CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Rumah Borak Warga FD yang penuh dengan warna warni kehidupan, cukup-cukuplah gad

Close [Copy link]

dah almost a week kena batuk dan sore throat..tak selesa betul la..suara pun dah ala2 rockers dah ni haa..ubat batuk..lozenge..vicks...minum air kosong..hopefully membantulah..demam alhamdulillah dah ok..

saturday ni konsert sekolah anak aku..hrp2 aku sihat la time tu.. dgn kakak nak exam lagi on monday..mummy plak yg demam..cadang nak pegi hiking last week tapi cancel sbb tak sihat..

mannnakautahu replied at 20-9-2018 11:25 AM
Salam....

Seingat manak takda pun manak cakap benda nee kat ummi???

Ahh... we always miss ur lameness.  But this time it goes beyond lame, it's funny n commendable.  Please don't stop.  

mannnakautahu replied at 20-9-2018 11:17 AM
Mesin kuda yg manak dah  DHL kan  kat poskod hang tak cukupkah sampai hang nak manak in person utk ...

wawww...expensive..mesti hensem dan kaya manak ni

ok nextttt..

myakayina replied at 20-9-2018 11:40 AM
dah almost a week kena batuk dan sore throat..tak selesa betul la..suara pun dah ala2 rockers dah  ...

moga cepat sembuh mya...batuk2 manja je tu..minum air suwey +madu +lemon kalau k ros ubat dia cap ibu dan anak togok dari botol 2 3 kali hbis sebotol..tak baik jugak..semiggu selalunya baru reda.

eh nka tanya hiking kat mana? nak join bole ke...tu pon tengok schedule kot ada deting bertindih haribulan

rospinki replied at 20-9-2018 12:05 PM
moga cepat sembuh mya...batuk2 manja je tu..minum air suwey +madu +lemon kalau k ros ubat dia cap  ...

tula, cadangnya nak beli madu, stok kat rumah habis dah....tapi nak try buat petua yg kicap campur perahan limau tu..mkn ubat batuk pun dah takde guna sudu dah ni haa..togok jer..lozenge ni mkn berlebihan rasa kebas pulak lidah ni.. tak tahan tekak perit dan gatal ni jer..batuk dah takde sangat..

planning nya nak hiking kat broga je k.ros.. mya kdg pegi dgn bebudak opis jer..nak pegi sorang tak berani walaupun boleh jer..setakat jogging tu takpela lagi..nak extend sampai ke gunung tokwan tu mcm risiko plak..lagipun cuaca skrg ptg hujan..kdg membawak ke malam kan..nak mandi sungai pun kena pegi pagi2 la..

myakayina replied at 20-9-2018 12:43 PM
tula, cadangnya nak beli madu, stok kat rumah habis dah....tapi nak try buat petua yg kicap campur ...

ooo okay...hati2 kat luar..kita ni bole jer nak outdoor activiti tapi keselamatan harus jaga2..lagi skrg cuaca tak menentu.

k ros outing ngan anak2 je miya..haritu kita gi camping kt pantai remis takde la jauh sgt..beli seafood org jual situ main masak ngan anak2 sajork

Follow Us
rospinki replied at 20-9-2018 12:59 PM
ooo okay...hati2 kat luar..kita ni bole jer nak outdoor activiti tapi keselamatan harus jaga2..lag ...

in sya Allah..tq k.ros.. klu outing dgn anak2 tak bawak dorg ke tempat2 bahaya ni..tunggu dah besar sikit.

myakayina replied at 20-9-2018 01:39 PM
in sya Allah..tq k.ros.. klu outing dgn anak2 tak bawak dorg ke tempat2 bahaya ni..tunggu dah besa ...

Sama2 mya..masud ka ros adalah keselamtan diri..anak2 tu mengharap kita..maka jgalah diri kita baik2 supaya dpt jaga diorg baik2..insyallah

all d best mya

rospinki replied at 20-9-2018 09:30 AM
ting tong mender nya bling..al maklumler dah tua..tak igt apa nama perkataan tu..sampi hari ni aku ...

Eh, hang tinggalkan Lgk tahun bila?
kalau gitu hang kenailah dengan geng airport yg lama-lama kan?
Kak Fiza, Su, Cup, geng keta sewa. Mas staff yg baik-baik dan yg perangai hangsuang
Geng Mayflower kenai dak?

cmf_blingblings replied at 20-9-2018 03:30 PM
Eh, hang tinggalkan Lgk tahun bila?
kalau gitu hang kenailah dengan geng airport yg lama-lama ka ...

tahun ujung 98 lama oii

kenai sgtla..geng staff mas yg eksen..tak baik eh dgn diorg..geng keta sewa abg kenit..lagi kak fauziah mayflower hang kenai ka..kak su elmona travel kenai? abg jon hang kenai tak? paling otai punya travel agent. rindu la langkawi bling

mana tah depa skrg..kawan baik aku kt bayview dah jadi fOM je tinggai..tapi bila pi lgk tk cari pun diorg..aku tak suka mempergunakan sebuah persahabatan utk kepentingan diri. kalau dtg pun aku mesej je jumpa minum kopi..tapi diorg asik blik perlis payah nk jumpa.

rospinki replied at 20-9-2018 03:38 PM
tahun ujung 98 lama oii

kenai sgtla..geng staff mas yg eksen..tak baik eh dgn diorg..geng keta  ...

zaman aku masuk 2000, mayflower ada Lan, Ton dgn Sumi. Airport kak Fiza yg daring tu. dll
Mas ada Miza dan sapa seorang lagi lupa ex isteri DJ radio tu, kawan baiklah tu. Penyabar punya geng tu, yg paling aku tak leh geng Ah Hong bini tokey kedai tayar

Kak Fauziah tu ketua tour guide kot, laki dia dulu abang Bidin ex Mayflower.

Ramai lagi..patutnya masa aku laburkan duit aku kat Langkawi, tanah murah, akupun duit leh tahan, eh duit lakulah...tapi...
aku tak hengenpun nak dok Langkawi lelama, takut laki bawa balik England sayang tinggal tanah rumah semua...
Nasib baik mak aku suruh beli juga sekeping tanah, dapat juga aku bina sebiji pondok...

rospinki replied at 20-9-2018 03:38 PM
tahun ujung 98 lama oii

kenai sgtla..geng staff mas yg eksen..tak baik eh dgn diorg..geng keta  ...

FOM Bayview? sat aku nak ingat, bukan ex Tg Rhu ka?

Hari ni anak aku off, aku tgh tunggu anak aku bagi green light nak masuk Ritz sat, saja gatai nak mengopi...hahahahah

cmf_blingblings replied at 20-9-2018 03:44 PM
zaman aku masuk 2000, mayflower ada Lan, Ton dgn Sumi. Airport kak Fiza yg daring tu. dll
Mas ada ...

most aku tak igt dah diorg tu semua...bini ex DJ mano pulak (dalam loghat langkawi)
kak fauziah tu je aku igt..kedai tayar ah hong tu smua tak igt. kampung aku kt padang matsirat tu lah.

kisah2 lama sungguh indah utk dilupakan...bestnya Langkawi dulu2..ada foodcourt tepi laut kt cenang..tempat aku dinner tiap malam..stu malam tu makan stik..guna plastik fork tepelanting daging tu..aku igt takde sapa tengok kutipsmbung makan..rupanya ada mamat saiko blackmail aku ckp nmpk aku makan dagingterbang..siap hatr surat.

ahhh..best memori

eh FOM tu x tj rhu ke..entah aku tk tau..last kli sheol ckp fom sana..skrg tak tau keje lagi tak sna..lama tk update

cmf_blingblings replied at 20-9-2018 03:44 PM
Mas ada ...

syukur..murah rezeki hang bling2..ada tanah kt langkawi..hang orang tanah besar kan? duk lgk ikut tok laki keje cef tu ya..dulu aku ada bf cef kt berjaya..last2 kau rejek dia buta2..end up dia kawen SM kt berjaya. aku jga yg hampe

cmf_blingblings replied at 20-9-2018 03:48 PM
Hari ni anak aku off, aku tgh tunggu anak aku bagi green light nak masuk Ritz sat, saja gatai nak me ...

sana best kan...bole saja2 ngopi kt rest hotel...hey dulu salah satu aktiviti aku dan kawn2 lepak rest hotel minum kopi okay

myakayina replied at 20-9-2018 11:40 AM
dah almost a week kena batuk dan sore throat..tak selesa betul la..suara pun dah ala2 rockers dah  ...

Kecoh macam nak rak, setakat demam jauh panggang dari api camnee pun konsert anak sampai Tak leh pi???

Macam ler hang kena perform gig during the concert....Kan???

Itulah suruh kawen fasterly fasterly cerewet sangat terlalu memilih...kan kalau berlaki senang diubati oleh sang suami bila hang dapat batuk atau sorethroat.......????

Ubatnya......deep comolot.......

Genkidesuka replied at 20-9-2018 12:02 PM
Ahh... we always miss ur lameness.  But this time it goes beyond lame, it's funny n commendable.   ...

Aikkkkk ummi, boleh tahan jugak ummi nee???

Baru teasing camtuh ummi dah stim sampai Takmo manak berhenti???

Manak report kat mr x ummi kang baru tahu...

rospinki replied at 20-9-2018 12:02 PM
wawww...expensive..mesti hensem dan kaya manak ni

Kaya itu milik DIA robin, never ours...tapi kalau setakat kasi hang kerja utk sara anak anak hang dan pada masa yg sama dapat bantu kerja pembantu rumah manak yg tugasan  never ending tuh, in syaa allah.......rezeki TUHAN tuh ada utk dislurkan pada hang robin....

Bila hang nak mula Kan???

Remunerations hang jgn worry......

rospinki replied at 20-9-2018 12:05 PM
moga cepat sembuh mya...batuk2 manja je tu..minum air suwey +madu +lemon kalau k ros ubat dia cap  ...

Sejibik macam jackie....dia tak reti minum ubat batuk dari sudu...geng Togok...
Yelah bukan selalu pun dia kena makan ubat batuk.....only bila Dia outstation....sebab kalau dia  in town...manak ade...manak ler doktor nya....

Ubatnya...deep comolot jerk...