CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

Nokia...... apa yg masih hebat dengan model ni...............

Aku heran lah dengan point yg korang bincangkan?

Korang compare Nokia dengan android? ish... tak  ...
thexboy82 Post at 28-10-2011 15:37

aku rasa ianya clear... nokia skang adalah windows phone..... mana2 sembang skang adalah windows phone.... klu beralih kepada samsung pon ada juga windows phone.... windows phone nokia tiada beza dgn windows phone samsung atau htc... dia tambah maps dgn nokia muzik jerk......

bagi aku windows phone adalah os yg bagus... fluid.... tp oleh sbb masih peringkat awal... nokia masing tak mampu buat apa2 dlm masa 8 bulan untuk membezakan windows phones dia dgn kompeni lain.... dia juga port WP ke body N9 jerk... jadi takde apa2 factor spesel pada peranti nokia.... nokia janjikan pertengahan tahun depan baru ada windows phone yg mengikut acuan nokia.... sbb tuh ramai nak beralih ke android semula lepas tunggu benda spesel dari nokia tak kuar2..... skang orang tak beralih brand dah tp beralih OS.... klu beralih ke samsung pon bermaksud mungkin ke android mungkin ke windows phone jugak..... jadi lebey clear cakap beralih ke android... takira samsung, lg, htc, motorola atau...... errrr sony bukan ericsson

Rate

1

Reply 140# newzahari

betul..... itulah sbbnya aku tertunggu2 tipon nokia generasi baru... aku tak kisah walau kena gari @ kena guna zune untuk pindah lagu ka apa ka... ok lagi.... windows phone ialah os yg fluid sbb microsoft tak bagi orang ubah2 ikut suka mcm android.... dia ikut acuan apple.... takde blutooth yg simple2 pon....
cuma setakat ini tiada yg highend@ spesel yg membezakan dia ngan tipon windows len.... aku taknak beli tipon yg guna windows phone sebagai backup OS sejerk.... mcm htc dan samsung.... tak best... sbb tuh tunggu nokia... tp nokia plak hanya kuar tipon N9 jerk tambah butang kamera dan ubah flash dari sebelah ke atas dan port masuk windows phone.... body dah penah tengok.. OS pon dah penah tengok.... camner nak wowkan pengguna....

Rate

1

aku rasa ianya clear... nokia skang adalah windows phone..... mana2 sembang skang adalah windows ...
cmf_rambutan Post at 29-10-2011 07:48

Lum leh panggil sony lg... Company phone aje sepenuhnya sony skrg, tp produk phone yang sepenuhnya dari sony blum ada lg... kat pasaran masih banyak lagi SE. Jadi tetap akan dipanggil telefon SE, bukan Sony.

Reply  newzahari

betul..... itulah sbbnya aku tertunggu2 tipon nokia generasi baru... aku t ...
cmf_rambutan Post at 29-10-2011 07:56 AM

stakat ni aku tgk takda lagi new model wp7 yg resolution screen lebih daripada 480x800 ...nokia 800 tu pun lebih kurang je dgn wp7 mozart spec nya lbhkurang pun sama shj...tapi cuma nokia ada intergrated gps nokia map kabarnya...sblm ni wp7 xda lagi apps utk gps...so aku trpksa la guna iphone punya gps kalau nak p mana-mana....aku penah guna 3g,3gs,nexus one....tapi lepas try wp7 aku xrasa android setaraf dgnya dari segi internet browsing experience selain apps yg byk shj...3gs pun sama,screen kabur (kelabu hauu) iphone 4 je yg layak pun kalau nk compare dgn wp7 mozart...blh terasa microsoft betul-betul teliti utk hasilkan OS ni.

Rate

1

Aku heran lah dengan point yg korang bincangkan?

Korang compare Nokia dengan android? ish... tak  ...
thexboy82 Post at 28-10-2011 03:37 PM

ye lah boy....disbbkan Nokia tu guna OS symbian ( mostly )  la ramai yg beralih kepada Phone yg guna OS andorid dan sebagainya....udah ketinggalam zaman dan tak byk aplikasi yg best2 leh masuk kat HP Nokia yang berOS kan Symbian/Belle dsbnya...