CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Pelajar Cemerlang Tiba-Tiba Jadi Dungu- Ibu Hantar Sihir Pada Pelajar Straight A+ Sebab Dengki Anak Sendiri Cuma Dapat 2A

mojarean_X replied at 25-8-2023 03:30 AM
Dah 3.30 pagi dan iols x bole tido pd malam jumaat ni. Apakah petandanya?

Hang kena solat tahajud?

annehuda replied at 24-8-2023 03:31 PM
aku baru je kehilangan sorang pakcik yg sgt cool. arwah ni fb pun takde, whatsapp pun jarang so cela ...

Takziah kpd keluarga..

Kadang2 tak perlu medsos, org keliling pandang dah cukup.. kita bknnya tau isi hati org2 keliling kita.

nw111 replied at 24-8-2023 11:22 PM
Keje dapat balik tak lps tu

Cerita sepupu 1st, iols tatau.. now mmg tak dgq apa2 drp family tu.. maknya seingat iols keje setajah dolu2.. citer adik badik dia mcm tak berapa nak best. Iols pun tak paham sgt la apa kes. Sorang brader tu pernah dok sebilik dgn abg iols. Abg iols pernah citer kazen ni doa lepaih solat, mintak khadam.. tup2 dgq menda jatuh, pastu pintu diketuk.. mebbe jugak abg iols mepek sbb dia ni kaki mepek.. sorang lagi blajaq oberc dari kecik, then dpt keje pensyarah kat uni di utagha tapi dgq habaq sakit dari mokmok jadi kuyus, sampai meninggal.. hat adik laki tu kecian la sbb iols sempat jumpa sekali jahh. Tatau dia sakit apa masa tu. Deme sumer ni jauh lagi tua drp iols rasanya. Tatau awat kuarga makcik iols ni paling iols tatau apa2 kisah sbb sumernya dgq habaq mcm ni jahh.. balik2 cuti oberc, makcik yg gigih pi sana sini dgn adik badik pompan dia ni la yg citer kat iols. Masa tu takazut jugak la.. kan oberc takde hantu sumer bagai. So iols takleh nak confirm citer dia sbb makcik tu dah meninggal. Adik badik dia pulak, sorang dementia, sorang tak terurus, hat yg pindah oberc ni tak sure join sekaki pi jumpa bomoh ke dak. Tapi adik badik ni la yg rajin trek sepupu ilang masa tu. Tak pasti samada famili kami ingat kisah ni sbb masa makcik iols citer tu, mmg out of the blue. Nnt bila iols jumpa kazen2 lain, iols nak tanya la..

Hat 2nd kazen tu, ayahnya gigih cari jalan.. so dpt sambung keje.. now dia dah aman2 keje cikgu dekat2 area bandar lain.. iols tabik spring kat ayah dia la. Hat ni abg iols bleh plak kata mmg dia nak lari dgn laki.. dasar laki suka salahkan pompan la.. kalau kenai perwatakan sepupu yg ilang ni, dia mmg bkn jenis gedik gelenyar.. kakaknya species sarkastik mcm iols. Dia ni pendiam. So bila ilang ikut laki ni, mmg memusykilkan. Out of character. Makcik iols yg pi jumpa bomoh sumer, habaq laki tu jahat, mebbe ada pukau ka sihir ka tatau la.. deme siap pi jumpa bomoh nak tgk apa yg berlaku kat dia.. masa dia balik tu pun mmg skeri la nak dok dekat.. ayah dia pernah minta iols pi dok borak2 dgn dia.. tapi iols tatut yach bila iols borak2 tapi dia mcm looking blankly at me.. ye la, tak mcm org asalnya.. now dah balik kpd org asal, mcm menda tu tak pernah berlaku.. iols tak pernah jumpa laki tu. Nak tanya kakaknya pasai dia pun, mcm citer basi yg nak diungkit.. so ingatan pun samar2 jahh..

Kalau iols yg ilang now, mmg takde sapa bleh cari wehh.. ilang cenggitu jahh.... makcik2 iols dah tua, ada yg dah meninggal. Pakcik yg trek tu pun dah meninggal. Famili iols ni tak caya mistik2 ni, walopon sorang pakcik tu join exorcism grup dolu2. Sbb tu takleh ilang, takde sapa nak cari.

Kena menggentel lah sis.. baru lena dibuai mimpi

minah org asli tu da kena transfer jabatan lain tp still dlm negeri sama. dgr2 nya bos transferkan dia pasal bos pun perasan aktiviti santet menyantet ni. bos pun sakit kepala, org2 yg disantet tu semua yg bagus2 komitmen keje. bila kena santet mamat2 tu slalu menghilang, keje pun jadi hauk.
lepas minah ni kena transfer nampak mamat 2 ekoq tu mcm normal balik esp mamat hensem ni. sbb mamat hensem ni kami rasa dia mmg target kaw2 punya. terliur sgt agaknya, kalau tak santet mmg sampai kiamat tak dapat dia pikir agaknya

cuma, walopun nampak mamat tu normal, effect tu ada. kan org kata sihir ni nk putuskan dia ko kena seberang laut. mebe jin tu tak bole seberang ke mcm mana tak pasti la. ini dorang masih satu negeri. masih kena sihir tu cuma tak kuat. mamat ni sakit mcm2 lepas satu2. mamat ni tak citer kat kami, tp kami tau sbb kenal minah ni lama dah

bos2 atasan bebulu dgn minah ni tp ko nk buat cemanakan. sihir bukan ada black n white boleh amik tindakan tatertib atau g report polis pun. nk buang dia pun susah. minah gila ni je yg rajin g report polis kejap2 kata org naya dia. insecure. kat fb tiap tahun buh kat wall kata ada org hantar sihir kat dia. mcm terasa sndiri. padahal kami2 semua tau dia tu kuat menyihir org. nk dptkan lakinya tu pun gitulah...kalo tak smpai sudah org tanak

so skrg nampak mamat tu hari2 dgn bini. slalu awak bini dgn anak ke opis mcm masa mula2 masuk keje sini. dia tak heran pun kat minah ni walopon minah ni selalu je ada kat hq ni nk intai2 mamat tu. ada sekali dia terserempak mamat ni terjeling2, tak perasan bini org tu kat situ. dia tak kenal pun bini org tu. bila perasan berubah muka dia terperanjat. baru sedar kot bini org tu bertiang2 lawa, anak ramai pun lawa

kami perasan lepas dia terserempak bini org tu, lg sakit mamat tu dikejekan. dia stalk ig/fb/whatsapp bini org tu jugak. pasal kalo bini org tu hapdate contoh buat fruit cocktail. dia pun buat. bini org tu tukar dp gambar kaki, dia pun buat ahahahahahahha

sekian pelaporan panjang dari kami yg jaga tepi kain org

Edited by IzzahF at 25-8-2023 10:33 AM
chuols nak stalk ke? hahahahahah takut chuols kena santet plak kang

aritu ig dia hilang dari radar kejap. puncanya dia gelabah tetek sbb aktiviti dia g check in sana sini tu terbongkar. kena gusip2 kat opis. tup2 dia g buat report pulis mengatakan dia ig kena hack sampai ilang. dan dia syak ada org nak kenakan dia dia mintak pulis siasat sapa org tu sbb dia bimbang org tu akan fitnah dia ke pihak atasan. tiberrrrr hahahaha ini lawak nau2

dia siap2 tau diri sndiri buat salah, bgtau pulis org nk fitnah dia. nampak nau tak tido malam kan. dia yg rajin deactivate ig fb segala pastu active balik. kejap2 deactivate kalo gado dgn laki. bila tersebar kes dia, gelabah tetek deactivate ig agaknya lama tak active tak bole buka. g report pulis. mesti pulis tu mcm ko saperrrrrrrrrr . dpt tau dia report pulis sbb lakinya kecoh2 alahai dua ekor yg lawak

ig dah la following lg ramai dari follower

Follow Us
IzzahF replied at 25-8-2023 10:25 AM
chuols nak stalk ke? hahahahahah takut chuols kena santet plak kang

aritu ig dia hilang dari radar  ...

Sounds like a narcissist....

Narcs ni busuk perut..  sanggup pedajal orang dgn kuncu2... sanggup sihir orang... psychopath yang amat jahat..

Orang normal takde nye gamak nak pedajal & sihir org

Padahal salah mak pak tak belikan kismis mind

Eh korang tak pernah ke demgar kalau beli kismis yg budak ta***z jual sel sel tak sihat dalam perut semua hancur

Buritan replied at 24-8-2023 01:40 PM
Aku selalu kabo result yg sederhana . Wpun anak aku dpt elok.. hahahaha.. lantaklaa ... Biarlaa nm ...

Hahaha menariknya jawapan.. macam anak iols dengan sepupu dia beza setahun je
Tapi anak iols gegirl, so macam lebih banyak tahu even sepupu tu lagi tua so mak iols suka la compare2..
Iols tak gemar sungguh la.. sebab budak lagi kot, so iols selalu reverse saiko situasi cakap kat mak iols yg sepupu tu pandai ajar anak iols baca doa..
Point is, memang ada sesetengah orang hidupnya gemar membanding2 which is unhealthy
Btw ada 2 orang terdekat yg gemar up status anak selalu dapat anugerah, pandai, comel tapi anak dorang selalu sakit.. ain itu mungkin benar..
Tapi ada jugak yg selalu up anak dia nakal2 manja tapi sihat saja.. Entahla
Bergantung kepada audience yg melihat kot

Kau kena kahwin

dua_chzy replied at 22-8-2023 09:49 PM
Tuhan

Syaitan

Akak 50/50 mahu jawab... But pilih untuk jawab......untuk buktikan existence tuhan and oxygen bukan hanya sekadar apa yang kita nampak saja...juga boleh di buktikan jika ada elements yang kita sendiri tidak nampak...
Oxygen -  api tidak akan hidup jika tiada oxygen
Tuhan- ribu tahun wars tanpa kehadiran tuhan untuk clarify siapa benar and siapa salah.. Akhirnya manusia ini ter paksa fikir guna akal supaya manusia lain percaya.. The existance of god tanpa evidence... Human fixed sendiri bukan tuhan... Juga dalam agama elements tuhan sendiri nothingness....

Athist tidak kan provide evidence present tuhan.. Sebab depa tidak boleh bukti kan.... Penyanut sendiri masih scratch head how to provide evidence... Now tuhan =oxygen?

spankee_fili replied at 26-8-2023 06:30 AM
Hahaha menariknya jawapan.. macam anak iols dengan sepupu dia beza setahun je
Tapi anak iols gegi ...

Aku nmpk sggh riak muka tak puas ati kalo ada rezeki yg masukk.. kalo tak berjaya plk ade muka tunjuk pdn mukaa.. hahahaha.. aku masa dedulu selalu dpt kejayaan tp bpk aku suke hebohhhh.. bangga.. ujungnyaa aku yg merana.. aku rasa org tak suke dengo bpk aku berbanggga . Ujung ujung aku yg sakitlaa.. otak pikir bkn bkn.. depa tak de buat ape pun tp aku rasa depa meluat dengo riak bpk aku.. aku yg kena.. so aku sbg parent aku nak lindung anak anak aku..

Dwdrum replied at 26-8-2023 01:59 AM
Akak 50/50 mahu jawab... But pilih untuk jawab......untuk buktikan existence tuhan and oxygen buka ...

Tapi ada ja Scientists percaya Tuhan. So hal ni terpulang la pada individu kau nak terima ka idok existence of God, of supernatural things, etc.

Buritan replied at 24-8-2023 11:45 AM
Siannya dia no.. dpt jd docto jgk tak.. dugaan dia laa..

tak uols. dia stop study lepastu kitaorang pon lost contact. social media senyap sepi. sebab tu ada yang kata kawan iols kena sihir

tapi iols rasa lebih kepada penyakit ain sebab kawan iols tu memang cantik. muka dia macam mix di antara izara aisyah dan hannah delisha. putih gebu merah2.

Pencapaian akademik bukan segalanya. Kawan2 yg pandai time sekolah dulu lani ada byk yg hidup susah. Geng2 nakal yg slalu sit blkg kelas lani happy2 makan pencen susah. Byk antara kita late bloomers yg nmpak bodoh di usia muda.

Makan pencen JUSA

Bergosip replied at 26-8-2023 03:44 PM
tak uols. dia stop study lepastu kitaorang pon lost contact. social media senyap sepi. sebab tu ad ...

Alaa siannya diaa..

Aku pun rasa aku kena pnyakit ain tp aku tak cntik tp lebih kpd prangai bpk aku yg riak.. bila kita dpt sesustu bpk aku pukul canang..

Anak bebal ikut mak tu… bohong kalau anak org lain pandai ko x cemburu

Tinot7 replied at 22-8-2023 09:01 PM
Tak payah wat kenduri. Masuk senyap2 jahh.. pastu bila prg tanya, habaq jahh bz tak sempat nak wat ...

Jangan chuols, orang dengki ni tanpa sebab.

Iols ni tak de anak pun orang dengki, ntah apa nak didengkikan ,b0d0h betul.

Dulu iols part time kat tadika makcik iols, ada staff dengki kat iols, sibuk kata baju kurung kegemaran iols, kata iols tak de taste, kutuk iols. Dia buat baju pesen pun hutang.

Iols tak de aktiviti diluar pun sibuk, dia g mandi kat hotel iols tak kisah, hutang sana sini, tu pun baru iols tahu lepas buat hal kat tadika.

CatMiow replied at 5-9-2023 05:08 AM
Jangan chuols, orang dengki ni tanpa sebab.

Iols ni tak de anak pun orang dengki, ntah apa nak di ...

Mana bleh tau apa yg org pikiaq..