CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: danielly

P A R E N T I N G - T H E - S A B A H A N - W A Y

Originally posted by BeeBuzz at 3-2-2005 10:18 PM:

Adui la bah....aku pula yang nda sabar mez....:geram:

Mesti cutekan macam d avatar mu tu.....:love:

Bah sabar ko Bee...:bgrin:
hehe avatar atu anak menakan sibeliaw..karang mun keluar sikecik ani ia tah yg diletak berabis...InsyaAllah, mudah2an selamat sampai melahirkan. :pray:

Originally posted by danielly at 3-2-2005 10:40 PM:

aimez pregnant anak ke berapa ni?  ari tu sia pregnant, ms sampai 6 bulan, utk kasi hilang, sia makan/gigit2 halia, memang berkesan utk sia tapi ndak bulih over sbb halia ni dikira panas. time  ...

Danielly, dulu aku pernah miscariage kira ni anak yg pertama.
Terima kasih kerna bg petua tu berkesan tul masa morning sickness cepat2ku minum air suam...sblm ni aku inda tau minum susu patutlah inda baik2 terus ampai2.

Ikan sama udang tu aku pon inda makan tingu sj mcm mo termuntah...kalo ikan bilis goreng kering yg digoreng tu aku makan sama nasik panas. susah jugak ah masa ngandung ni mcm2 kerenah. Tp kena sabarlah...

Originally posted by aimez at 7-2-2005 10:41 AM:

Danielly, dulu aku pernah miscariage kira ni anak yg pertama.
Terima kasih kerna bg petua tu berkesan tul masa morning sickness cepat2ku minum air suam...sblm ni aku inda tau minum susu patutl ...

:hug:sorry to hear that. I always tell myself that apa2 yg terjadi there's a reason why God arranged things in such a way.  Yg penting skrg aimez jaga kesihatan tu.  Happy betul petua tu berkesan utk aimez....ndak sia2 lah sia beli buku tu.  Actually buku tu baru jugak sia beli, preparation utk "2nd baby", ntahlah, maybe in 2 yr's time lagi

Memang banyak kerenah time pregnant ni, kadang2 teringin makan itu, minum ini.  time ms sia sudah reda, suka betul sia cat kuku kaki, mesti warna merah lagi tu, mesti nak cat sendiri, ndak suka lain orang tolong. bayangkan lah time 9 months pregnant tu masih lagi sia sanggup struggling dengan perut buncit mengecat kuku sampai hubby pun geleng kepala:lol

:tqanielly :hug:...time tu rasanya mungkin lom ada rezekiku..dugaan...masa pregnant ni pon byk dugaan. satu yg paling aku suka masa pregnant ni suka makan makanan yg pedas2. kalo dulu takut mo makan psl takut nanti kena sembelit kah apa...skrg ni berabis :lol...tp mo jaga jua lah. bagus jualah minum air suam tu, kalo minum air sejuk org ckp inda bagus?

wah 9bln sempat lg cat kuku kaki...??? kalo aku mo masuk 4 bln ni sudah ampai2 kepayahan..mo angkat bakul isi laundry pon tercungap2 turun naik pi basement. sibaik jua hb ada tulung buat keja umah dikit2...dpt jua relaks tingu tv apa...

Paraks This user has been deleted
cute jak tinguk baby kan...??
rasa mau beranak ari nie jugak...
adeh...

Originally posted by aimez at 11-2-2005 22:19:
:tqanielly :hug:...time tu rasanya mungkin lom ada rezekiku..dugaan...masa pregnant ni pon byk dugaan. satu yg paling aku suka masa pregnant ni suka makan makanan yg pedas2. kalo dulu takut mo ma ...

Makan pedas boleh sembelit kaa??

Jangan cakap org pregnant pun...sedangkan bee yg belum pernah buncit ni pun pandai sembelit...Mungkin betullah sebab pedas coz bee kalau nda makan lada kicap kaa sambal etc macam sakit...hehe..ndada lada....ndada selera ku....

Follow Us
Paraks This user has been deleted
aku pulak nda bulih makan pedas butul..nanti skit dada ku..bukan buah dada ya..
hehehe..

Originally posted by BeeBuzz at 11-2-2005 06:50 PM:

Makan pedas boleh sembelit kaa??

Jangan cakap org pregnant pun...sedangkan bee yg belum pernah buncit ni pun pandai sembelit...Mungkin betullah sebab pedas coz bee kalau nda makan lada kicap k ...

yea Bee, makan pedas kalo berlebih2an boleh kena sembelit...tu yg slalu kena ani jara sudah. Kalo yg pedas ringan2 tu inda apa tp jgn slalu. :bgrin:

Originally posted by Paraks at 12-2-2005 04:15 AM:
aku pulak nda bulih makan pedas butul..nanti skit dada ku..bukan buah dada ya..
hehehe..

aku kalo inda makan pedas mcm inda da selera...:bgrin:

tp butul kes ko sama mcm bapaku kalo ya makan pedas2 tu 'berasap' dadanya (ngidap dugal).

Linda^Lyn This user has been deleted
hai saya pun dah berkahwin. anak 2 orang, sepasang.

Originally posted by Paraks at 12-2-2005 12:09 AM:
cute jak tinguk baby kan...??
rasa mau beranak ari nie jugak...
adeh...

Hello Paraks

Welcome

Originally posted by Linda^Lyn at 13-2-2005 08:21 PM:
hai saya pun dah berkahwin. anak 2 orang, sepasang.

Hello Linda

berapa umo anak2 ko?

Originally posted by aimez at 12-2-2005 10:33 PM:

aku kalo inda makan pedas mcm inda da selera...:bgrin:

tp butul kes ko sama mcm bapaku kalo ya makan pedas2 tu 'berasap' dadanya (ngidap dugal).

nasihat kepada bakal2 ibu, kalo ngidap dugal tu jan mkn pedas2 time peknen, gerenti dapat heartburn punya

Untuk mendapatkan bayi yg sihat

kasih naik balik ni thread, jan sampai p page sebelah

1. Bagi ibu yg mula mengandung hedaklah menerima proses mengandung dgn rasa senang hati, redha dengan anugerah yg diberi Tuhan

2. Suami harus menghormati perasaan isterinya, kerana perempuan mengading perlukan banyak perhatian.  Perhatian yg lebih dr suami boleh menggembirakan isteri.  Anak yg dikandung akan melalui proses yg cukup sihat

3. perasaan harus dijaga selalu, jgn terlalu bimbang dan jgn terkejut, jika perasaan ini menguasai ibu yg mengandung mungkin ibu tersebut akan mengalami keguguran.

akan disambung..........

Originally posted by danielly at 14-2-2005 05:54 PM:

nasihat kepada bakal2 ibu, kalo ngidap dugal tu jan mkn pedas2 time peknen, gerenti dapat heartburn punya

:tq: Danielly...erm tul tu..tp bkn sj org yg ngidap dugal kena heartburn
sbb makan pedas, makan barang2 masam pon.

Info yg bagus...tq Danielly.

Originally posted by aimez at 25-2-2005 01:21 AM:
Info yg bagus...tq Danielly.

sama-sama aimez

pejam celik, niari baby cukup 8 bulan.  rasa mcm baru semlm ja baby dilahirkan.  kdg2 kalo di opis bikin tension tapi sampai rumah tingu baby tersengih-sengih ngan dua batang gigi dia tu dan lepas tu panggil sia "mimi, mimi", haiii...memang happy habislah

lagi 4 bulan baby cukup 1 tahun, nilah tengah pikir2 something different utk celebrate my precious little elephant's birthday