CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MJ-merahjambu

Selami hati orang ketiga; apa yg kamu rasa, kongsi pengalaman...

kenapa ek dr dulu semua makcik2 n sepupu2 aku siap2 ckp, mesti aku ni jd bini no 2?
adekah ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 21:21

babe.. dlm banyk2 ex bf aku dan ex tunang, yg paling aku sayang duda anak sorang... kisahnya mcm ko lah.. dia kahwin atas pilihan famili dia, the moment aje dia kahwin, aku tak hubungi dia lgsg.. putus terus... aku tak jeles aku tak marah... aku terima hakikat bahawa dia bkn utk aku... aku redha dgn segala kemungkinan... aku cuma jadi pendiam dan penyedih hanya utk satu hari aje.. then i'm back to normal for the next day...  kawan rapat aku masa tu, adalah superior aku, dia pun pnh ckp, dlm umo2 menginjak nk terlajak, mst aku bakal2 jadi no 2..  masa tu aku gelak aje... tp rupa2nya mmg jodoh aku mcm tu.. mengelaklah mcm mane pun.. dh tertulis agaknya jodoh aku mcm tu, sebelum ni pun pnh gak berkawan ngan laki org, dpt tahu aje terus putus.. tak xde warning, aku terus tinggalkan aje..

6 thn lepas kali frust menonggeng..tiap2 mlm kalin wat smyg hajat ngn istikarah..1 mlm mmg mimpi dan dh nmpk dh tp x jelas muka dlm mimpi tu tup2 baru2 ni kalin ada  berkenalangn  ngn sorg lelaki ni..bila lepak sekali ngn dia kalin rs tenang, sejuk ja hati xtau nk describe..hati kalin rs mcm kenal ja..bila amati btl2 beliau lelaki dlm mimpi kalin 6 thn dulu tp masalahnya dia dh ada bini.....takkan kalin berjodohan ngn suami org kot....x psl2 nnti org tuduh kalin perampas hukhukhuk

Reply 162# kalin

cubalah elak selagi mampu.
bermadu ni manis, tp kita manusia, mesti rasa pahit gak kdg2.
kalau aku mampu, aku pun pilih tak nak kongsi2.

rasanya, sbnrnya, TAKDE POMPAN YG NAK KONGSI2 PUN DLM DUNIA NI!

haha. saja tulis guna huruf besar. biar org paham, bkn semua org nk merampas2.

Reply  kalin

bermadu ni manis, tp kita manusia, mesti rasa pahit g ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 21:42

baru kini kalin fhm perasaan org ke-3 ni...cuma yg menghantui kalin skrng ni...
beliau adalah lelaki dlm solat istikarah kalin 6 thn lepas....btol ka dia jodoh kalin??
arghhhhhhh.....cmno leh jd gini

Reply  kalin

bermadu ni manis, tp kita manusia, mesti rasa pahit g ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 21:42

rampas ni mean kita rampas terus.. tp klu berkongsi tu bkn rampas namanya.. benar.. tnyalah mane2 perempuan pun, xde sorang pun mahu berkongsi...

tp klu dh jodoh, berkerjasamalah dan hormat menghormatilah antara satu sama lain...

klu berjodoh ngn suami org means kena kawin kt siam la ek??
tidakkkkkkk..kalin nk kawin kt msia..nk kenduri bagai, nk pakai
cantik2...takut..kenapa beliau....

Follow Us
Reply 166# kalin

oiiiii! haha. jgn buat pasal la ko.
apsal lak kawen kat Siam?

mintak izin isteri no 1, kawen kat msia ni ha.
buat majlis mcm biasa.
apasal lak org nk ngata, kalau majlis lengkap semua.
akad nikah, majlis kenduri, settle.
majlis besar2 pun bazir duit je, kalin.

jgn pegi nikah siam ok.
kawen lari x menentu tu mcm kita buat benda salah.
kwn aku buat mcm ni. skrg hidup mcm x menentu. sian gak tgk.

kalau laki x brani mintak izin isteri, sila la suh dia lupakan niat nak berpoligami

baru kini kalin fhm perasaan org ke-3 ni...cuma yg menghantui kalin skrng ni...
beliau ad ...
kalin Post at 27-7-2011 21:47

wat lah lg solat ishtiarah tu... tgk plak apa petunjuk yg Allah S.W.T nk kasi kali ni..

klu berjodoh ngn suami org means kena kawin kt siam la ek??
tidakkkkkkk..kalin nk kawin kt msia..nk ...
kalin Post at 27-7-2011 22:01

giler apa?? tak semestinya kahwin ngan asben org kena kahwin kt siam anak oiiii... wat lah cara elok.. klu hang duk selangor or kl, mintak lah izin drpd mahkamah... dh approve, kahwin lah korang... klu hang org belah utara, klu tak silap tak perlu izin drpd 1st wife, just bgtau nk berpoli aje, dh ok..

Reply  kalin

oiiiii! haha. jgn buat pasal la ko.
apsal lak kawen kat Siam?

mintak izin ister ...
boneka_bisu Post at 27-7-2011 22:04

betul betul... nnt hidup pun tak bahagia... asyik berantakkan aje...

ish....takkan kot...nk lari setempat la klu jmpa beliau lg....mungkin jodoh kalin tu muka nk iras beliau tp x berbini lg (bersangka baik )

takut nk solat istikarah lg..takut muka beliau betul2 terpampang jenuh meraung huhuhu..takut ngn bakal madu..tp isteri beliau tersgt la baik...musykil btol huhuhuhu

ish....takkan kot...nk lari setempat la klu jmpa beliau lg....mungkin jodoh kalin tu muka nk iras be ...
kalin Post at 27-7-2011 22:14

aku lg best, tak pernah buat solat ishtiarah pasal jodoh2 ni, klu pasal lain pernah lah.. tp ko kena yakin, Allah sentiasa tahu apa yg terbaik utk diri kita... berusahalah, masih belum terlambat...

aku lg best, tak pernah buat solat ishtiarah pasal jodoh2 ni, klu pasal lain pernah lah.. tp k ...
girlpower Post at 27-7-2011 22:20

dpt madu mcm ko ok la..aman dunia akhirat tp klu
dpt madu yg menentang poligami...glurpppppp...menangis
bwh katil aku mlm2 huhuhuhu moga xda apa2 yg mndebarkn
berlaku hukhukhuk

dpt madu mcm ko ok la..aman dunia akhirat tp klu
dpt madu yg menentang poligami...glurppp ...
kalin Post at 27-7-2011 22:23

hehehe... sebenarnyakan rahsianya.. lelaki tu, jika si suami pandai melayani bahtera kedua2 kapal2nya.. tunjukkan kepimpinan sbgai suami yg sebenar..

aku pon penah kena cop org ke 3.....

citernya sbb aku xtau laki tu dh b'tunang...kteorg 1 opis,1 division....knl dh lama dlm 3thn cmtu....mula2 kwn biasa je....pastu dia meluahkan perasaan,aku pon bg chance kt dia n suh dia jumpa mak bpk aku..dia dtg umah...jumpa mak bpk aku....so parents aku pon okay..aku pon proceed....pastu mcm celaka....1bln lepas tu, adik dia inbox aku kt FB, warning kt aku bgtau jangan kacau abang dia lagi......abg dia dh tunang n nak kawin dh.....perghhh bengang x hengat la aku time tu.....pastu aku pon back off....dasar jantan menipu....bangang!!

skrg dia dh kahwin..n sejak dr kejadian tu aku xb'ckp ngn dia walopon kteorg 1 dept...effect keje gak la ms awl2 tu....skrg slps 1 thn stgh berlalu aku hanya akn b'ckp soal keje je ngn dia,itu pun kalau btol2 penting sajork...lain tarakkkk...g mampos..malas nk layan org mcm dia...penipu..loosserr...benci aku tgk muka dia....bini dia plak xtau apa,tber2 nk anti ngn aku..so aku malas layan..lantak la life korg..semoga xbhagia la hendaknya...hahahaha

aku pon penah kena cop org ke 3.....

citernya sbb aku xtau laki tu dh b'tunang...kteorg 1 opis,1  ...
kerepek_sedap Post at 28-7-2011 10:45

tu lah... yg bestnya lelaki gak kan..

mintak maaf kepada kwn2 yg pernah terganggu hubungan disebabkan org ketiga. sbnrnya, ramai org ketiga pun jd mangsa keadaan. memang ada yg jenis hati kering, sanggup menyakitkan hati kaum sendiri dek sebab selfish. tp, majoriti sbnrnya jd mangsa jugak. kena tipu dek lelaki, tersepit dek keadaan, sampai terpaksa pilih jd org ketiga.

aku tiap malam tak boleh tido. kejap rasa nak lari, kejap rasa nak sabar. kalau aku boleh blah mcm tu je, memang aku dah blah. aku lg sanggup menangis hari2 dari sakitkan hati org dan buat org benci kat aku.

jd skrg aku bertahan demi dia dan isteri dia jugak. sapalah yg suka tenangkan buah hati, biar dia dpt jd suami yg baik utk pompuan lain? hari2 aku rasa mcm pengemis, kumpul kenangan2 dengan dia, utk jd bekal bila dia suruh aku pegi nanti. tiba2 aku tpaksa jadi kawan baik lelaki yg aku sayang sepenuh ati. LOL. apa punya nasib la.

aku tak rasa dia akan berpoligami. dia bukan lelaki mcm tu. pompuan tu pilihan mak ayah dia, jd aku tau dia akan berusaha penuhi wasiat mereka.

sapa la kata seronok jd org ketiga ni? kalau boleh pilih, memang aku pilih nak jadi hak dia sorg2 je, xde kongsi2. kalau boleh delete semua rasa sayang, memang aku dah delete. dia semakin sihat, isteri dia pun bahagia rasanya. aku yg jd mcm robot. hari2 rasa mcm paksa diri jadi okey, demi mak, demi dia.

Takdir.. apa la daya kita nak menolaknya.

mintak maaf kepada kwn2 yg pernah terganggu hubungan disebabkan org ketiga. sbnrnya, ramai org ketig ...
boneka_bisu Post at 28-7-2011 13:14

sedihkan..   org yg tak faham, sibuk lah caci maki.. walhal, kita ni sama aje jadi mangsa keadaan...  

buat cik boneka_bisu.. sabarlah.. berusaha lg dan bertawakal lah... dimana ada kemahuan disitu ada jalan...

sedihkan..   org yg tak faham, sibuk lah caci maki.. walhal, kita ni sama aje jadi mangsa  ...
girlpower Post at 28-7-2011 13:28

sis, aku pun dah tak tau apa aku nak skrg ni. rasa mcm hati aku jd rosak.
xpe, aku berserah kat Allah je. mana Allah lorongkan, aku ikut.
takde daya lagi nak pilih mana2 jalan sendiri.

sis, aku pun dah tak tau apa aku nak skrg ni. rasa mcm hati aku jd rosak.
xpe, aku berserah ka ...
boneka_bisu Post at 28-7-2011 13:43

jgn mcm tu... selagi boleh berusaha ko berusaha lah.. jgn jadikan si lelaki itu your last destination... bnyk lg lelaki bujang kt luar, yg terlajak pun ramai gak... yg penting ko kena berusaha... jgn cepat putus asa... pergilah bercuti sementara ni.. balik drpd bercuti ko berkawanlah ramai2... berdoa dan bertawakal... ko kena kuat jgn jadi lemah disebblan lelaki... nnt kena gelak...