CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ib-instaforex

[Tempatan] Mahasiswa 'ikat perut' dek GST

trebadoure7 replied at 7-4-2015 02:57 PM
ignorant people ni la yg keep on talking s**ts like they know everything laaa
and then nk samakan ...

taknakla marah.. ni kite bincang kepada tajuk asal.. student komen ikat perut sebab gst. harga mknan cafe kat universiti rm8. tu nak tau tuh, cafe universiti mana yang letak harga smpai rm8... tu satu.. lepas tu macam yang forumer forumer lain cakap la, student bazir duit itu ini semua.. itu mmg hakikat pun. ada yang boros ada yang tak. kena pandai manage duit la. yang menjadi persoalannye, betul ke sebab GST mahasiswa kena ikat perut.. ke takat gimik..

sebab apa i tgk, lepas gst, restoran serai, chillis, kenny rogers, dan restoran restoran lain pun tak de kurang orang makan pun. pergi makan kat wong solo kat shah alam tu, bersepah tgk geng bbdk makan.

anisania replied at 7-4-2015 11:39 AM
ntah tak tau nak cakap. kalau pergi makan kat depan uitm kat seksyen 7 tu, waktu wiken, ramai je iol ...

sure  ke yg makan mewah tu student? guna duit ptptn jer
sure ke kalau student diorang tak de supplement income dr parents / partime jd
atau diorang tu student PJJ yg dah kerja , kelas on weekend je so dah kerja pasti la mampu makan mewah sikit

tpt makan tu bukan student je leh pergi .. akak pun kadang masuk gak area tu cari ABC sedap. .

addamnor replied at 7-4-2015 01:44 PM
sedih adik2 student masa kini...

zaman saya dulu 5 tahun lepas elaun USD 500 sebulan..

kelas sis elaun dlm USD

anisania replied at 7-4-2015 03:07 PM
taknakla marah.. ni kite bincang kepada tajuk asal.. student komen ikat perut sebab gst. harga mkn ...

GST bukan sebab  student lari  bajet mmg sebelum gst pun bajet kalau takat dpt ptptn tu tak cukup dik
to a person yg gaji ribu2 gst mungkin tak terkesan . to student yg bajet dia tak de lebih .. sehingga ke sen sen pun di kira
mmg terasa la kot .

barang2 zero rated is barang makan yg belum di proses. a student tak de choice nak beli brg zero rated and masak sendiri kat rumah
nak tak nak kena makan kat cafe, atau masak megi ( megi pun kena gst- processed food). stationary, paper , printing semua gst, kalau campur sikit2
byk gak tu yg lari dr bajet asal kan .  

org dah kerja like me maybe tak rasa sangat . for some its just less loose change nak campak dlm tabung .

dewi replied at 7-4-2015 03:11 PM
sure  ke yg makan mewah tu student? guna duit ptptn jer
sure ke kalau student diorang tak de sup ...

tu saya cakap ada student pandai manage duit. ada student tak pandai manage duit, culture shock, nak ikut kawan. ada student manja dgn makpak.. ada duit ptptn tapi still mintak duit mak pak hujung hujung sem(macam i dulu dulu). takkan i tak tau set set bebudak/ or budak baru keje. dah berumur pun i nih. kalau mmg jenis student beringat, duit mmg untuk benda penting, diorang tak kuar cari makan luar kawasan universiti unless mmg kedai tu betul betul murah.. ni saya assume ipta ek. cafe dalam ipta selalunye berganda murah dari luar. skang ni kalau i pergi universiti lama i, kat kolej kediaman penuh parking kereta kat bawah kolej tuh. bbdk skang memasing ramai dah ada kereta.

persoalan i skang betul ke GST tu sebab kan cafe universiti tu charge rm8. berita tu macam tak aci, tak bagitau universiti mana, cafe tu nama apa. takat pukul rata GST buat mahasiswa 'ikat perut'.. tak aci la.

org dalam ni sembang depa ja paling molia...hakikatnya nan hadoooo

Follow Us
Edited by lionsleepin at 7-4-2015 03:50 PM

Bila pikir2 balik. Bukankah anak2 tu bawah tanggungjawab parents sehinggalah depa graduate.

Sebab tu lah kena rancang belanjawan sebelum tambah ahi keluarga. Kena ingat,  Kita nk tanggung anak tu sampai dia berdikari. Bukan setakat dia umur abis som aje. Kalo student komplen wang ptptn tak cukup tu sah2 lah student tu x bole bedikari. Kalo anak org susah kita kenalah extra hard cari jalan. Samada cari part time work, jimat gila2 or last resort ask from your parents. Tu aje lah ye.

Reality hidup memang macam ni. Why not you blame your parents for not providing enough allowance. Nak komplen sangatttt kannnn. Aku pun tak senang zaman stadi. Tapi sedar dirilah kita ni anak orang susah. Belanja apa adanya.

trebadoure7 replied at 7-4-2015 02:54 PM
so berlagak
kehidupan ko jgn nk samakan dgn kehidupan org lain

tu dia, tuduh org berlagak pula
habis tu, tadi suruh org belajar balik zaman sekarang
tak ada bezanya zaman sekarang dgn zaman 10 tahun lepas
kalau tak pandai uruskan duit, jangan salahkan GST
member2 aku dpt PTPTN, satu semester RM8 ribu, tetapi kalau bab nak keluar duit utk beli buku pun kedekut, nak salahkan siapa?

brown_pupil replied at 7-4-2015 02:28 PM
hai dik..banyak pulak alasan ko... duit ptptn x cukup la, gst la.. gi makan kat dining tu free jer.. ...

Hello u enroll UiTM uni sedih tanah air ada lah makan free  di dewan selera  bagai. Tak semua orang masuk UiTM. Uni saya dulu no such mkn free ini semua. Sudahnya student yang masuk guna duit sendiri ikat perut shj makan sementara tunggu elaun dari ibu bapa. Ikat perut ke? Erk.

brown_pupil replied at 7-4-2015 02:28 PM
hai dik..banyak pulak alasan ko... duit ptptn x cukup la, gst la.. gi makan kat dining tu free jer.. ...

kalau kat cyber ini, kafe2 mahal banyak students jah yg melepak.
so??? tak cukuo uang la sangat kan?

coba pergi kat starbucks ke apa, majority nya students jah yg dok cikcur situ, lepas tu klem uang tak genap kena ikat perut la pelbagai

addamnor replied at 7-4-2015 05:11 PM
Hello u enroll UiTM uni sedih tanah air ada lah makan free  di dewan selera  bagai. Tak semua oran ...

My dear.. UM ada jer kasi makan free.. bukan UITM je okeh.. Mana2 student yg duk asrama, majoriti ada food included, except kalau ada yg opt utk duduk luar.. But still, nak bagi alasan sebab GST kena ikat perut is so stupid okeh.. Kata je la duit ptptn dah habis beli hp baru, baju baru, belanja awek/pakwe..kan senang..

Changa replied at 7-4-2015 05:15 PM
kalau kat cyber ini, kafe2 mahal banyak students jah yg melepak.
so??? tak cukuo uang la sangat k ...

kan.. hujung minggu semua nak show off.. nak lepak shopping complex, minum nak kat starbucks ajer (kedai mamak x glamer okeh).. last2 sem belum habis, duit ptptn habis dulu..

Changa replied at 7-4-2015 03:14 PM
kelas sis elaun dlm USD

Kan sis. Zaman saya di Manipal dahulu kiri kanan classmate anak orang kaya drive BMW bagai gi kelas. saya jah low cllass anak orang miskin. Ujung2 grad jua walaupun almost kena repeat sem sbb gelabah beruk time professional exam. Kuat cikcur dgn USD 500 sebulan katanya. Nasib baik recover marks dlm remedial exam. Sukur pass dlm estimated time gitu dgn tak ada kontrak, cuma bayar 1% jah sumbangan kepada MARA dari total scholarship.

When I was a student.......teacher yang SELALU himpit aku mintak aku belanja.....

Bak kata @anya.peppaPIG jr sundal bolong CI...........yelah dah kau kan ada banyak vouchers makanan?

brown_pupil replied at 7-4-2015 05:19 PM
My dear.. UM ada jer kasi makan free.. bukan UITM je okeh.. Mana2 student yg duk asrama, majoriti  ...

terus trg je..... most camtu..... hujung minggu sewa kereta tak gitu?
ala2 nak hbis baru la ingat nak ikat perut.....

addamnor replied at 7-4-2015 05:44 AM
sedih adik2 student masa kini...

zaman saya dulu 5 tahun lepas elaun USD 500 sebulan..

Omg sis adalah alumni ummah adfp 15 intec seksyen 17 shah alem kah?

famri7 replied at 7-4-2015 05:38 PM
Omg sis adalah alumni ummah adfp 15 intec seksyen 17 shah alem kah?

Saya tak enrol intec IB ausmat canadian matriculation A level pelbagai tuh. Saya dah congak kos tersebut mkn masa, so sy fly guna result matrikulasi KPM jah. Fast track sangat sis, teman2 saya masih lagi HO saya dah kekwat jadi MO. Untung dua tahun gituh banding batchmates saya yang seat SPM sekali tapi ambil IB A level courses

islam melayu islam tipu
islam kata hubungan sebelum kawin dgn bukan muhrim harom, tp melayu kata takpaa, bercinta secara islamik
islamik butuh hang

apesal la bebudak skang tak reti fikir panjang sket. kalo x cukup duit, xmo mintak mak ayah, xmo berhutang..then pegi la cari keje part time. jadi cashier kat memana mall ke, promoter ke, ambik upah buat esemen ke, byk lagi keje part time kat malaysia ni. asal lepas nak makan minum, byr duit print esemen, pon dah okey dah.

banyak komplen. sorry cakap, yang tak reti survive ni budak melayu selalunya.

bracebintang replied at 8-4-2015 09:01 AM
apesal la bebudak skang tak reti fikir panjang sket. kalo x cukup duit, xmo mintak mak ayah, xmo ber ...

Sebab tu la melayu yang tak sedar diri ni di panggil MELAYU HAPRAK..tak sedar di untung..yang tahu cuma berlagak kaya..biarlah utang keliling pinggang..nak nampak rumah besar..kete besar..hakikatnya..jauh panggang dari api