CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: herbie

aku malas dan bosan yahammatt nk bekerje...

erk bole ke kalau nk berhenti keje...
hehehehe....

hutang byk nk kne settle
tk snggup rasenyeee

b0sss cpt la kasi ai permenant....
da lama tunggu nieee

tu la problem paling besar aku skang.
malasnya aku nak keje. aku dah sampai stage...tak peduli pasa ...
herbie Post at 15-2-2011 19:30

kompem culas solat nih hihihihi

keje ni ajo ko berdisplin

ko ni bagus di campak keje askor..kalo malas siap la ko kene dera ..hihihihi

nanti lama2 dah biasa kene..biasa la body dan minda tuh

ko kuat berontak..kepala batu..degei ya amat..aku leh tau

hidup nak bebas suka ati tak mo buat apa tanggungjawap..kalo buleh makan pun nak di suap..berak pun nak oang basuhkan..hihi

keje leh jadi sebagian dari IBADAH gak selain ibadat khusus cam solat pose seme tuh

nabi umoq 8 taun dah keje jadi gembala kambin sebab ciannnn tgk pacik dia abu talib keje teruk nak tampong koge beso haa..

kalo ko kecik2 mak pak ajaq carik duit cara susah to earn money maybe ko realised kebaikan bekeje

keje lah apa pun asal halal..walo masuk utan carik kayu api dan juei

esp LELAKI ! pompuan dalam jagaan ayah, masa bujang dan bila kawin dalam jagaan suami

ayah dan suami MUSTIIIIIIII ada keje..ni sebagian dari TANGGUNGJAWAP negara or kerajaan, sediakan peluang pekejaan

aku baca gomen dah order 100 000 mat nepal lagik nak mai..already there is 400 000 mat nepal dah dalam mesia..mostly pak gad

total foreign workers lam mesia aaa aku baca dalam 4  juta.. dalam tu cuma 1. 8 je legal..seme lain tu PATI

sampai cam tu sekali oang mai nak cari keje dan rezki halal..tapi ANAK BANGSA oang tempatan MALAS KEJE..pasai paaaaa?

ko jgn fokus bab apa ko tak suka..ko kene cuci kepala otak ko tu..MINDA KO KENE RE PROGRAMMING

ko kene pk dan fokus..apa bagus ko dapat dengan bekeje ! oang tadak keje akan depress..rasa rendah diri salu nya, rasa terhina walo oang tak hina..rasa diri depa kecikkkkkkkkk banding mat nepal segak jadi pak gad..walhal dia anak tempatan..

tapi oang de keje rasa yakin sikit..rasa bangga, ada pride , rasa sama tinggi dengan mat nepal or lebih baik dan untung sebab dia anak tempatan

kalo ko melayu dan islam ko leh gi jauh sampai jadi PERDANA MENTERI..kalo sultan mau pun leh amik ko jadi anak angkat dan kalo dia suka leh tabal ko jadi sultan ..mustahil ke? takkk..sebab ko anak tempatan..

tapi kalo sikap ko gini..kucing pun tak suka!

bekeje laa seolah ko akan idup seeeeeeeeelamanya lam donia ni dan beribadat seolah ko akan mati esok..ni kata nabi kita

yeayyy..aku dah berjaya berhenti kerja yang membosankan aku selama 2 tahun tuh n akan stat keje yg aku suka mgu depan..
walaupun bos aku mengamuk sbb aku hantar notis 4 hari.sekurang2nya aku gtau..xderla aku berambus begitu saje...
xpe2..sabar2 ngan karenah bakal ex bos ,4 hari je lg....
hoyeahhhhhhhhhhhhh

Reply 162# ajinomotonosuga

insaf n tobat kejap baca ceramah bang aji

sama laa.. aku pun malas nak kerja dah.. tengah bengang ngan boss sebab semua nak salahkan aku.. wal ...
mesmerize Post at 5-12-2011 00:31

hehe.. mcm bos lame ku..

tapi cik adik.. mari kite letak satu2 kat sini.

anda ketua pojek (project lead) btol kan translation tu?

1. memang tanggungjawab anda make sure keje bejalan lancar.
2. anak buah anda memang salah, so bos tak perlu marah direct ke anak buah anda, sebab anda ketua, marah anda la... pe lagi. Anda mau anda gi la marah budak slow tu.
3. anda patut list out problems, or using swot to identify all d problem n strenght bagai.. so bile meeting boleh bentangkan.. and bile anda bottleneck anda la patut selesaikan, sebab anda ketua projek. kalau tak boleh replace org yg slow tu find the other way..

memang leceh.. tapi.. itu la hakikatnye bile jadi ketua.. semua tumpu kat kita..
mcm client la.. dorang marah kite dulu.. sbb kita bos, dorang tak nak tau anak buah anda buat slow ke laju bagai ke bersinar2 ke.. ;) pujian2 pun akan pergi ke anda juge nanti. ;) kamon.. u can do it.

Reply 165# artcrime

thanks for the advice buddy

tapi kan i penah la dulu2 cakap kat my boss.. my team members ni slow, tak motivated, takde passion nak buat kerja.. sudahnye i kena blame juge.. dia kata my project plan tak betul.. yang dulu tu i dah lupakan la.. skrg ni i kena lagi.. u know  my project plan tu i dah bagi about 5 weeks for my team member tu untuk buat kerja dia.. from preparation to execution.. all server setup i dah buatkan.. dia tinggal guna aje..sudahnya dia cuma start at the last week.. so she become panicked and faced lots of issues and she didnt join this important weekly meeting yang my boss organized.. my boss asked me what i assigned to her.. macam la i assigned her task yg susah gila nak accomplish.. padahal i dah suruh prepare since 5 weeks ago.. mungkin salah i jugak la sebab tak monitor dari awal progress dia.. tapi she is hired as an experienced engineer and with experienced engineer salary.. takkan nak kena micro manage lagi?

i ni lagi la banyak kerja nak buat, i am a teamlead and i assign myself execution tasks too.. in fact i assigned myself more than my team members sebab i know i can do work fast, and our schedule is very tight.. tapi i bole aje siap sebab start kerja dari awal.. during that 5 weeks project plan, i siap away 1 week for a vacation lagi tapi i siap kerja dulu dari dia.. muka i ni jenis muka suwey yang jadi tempat blaming je kot.. not like my team member tu.. she's an indian yang jenis pandai cakap, banyak ideas, tapi time suruh execute dia mmg fail gila.. slow n soooo technically incompetent.. tapi my boss suka orang2 camni

Follow Us
Reply  artcrime

thanks for the advice buddy

tapi kan i penah la dulu2 cakap kat my b ...
mesmerize Post at 6-12-2011 10:29

woh sian anda.. dah kawen belum? ade punch bag kat rumah? hehehe..

nah.. u oledi "found" your own mistake, which is "lepas" pandang, because u have your own task, nop tak boleh gitu.. unless u ade project coordinator yg boleh remind all d team members weekly or mayb paling meluat daily. ehehehe. as a team lead u cant even kellipkan mate, tak kisah la dia kaliang 80 taun exp, but when come to work, "task first" "target first". Kalau dia tak leh execute kerja, den she become liabiliti to d company, why should your boss simpan her, for superb idea yang tak boleh di realisasikan? gitu? puih! But then tu top management punya mistake la. Kalau org cenggitu, buat macam cite the apprentice tu.. bawak masuk billik big bos kasi basuh, she cant accept it, berhenti kerja!

pariah2 ni memang gitu, ckp lebih habuk tarak. Kalau succesful canang satu donia. Sorry, bukan racist tapi kenyataan.

aku teringin nak jadi macam pak su aku..tak keje tapi boleh beli apa saja...
bukan dia orang kaya..tapi dia menumpang hasil duit felda mak usu aku...

best..tak keje..duk umah...layan tv...
bulan2 masuk beribu-ribu...
dah la duduk umah felda tinggalan atuk aku...
bahagianyer dia....