CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

[Dunia] Hamas tidak mungkin meletakan senjata untuk keamanan.

lemontz posted on 30-8-2014 09:55 PM
Cuba ko terangkan israel tu kaum ke negara masa sblm dihalau keluar..

Lawak ke apa ni? Isreil tu negara dan yahudi tu bangsa.

LUNCH posted on 30-8-2014 09:42 PM
Negara Israel  dah wujud sebelum agama Islam wujud yang di bawa Oleh nabi Muhammad. Setakat 1948 t ...

Haha..dr statement ko ni aku dh blh conclude yg ko ni plain stupid n ignorant....ur level is too low to be in my league to debate on this issue...go fly kite lah

Modngengade posted on 30-8-2014 09:56 PM
Dah memang kau hina islam...kau ni memang atheist bangsat...laknat...

Orang berotak karat macam awak ni memang tak boleh berfikir di luar kota. Pemikiran awak masih lagi di simpan didalam buku di celah celah muka Surat yang berkarat tu. Kesihan ada lagi manusia seperti awak ni.

Lunch ni obviously fefeeling nk jadi macam akak2 pondan dia iaitu kakikudibibirmu, changa, devaffeinated, sissysembah & etc...u stilll hv a long way to go pondan

diazzaid posted on 30-8-2014 09:59 PM
Haha..dr statement ko ni aku dh blh conclude yg ko ni plain stupid n ignorant....ur level is too l ...

Aku pun boleh kata awak bodoh sebab aku tak percaya apa yang awak percaya.  Kaji balik asal usul yahudi dan isreil lah.

LUNCH posted on 30-8-2014 09:57 PM
Awak kata macam tu sebab awak Islam. Orang agama lain lagi maju dan berwibawa tak payah berpegang  ...

Sbb alquran ialah pegangan..kamu yg tiada pegangan hanya percayakan apa yg berada depan mata saja..betul @ slh kamu yg tentukan.

Tp disebabkan kamu mls berfikir..kamu terima saja bulat2 apa yg kamu  terima Last edited by lemontz on 30-8-2014 10:09 PM

Follow Us
diazzaid posted on 30-8-2014 09:59 PM
Haha..dr statement ko ni aku dh blh conclude yg ko ni plain stupid n ignorant....ur level is too l ...

Yesss...i setuju dgn u....@LUNCH  ni sebenarnya menampakkan kebodohan beliyau setiap kali dia post di tered

CiliPadiSedap posted on 30-8-2014 06:37 PM
Kau yg bodo, penjajah dengan terrorist dengan hero pun xdapat bezakan.

Sy bodoh itu hal sy ler .. Sy x sokong mana2 pihak pon .. Jadi xda hero dan pengganas bagi sy . hamas dan israel sama jer bangang abdi .

lemontz posted on 30-8-2014 10:08 PM
Sbb alquran ialah pegangan..kamu yg tiada pegangan hanya percayakan apa yg berada depan mata saj ...

Wow Quran sebagai pegangan? Patut lah ummah Moslem tak mengamalkan rasuah. Tapi kalau tengok carta negara mana yang paling kuat rasuah tu adalah dari negara yang berpegang pada Quran.

cHimo posted on 30-8-2014 10:11 PM
Sy bodoh itu hal sy ler .. Sy x sokong mana2 pihak pon .. Jadi xda hero dan pengganas bagi sy . ha ...

Sama lah macam aku, aku pun tak sokong mana mana. Lebih baik dua bangsa tu hidup aman damai.

LUNCH posted on 30-8-2014 10:15 PM
Sama lah macam aku, aku pun tak sokong mana mana. Lebih baik dua bangsa tu hidup aman damai.

Yups lebih baik mcm tuh kan .. Harap2 dua bangsa tuh boleh hidup aman damai suatu masa nanti . baru laa aman sikit bumi yg semakin tua nih .

LUNCH posted on 30-8-2014 10:12 PM
Wow Quran sebagai pegangan? Patut lah ummah Moslem tak mengamalkan rasuah. Tapi kalau tengok carta ...

Org mcm ko ni mmg harus ade dlm dunia ni sbb menjadikan dunia better place..tp klu ko still pgg pegangan ko ni smpi mati maka neraka la tmpt terbaik nnti..

LUNCH posted on 30-8-2014 10:03 PM
Orang berotak karat macam awak ni memang tak boleh berfikir di luar kota. Pemikiran awak masih lag ...

Berfikir di luar kotak dan jadi bangang seperti kau?  Sorry ok..im too good for that

LUNCH posted on 30-8-2014 09:42 PM
Negara Israel  dah wujud sebelum agama Islam wujud yang di bawa Oleh nabi Muhammad. Setakat 1948 t ...

tu bukan negara Yisroel zionist kapir lehnat. itu adalah tempat bani Isroel dgn Para2 Nabi mereka.
Negara haram Israel tu baru jer wujud tahun 1948, hasil dokongan Amerikana, British & negara barat yg menakluk Palastine lalu membawa masuk ramai orang Yahudi, yg mahu menutup kesalahan mereka yg mendera & membuli org Yahudi dinegara Barat,Namun oleh kerana perangai mereka yg degil, engkar & sombong, lalu Allah azab mereka dgn di jajah & dijarah berkali2 oleh Rom, Parsi malah Firaun Mesir yg jadikan mereka hamba abdi. Makah setekah mereka engkar arahan Nabi Musa utk masuk ke Palastine yg pd masa itu di perintah oleh satu puak yg ganas, lalubani Iarael itu berkata pd Musa, kami tidak mahu masuk selagi puak tersebut ada, maka engkau sahahalah Musa dan Allah yg berperang dgn mereka. Lalu Musa meninggalkan bani Israel tersebut & mereka telah sesat berpuluh2 tahun di padang pasir.
Dikatakan bahawa puak2 Zionist ini bukanlah asalnya bani Israel. Mereka adalah puak Kazar yg dikatakan berasal dari satu tempat dipergunungan yg dikurung oleh Iskandar Dzulkarnaen , yg dikatakan Yakjuj & Makjuj (wallahuallam) yg ramai bilangannya, membawa kerosakan kpd manusia & bumi. Mereka sangat ganas kpd puak2 lain disekitarnya. Apabila Ketua mereka memelok ugama Yahudi, lalu diikuti oleh kaumnya.
setelah mereka berjaya keluar, lalu ramai antara mereka berasilimisasi dgn bani Israel, lalu wujudlah puak Zionist & Illuminatti yg kerjanya mendatangkan kerosakan kpd manusia. Bani Irael ni rupa paras lebeh kurang rupa org2 Eereb Palastine jgk iaitu agak gelap, tapi org2 Kazar ni putih bersih kerana mereka berasal dari pergunungan yg tertutup dlm masa yg agak lama.Kecerdikan, kepintaran & pitenah jahat mereka telah membawa bencana kpd seluruh ummat manusia akhir zaman
Apakah salahnya org Islam dari smnjk Nabi Muhammad yg yg tidak prnh pun membuli mlh melayan dgn baik puak2 Yahudi, melainkan mereka engkar & enggan mmbyr cukai jizyah. Adakah kezaliman Barat ke atas mereka mahu dibalas dgn kejahatan trhdp Palastine & umat Islam yg bersikap baik trhdp mereja,

Modngengade posted on 30-8-2014 09:36 PM
Weii bahlol..kau tau mcm mana negara israel bangsat ditubuhkan?

Atau kau ni org utan yg tk pern ...

kau tahu Palestine dulu selalu bertukar tukar pemerintah..???

kau kenal sapa salahuddin al ayubi?? ko ingat islam atau arab tu pemilik mutlak Palestin ka?

ko yg terperangkap dlm tempurung agama ngko...biatkan ko x buleh berfikir...malah jadi bias.

LUNCH posted on 30-8-2014 10:12 PM
Wow Quran sebagai pegangan? Patut lah ummah Moslem tak mengamalkan rasuah. Tapi kalau tengok carta ...

Beruk...kau ckp negara mana paling tinggi rasuah? Btw...aku tak hairan sebab mmg bangsat spt kau cuma mampu tulis tanpa mengemukakan bukti

Modngengade posted on 30-8-2014 09:31 PM
Mana kau dapat fakta ni beruk...kau main sedap ckp jer...penyembah yahudi mcm kau ni mmg dah biasa ...

org mcm ko xlayak debate dgn aku...

secara logiknya...mmg jelas sapa3 yg ingkar pd pemerintahan Islam dibuang ke luar negeri atau hadapi hukuman bunuh dlm sejarah...

israel pon bole buat lagu tu...kat semua org palestin yg menentangnya...tp tu dah kira genocide atau ethnic cleansing pd zaman sekarang...tp dosa silam pemerintah Islam zamn dulu kala terbiar camtu saja...

tapi aku x kesah, sbb zaman kegemilangan Islam x kan kembali...

ade je org arab jd warga Israel...aman saja...ko nak cakap apa??

CiliPadiSedap posted on 30-8-2014 05:52 PM
so what anjing yahudi?

so what keldai Hamas??

brownstone posted on 30-8-2014 10:30 PM
kau tahu Palestine dulu selalu bertukar tukar pemerintah..???

kau kenal sapa salahuddin al ayub ...

Jadi halal lah cara israel merampas tanah rakyat palestine?

Jika kau kata halal..memang nyatalah kau ni iblis bukan manusia dan aku tak hairan kenapa kau menyembah yahudi

CiliPadiSedap posted on 30-8-2014 05:53 PM
so what anjing yahudi? janji ALLAH tu benar,

janji Alloh? LoL...aku brani jamin ko mati dulu seblum sempat tgk alloh tunai janji...hahahaahaha

allah tu khayalan ko saja...  tapi xpe...ko dah terbiasa dgn ayat penyedap hati: alllah akan tunai janji, allah dgr doa yg beriman, alloh akan bantu palestin

lol...alloh bantu palestin dgn buka pintu hati yahudi utk buat gencatan senjata...lol...

dgn kekutaan yg ada sebutir bom meletup dah berpuluh mati di gaza....apa yg allah boleh bantu?? jatuhkan MH17....??