padang masyar

Waktu membeli n kalo diorang cuba menipu, ada yang tanak beri balik duit bagai masa tukar barang,  ...

penjual : halal? halal?

pembeli : harommmm (dpt duit belen)

kalau yg x tau ckp "halal" abis la duit belen

ni org citer...betoiii ke?

nashrudean replied at 28-9-2015 09:25 AM
sedari isu ini viral kat FB, saya dh agak akan ramai org bash islam n arab kt forum CARI.dorg ni x ...

okeh aku sokong ko
aku punya pemahaman pon cam ko
penulis bukan in denial kan SN tu tp................

Lagubestbest replied at 28-9-2015 07:33 AM
Tahun 2011 kot, Saudi ambush organisasi pelacuran di Mekah, lepas tu takde dah di media. Yang ada se ...

Kdg2 apa nak heran..jgn tperanjat bila kau buat haji ke
Nak cium hajarul aswad kat mana nak lepas barisan
Kau bayar org yg jaga tu..mmg niat baik..tp tolong lah ubah
Dalam ibadah pun rasuah.belum lg yg pg haji nak dapat awal
Bayar pegawai,sampai sana nak cium hajarul aswad pun nak bayar.
Islam tu xmemaksa  tp bilamana org tu xpaham konsep tp seboleh nak buat juga,tu lah jadinya

naina replied at 27-9-2015 03:08 PM
Point dia xleh aibkan tanah haram
Nmpk x..mcm tujuan SN ni nk crik keburukan pula
Bukan ibadat smp ...

sebab dalam islaam.. kita disuruh menutup aib .. tetapi wajib menegur. bukan membuka aib dengan alasan nak menegur..

contoh..

kau housemate aku. aku nampak kau bercium pipi dgn pakwe kau.. bila kau dalam rumah depan kawan2 rumah aku cakap "kau tak malu kebercium dgn pakwe kau dpn rumah? kau tahu tak jiran2 semua pandang kita sebagai gadis2 yg baik" apa perasaan kau? apa kawan2 yg tak tahu tu akan cakap? apa plak reaksi diorang selepas tu pada kau? tapi kalau aku tarik kau.. atau jumpa dalam bilik.. aku ccakap "weyh.. sorry td aku ternampak kau kiss pakwe kau..jgn buat lagi la weyh..tak baik tu.kang dari cium buat lak benda lain. kalau dia sayang kau dia tak suruh kau buat mcm tu,lagi pun kalau ada orang nampak apa plak kata jiran dn kawan2?" so.. apa kau rasa?apa plak pndgn kawan2 rumah kat kau? kau tak malu kan? kwn2 pun akan still hormat dn tk pndg keji kat ko kan?  

haa.. mcm tu lah beza dan maksudnya penulis tu. bukan dia nak backup sangat arab. pada aku.. dia lebih kata. jgn malukan tanah suci mekah dan islam. kalau lah di takdirkan mekah tu ada kat somalia.. aku rasa dia tetap akan cakap macam tu.. sebab dia bukan nak bekar org arab atau ketuanan arab. tp lebih pada islam dan mekah sendiri

Ya..dan barang pun yg dibeli sila periksa.
Jangan pikir cina kat tanah besar sana ko shopping je nipu.
Pak arab ni kat sana pun segelintir ada yg nipu,mengucap bapak mertua aku bila tahu kena tipu.

cherub replied at 27-9-2015 09:14 PM
Disclaimer: i sgt tak suka SN.

Truth: yes. My hubby ada terserempak sgn pelacur kat mekah. Dia t ...

Be carefull dgn yg flash2 tu sbb kawan my hubby dah kena hudud sbb ada schoolgirl flash kat dia.... dia pulak yg kena...but ni bukan kat Mekah, it happened in Riyadh

hanakikan replied at 27-9-2015 02:14 PM
Ye la. Mari la kita junjung negara arab tu. Arab bangsa paling mulia kat dunia. Tp last2 main dgn ma ...

tak kira la bangsa apa pun,
kalau sikap jahat, jahat juga.
yang kita agungkan Rumah Allah itu
harapan saya orang-orang yang tinggal di Tanah Arab itu baik2 semuanya
begitu juga tidak kira di mana

sofiazara replied at 28-9-2015 01:56 AM
takmau hat ni
nak yg haramain yg saiful nang punya

jap..bukti yg tu betul ke?

xde yg seprais langsung komen2 kt sini...aku baca takat page 3...terus aku jumpe ke sini...

MELUAT!!...tahu meluat??...

dah nama dunia...tmpt besarangnya segala keburukan dan kebaikkan..lagi ko nak expect apa jika ada pelacor ditanah suci skali pun...

tp apa hak kau nak jaja cerita yg ko sendiri hanya dgr2 dan bukan dr mata kepala ko sendiri??...haii laa manusia...benarlaa kata nabi...kalo ada org yg membawa berita hanya dr dengar2 saja...maka dia jatuh penipu...dah lg ko nak tegakkan benda yg terang dtg hanya dr hearsay saja....

busuklaa mcmane pun tmpt suci tu...hanya situ yg berkali2 ALLAH sebut dlm kalam mulia...hanya situ tmpt yg dirindu2 nabi setelah berhijrah....hanya situ satu2nya tmpt imam mahdi bakal dibait...hanya situ tmpt yg dilindungi dr dajjal menembusinya....hanya situ berpuloh2 malaikat menjadi perisai mempertahankan dr dajjal...

bertaubatlah...jika benar sekali pun....bukan begini cara nya utk ko berbicara dan melemparkan tuduhan...kalo ko xsuka saud...direk jela ko kutuk dia..apa perlu ko sebut2 mekah dlm perkataan pelacor??..