CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

agak2 tok belagak leh ke ubat kroit dari jauh, tolong scan je ke, harap2 free..
kroit92 Post at 18-10-2009 16:41

napa kau tak suruh tok berlagak ni cari adek sherlin yagn dah lama hihang tu

tina_turner Post at 19-10-2009 00:43

hang le suruh, tetapi kena le hulur... he he he
scan benda ghaib dan scan benda zahir 2 perkara yg berlainan.

secara teori kalau scan benda ghaib, kita dari alam nyata masuk alam ghaib.
kalau scan benda kat alam nyata/zahir, tukang scan kena masuk dari alam nyata lepas tu masuk alam ghaib
dan dari alam ghaib depa scan alam nyata... pening??? org yg scan tu memang selalu pening kepala. he he he

dah jadi bersimpul-simpul pulak...

tina_turner Post at 19-10-2009 00:43

kalau tak silap dalam forum depa di sana, ada yang mencabar suruh scan adik sherlin, hadiah untuk adik sherlin masih menunggu RM28 ribu... tak cabaran tak bersahut nampaknya...  malah ada yang 2/3 orang yang mencabar mintak di jurus dari jarak jauh siap bagi pengenalan diri tetapi tidak ada apa-apa yang berlaku nampaknya sampai hari ini... (ini bukan fitnah semua masih terdapat dalam forum depa di connecting people sana)..

semua kebolehan luar biasa yang dengan angkuh dan sombongnya disebarkan itu pada aku adalah pembohongan semata-mata, langsung tidak ada kaitan dengan Islam dan agama...  orang melayu baru sahaja lepas ditipu oleh pusat rawatan tenaga dalam sebelum ini, jangan sampai ratusan ribu yang tertipu lagi...

aku sebenarnya tidak DENGKI dan tidak SAKIT HATI dengan kebolehan merawat macam yang digembur gemburkan oleh tok belagak tu, tapi aku tak senang dengan ajaran AGAMA yang dibawanya...  sangat-sangatlah bercanggah dengan ajaran Islam (memerlukan perdebatan panjang untuk dibuktikan)...

Dalam forum itu tok belagak mengaku boleh naik kelangit ke tujuh sesuka hati dia.... tak ada bezanya dia dengan ayah pin pada aku...

dalam blog daru saka komen aku di blok agaknya... ilmu rahsia huruf alif, baa dan ya katanya mula digunakan oleh Nabi Isa as... aku nak tanya sejak bila Nabi Isa tahu tulisan Arab ni? Nabi Isa bangsa apa? ada ke tercatat dalam injil? kalau rahsia siapa yang mendedahkan rahsia tu? mestilah nanti dia kata guru dia dapat ilham dalam mimpi....

anyway siapa yang dah sembuh dirawat oleh perawat di darulsaka aku ucapkan tahniah dan alhamdulillah.... cuma untuk membuktikan betul atau salahnya teori yang aku tau diharap panjang umur kita berjumpa lagi dalam 4 atau 5 tahun akan datang dalam forum ni, InsyaAllah...

dah jadi bersimpul-simpul pulak...
edy137 Post at 19-10-2009 14:04

scan ni macam tu leeee tak semudah yg disangka

Post Last Edit by jinkepalabotak at 19-10-2009 15:40

Post Last Edit by jinkepalabotak at 19-10-2009 15:36

164# kupia
hang jumpa aje face to face, nanti boleh cerita panjang....
kadang-kadang kita ingat kita tahu semua, so tu yg jatuh hukum ikut tekak/jari aje.....
itu pun kalau hang berani le....

ramai kata dia macam-macam, tetapi tak berani nak jumpa pun. dah jumpa baru tahu cerita disebalik cerita....

baru-baru ni, jumaat malam satu, ada 2 mai datang dari kedah, tanya itu ini, so bila face to face senang le nak
bercerita, sampai pukul 4 pagi baru habis. mengantuk beb, jin macam aku pun nak tidur juga.

Yela ada cuma jin biasa aje, lain le ada org tu saka hebat. he he he

Follow Us
164# kupia

aku setuju dengan kau..

pada aku darul saka ni nonsense..

tp yang paling bestnya.. aku ada chat dengan dia...
2 kali chat..

yg pertama aku suruh scan kawan aku ni.. die ckp ada saka bunian syeikh ..tu je yang ada..
lepas tu hari yang lain.. die ckp takde saka bunian syeikh .. tp ada hantu raya...

perghhhhhhhh... bole tukar2 plak.. nampak sangat menipu...

cukup2 la menipu....

setakat social engineering kat internet tu tak menjadi la bro darul saka..

aku tau mamat ni akan baca comment ni...

kelentong kau dah kantoi la....

tp yang paling bestnya.. aku ada chat dengan dia...
2 kali chat..

yg pertama aku suruh scan kawan aku ni.. die ckp ada saka bunian syeikh ..tu je yang ada..
lepas tu hari yang lain.. die ckp takd ...
testas Post at 19-10-2009 16:00

persoalannya kau pernah jumpa dia ke?
betul ke apa yg kau tulis?
he he he.

Aku pernah minta tolong darulsaka ni. Aku cakap suruh scan bapak aku. Kalau ada saka/etc aku boleh bayar utk setelkan. Dia reply takde. Kalau dia nak cakap ada saka dan suruh aku bayar, memang aku bank-in jek. Bukan aku tahu pun.  Tak byk pun RM 130 jek. Semestinya Allah swt  tahu kalau dia menipu kan?So kira kita serah kpd Allah lah dlm hal ni.

Dan pernah jugak minta tolong geng2 darulsyifa masa kes anak aku menangis malam dulu2. Alhamdulillah setel jugak.

kadang-kadang ramai lagii yang sebok nak merawat dgn cara macam itu, dgn limau laa, dgn kayu laa, ..... macam2 medium...

Post Last Edit by edy137 at 19-10-2009 16:34
scan ni macam tu leeee tak semudah yg disangka
jinkepalabotak Post at 19-10-2009 15:31

hurmm... hamba tau dan hamba juga merupakan seorang scanner... malah seorang perawat, hamba faham apa yang saudara maksudkan..

napa ya orngmalayu suka sangat percaya dgn benda saka ni
jg percaya benda karut ni semua syirik

kalau tak silap dalam forum depa di sana, ada yang mencabar suruh scan adik sherlin, hadiah untuk adik sherlin masih menunggu RM28 ribu... tak cabaran tak bersahut nampaknya...  malah ada yang 2/3 ...
kupia Post at 19-10-2009 14:10

tulah org kita suka sangat percaya benda bodoh ni

tina_turner Post at 19-10-2009 16:56

tina turner... kalau saudara kata mengarut mengenai rawatan cara begitu hamba boleh setuju laa.. tapi kalau nak kata saka itu semua mengarut... maka hamba tak setujulah... saka memang wujud dan masih wujud pada zaman kini... saka berbeza dgn kes seperti santau angin, santau makanan, terpijak, terlangkah, sakat, dan sebagainya.. saka mempunyai perumah dan sebagainya.. nak terangkan panjang sangat... pasal saka nihh ada kat thread hamba di bod keagamaan sana... anda boleh baca dgn panjang lebarnya... ingat.. tak semua itu mengarut... ianya ialah satu sebab sahaja... SYAITAN yang ingin menyesatkan manusia...

think about it~

tina_turner Post at 19-10-2009 16:56

salam.

perkara yang kita tiada pengetahuan dan jahil tentangnya tidak bermakna ianya tak ujud..
sekiranya kita tak nampak tuhan depan mata secara fizikal tidak bermakna ianya tak ujud..
sekiranya kita tak nampak malaikat, jin dan syaitan depan mata secara fizikal tidak bermakna ianya tak ujud..
walau tak nampak pahala dan dosa, ianya tetap ujud..
walau tak nampak hari kiamat dan kematian, PERCAYA LAH ... ianya ujud.. dan akan tetap ujud. sebab apa.. kerana adanya kita dari tiada..
PERCAYA LAH ... ilmu ALLAH sangat luas..
jangan biarkan dengan ilmu kita yg sedikit ini terus kita jatuhkanhukuman syirik, tahyul, sihir munafik dan sebagainya terhadap oranglain..
jangan lah biarkan kejahilan kita merosakkan diri sendiri dan orang lain...  

hang le suruh, tetapi kena le hulur... he he he
scan benda ghaib dan scan benda zahir 2 perkara yg berlainan.

secara teori kalau scan benda ghaib, kita dari alam nyata masuk alam ghaib.
kalau s ...
jinkepalabotak Post at 19-10-2009 12:53

bukalah thread tuan...pengalaman first hand biasanya memang best..boleh dapat banyak info..

kalau tak silap dalam forum depa di sana, ada yang mencabar suruh scan adik sherlin, hadiah untuk adik sherlin masih menunggu RM28 ribu... tak cabaran tak bersahut nampaknya...  malah ada yang 2/3 ...
kupia Post at 19-10-2009 14:10

Assalamualaikum semua

Aku cuma nak bagi tau, aku SEMAKIN SETUJU dgn kupia.

Aku semakin takut dgn syirik.  Semakin lama semakin jelas.  Na'udzubillah..semoga Allah ampunkan dosa2 aku.

Buat kalian semua, berhati2lah.  Ilmu kita tak tinggi, kerana itu sukar utk kita menilai.  Lebih baik JANGAN dari "TERR".  Itu jelah aku nak nasihat.

Mengapa tetiba ramai lak yang boleh melakukan perawatan secara begini...???
Kalau mereka kata mereka boleh buat mengapa diri sendiri tak leh buat..???

Yang membezakan ampuh dan ketidak ampuhannya adalah keimanan kita...
Cara kehidupan kita sebagai makhluk Allah beragama Islam...

Nak tanya soklan lak...
Berapa ramaikah yang beli sejadah, Al Qur'an masa nak Hari Raya lepas?
Mahal sangatkah kita mengingati diri unruk memperbaharui keimanan kita atau memantapkannya lagi...
Sedangkan wang ampau di beri kepada anak- anak buah buat membeli mercun mencecah ratus Rm.

Mintak syarat ambil air masjid atau air di surau pun liat.
Aku selalu buat begini kerana sudah tentu mereka akan berwudhu dan mengerjakan Solat sunat Masjid dulu.

Tapi kalau lama sangat nak dapatkannya, tak yah lah...
Allah turunkan sakit untuk menguji keimanan kita dan Allah menyuruh syaitan dan iblis juga untuk menguji keimanan kita...
Dan Allah menyuruh malaikat membantu kita juga...

Oleh itu mengapa minta pada jin dan syaitan ( melalui perantaraan mereka) menyembuhkan kita dan tidak meminta ( berdoa) kepada Allah memohon diturunkan malaikat kepada kita...?

Salam semua.

Semakin menarik perbincangan.

Pendekkan cerita, jumpa empunya diri sambil minum kopi.

Kadang2 tak cukup kalu komen dari jauh je.