CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Tak Nak Makan Sebab Takut Kena Marah Di Sekolah, Almy Nadia Naik Hantu! Nak Serang Cikgu Suruh Anak Kurus

foxneo replied at 17-10-2022 12:48 PM
diet lah sikit sis untuk kebahagiaan rumah tangga

kite pham je kan kalau mak2 lepas beranak pinak ni body naik atau shape lari..tp die ni btol2 naik mendadak..xde nak jaga lgsg..bile cikgu tegur anak,die lak meroyan..mmgkin terasa utk diri sndri la kot

anilanil replied at 16-10-2022 02:32 PM
Ajar la anak mkn makanan seimbang & gaya hidup sihat. Kalau ai ni tin nyak, mmg buat youtube channel ...

Iols nak tambah sikit. Kalau Almy tak tau how to start and pitih pulak kurang nak masuk gym ke, ambil personal trainer ke, beli exercise machines ke, malu nak keluar berjalan kat taman ke etc etc, iols cadangkan dia ikut channel Growwithjo kat youtube. Start with 30 mins walking exercises. Boleh buat dalam rumah kat ruang terhad. Buat jer 3-4 times a week after 1 month mesti nampak perubahan

da serang cikgu tu belum???
nak tunggu apa lagi...serang laaaa...

Sorry, iolls 1000% tak percaya dekat anak sheolls. Mesti anak sheolls salah interpret. Apa motif cikgu suruh anak sheolls kurus???? Panggil cikgu dgn semua anak murid. Nak tengok betul ke tak apa yg anak sheolls cakap.

Nham22 replied at 18-10-2022 08:37 AM
Mak die ramai anak kecik2x sbb itula nak mudah die layankan saja karenah dan ketagihan anak sulung ...

Kan..takkan la bz memanjang. Basic kot ajar anak minum guna cawan.

Napa dia tak makan sama2 dgn anak2 dia…. Ye lah mesti lah dia bg anak dia makan kenyang2 tp bila dia buat video dgn situasi mcm tu kan blh mendtgkan ckp2 orang contohnya aku walau aku husnuzon   

Atlis buat la video makan2 tanpa anak2 kan lg mudah kerja

Follow Us
Budak2 ni kadang2 kita cakap lain dia interpretate lain. Macam anak aku, aku cakap jangan minum air sejuk sebab dia semput. Pastu kantoi ada air juice yg aku letak dalam fridge atas meja. Aku tanya la kenapa ada kat sini, kan mama dah cakap jangan minum. Dia balas balik "mama cakap jangan minum air sejuk. Mama x cakap jangan minum jus sejuk". Dalam kes ni ntah2 cikgu tengah ajar pasal good healthy food. Cikgu cakap kena kawal makan, budak2 ingat cikgu x bagi makan.

azimodin replied at 18-10-2022 12:07 PM
Budak2 ni kadang2 kita cakap lain dia interpretate lain. Macam anak aku, aku cakap jangan minum air  ...

aku antara sebab aku taknak anak mcm nilah. sorry ye uols tp kalau tu anak iols memang makan pelempang la jawabnye sbb loyar buruk sangat lol

annehuda replied at 18-10-2022 12:21 PM
aku antara sebab aku taknak anak mcm nilah. sorry ye uols tp kalau tu anak iols memang makan pelem ...

Ikut cara didikan masing2. Bagi i ok je, tu maknanya dia boleh boleh sort minuman dalam peti sejuk mengikut ketegori. Mak bapak sepatutnya bagi arahan yg jelas i.e sebarang bentuk minuman yg suhunya kurang dari suhu bilik tidak boleh diminum ketika semput

Anak dia tu dah masuk tahap obesiti kot.
mmg patut la cikgi tegur..BMI tak sesuai dgn umur, berat n ketinggian
sejenis mak yg tak amik peduli kesihatan anak gini la..kerja nko melantakkkkk aje

azimodin replied at 18-10-2022 12:24 PM
Ikut cara didikan masing2. Bagi i ok je, tu maknanya dia boleh boleh sort minuman dalam peti sejuk ...

meols kagum ngan makbapak penyabar macam uols. meols tgk anak sedara merengek-rengek pun meols rasa macam nak lempang je tapi anak orang pulak hahaha

dia ni bab merempan mmg laju kan?
teringat dulu adik dia fly curi2 keluar asrama. merempan panjang2, pastu kemain laki bini letak #adikamlynadia #adikiparfizzfairuz

annehuda replied at 18-10-2022 12:28 PM
meols kagum ngan makbapak penyabar macam uols. meols tgk anak sedara merengek-rengek pun meols ras ...

Uols ni mcm mak iols.  Dia xboleh bdk byk cekadak.  Sbb tu iols mls ajk kawan yg ank byk ragam dtg rmh.  Tkut ada yg sentap nnt.  Ktrg adik bradik xbuas so mak iols xblh accept bdk buas, byk cekadak, loyar buruk

lazim replied at 18-10-2022 12:32 PM
Uols ni mcm mak iols.  Dia xboleh bdk byk cekadak.  Sbb tu iols mls ajk kawan yg ank byk ragam dtg ...

hari tu meols gaduh ngan anak sedara iols masa tu umur dia 4 thn. smpi skrang dia berdendam.  tapi kalau bab hulur duit ke jajan ke laju plak budak tu hahha

ya ampun..!! buntang2 biji mata si emak bila dapat makanan..

doubleA replied at 16-10-2022 03:50 AM
Nanti cikgu tu suruh almy pulak kurus

wehhhhhh, kejam!

Takut aku tgk kegunduan datin ni. Tak takut penyakit hinggap ke? Worst, tetiba mati serangan jantung. Ko buat medical check up tak datin?

adeqbun replied at 18-10-2022 08:50 AM
kite pham je kan kalau mak2 lepas beranak pinak ni body naik atau shape lari..tp die ni btol2 naik ...

pendapat peribadi saya mak mak yang xnak kurus ni selfish ataupun pemalas. macam2 alasan bagi. yang ada penyakit tu tolak tepi la kan. macam tak kesian kt suami plak. dengan bepeluh pakai baju pun tak kisah.

mrsamz replied at 17-10-2022 09:53 PM
Tengok dia makan je aku dah rasa penat..takde selera dibuatnya aku tengok

ntahnya.. berselera naw2..bubur dgn lauk pauk aje kan..tu IG review ke apa, makanan free?bertambah2 la gundu ko almy

annehuda replied at 18-10-2022 12:21 PM
aku antara sebab aku taknak anak mcm nilah. sorry ye uols tp kalau tu anak iols memang makan pelem ...

You are very strict ye. I am not very strict, bila mereka buat salah , I akan explain why such things should not be done, and the consequences . I jenis tak suka marah2 atau pukul anak. Memang penatlah membesarkan mereka tetapi  Alhamdulillah mereka turn out alright.