CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

polis BODOH
kecimpret Post at 30-4-2010 10:41

klau ade mslh kes2 jenayah... leh mintak tlg ngan bang nuar....

Kalau tengok gambor tu, keter tu takder lagi dalam longkang tapi dah keluar dari longkang. Longkang tu pun longkang kecik jer. Tak mustahil keter boleh keluar balik kalau tekan minyak untuk reverse. So, kemungkinan untuk keter tu reverse memang ada.

klau ade mslh kes2 jenayah... leh mintak tlg ngan bang nuar....
dino Post at 30-4-2010 10:45

yg pasti mmg xkan mintak kt najib..kena C4 plak nnt

yg pasti mmg xkan mintak kt najib..kena C4 plak nnt
kecimpret Post at 30-4-2010 10:52

klau ngan bang nuar leh die mengadu kat luar negara skali.... polis kite takleh diharap

ade jer bangla hodoh n busuk... aku taknak masuk dlm kategori tuh

kata polis bodoh ada le ...
dino Post at 30-4-2010 10:45

jgn la claim awal2 budak tu seorg budak yg baik coz seorg budak yg baik xdenya nk kuar umah diam2 tgh2 mlm bw keta tanpa lesen dan langgar keta mewah merc dan cabut lari. budak baik akan bertanggungjawab atas tiap2 yg dia lakukan. patutnya budak baik, kalau dh gesel keta org, patutnya berhenti dan bertanggungjawab...........ni khalid samad pun siap claim budak tu baik awal2 lagi..........

kalau claim budak tu "bukan budak jahat"........aku kira okay..........maaf kpd sesapa yg tersinggung.

Yang peliknya, budak 15 tahun boleh kuar rumah drive kete kakak dia pukul 1 pagi. Rasanya ni bukan pertama kali dia buat macam ni, so takkan parents dia tak notice ke ape? Dahlah baru 15 tahun. Ke sebab anak bongsu, anak manja so parents dia biar je? Bila dah jadi camni barulah nak komplen memacam. Tak patut polis buat camni lah etc.
Pada pendapat aku, suma pihak ada salah. Polis tak patut tembak sampai kepala, tapi mungkin aim ke tayar tapi terkena kepala. Yang mangsa, orang dah suruh berhenti tapi tak nak. tapi mungkin sebab dia budak dengan takde lesen so dia panik dan takut. Tapi kenapa parents tak leh kontrol anak? Takkan tak tahu anak keluar pagi-pagi buta drive keta kakak dia? Mustahil la tak pernah kantoi. Nak start enjin keta tu takkan senyap sunyi. Sayang betul, muda lagi. Kawan-kawan pun main peranan penting, patutnya nasihat ah kawan jangan buat mende tak elok. Tapi nak buat camne kan nasi dah jadi bubur. Takziah lah pada keluarga arwah.

Follow Us
KPN dah merajuk...kalo btl2 die tarik balik sume org die habisla korang2 yg kutuk polis nih...jgn harapla deme akn layan report2 korang (termasuk aku la)...

nak merepot kat saper? askar? ahli politik?

klau ngan bang nuar leh die mengadu kat luar negara skali.... polis kite takleh diharap :lovelines ...
dino Post at 30-4-2010 10:54

terutama polis bodoh kita yg main tembak buta tuli kt org yg baru DISYAKI..yg tu mmg x leh harap

Yang peliknya, budak 15 tahun boleh kuar rumah drive kete kakak dia pukul 1 pagi. Rasanya ni bukan p ...
ues1331 Post at 30-4-2010 10:58

aku rasa arwah tolak kereta tu jauh dr kwsn rumah... baru start enjin

terutama polis bodoh kita yg main tembak buta tuli kt org yg baru DISYAKI..yg tu mmg x leh ...
kecimpret Post at 30-4-2010 10:59

klau tak melarikan diri takde la kena tembak

korang agak-agak polis panik tak bila tgk orang yg dah kena tembak tu budak je?
or sememangnya polis memang jenis hati batu?

KPN dah merajuk...kalo btl2 die tarik balik sume org die habisla korang2 yg kutuk polis nih...jgn ha ...
babydevil Post at 30-4-2010 10:59

kalo kt negara maju,KPN dorang mungkin dah resign sbb rs bertanggungjawab..tp kt sini leh main ugut2 rakyat plakkk...best kannnnn

kalo kt negara maju,KPN dorang mungkin dah resign sbb rs bertanggungjawab..tp kt sini leh  ...
kecimpret Post at 30-4-2010 11:02

mmg syok

klau tak melarikan diri takde la kena tembak
dino Post at 30-4-2010 11:01

wa arap polis kt negara maju terutama kt US,EU leh blaja dr polis m'sia ni...kalo org melarikan diri dgn keta jgn cuba blok tp tembak smp dorang benti..tu lebih civilized & berkesan

agaknya kalau kita ni mati today, ada tak our colleagues/jiran/strangers yg sedih?

ada tak non family yg pegi visit our graves selepas sehari dikebumikan?

aku rasa Amirul's death hit his friends hard because they are so young. 15 yrs old. masih rasa invincible lagi. masih rasa jauh lagi perjalanan hidup aku ni.

dah la his widely publicized photo showed someone yg aku nampak macam muka budak sekolah rendah lagi. baby face lagi.

my hope, this incident jadi titik tolak for the relevant authorities to ensure no more death like amirul's.

kalu tembak penjenayah boleh jadi hero..sapa yg x mau jadi hero...

wa arap polis kt negara maju terutama kt US,EU leh blaja dr polis m'sia ni...kalo org mela ...
kecimpret Post at 30-4-2010 11:04

I stuju jer

kalo kt negara maju,KPN dorang mungkin dah resign sbb rs bertanggungjawab..tp kt sini leh  ...
kecimpret Post at 30-4-2010 11:02

masalahnyer KPN dh nak pencen dh hr 2...tp kene sambung balik kontrak...so bile org salahkan anggota dia (waktu service dia), dia pun merajuk la...mcm mak pak la kan kalo org cakap anak dia jahat terus la mak pak 2 x bertegur ngan manusia2 yg mengata anak dia jahat (opsssssssss...off topic plak...tiada kena mengena dengan mak pak arwah yerks...)

dino: nk murah.......byk.......berkualiti........senang..........

parang tu mungkin cerita yang diada-adakan oleh pihak polis

dan, mungkin juga parang tu memang be ...
tekoyong Post at 30-4-2010 08:11

Right..mmg bahan bukti yg diada2kan..ada a few things yg cuba di fabricate kan tp sbb keadaan terlalu spontan so byk loose evidence dan ada saksi jugak yg nampak..contoh bab parang tu..insyaAllah mereka2 ni sanggup tampil as saksi secara official bkn ckp mulut jer,so takleh reveal lebih2..tunggu sajala nanti di mahkamah..
   Aku percaya yg kejadian yg menimpa arwah Aminul adalah pembuka jln utk menunjukkan corruption n salah laku yg dibuat utk cover kesilapan polis all this while..ini bkn kes pertama polis tersilap tembak,tersalah suspek tp tiada keadilan yg dilakukan kpd mangsa kesilapan ini.
   Satu pengajaran utk aku bila kejadian ni menimpa keluarga terdekat..mmg berita2 di paper dan media massa bkn 100% betul dan telus..even some can make the family involve ternganga dan terduduk sbb tak sangka they can manipulate the story until to that extent boleh jadi penganayaian.
   Satu harapan aku,bila kes ni difight adalah bkn utk mencemarkan nama polis..polis adalah satu intitusi yg patut dihormati krn peranannya melindungi kita rakyat malaysia..tetapi org2 yg didlmnya(bkn semua) yg telah mencemarkan nama baik polis..so kita nak fight supaya org2 yg ini tiada lg dan polis benar2 reliable dan telus serta bersih dan JUJUR.